Subscribe: Blog: Vlado Radosa
http://radosa.blog.sme.sk/rss/
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Slovak
Tags:
ako  ale  alebo  dnes  ešte  ich  jeho  keď  len  nie  pre  pred  radosa  sme    tak  ten    že     
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Blog: Vlado Radosa

Blogblog.sme.sk Ako v Žiline opäť raz svitla nádej. (radosa)

Thu, 12 May 2011 16:50:13 +0200

V poslednom čase to so Žilinou ide dole vodou. Žilinčanov kríza obrala o radosť z pohybu, akoby stratili lesk v očiach a upadli do podivnej apatie – kým pred pár rokmi boli počas majstrovstiev v hokeji plné krčmy a fandilo sa ostodeväť, teraz si ľudia nakúpia plechovky piva a chrumky v samoške a sedia doma na zadku. A život z historického centra sa pomaly vytráca. Kedysi sa Žilinčania schádzali na Veľkom a Malom Korze, Na čajoch o piatej v Hoteli Grand. Dnes sa už nič podobné nejestvuje, ba ani Mestské divadlo, Bábkove divadlo alebo Považská galéria už nie sú v kurze. Stavím sa s vami o pivo a poldeci, že traja z piatich Žilinčanov netušia, že Výstavná sieň Považskej galérie ukrýva klenoty z tvorby nášho rodáka Vincenta Hložníka. Ako bonus a daň z pažravosti sme navyše dostali dve nevzhľadné mamutie škatule, ktorými barbari navždy zlikvidovali neopakovateľnú siluetu centra mesta.Príbeh Jozefa M. zo Sniny - rozprávka zatiaľ bez konca (radosa)

Fri, 25 Feb 2011 11:04:03 +0100

Kde bolo tam bolo, žil raz jeden Jozef M. zo Sniny - chlapec, ktorý mal rád svoju prácu, Balzaca, Desmod, svoj Bubu profil na Fejsbúku a svojich priateľov. A práve tento tajomný romantik je hlavným hrdinom našej rozprávky.O hádzaní hrachu na Orange stenu. (radosa)

Tue, 17 Aug 2010 09:15:52 +0200

Orange Slovensko, a. s. patrí na Slovensku medzi top zadávateľov reklamy - v roku 2008 sa v rebríčku umiestnil na prvom mieste s objemom reklamy v hodnote 2 862 178 631 Sk (cca 95 200 692EUR)*. Ako jeho verný klient rád priložím ruku k dielu pre zlepšenie kvalitatívnych parametrov značky.Taiwo. Film o osude, ktorý vyplavilo more. (radosa)

Wed, 31 Mar 2010 22:59:06 +0200

Mám rád ten pocit, keď vychádzam z kina, žmúrim očami na realitu za tapacírovanými dverami, pričom v mysli sa mi ešte stále preháňajú myšlienky na príbeh z celuloidového pásu, za ktorým sa práve zatiahla zamatová opona.  Tak, ako sa to ešte stále robieva v kinách zo starej éry. Niečo podobné som prežil aj minulú stredu, po viac ako 100 minútach strávených v spoločnosti filmu Taiwo.Psy zavýjajú a hymna sa hrá ďalej. (radosa)

Wed, 10 Mar 2010 09:31:50 +0100

Niekedy mám skutočne pocit, že nás tá naša letargia privedie k titulu najľahostajnejšieho národa na svete. Držali sme hubu a krok, keď nás komančovia zatvorili za plot, odvracali sme pohľad, keď za Mečiara vybuchovali autá a rozpredával sa štát a potom sme, nepoučení 40 rokmi, povolali do zbrane spasiteľa s minulosťou červenou ako líca panny z Horehronia. Prečo by sme sa potom mali ozvať, keď súdruhovia v parlamente odpíšu zákon na ochranu týraných zvierat?cintoríny (radosa)

Wed, 30 Apr 2008 02:10:37 +0200

sú rôzne druhy cintorínov. tie posvätné - indiánske, maorijské, keltské -  sú zvyčajne začarované a smrteľne nebezpečné pre nepozvaných. a potom sú cintoríny kultové a putovné - napríklad ako ten v new orleans, alebo tie s hrobmi johna lennona, andyho warhola a jima morrisona - o elvisovom ani nehovoriac. my „klasickí"  nájomníci cintorínov máme také „obyčko" - s náhrobnými kameňmi, urnami, tujou a chryzantémami. na našom „obyčko" cintoríne (a možno aj na tom vašom) sú tri základné typy hrobov.Môj priateľ drozd. (radosa)

Fri, 04 Apr 2008 10:37:36 +0200

S Kamilom sa poznáme od základnej školy a aj naši otcovia boli dlhé roky najlepší priatelia z gymnázia. Teraz sa už stýkajú menej, ten môj pracuje v Prahe a Kamilov je už v dôchodku. Nás dvoch spája nielen susedský vzťah, ale aj volejbal, akčné filmy, športové autá a úprimný záujem o okrúhle prsia Adelky S., slobodnej mamičky z prízemia našej bytovky. „Taiwo“. Kniha, ktorá zastaví tlkot vášho srdca. (radosa)

Tue, 01 Apr 2008 02:04:58 +0200

Môcť sa s vami podeliť o zážitok, spáchaný na mne knihou Taiwo (francúzsky originál „Taiwo" bol vydaný nakladateľstvom Incroyant & Fils Unique v Paríži v roku 2006), je ako sedieť v parku s bezodnou krabicou najlahodnejších belgických praliniek a smieť nimi ponúknuť všetky deti navôkol. Nechcem a ani nebudem haniť slovenské vydavateľstvá, ktoré odmietli zaradiť tento román do svojich edičných plánov. Slovenský čitateľ je nimi príjemne, pravidelne (a najmä konečne!) rozmaznávaný McEwanom a Murakamim a doba, kedy nový Simmel alebo Dick Francis spôsobovali nájazdy „riadkožrútov" na bezbranné kníhkupectvá je dávno za nami.Psy štekajú, Tatrabanka ide ďalej II. (radosa)

Mon, 10 Mar 2008 20:42:43 +0100

Tento blog nemal byť nikdy napísaný. Okolnosti a správanie Tatrabanky a. s. ma však donútili opäť reagovať týmto spôsobom. Nie je to pomsta ani vedomé poškodzovanie mena, je to využitie  blogu ako prostriedku k ochrane mojich záujmov. Povedané úplne polopate, už sa mi nechcelo ďalej držať hubu.Psy štekajú, Tatrabanka ide ďalej (radosa)

Tue, 05 Feb 2008 20:35:41 +0100

Som klientom Tatrabanky osem rokov. Nie som VIP klient, jednoducho len jeden z mnohých. Pred tromi rokmi som si v Tatrabanke založil aj podnikateľský účet. V novembri 2007 som požiadal Tatrabanku o úver. Nebudem ho špecifikovať, nie je to podstatné. Banka mi na mieste vypracovala ponuku, ktorú som prijal a vyžiadal si zoznam podkladov potrebných pre schválenie úveru. Začal som dávať dohromady všetky potrebné dokumenty a 23. 11. 2007 som ich doniesol do Tatrabanky. Všetky. Do "puntíku". Tatrabanka si ich s úsmevom prevzala a prisľúbila mi, že do dvoch týždňov mám peniaze na účte. Pridal som si rezervu ešte dva týždne, počítajúc s tým, že do Vianoc sú peniaze na účte a môžem začať podnikať. A potom začalo peklo.Proces (radosa)

Thu, 24 Jan 2008 10:53:41 +0100

Súdna sieň praskala vo švíkoch, mal to byť proces storočia. Obžalovaný Will Mates bol jednou z najznámejších celebrít galaxie. Nesvitol deň, kedy by sa jeho meno neobjavilo na titulke denníkov alebo aspoň nebolo spomenuté vo vysielaní medzigalatických spravodajských TV kanálov. 37 - ročný rodák zo Seattlu bol považovaný za otca „Sense & Sensibility" technológie umožňujúcej domácim robotom identifikovať nálady a pocity svojich majiteľov. Will Mates stál pred súdom pre obvinenie z pokusu o zabitie.Stánkar V. (radosa)

Fri, 09 Nov 2007 03:06:54 +0100

Nedobré časy. Jeseň fakticky nie je moja obľúbená časť roku. Všetko navôkol je také odchádzajúce a prázdne. Rána plávajú v hmle a ľudia hľadajúci v polotme noviny a tabak vyzerajú ako trúsiaci sa zombiovia z nejakého amerického hororu. Tvária sa otrávene, ukrývajú tváre do golierov a štekajú viac ako obvykle. Aj ja sa veru v poslednom čase z ničoho neteším. Je mi tu otupno. Dni sú dáke bez chuti. Zmizlo z nich všetko šťavnaté. Petra má teraz stále denné, takže som celý deň bez spoločnosti a vône teplých rožkov a pagáčikov. Nedobré časy, baže. A do toho všetkého Zuzka.Kto by už kradol jazyk? (radosa)

Wed, 26 Sep 2007 22:19:41 +0200

Dnes ráno som sa zobudil bez jazyka.Keď sa raz Sergej a Medveď nevrátia domov. (radosa)

Fri, 07 Sep 2007 00:26:10 +0200

Keď v poslednom čase čítam články o staručkých ruských bombardéroch Tupolev 95 víriacich vrtuľami medzinárodný vzdušný priestor v tesnom susedstve krajín NATO, podvedome sa modlím, aby kapitánom štandartne 7 - člennej posádky nebol Sergej Koljupov.Krátke obzretie nasratého pioniera. (radosa)

Tue, 21 Aug 2007 00:01:11 +0200

21. august 1968     Hranice Československej socialistickej republiky prekračujú jednotky piatich spojeneckých armád Varšavskej zmluvy. Neprichádzajú v mieri, na uliciach za sebou nechávajú telá bezbranných civilistov. Na rozdiel od roku 1945 sa tentoraz tváre vojakov nedočkajú bozkov, ale pľuvancov a na tanky nedopadajú kvety, ale kamene. Možno je to preto, lebo majú na sebe biele (invázne) pásy - to aby ich bolo možné rozoznať od tých, ktoré sú vo výbave ich spriatelenej Československej ľudovej armády.Vek nevinnosti na oltár Boha slávy. (radosa)

Mon, 06 Aug 2007 12:41:41 +0200

K napísaniu tohto blogu ma podnietil dokument o detských súťažiach miss a talentov v "júesej". Detských znamená naozaj detských. Sú to súťaže, do ktorých rodičia prihlasujú svoje ratolesti, aby vyhrali titul miss, prípadne sa stali speváckou, tanečnou alebo hereckou hviezdou. Súťaže prebiehajú podľa rovnakého scenára ako ich verzie pre dospelých, no s jedným veľkým rozdielom. Namiesto krásnych žien alebo mladých speváckych talentov na pódium vychádzajú deti. Vlastne, nie tak celkom.Bastard (radosa)

Tue, 24 Jul 2007 23:59:00 +0200

keď sa na teba chystajú naozaj zlé dni, je to ako pozerať sa na dvere, ktoré sa ti pred očami menia na bastarda. prašina s krvavými očami ceriaca zhnité zuby. s dychom smradľavým ako tá najšpinavšia stoka. do nej hodený kameň nedopadne na dno, slastne ho prehltne ako belgickú pralinku - chvíľa rozkoše a zrazu ten výtvor majstra cukrára mizne v pažravom nenávratne.    Hermann (radosa)

Sun, 15 Jul 2007 11:41:35 +0200

Severovýchodne od Amiens, august 1918   Dominikove oči boli belasé ako nezábudky v maminej záhrade za mestom, ktoré mala oveľa radšej ako ruže, narcisy alebo pivónie. Nikdy nám nezabudla pripomenúť: „Na môj hrob chcem len trávu a nezábudky. A kameň skromný a jednoduchý, taký ako život, ktorý žijem.“ Zbožňovala tieto jemné kvetiny pre ich smutné meno, no najmä pre ich nádhernú svetlobelasú farbu.Chľast blogu nesvedčí, alebo ako zo seba urobiť patetického somára (radosa)

Thu, 19 Apr 2007 10:45:33 +0200

Tento blog mal byť vďaka stávke s jednou blogerskou vílou napísaný do 10. marca 2007. Nebol, nie pre nedostatok času, ale pre čakanie na vhodnú chvíľu. Tá prišla práve dnes. Rozhodol som sa zdokumentovať účinok alkoholu na blogera.Kto serie na Kyóto alebo Ako sa nám oteplilo. (radosa)

Fri, 02 Mar 2007 13:29:53 +0100

Tohtoročná zima nestála za veľa. Ježiško mi doniesol parádne snežnice, ale mal som ich na nohách iba raz. Namiesto toho sa s Nobym už tri mesiace brodíme bahnom ako dvaja masochisti. Môžem si smelo priznať, že asi najhoršia zima môjho života. Bez lyžovačky, zamrznutých palcov na nohách, fajných zimných foto-zátiší  a bez váľania sa v závejoch.Môj súčasný pes vs. moja budúca manželka. (radosa)

Wed, 28 Feb 2007 16:43:59 +0100

Človeku počas prechádzok so psom víri hlavou kopec podnetných myšlienok. A ak práve nepočúvate iPod a nerozmýšľate nad tým, ako to tomu Jackovi Johnsonovi pekne ladi, alebo vám nemodrejú ruky, keď vás pes vláči za hárajúcimi fenkami, tak... Tak to je ten ideálny čas, kedy sa skvele spriadajú intrigy proti kolegovi-riťovlezovi, vymýšľajú darčeky na kamošovu tridsiatku alebo konštruujú vízie vašej svetlej budúcnosti.Žerie Fico Fidela? (radosa)

Sun, 14 Jan 2007 16:41:02 +0100

Uvedomujem si, že už je to naozaj otrepané, obúvať sa stále do Fica. Pravdepodobne ku mne z tábora jeho priaznivcov priletí niekoľko ohnivých šípov. No mňa ten človek jednoducho vždy prekvapí niečím novým a ja nedokážem nereagovať. Tentoraz, keď som sa dozvedel o jeho účasti na oslavách 48. výročia príchodu Fidela Castra do Havany na kubánskom veľvyslanectve.Ako dnes zhaslo Pod lampou. (radosa)

Thu, 11 Jan 2007 23:45:20 +0100

Štefan Hríb je človek, ktorému Pod lampou sadlo ako riť na šerbeľ. Kušnierik je solídny sekundant a navyše sa im okrem výberu atraktívnych tém vždy podarilo prilákať do debaty celkom zaujímavých ľudí. Sú tu už tri roky, čo im patria štvrtkové noci na Dvojke a pravdepodobne vytvorili to najlepšie, čo pôvodná tvorba STV za posledné roky ponúkla. Dnešný večer mal byť na tému Vznik života, tak som zakúril v peci, nakŕmil psa a dokonca som sa chystal oželieť Scorseseho a De Nirov skvelý tandem na ČT2.Norbert Pyco – muž, ktorý určí budúcnosť Slovenska. (radosa)

Tue, 14 Nov 2006 01:03:20 +0100

  Rodák z Kofoľčian, malebnej dedinky ležiacej na sútoku Gronu a Letorice. Už v detstve aktívna iskrička a vzorný pionier. Predseda SZM a neskôr aktívny člen KSS (červená knižka). Absolvent Právnickej fakulty Univerzity Kamenského v Bratislave (červený diplom).  Neskôr člen SDĽ (Strana Dobrých Ľudí). Úspešný agent SR pred Európskou komisiou pre práva obetí komunistického režimu. Absolvent viacerých špeciálnych študijných pobytov v Sovietskom zväze, Severnej Kórei, Mongolsku a na Kube. Autor množstva odborných článkov a ešte väčšieho množstva schválených zákonov. V roku 1999 „pôrodník" v posledných voľbách najúspešnej politickej strany SME. V súčasnosti predseda vlády SR. Norbert Pyco. Pre denník SMER pripravil a upravil Karol Úhor.Blekendvajt (radosa)

Tue, 07 Nov 2006 22:00:33 +0100

všetko, čo mám rád. . .  z každého rožku trošku. . . blekendvajt.Piate ročné obdobie. (radosa)

Mon, 06 Nov 2006 23:54:21 +0100

Piate ročné obdobie je dva razy do roka. Nespoznáte ho podľa toho, že maturantky ukryjú svoje vnadidlá pod neforemné páperky, alebo naopak ružový záhon zrazu rozkvitne ako červený kvet na košeli revolucionára pred popravčou čatou.„Seriem Vám na vojnu, pán major.“ za 387 (radosa)

Mon, 06 Nov 2006 21:21:45 +0100

Dni plynú rýchlo, väčšinou len večer a v noci, keď starí náhodou nešalujú rotu, je čas spomenúť si na tých doma - našich, frajerku, priateľov. Oni však vedú úplne normálny život, kým my tu hnijeme v kasíne spolu s otrávenými starými, drzými jogurtami a gumami.Pearl Jam, Praha 2006 – návrat do flanelovej minulosti. (radosa)

Mon, 25 Sep 2006 15:35:50 +0200

Keď sa začiatkom 90-tych rokov prevalila vlna grunge, ružovému svetu „80´s“ bola definitívne uštedrená rana z milosti. Seattle sa na krátky moment stal hlavným mestom hudobného sveta a štvorlístok Pearl Jam, Alice in Chains, Nirvana a Soundgarden navždy zmenili obraz hudby tej doby.Deň, keď ste šťastní. (radosa)

Thu, 29 Jun 2006 12:53:14 +0200

Už so značkou zákazu vjazdu do centra Myjavy k vám prichádza signál, že v meste sa dnes deje niečo výnimočné a že to naozaj nebude len o pár stánkoch s teleshopping vychytávkami a lacným tureckým textilom. Z akého iného dôvodu by boli postranné uličky zaplnené autami z celého Slovenska a z akého iného dôvodu by myjavské paničky investovali hodiny a hodiny viazaním nádherných čepcov, neoddeliteľnou súčasťou ich rozprávkovo bohatých bielo-modrých krojov.Stánkar IV. (radosa)

Wed, 17 May 2006 00:12:46 +0200

Práve sme sa strašne pohádali s Petrou. A to len preto, že niektorí ľudia si proste nedovidia na špičku nosa. Deň začal ako každý iný, ľudia si chodili pre písmenká a obrázky, známi prehodili pár slov a vôbec to nevyzeralo na búrku. Tá prišla až o druhej, s čierňavou od Rajca ( lebo ak príde odtiaľ, tak leje vždy ), kmásala stromy navôkol a zaháňala ľudí pod strechy a do krčiem. No a tá druhá búrka dohrmela s Petrou.Smrť, Bábi, Mrakoplaš..... a ich Terry Pratchett. (radosa)

Thu, 06 Apr 2006 19:43:40 +0200

Predstavte si obrovskú korytnačku. A na jej chrbáte štyroch slonov. A na ich chrbátoch koláč Sveta. Koláč nazývaný Zemeplocha. Tá predstava nabáda k úsmevu, avšak zhovievavému, detská literatúra už predsa nie je pre nás, už tak dávno, tak dávno –dsať ročných. Nie tak celkom, reč je tentokrát o Terry Pratchettovi, jednom z najobľúbenejších autorov fantasy novej éry.Seriem Vám na vojnu, pán major. „ za 430 „ (radosa)

Sat, 01 Apr 2006 22:57:01 +0200

Vstávame o 5.45. Všetci, starí aj mladí. V sexi modrých teplákoch vybiehame na plac, rozpažujeme, klikujeme, drepujeme. To ale už len mladí, starí zívajú a fajčia opodiaľ. Sme vo vynikajúcej kondícii. Armáda nás živí skvelým jedlom a my jej to oplácame úprimným odhodlaním brániť vlasť.T-Com pochopil, tešme sa na ružovú budúcnosť. (radosa)

Thu, 30 Mar 2006 19:52:24 +0200

Čerstvé správy o novej stratégii T-Comu, momentálne najsilnejšieho poskytovateľa dátových a hlasových služieb na Slovensku, ma dnes upútali a zabavili. A otvorili mi oči. Naposledy sa to podobným spôsobom podarilo môjmu menovcovi, Veľkému Vladovi a jeho „...neublížil som...“.Stánkar III. (radosa)

Sat, 11 Mar 2006 14:04:25 +0100

Dneska sme naháňali cigáňa. Teda Róma. Aby ste si o mne nemysleli, že som nejaký rasista alebo skinhed, že píšem taký článok. To vôbec nie, naopak, mám rád aj černošskú hudbu alebo hercov, napríklad Eddie Murphy je celkom dobrý komik. Nemá to žiaden rasistický motív, je to len o tom, čo sa stalo. Ale ono sa to fakt  stalo takto a mne sa to nechcelo prekrucovať, tak píšem úplne podľa pravdy."Seriem Vám na vojnu, pán major." za 548 (radosa)

Thu, 02 Mar 2006 08:58:20 +0100

Prológ.September ´91. Okresná vojenská správa, Žilina. Kancelária s milou pani v stredných rokoch.„Dobrý deň. Ja som sa prišiel prihlásiť na vojnu.“ „Prosím???“ „Ja som sa prišiel prihlásiť na vojnu.“„Meno?“ Po odpovedi kovový rachot kartotéky, ten správny fascikel a ďalšia neveriaca otázka.„Ale vy máte 4 roky odklad!“ „Vyhodili ma z výšky, tak to chcem mať za sebou.“ „Stavy na október sú už uzavreté, ale prídite o týždeň, ak to pôjde, tak vám ešte niečo nájdeme.“ „Ďakujem.“ Aj našli. Dali ma k lopatám do Mikuláša.Matka vašich duší. (radosa)

Mon, 27 Feb 2006 10:05:02 +0100

Som svedomím a pamäťou Dobrého národa, posledná z rodu Veľkej Matky. Prežila som všetky svoje deti, vnúčatá, mojich mužov mi vzal alkohol, hazard a cudzie ženy. Toto je posledný odkaz, testament môjmu ľudu a mojej zemi. Ako vraví Kniha múdrych – ľudia zabúdajú, ale zem si pamätá.Strieborný pohreb v Turíne očami Dvojky (radosa)

Thu, 16 Feb 2006 20:38:41 +0100

V spotenej dlani stískam diaľkové ovládanie. Neuveriteľné sa mi pred očami stáva skutočnosťou. Radko Židek, „rodák z naši vesnice“ plní náš spoločný sen  – prvú olympijskú medailu. V disciplíne snowboardcross, ktorá je síce vo svete ešte málo známa, na tohtoročnej olympiáde dokonca premiérová, avšak.... Ten opojný pocit je jednoducho neopísateľný! Sám sa v zime oddávam jazde na doske, je to skvelý relax „špricnutý“ adrenalínom, preto ten výkon skutočne ocením, aj keď len očami amatéra. Začiatok jeho kvalifikácie bol v znamení smoly, avšak kto aspoň zbežne zachytil Radovu ďalšiu suverénnu cestu k striebru, možno mi dá za pravdu, ak ju nazvem „spanilou jazdou“. Turín, ľúbim Ťa a ďakujem!4 na prvý pokus (radosa)

Mon, 13 Feb 2006 18:46:55 +0100

Mima s červenou ružou ma vyzvala, Branko z mesta na Temži ma vyzval. Pre všetkých ľudí dobrej vôle kúsok zo mňa.Stánkar II. (radosa)

Mon, 06 Feb 2006 18:26:37 +0100

Dnes bol jeden z najhorších dní môjho života. Začalo to už ráno, keď som zistil, že som doma zabudol kľúče od stánku. Stalo sa mi to úplne prvý krát. To malo byť asi varovanie. Vracal som sa autobusom ku nám do dediny ako taký blb. Sopeľ mi z tej zimy tiekol ako divý, lebo však prečo by som si zobral vreckovky, keď je vonku mínus dvadsať a mám ich plný stánok. Rukáv na bunde som mal ako sadru na zlomenej ruke. Asi ale nie ste zvedaví na moje sople, to je jasné.Disneyland pre veriacich!!! (radosa)

Tue, 24 Jan 2006 17:49:50 +0100

Posmutnelo si surfujem na čierno zafarbenom sme.sk., keď mi udrie do očí titulok „Vatikán chce poplatky za publikovanie "pápežových slov"“. Zamrazí ma a keď neveriacky dočítam článok, nemo zízam na monitor. Podobný buchnát som už dostal nedávno vo Vrátnej, ak sa pamätáte. Toto je však úplne iné zrno.Stephen King a jeho brnkanie na nervy. (radosa)

Tue, 17 Jan 2006 11:10:22 +0100

Stephen King ( 21. 9. 1947 ) sa nepochybne už dávno zaradil  medzi „King-Kongov“ súčasnej svetovej literatúry. Stal sa  jedným z najčítanejších autorov na svete vôbec. Je to aj vďaka fanúšikom ako ja - jeho Mŕtvu zónu, Podpaľačku alebo Cuja som hltal už za čias zamatových. A verný som zostal dodnes. Nie všetky z jeho diel mi dokonale sadli, väčšina však splnila očakávania a pri mnohých ma nesklamalo ani filmové spracovanie (Carrie, Žiara s démonickým Jackom Nicholsonom alebo Vykúpenie z väznice Shawshank so skvelým Timom Robbinsom).Dobrý skutok jedného narkomana a anjel menom Zuzana. (radosa)

Mon, 09 Jan 2006 23:02:58 +0100

Tento príbeh je do posledného písmena pravdivý a odohral sa v decembri 2005. Mená postáv sú tiež skutočné. Nechcel som predlžovať názov, ale do podtitulku dávam Simmela: „Hurá, ešte žijeme!“Lyžovanie u nás alebo o buchnáte pred tabuľou. (radosa)

Sun, 08 Jan 2006 11:09:27 +0100

Od malička som každoročne s príchodom zimy netrpezlivo čakal na prvú lyžovačku. Pod svahmi v okolí Žiliny, či to bola Vrátna dolina, Čičmany, Martinské Hole alebo Veľká Rača, som si vždy na svahu pripol svoje o číslo väčšie lyžiarky – ešte stále mi rástla noha, peňazí nebolo nazvyš – a hybaj na lyže. Na to, ako to vtedy vyzeralo s úrovňou lyžiarskych stredísk si určite pamätáte všetci, ktorým tento šport prischol k srdcu. Neupravené svahy s „bubnami“ ako povinnou výbavou, rady na vlek ako vo vtedajšých zelovococh na banány, samotné vleky z doby  kamennej.Stánkar (radosa)

Sat, 07 Jan 2006 20:20:41 +0100

Robím v stánku.Nepoviem vám svoje meno. Petra mi povedala, že nemusím. Takže tentokrát anonymne.Páchnuci dych Róberta Fica. (radosa)

Sat, 07 Jan 2006 10:05:14 +0100

Keď som onehdá, ešte za čias veľkého Vlada sledoval s hrôzou Jána Ľuptáka, ako vedie našu Národnú radu a nás s ňou k lepším zajtrajškom, povedal som si, že po tomto už ma na Slovensku neprekvapí nič.