Subscribe: KOCKY-ONLINE.cz
http://www.kocky-online.cz/jportal/rss.php?hp.rss
Preview: KOCKY-ONLINE.cz

KOCKY-ONLINE.czwww.KOČKY-ONLINE.cz jsou internetové stránky určené milovníkům koček, hlavně koček domácích. Jejich cílem je pomoci kočičím útulkům nacházet domovy pro jejich dočasné svěřence a zároveň vytvořit místo, kde by si zájemce o kočkPublished: Tue, 23 Jan 2018 01:37:30 +0100

Copyright: ©2004-2018 KOCKY-ONLINE.cz
 Domov hledá: Tykev (kočka, 9 měsíců, Praha)

Sat, 20 Jan 2018 21:05:03 +0100

(image) Tykev je mazlivá a lidem nakloněná kočičí slečna. Je zvyklá na další kočky i hodného psa, v novém domově uvítá kočičí společnost. Je to čistotná a milá kočička, ideální společnice do bytových podmínek (ale ani výběhu ven se asi nebude bránit). Čeká na vás v našem depozitu v Praze 6 - Střešovicích. Začátečníkům i pokročilým rádi poradíme s čímkoliv bude potřeba. I jen nezávazné návštěvy jsou vítané.
Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené.
(20.1.2018)Domov hledá: Burčák (kocour, 9 měsíců, Praha východ)

Sat, 20 Jan 2018 20:58:47 +0100

(image) Kocourky jako je Burčák už jste určitě někdy potkali, protože koťata jeho druhu jsou v našich končinách poměrně rozšířená. Nikomu nepatří, ale najednou vám leží v posteli a tváří se, že tam jsou doma. Navíc se záhy začnou dožadovat potravy. Při správné péči z nich vyrostou majestátní mourovatí strážci domácího krbu. Moc se však nedoporučuje pouštět je ven, protože jsou bezelstní a nevědí, že se také mají něčeho bát. Burčák je ještě kotě, takže si rád hraje a poté vám vyčerpaně usne v náručí. V lidi má absolutní důvěru a nejen v ně. Už druhý den jsme ho našli spát přilepeného na jednoho depozitního kocoura. Potřebuje být totiž pořád s někým, jinak je mu smutno. Dokážeme si představit, že se raději nechá obléct do šatiček a vozit v kočárku, než být sám. A jak jsme k němu přišli? Vysíleného ho ve 3 hodiny ráno našel jeden pán na silnici u Roztok, daleko od lidských obydlí. Sám tam asi nedošel a na venkovní kočku nevypadal. U pána se vděčně najedl a pak mu usnul v posteli, než se pro něj našlo místo u nás. Čeká na vás v depozitu na Praze 5. Je čistotný, v jídle nevybíravý a váží skoro 5 kilo :) Začátečníkům i pokročilým rádi poradíme s čímkoliv bude potřeba. Přijeďte se na Burčáka klidně i jen nezávazně podívat.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené.
(20.1.2018)Domov hledá: Kubík (kocour, 11 let 3 měsíce, Slaný)

Wed, 17 Jan 2018 11:35:44 +0100

(image) Kubík se k nám dostal poté, co ho majitelé nechali na jedné pražské veterině. Údajně se jim v rodině objevila alergie, a tak musel tenhle starý kocour pryč. Kubík zatím změnu moc nebere, je odtažitý a hladit se moc nenechá. Raději jsme mu nechali udělat krevní testy, protože byl pohublý a neměl moc chuti do jídla. Naštěstí vyšly dobře. Podle všeho mu vadí přítomnost dalších koček, i když jsou v jiném boxu. Bude potřebovat trochu víc času, aby si zvykl, a v novém domově by měl být jedináček. Vhodný pouze do bytu.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené.
(17.1.2018)Domov hledá: Puk (kocour, 2 měsíce, Hradec Králové)

Tue, 16 Jan 2018 22:15:48 +0100

(image) Kocoureček Puk se narodil 20.10.2017 a do mého depozita byl přijat se svými třemi sourozenci jako dvouměsíční. Je polobritka stejně jako jeho sourozenci, jejich maminka je desetiletá modrá britka s PP. Prý utekla, zabřezla, porodila 5 koťat. Jedno paní ještě před Vánoci umístila, i když nebylo ani dvouměsíční, ostatní přijela v krabici od dortu ke mně. Všechna koťata byla masivně začervena a zavšenkována. Musela brát ATB a Panacur na odčervení... Puk je nádherně modrošedý, ze všech největší, mazlivý, čistotný, úžasný. Již je dobře odčerven i naočkován, může tedy hledat nový domov. Nejraději bych ho umístila k dalšímu kotěti nebo bezproblémové kočičce či kocourkovi. Puk na vás čeká v Hradci Králové a umístím ho jen do bytu, bez možnosti výběhu ven.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené.
(16.1.2018)Domov hledá: Mušlička (kočka, 5 měsíců, Praha západ)

Tue, 16 Jan 2018 20:44:50 +0100

(image) Mušlička, Makrelka, Delfíne a Vlk se do depozita dostala i s maminkou Ráchelkou z Jílového. Po přeléčení a dobrém papání se z nás stala moc hodná a mazlivá koťátka, ráda si hrajeme a umíme používat kočičí záchodek. Své nové "doma" hledáme v bytě se zabezpečenými okny nebo balkónem sítěmi a budeme moc rádi, pokud budeme moc bydlet s některým ze svých sourozenců nebo na nás bude doma čekat kočičí kamarád.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené.
(16.1.2018)Domov hledá: Makrelka (kočka, 5 měsíců, Praha západ)

Tue, 16 Jan 2018 20:43:29 +0100

(image) Makrelka, Delfínek, Vlk a Mušlička se do depozita dostala i s maminkou Ráchelkou z Jílového. Po přeléčení a dobrém papání se z nás stala moc hodná a mazlivá koťátka, ráda si hrajeme a umíme používat kočičí záchodek. Své nové "doma" hledáme v bytě se zabezpečenými okny nebo balkónem sítěmi a budeme moc rádi, pokud budeme moc bydlet s některým ze svých sourozenců nebo na nás bude doma čekat kočičí kamarád.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené.
(16.1.2018)Domov hledá: Vlk (kocour, 5 měsíců, Praha západ)

Tue, 16 Jan 2018 20:41:44 +0100

(image) Vlk, Delfínek, Makrelka a Mušlička se do depozita dostala i s maminkou Ráchelkou z Jílového. Po přeléčení a dobrém papání se z nás stala moc hodná a mazlivá koťátka, ráda si hrajeme a umíme používat kočičí záchodek. Své nové "doma" hledáme v bytě se zabezpečenými okny nebo balkónem sítěmi a budeme moc rádi, pokud budeme moc bydlet s některým ze svých sourozenců nebo na nás bude doma čekat kočičí kamarád.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené.
(16.1.2018)Domov hledá: Delfínek (kocour, 5 měsíců, Praha západ)

Tue, 16 Jan 2018 20:40:43 +0100

(image) Delfínek, Vlk, Makrelka a Mušlička se do depozita dostala i s maminkou Ráchelkou z Jílového. Po přeléčení a dobrém papání se z nás stala moc hodná a mazlivá koťátka, ráda si hrajeme a umíme používat kočičí záchodek. Své nové "doma" hledáme v bytě se zabezpečenými okny nebo balkónem sítěmi a budeme moc rádi, pokud budeme moc bydlet s některým ze svých sourozenců nebo na nás bude doma čekat kočičí kamarád.
Teritorium: do bytu. Zvíře je bez čipu, nekastrované, očkované a odčervené.
(16.1.2018)Kastujte kocoury, zachráníte jim život

Mon, 15 Jan 2018 16:37:26 +0100

Osvětové letáky zdůrazňují prospěšnost kastrace pro kocoury v tom, že kastráti se tolik netoulají (nesrazí je auto) a tolik neperou (nenakazí se FIV či FeLV). Jsou ale i jiné způsoby, jak může kastrace zachránit kocourovi život, o čemž vás přesvědčí následující povídání. (15.1.2018)Domov hledá: Malvína (kočka, 7 měsíců, Liberec)

Mon, 15 Jan 2018 14:36:35 +0100

(image) Bílorezavá kočička Malvína se objevila na začátku zimy na jednom sídlišti v Hrádku nad Nisou. Pobíhala kolem aut a hladově naříkala. Celá špinavá a se starou ránou na boku se schovávala pod auty a vždy zoufale hledala pomoc u kolemjdoucích. Nakonec se jí ujali mladí manželé a kočička se dostala k nám. Byla tak vyhladovělá, že neustále jedla. Má ráda velice dobré jídlo, jakmile to však není podle jejího gusta, nechá to v misce a chodí okolo a stále žadoní o něco jiného. V oblibě má kvalitní granulky. I když se již pěkně rozjedla, stále zůstává štíhlá, asi to bude chtít delší čas na to, aby se pěkně zaoblila. Byla vykartáčována, odčervena a zbavena blech, vyléčena z ušního svrabu a za chvilku se z ní stala krásně čistá kočička. Protože asi měla nedostatek jídla, pokaždé, když se podává jídlo, hned se hlasitě hlásí a musí dostat jako první a zvlášť, jinak na všechny hned vrčí, jen co se okolo ní mihnou. Malvína je víceméně soběstačná, hraje si sama a ráda se honí za míčkem či jinou hračkou, ale jakmile se k ní přiblíží jiná kočka, hned se staví do opozice a dává najevo, že ona si vystačí. Jinak je velice zvědavá a u všeho chce být hned první a ostatní odrazuje svým syčením, jako by říkala – dejte si pozor, nejdříve já. Jinak je mazlivá a přítulná, motá se kolem nohou a vynucuje si pozornost - jen je taková svá, osobitá. V bytových podmínkách se chová čistotně, chodí spolehlivě na kočičí WC s hrudkujícím stelivem. Výběhem na zahrádku ji neurazíte :) Malvína se hodí jako jediné zvíře do domácnosti.
Teritorium: do bytu či domku s bezpečným výběhem. Zvíře je bez čipu, kastrované, očkované a odčervené.
(15.1.2018)