Subscribe: Blog: Richard Hlavňa
http://hlavna.blog.sme.sk/rss/
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Slovak
Tags:
ako  cesty rumunsko  cesty rumunskom  cesty  deň  ešte  hlavna  ktorý  lúče slnka  našej cesty  našej  nás  rumunsko  sme  výške metrov 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Blog: Richard Hlavňa

Blogblog.sme.sk Deň siedmy - SIBIU! (hlavna)

Sun, 23 Sep 2007 17:35:17 +0200

Film Roming nedávno uvedený do slovenských kín mal veľmi podobnú prvú scénu, ako ráno neďaleko vlakovej stanice. Do koloritu cigánskeho karavanu zahrmel okoloidúci vlak, ktorý nezobudil ani jedného z cigánskej rodiny, rovnako ako my unavení iba podvedome sme vnímali prechádzajúce vlaky. Zobudilo nás až teplo sálajúce do stanov v strede rumunského suchého leta. Siedmy deň našej cesty Rumunsko 2007 sme precitli v obklopení prírody priamo vedľa hlavnej železničnej trasy.Deň šiesty - SATISFIED! (hlavna)

Sun, 23 Sep 2007 12:03:01 +0200

Noc plnú chladného vetra odvážne opierajúceho sa do našich stanov niektorí z nás iba ľahko predriemali. Teplotný rozdiel dňa a noci bol vo výške 2136 metrov pri chate Podragu citeľný najmä kvôli spomínanému vetru, ktorý sa valil dolu z hôr ako neviditeľný vodopád. Plán cesty šiesteho dňa cesty Rumunsko 2007 bol jasný, ale časovo sme mali istú rezervu. Snáď preto niektorí z nás dovolili únave vládnuť snom zatiaľ čo na brehu plesa Podragu slnko už svietilo dostatočne vysoko.Deň piaty – THE HIGHEST POINT! (hlavna)

Sun, 19 Aug 2007 20:15:10 +0200

Lúče slnka zafarbené bielym dymom nás prebúdzali do piateho rána našej cesty Rumunskom vo chvíli, keď bačov pomocník pripravoval čerstvú mamaligu. Boli zvyknutí nezastaviť sa od skorého ráno do neskorého večera a dnes, ako kedysi naša mama, pripravovali pre nás čerstvé raňajky. Medzi horúce mlieko a kravský syr vyklopil z malého kotla bochník kukuričnej kaše, z ktorého sa ešte parilo. Rozhodli sme sa ochutnať nefalšovane ľadovú vodu pod rozpadnutou hrádzou v potoku, kým raňajky vychladnú.Deň štvrtý - AVALANCHE! (hlavna)

Tue, 07 Aug 2007 19:42:12 +0200

Rumunsko 2007! Prvé ranné prebúdzanie v stane v zajatí rumunskej prírody sme si dlho vychutnávali. Pominúc nočného štekotu psa hliadkujúceho okolo našich stanov, bol svieži vzduch a hlboký spánok dokonalou očistou pre naše unavené telá. Svieža zelená na hladine Vidraru a zubaté lúče slnka nás lákali ochutnať ranný kúpeľ ihneď po prebudení. Systémy ešte neboli nabehnuté ale cestu, ktorú absolvujem bosý dennodenne zo svojej postele do kúpeľne, som dnes prežil bez ujmy na zdravý. Prebudil som sa až skokom do priehrady s pocitom, ktorý sa skutočne nedá opísať. Jednoducho ho musíte zažiť!Deň tretí - RESTAURANT! (hlavna)

Sun, 05 Aug 2007 23:23:41 +0200

Priehrada Vidraru sa nachádza na južnej strane pohoria Fagaraš a vznikla v roku 1965 vybudovaním 166 metrov vysokého priehradného múru na rieke Arges v horách nad mestom Coerta de Arges. Dolina ukončená priehradným múrom, z ktorého jednej strany si môžete skočiť bungee jumping a z druhej Vás hladká stĺpec vody o výške 155 metrov, je zaliata vodou stekajúcou z južných svahov transylvánskych Álp. Miesto, ktorému miestni hovoria „údolie neskutočnej prírodnej krásy", sme chceli dosiahnuť v tretí deň našej cesty Rumunskom. Kratšia cesta bola po minuloročných záplavách zavretá pre nákladnú dopravu a druhá autobusom cez mesto Pitesti zas dlhšia o takmer 90 kilometrov.Deň druhý - A LITTLE BIT! (hlavna)

Sat, 04 Aug 2007 14:40:55 +0200

Mesto Curtici (Kurtiči) bolo prvým rumunským na mape našej cesty Rumunsko 2007. Maďarský sprievodca nás tu opustil a naše nostalgické pohľady prepichla dáma v uniforme. Rumunská colníčka, ktorá na hodinách arogancie sedela v prvej lavici v triede samých bifľošov. Nepomohli nám úsmevy a snaha komunikovať po anglicky bola korunovaná nevýrazným „A little bit!“. Jej postavu nazvať športovou, by bolo len bezduché odvrknutie na otázky k vzhľadu. Mala vysekaný chlapský zadok vo vyžehlených nohaviciach, čistú modrú košeľu pravidelne zakasanú za hrubým opaskom a v ruke držala môj pas. Okom na fotku a druhým na mňa, takmer strojovo! Zarastený, s túžbou mať ju v opustenom vedľajšom kupé, som s pohľadom prváčika civel na triednu učiteľku!Deň prvý - NO PHOTO! NO ALCOHOL! (hlavna)

Thu, 02 Aug 2007 20:15:58 +0200

Zvuky z Basement Jaxx mi ešte doliehali v ušiach a na nohách oddychovali odreniny po nepríjemnom prebudení pod davom hučiacim ako vodopád z hlavného stage-u. Tento krát som sa však prebudil vo svojej vlastnej posteli, a nie na karimatke, ako na Pohode. So Svěrákovským úsmevom som spustil pohľad na pobalený batoh v rohu izby a začal premýšľať, čo všetko musím pred odchodom ešte stihnúť. Rýchlik smer Rumunsko odchádza z Trenčína o 12:49.