Subscribe: آرت نا-A R T N A
http://artna.blogfa.com/rss.aspx
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Persian
Tags:
از  استان سمنان  استان  این  با  به  حوزه هنری  حوزه  در  هنری استان  هنری 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: آرت نا-A R T N A

ARTOONIST

Last Build Date: Wed, 19 Jul 2017 12:22:00 +0330

 کارگاه نقد عکس در حوزه هنری استان سمنان

Wed, 19 Jul 2017 12:22:00 +0330

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان سمنان، کارگاه نقد عکس با تدریس داود یاراحمدی رییس حوزه هنری استان سمنان و حضور اعضای خانه عکاسان استان و سایر علاقمندان در حال برگزاری است.

بنابر این گزارش، در این کارگاه به مباحثی چون: مبانی هنرهای تجسمی، ساختار، محتوا و موضوع عکس، نگاه عکاس به سوژه و ... پرداخته می شود.

(image)

کارگاه نقد عکس روزهای یکشنبه هر هفته ساعت 18 در محل حوزه هنری استان سمنان برگزار می گردد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و حضور در این کارگاه می توانند به نشانی حوزه هنری استان سمنان واقع در باغ فردوس، خیابان شهید صفائیان مراجعه و یا با شماره تلفن33335756 واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان سمنان تماس حاصل نمایند.
تقدیم به تمام کودکان سرزمین دلم

Wed, 17 May 2017 00:23:00 +0330

طعم گس بودن         بوی باروت و چشمانی  برآماسیده از دود صدایی  پر ز وحشت بوق قرمز کلاغی پر، شکسته  شیشه های پنجره گلهای پرپر کنار حوض تنهایی دو تا سیب کشیده  نقشی  از من زیر آن بید هنوزم باز بی تابم که مادر می زند جیغ هوا پُر گشته از آوار و گریه، کنار در نگاهِ نخل  بی سر و توپ و کوچه، بازیِ عروسک،   ولی سخت است بازی زیرِ آوار، پسِ کوچه کنار گودِ تنهایی شمارش های بی آواز و بی آغاز بی­آغاز پـَس ِ در         پنجره            پشت متکا کمد دیوار یا سوراخ  گنجه،   چرا سخت است بازی؟!   یکی، آن کوچه را در یادهایش تلخ می دید یکی دیگر، عروسک شال قرمز را             نمی دید، یکی سرگُل یکی انگشتری را یکی  بر آسمان فریاد می زد   زمان از ساعت  بازی گذشته تمام کوچه ها را خواب شسته من و مادر، عروسک          شال قرمز نشان  در  خاطرات باد بسته و توپ و کوچه چشمان عروسک.   نمی دانم چرا سخت است بازی نمی دانم نمی فهمم چرا سخت است بازی[...]دیدار رییس حوزه هنری استان سمنان با مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ عراق

Tue, 14 Mar 2017 12:36:00 +0330

آقای داود یاراحمدی استاد کارگاه آموزش فیلمبرداری فیلم های مستند با مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و گردشگری عراق دیدار و گفتگو کرد.

(image)
در این دیدار آقای فلاح العانی ضمن خیر مقدم به آقای یار احمدی این حضور و دیدار را مایه گسترش همکاری ها دانست. وی گفت : با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق تاکنون همکاری ها و دوره های مشترکی برگزار گردید . مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و گردشگری عراق افزود ج.ا.ایران در زمینه های هنری علی الخصوص سینما و فیلمسازی پیشرفت چشمگیر داشته است و ما تقاضا داریم این پیشرفت به هنرمندان عراقی نیز منتقل شود چرا که دو کشور مسلمان بوده و در حقیقت این اتحاد برای مقابله با کفر و غرب که دائما بر علیه اسلام فعالیت میکند ضروری است . فلاح العانی در پایان از زحمات و همکاری های دائم رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق برای توسعه و پیشرفت همکاری های فرهنگی و هنری تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه آقای داود یاراحمدی رییس حوزه هنری استان سمنان ، از کشور عراق به عنوان کشوری با تمدن کهن و غنی یاد کرد وی گفت : اشتراکات فراوانی بین دو کشور وجود دارد که یکی از این اشتراکات فرهنگی و تمدن اسلامی است و ما نیز آمادگی خود را برای انتقال تجارب به هنرمندان و برادران عراقی اعلام می کنیم.
استاد داود یاراحمدی که خود از هنرمندان فیلمساز و گرافیست ایرانی است به دعوت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در عراق به بغداد آمده تا در برگزاری دوره فیلمبرداری فیلمهای مستند و کوتاه تجارب خود را در اختیار هنرجویان جوان عراقی قرار دهد.
داود یاراحمدی، استاد دوره آموزش فیلمبرداری مستند در بغداد

Thu, 09 Mar 2017 17:59:00 +0330

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان سمنان، داود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان از اساتید برجسته در حوزه مستند سازی و هنرهایی همچون گرافیک،کاریکاتور و عکاسی است  از روز چهارشنبه هفته گذشته در بغداد دوره آموزش فیلمبرداری و مستند سازی را آغاز کرده است.

(image)

این دوره، با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و موسسه عراقی«ملتقی الشباب» و نیز جمعیت هنرمندان عراق برنامه ریزی و اجرایی شده است.

در این دوره هفت روزه، قرار است فیلمهای مستند کوتاه تهیه و در نهایت به هنرجویان، گواهی پایان دوره اعطا شود.

درعراق، برای برگزاری دوره های مشترک آموزشی با ایرانی ها، در حوزه های مختلف هنر، از جمله فیلم، تقاضا و اشتیاق فراوانی وجود دارد و از چنین دوره هایی استقبال خوبی می شود.

داود یاراحمدی فیلمساز، طراح گرافیک، کارتونیست، مجسمه ساز ، عکاس و روزنامه نگار مطرح کشور است و تا به حال آثار بسیاری از او در جشنواره های ملی و بین المللی صاحب مقام شده اند.

 
کارگاه های «مستند سازی» و «نقد تصویر» ویژه طلاب

Tue, 28 Feb 2017 18:02:00 +0330

به گزارش سرویس هنرپایداری «آرتنا»،به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان سمنان، کارگاه های تخصصی «مستند سازی» و «نقد تصویر» از سوی حوزه هنری استان ویژه طلاب حوزه های علمیه استان سمنان با تدریس «داود یاراحمدی» رئیس حوزه هنری استان سمنان در محل های حوزه هنری و حوزه علمیه صادقیه در حال برگزاری است.

(image)
در این دوره آموزشی که به مدت سه ماه و 12 جلسه می باشد، 50 نفر از طلاب علاقمند حوزه های علمیه استان با مباحثی چون کارگردانی، فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری، نورپردازی و نقد تصویر آشنا خواهند شد.  
برگزاری دوره های تخصصی رشته های هنری ویژه طلاب حوزه های علمیه استان در راستای اهداف و فعالیت های حوزه هنری انقلاب اسلامی در منظومه اندیشه اسلام ناب محمدی و رویکردی برگرفته از سنت اسلامی و ایرانی با بهره گیری از ابزارهای مدرن برای خلق آثار فاخر هنری می باشد.
برگزاری نشست تخصصی عکس «مهر محرم» در سمنان

Wed, 15 Feb 2017 12:31:00 +0330

ه گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان سمنان؛ نشست تخصصی عکس نهمین سوگوارة بین­المللی «مهر محرم» با حضور هیئت داوران این جشنواره، در روز چهارشنبه مورخ 27 بهمن از ساعت 16 الی 17:30 در سمنان برگزار می­شود.

این نشست با حضور هیئت داوران جشنوارة مذکور و داود یاراحمدی، رئیس حوزه هنری استان سمنان، در محل سالن حکیم الهی مجتمع فرهنگی هنری کومش با هدف نقد و بررسی آثار به نمایش درآمده و شیوه­های داوری برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که نهمین سوگوارة بین­المللی «مهر محرم» با داوری عکاسان مطرح کشور، امیرعلی جوادیان، سیدعباس میرهاشمی، کمال­الدین شاهرخ، خسرو به آئین و داود یاراحمدی، رئیس حوزه هنری استان سمنان، انجام پذیرفت.

(image)

گفتنی است، سوگواره بین‌المللی «مهر محرم» با همکاری حوزه هنری استان سمنان، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه موج فرهنگ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، شهرداری سمنان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان برگزار می­شود.

نمایشگاه‌های استانی، ملی و بین‌المللی «مهر محرم» تا 28 بهمن از ساعت 16 الی 20 در نگارخانه‌های مجتمع فرهنگی هنری کومش، آمادة بازدید علاقه‌مندان است.
برگزاری نشست همفکری قرارگاه خاتم الاوصیاء و حوزه هنری استان سمنان

Thu, 04 Aug 2016 01:16:00 +0330

نشست همفکری بین مسئولان قرارگاه خاتم الاوصیاء و حوزه هنری استان سمنان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان سمنان، نشست همفکری و همکاری قرارگاه خاتم الاوصیاء و حوزه هنری استان سمنان در محل حوزه هنری استان برگزار شد.

در این نشست که با حضور حجت السلام محمد حسن رستمیان امام جمعه موقت دامغان و مسئول قرارگاه خاتم الاوصیاء استان و داود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان برگزار شد در خصوص همکاری بین دو نهاد در برگزاری برنامه های فرهنگی در استان بحث و تبادل نظر شد. برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی تولیدی برای طلاب و روحانیون فعال فرهنگی، همکاری در تهیه و تولید برنامه های فرهنگی هنری در راستای سیاست های دو نهاد از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این نشست بود.رئیس حوزه هنری استان سمنان:

Thu, 04 Aug 2016 01:13:00 +0330

جهاددانشگاهی از موفق‌ترین نهادهای انقلابی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای است

رئیس حوزه هنری استان سمنان از جهاددانشگاهی به‌عنوان یکی از موفق‌ترین دستگاه‌های نظام اسلامی در بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای نام برد و گفت: توسعه جامعه اسلامی و رشد و شکوفایی بیش از پیش نظام و معرفی دستاوردهای بی‌بدیل نظام اسلامی در نزدیک به چهار دهه گذشته بدون بهره‌گیری هوشمندانه از زبان نافذ "رسانه" و "هنر" ممکن نیست.

داود یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان، با بیان اینکه جهاددانشگاهی با تاسیس نخستین خبرگزاری ایران در دوران پس از انقلاب از آغازگران درک این ضرورت دنیای امروز است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از جمله دستگاه‌های همزاد انقلاب در ایران اسلامی است که تاکنون منشاء خدمات بی‌بدیلی هم در حوزه‌های رسانه‌ای و فرهنگی و هم در حوزه‌های علمی-پژوهشی بوده است.

وی ضمن برشمردن برخی خدمات جهاددانشگاهی در حوزه علم و فناوری، تصریح کرد: جهاددانشگاهی که کارنامه بسیار درخشانی در حوزه‌های تحقیقاتی و پژوهشی دارد باید علاوه بر حوزه‌های فرهنگی که تاکنون به آن ورود می‌کرده در حوزه هنر نیز وارد شود تا به بالندگی و معرفی هنر ناب اسلامی نیز کمک کند.

این فیلمساز و کاریکاتور برجسته، با اذعان به اینکه معرفی و ترویج آموزه‌های انقلاب اسلامی و اندیشه‌های والای امام راحل بدون بهره‌گیری از زبان دو رکن اساسی"هنر" و"رسانه" میسر نیست، افزود: جهاددانشگاهی با راه‌اندازی چندین رسانه و خبرگزاری که برجسته‌ترین و موثرترین آنها خبرگزاری ایسنا است توانست آغازگر یک جریان رسانه‌ای پویا در کشورمان شود که جای تقدیر و شادباش دارد.

رئیس حوزه هنری استان سمنان، با اذعان به اینکه جهاددانشگاهی به هر حوزه‌ای که وارد شده عملکرد مناسبی داشته افزود: دستاوردهای ماندگار این نهاد انقلابی در پژوهشگاه رویان که مقام معظم رهبری اخیرا از مؤسس فقید آن به عنوان "شهید" راه علم و فناوری یاد فرمودند و یا خدمات شایان این دستگاه علمی-فرهنگی در حوزه فناوری‌های نوین و سلول‌های بنیادی و همچنین خدمات فرهنگی رسانه‌ای آن و... از جمله خدماتی است که جهادگران این نهاد انقلابی و همه مردم ایران اسلامی می‌توانند سربلندانه به آن افتخار کنند.

این برنده چندین جایزه جهانی عکس و کاریکاتور با اشاره به اینکه باید پژوهش‌های جدی و عمیقی در حوزه هنر انقلاب اسلامی انجام گیرد، گفت: انتظار می‌رود جهاددانشگاهی که از توان و ظرفیت‌های خوبی در این بخش دارد نیز در زمینه پژوهش هنر نیز ورود کرده و به بالندگی هنر اسلامی بیش از پیش کمک کند.

یاراحمدی با تقدیر از عملکرد جهاددانشگاهی در استان سمنان نیز گفت: جهاددانشگاهی از موثرترین دستگاه‌های فرهنگی-دانشگاهی در سطح استان سمنان است.

مدیرعامل اسبق نخستین رسانه اختصاصی هنر ایران(آرتنا)، با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند به توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی استان کمک کند، افزود: باتوجه به ظرفیت‌های متعدد و متنوع دانشگاهی و ژرفای فرهنگی و تمدنی در استان سمنان، بهره‌گیری از جهاددانشگاهی این استان در طرح‌ها و پروژه‌های استانی می‌تواند به کیفیت‌بخشی به طرح‌ها و پروژه‌ها کمک کند.
ادبیات کودک و نوجوان در استان سمنان رونق می گیرد

Thu, 28 Jul 2016 11:11:00 +0330

در گفت و گویی کوتاه با داود یاراحمدی رئیس حوزه هنری استان سمنان به ادبیات کودک و نوجوان و فعالیت های حوزه هنری استان سمنان در این حوزه پرداختیم که از نظر می گذرد.برای شروع گفتگو لطفآ درباره تولیدات و فعالیت های حوزه هنری استان سمنان در زمینه کتاب کودک و نوجوان طی سال گذشته تا امروز برای مخاطبین ما توضیحاتی داشته باشد؟با توجه به اینکه دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری استان سمنان در سال 94 قصد داشت تا ادبیات کودک و نوجوان را به عنوا ن گرایشی جدید مطرح کند، اقدام به گردآوری مجموعه شعری برای کودکان و نوجوانان را با همکاری خانم نیره کاشی از اعضای فعال دفتر آفرینش های ادبی ،که سابقه فعالیت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آشنایی کافی با شاعران نوجوان را نیز دارند آغاز نمود . این حرکت در ابتدا به بهانه معیار سنجش توان شاعران شهرستان سمنان شکل گرفت که ماحصل آن مجموعه ای قابل قبول تحت عنوان «بابای توی قاب» شد که موفق به کسب مجوز چاپ از امور استانها و مجلس حوزه هنری نیز شد. در این مجموعه اشعار نوجوان تعدادی از شعرای نوجوان و با استعداد شهرستان سمنان به چشم می خورد.همچنین در ادامه این مسیر سرایش مجموعه شعری با محوریت" خانواده ایرانی اسلامی" با عنوان «دریاست خانه ما» به سر کار خانم کاشی سفارش داده شد که در نهایت 10 قطعه شعر با محوریت یاد شده به دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری ارسال شد. این 10 قطعه شعر در مسیر کسب مجوز به هشت شعر تحلیل پیدا کرد و مجوز چاپ آن در سال 1394صادر شد.در حال حاضر هم، کتابهای «دریاست خانه ما» و «بابای توی قاب» مراحل پایانی تصویر سازی و صفحه آرایی را طی می کنند و ان شاءالله تا پایان تابستان 1395به چاپ می رسند. علاوه بر موارد یاد شده کارگاه یا نشست های تخصصی و آموزشی نیز در این بخش برگزار شده است؟بله. اولین کارگاه شعر کودک و نوجوان در سال 93 با حضور آقای کمال شفیعی از نویسندگان و شاعران مطرح کشور به صورت یکروزه در سمنان برگزار شد.در این کارگاه که با حضور شعرای شهرستان سمنان در حوزه هنری برگزار شد، در خصوص ضرورت پرداختن به ادبیات کودک و نوجوان و گرایشات نظری مختلف که در این زمینه وجود دارد مباحثی مختلفی مطرح شد که در ادامه این نشست شاعران حاضر در جلسه اشعار خود را در حوزه کودک و نوجوان قرائت و به نقد و بررسی آثار نیز پرداخته شد.دومین کارگاه ادبیات کودک ونوجوان نیز در سال 1394 به مدت دو روز با حضور آقایان کمال شفیعی و حمیدرضا شاه آبادی برگزار شد. با توجه به تجربه دوره اول این کارگاه شکل برگزاری این کارگاه تفاوت عمده ای با دوره[...]هنرمندان سمنان با خلق آثار فاخر هنری به تحقق آرمان فلسطین کمک کنند

Mon, 04 Jul 2016 14:33:48 +0330

رئیس حوزه هنری استان سمنان از هنرمندان خواست با خلق آثار فاخر هنری در رشته‌های مختلف، کمک بیشتری به تحقق آرمان فلسطین کنند.

داوود یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: امروزه در کشورهای توسعه‌یافته از هنر به مثابه یک سلاح برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به نفوذ بالای هنر فاخر در افراد و جوامع، تصریح کرد: هنرمندان مسلمان و متعهد باید از هنر خود در راستای ترویج دین مبین و ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی استفاده کنند.

این کارتونیست و طراح، از آرمان فلسطین به‌عنوان یک آرمان بزرگ اسلامی نام برد و افزود: همه هنرمندان مسلمان در مقابل مردم مظلوم فلسطین و آرمان بلند و اسلامی انها که همان آزادی قدس شریف است مسئولیت دارند.

یاراحمدی با اشاره به اینکه بسیاری از هنرها نیازمند ترجمه نیستند خاطرنشان کرد: هنرهایی همچون عکاسی، کاریکاتور، طراحی، نقاشی، موسیقی، و حتی گاه سینما از چنان زبان تصویری جهان‌شمولی برخوردارند که مخاطبان خود را در همه زبان‌ها و کشورها پیدا می‌کنند لذا هنرمندان فعال در هنرهایی از این دست باید توجه بیشتری به فلسطین و آنچه بر این سرزمین اسلامی رفته، داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم توجه هنرهای نوشتاری به موضوع فلسطین، اضافه کرد: اگر چه در بین شاعران توجه بیشتری به آرمان فلسطین شده اما این آثار کمتر ترجمه شده‌اند ضمن اینکه در دیگر ژانرهای ادبی همچون داستان، رمان، نمایشنامه و... نیز باید توجه جدی‌تری به فلسطین و ظلمی که دهه‌ها بر مردم فلسطین رفته داشته باشند.

رئیس حوزه هنری استان سمنان، برگزاری همایش‌ها، جشنواره‌ها و کنگره‌های هنری-ادبی با موضوع فلسطین را در تولید آثار هنری با این موضوع موثر دانست و گفت: باید با برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی با موضوعاتی از این دست، نگاه هنرمندان را به این مهم بیش از پیش جلب کرد.

یاراحمدی با بیان اینکه حجم آثار هنری تولید شده در دوران پس از انقلاب اسلامی با موضوع فلسطین با هیچ کشوری قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: هنرمندان ایرانی بیش از هنرمندان دیگر کشورها به این ضرورت جهان اسلام پرداختند.

این هنرمند و مدیر هنری در پایان از هنرمندان مسلمان خواست با حساسیت بیشتری به آرمان فلسطین و ظلمی که سال‌ها است بر این ملت آواره روا داشته شده، داشته باشند و با خلق آثار هنری خود به تصویر واقعیات امروز فلسطین و مقاومت بپردازند.