Subscribe: دنیای وبلاگ
http://weblogcrawler.blogspot.com/feeds/posts/default/?orderby=published
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Persian
Tags:
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: دنیای وبلاگ

دنیای وبلاگاز کانادا و زندگی تا وب و دهکده جهانیUpdated: 2018-03-09T19:43:39.024+04:00

 خداحافظی کورش اسلام زاده و مدیریت جدید پرشین بلاگرز

2009-08-07T16:00:29.224+04:00

سه ماه از آخرین نوشته این وبلاگ میگذرد. متاسفانه گرفتاریهای شخضی به من (کورش اسلام زاده)  اجازه ادامه فعالیت را از اوایل اردیبهشت تا به حال نداده است.  4 سال است که با افت و خیز در وب فارسی فعالیت داشته ام. از ابتدا علاقه من به کار بلند مدت در زمینه آی تی و تحولات تکنولوژی اطلاعاتی بوده وهرگز نتوانستم که خودم را قانع به روزانه نویسی یا انعکاس اخبار و اطلاعات در این زمینه کنم. واقعیت اینکه تنها لذت من در وبلاگنویسی یادگیری و به کار گیری سرویس های جدید اینترنتی بوده است. آخرین کار من که در عمل بسیار سنگین از کاردرآمد  روی پرشین بلاگرز جدید بود.   پرشین بلاگرز تا آنجائی که به جنبه های فنی و قدم زدن در حیطه های ناشناخته و نارفته مربوط میشد برایم  زیبا بود. اما صاقانه بگویم که من آدم کارهای اجرائی و مدیریتی نیستم و اینگونه کارها برایم عذاب آور است. به این خاطر از کمی قبل از اردیبهشت ماه از دو تن از دوستان دعوت کردم که در زمینه کارهائی اجرائی و مدیریتی  پرشین بلاگرز همکاری نمایند. با وجود این دوستان، وب 3 و آی تی لاین که هر دو از آی تی نویسان شناخته شده بوده و افتخار همکاری در گروه بلاگر فارسی را هم داشته ایم  نه تنها برای خودم نقش مفیدی  در  پرشین بلاگرز و گروه بلاگر فارسی بلکه در کل وب فارسی هم نمیبینم. بنابرین تصمیم من در خداحافظی از وبلاگشهر فارسی است.  برای وب 3 عزیز و  حسن عزیز (آی تی لاین) و کلیه وبلاگنویسان عزیزساکن وبلاگشهر فارسی  آرزوی موفقیت دارم. 

پ.ن1:  نکته ای را فراموش کردم ذکر کنم. پرشین بلاگرز ف.ی.ل.ت.ر شده است. یکی ار دوستان ایمیلی به قسمت مربوط به ف.ی.ل.ت.ر.ین.گ زده است و با تعجب در جواب اعلام کرده اند که این کار از جانب ما صورت نپذیرفته است. امیدوارم که با پیگیری بیشتر دوستان مشکل رفع شود.

پ.ن 2:  قبل از رفتنم حیفم آمد که سورس یاهو پایپ این خبرخوانها را در دسترس نگذارم. شاید کسانی با استفاده از این سورس که حاصل صدها ساعت کار و رفع اشکال است از آن استفاده کردند و کمی هم بنده احساس مفید بودن کردم. برای مشاهده و استفاده از سورس اینجا را کلیک کنید.سی و دومین خبرخوان؛ کرمانشاهی‌ها

2009-05-07T03:40:42.713+04:00

خبرخوان کرمانشاهی‌ها سی و دومین خبرخوان پرشین بلاگرز است که با همکاری و مدیریت  سجاد سلیمانی (سالهای ابری) عرضه میشود. این خبرخوان شامل 59 وبلاگ‌نویس با اصلیت کرمانشاهی است.

امیدواریم که کرمانشاهی‌‌های عزیز، همانند سایر هموطنانی که در پرشین بلاگرز دارای خبرخوان هستند، فعالاته و بصورت مثبت به این خبرخوان نگریسته و با معرفی وبلاگ‌های کرمانشاهی  توسط بخش نظرات کرمانشاه بلاگ در اینجا، این خبرخوان را پربارتر و لیست وبلاگهای کرمانشاهی را کامل تر نمایند.

جهت مشاهده نسخه تکست این خبرخوان که فقط شامل عناوین مطالب وبلاگ‌هاست، اینجا و نسخه کامل (گرافیکی)  اینجا را کلیک کنید. فهرست وبلاگ‌های کرمانشاهی‌ها بر اساس زمان انتشار (بلاگ چرخان) از اینجا و فهرست الفبائی از اینجا قابل دسترسی است. خوراک (فید) این وبلاگ‌ها  نیز از اینجا قابل دریافت است.

خبرخوان کرمانشاهی‌ها  پنجمین خبرخوان استانی و شهری پرشین بلاگرز پس از خبرخوانهای خوزستانی‌ها، شیرازی‌ها، گیلانی‌ها و کرمانی‌ها است. امیدواریم که سایر دوستان نیز پیشگام تهیه خبرخوان استان و یا شهر خود شوند. تهیه خبرخوان با روش پرشین بلاگرز فوق العاده آسان است. کافی است که خوراک تعدادی از وبلاگ‌های مرتبط را، به عنوان مثال شهر و یا استان محل تولد خود،  در گوگل ریدر جمع آوری کرده، آنها را در یک دسته واحد قرار داده  و سپس آدرس اینترنتی صفحه عمومی شده آنرا برای پرشین بلاگرز ارسال فرمائید تا خبرخوان مربوط را با نام شما به وبلاگشهر عرضه نمائیم.
مرتبط:
لیست خبرخوان‌ها
لیست وبلاگ‌ها
لیست همکاران و مدیران خبرخوان‌ها
لیست همراهان (وبلاگ‌هائی که با قرار دادن لوگوی پرشین بلاگرز از ما حمایت کرده اند)
لیست دوستان (وبلاگ‌هائی که که با لینک به پرشین بلاگرز ما را یاری کرده اند)شهر اینترنتی کرمانی‌ها

2009-05-02T22:32:31.893+04:00

کرمانی‌ها هم دارای خبرخوان شدند. مدیر و همکار تهیه کننده این خبرخوان، میثم (انارنت)، به آن «شهر اینترنتی کرمانی‌ها» اطلاق می‌کند و می‌گوید: «این شهر میتواند جایی باشد که در آن همه وبلاگ‌نویسان کرمانی، از هر صنف یا گروهی مطالب خود را به اشتراک بگذارند تا همه بتوانیم از آن استفاده کنیم.» وبلاگ‌های تحت پوشش این خبرخوان در این لحظه 22 وبلاگ خوب متعلق به کرمانی‌هاست که شکی نیست با کوشش مدیر محترم این خبرخوان، همکاری کرمانی‌های عزیز و سایر دوستان، همانند سایر خبرخوانهای استانی و شهری، این تعداد به تدریج افزایش یافته و آئینه‌ی تمام نمای وبلاگنویسی در استان کرمان خواهد شد.

جهت مشاهده نسخه تکست این خبرخوان که فقط شامل عناوین مطالب وبلاگ‌هاست، اینجا و جهت مشاهده نسخه کامل (گرافیکی)  اینجا را کلیک کنید. فهرست وبلاگ‌های کرمانی نیز به دو شکل متفاوت تهیه شده است. فهرست بر اساس زمان انتشار ( بلاگ چرخان) کرمانی‌ها را در اینجا و فهرست الفبائی وبلاگ‌های کرمانی را در اینجا مشاهده فرمائید. جهت مطالعه آخرین مطالب وبلاگ‌های کرمانی در خوراک خوان مورد نظرتان( مانند گوگل ریدر و غیره)، فید / خوراک وبلاگ‌های کرمانی  را نیز از اینجا دریافت فرمائید.

خبرخوان کرمانی‌ها سی و یکیمین خبرخوان و چهارمین خبرخوان استانی و شهری پرشین بلاگرز است. 
خبرخوان وبلاگ‌های فارسی کرمانی‌ها – تکست
خبرخوان وبلاگ‌های فارسی کرمانی‌ها– گرافیکی
بلاگ چرخان وبلاگ‌های کرمانی
لیست الفبائی وبلاگ‌های کرمانی
فید وبلاگ‌های کرمانی
معرفی وبلاگ‌های کرمانی :
از طریق پرشین بلاگرز اینجا یا از طریق انار نت اینجا

مرتبط:
خبرخوان خوزستانی‌ها
خبرخوان شیرازی‌ها
خبرخوان گیلانی‌هاخبرخوان ویژه انتخابات

2009-04-30T22:36:07.448+04:00

با توجه به نزدیک شدن به زمان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، پیگیری و با خبر شدن از اخبار ، حواشی و تحلیل های وبلاگ ها و وبسایت های اینترنتی پیرامون کاندیدای انتخاباتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. از این رو پرشین بلاگرز تصمیم گرفت تا با ایجاد خبرخوان ویژه انتخابات 88 قدمی در این زمینه بر دارد.

شیوه ی کار این خبرخوان با دیگرخبرخوان های موجود در پرشین بلاگرز کمی متفاوت است، در خبرخوان انتخابات عده ای از دوستان وبلاگ نویس، ما را در ایجاد محتوای این خبرخوان همیاری می‌کنند. در واقع مطالب منتشر شده در خبرخوان انتخابات، مطالبی است که این همکاران از طریق گوگل ریدر خود، مخصوص این خبرخوان، به اشتراک می‌گذارند. بدین شکل خبرخوان انتخابات 88 پرشین بلاگرز می‌تواند طیف وسیعی از مطالب را در خود جایی دهد.

وبلاگ‌هائی که در حال حاضر ما را در این زمینه یاری می‌کنند بدین قرارند: آی ‌تی لاینبامدادیجمهور  - دیده‌بان - راه من  -  یادداشت‌های دو دانشجو و یک آرمان.* امیدواریم با این شیوه جدید اطلاع رسانی و نیز با بهره گیری از «خرد» و چشمان تیزبین این دوستان، این خبرخوان مرجع خوبی برای دنبال کردن انتخابات شود.

خبرخوان انتخابات- تکست ( فقط عناوین)
خبرخوان انتخابات – گرافیکی ( کامل)
فید / خوراک خبرخوان انتخابات
*- به ترتیب حروف الفبامعلمین در پرشین بلاگرز

2009-04-24T19:25:59.277+04:00

خبرخوان جدید پرشین بلاگرز خبرخوان وبلاگ‌های معلمین است. تعداد اینگونه وبلاگ‌ها گرچه بسیار زیاد است اما متاسفانه تاکنون هیچ  اقدامی جهت طبقه بندی منابع و مطالب آن‌ها به عمل نیامده بود. خوشبختانه دوست عزیز، آقای مهدی حیدری، فرهنگی و نویسنده وبلاگ گزارش های روزانه یک معلم، برای اولین بار در این جهت پیشگام شدند و به همت ایشان خبرخوان معلمین که شامل ارائه آخرین مطالب و فهرست این گونه وبلاگهاست ارائه  و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. وبلاگهائی که تاکنون در پوشش خبرخوان معلمین قرار گرفته اند در حال حاضر شامل 65 وبلاگی هستند که نویسنده یا نویسندگان آن شاغل در امور آموزشی می‌باشند. بدیهی است که تعداد وبلاگ‌ها در این زمینه بسیار بیش از اینهاست که امیدواریم با معرفی چنین وبلاگ‌هائی توسط دوستان عزیز و فرهنگیان محترم، توسط این فرم تماس یا گذاشتن نظر در محل وبلاگ آقای حیدری، لیستی کامل‌تر و خبرخوانی پربارتر، متناسب با جایگاه فرهنگیان داشته باشیم.جدیدترین عناوین مطالب این وبلاگ‌ها را میتوانید در اینجا و مطالب کامل این وبلاگ‌ها را میتوانید در اینجا مشاهده فرمائید. همچنین لیست الفبائی و بلاگ‌چرخان (مرتب شده بر اساس زمان انتشار) این وبلاگ‌ها نیز تهیه شده است.  بعلاوه چنانچه مایل باشید که آخرین مطالب خبرخوان معلمین را در خوراک خوان مورد نظر خود مطالعه فرمائید، فید / خوراک این وبلاگها نیز در اینجا قابل دسترسی است.خبرخوان معلمین بیست و نهمین خبرخوان پرشین بلاگرز و چهارمین «خبرخوان صنفی» پس از خبرخوان‌های  ژورنالیست‌ها، طنزنویسان و پزشکان  است. با توجه به تنوع موضوعات خبرخوان‌ها در پرشین بلاگرز، شما وبلاگنویس محترم نیز این امکان را دارید که خبرخوانی را مانند دوستانی که تاکنون این کار را انجام داده اند مدیریت کنید (لیست مدیران خبرخوان‌ها). با رویه پرشین بلاگرز، ایجاد یک خبرخوان بسیار ساده است. کافی است تعدادی از وبلاگ‌های مشابه را در گوگل ریدر خود جمع آوری کرده و لینک آدرس اینترنتی عمومی شده آنرا برای ما ارسال تا خبرخوان شما را مانند همین خبرخوان فعلی (معلمین) عرضه نمائیم. ابهامی هست؟ سئوال کنید تا اطلاعات بیشتر را خدمتتان ارائه نمائیم.خبرخوان معلمین – تکستخبرخوان معلمین – گرافیکیلیست الفائی معلمینبلاگ چرخان معلمین ( لیست بر اساس زمان انتشار)فید / خوراک وبلاگ‌های معلمینمرتبط: لیست کلیه خبرخوان‌هالیست تفکیک شده وبلاگ‌هالیست تمام فید‌های موجود پرشین بلاگرز[...]گیلانی‌ها در پرشین بلاگرز

2009-05-02T22:43:27.531+04:00

خبرخوان وبلاگهای گیلانی ها با مدیریت دوست عزیز، صادق جم (بلاگ نوشت) به عنوان بیست و هشتمین خبرخوان پرشین بلاگرز و سومین خبرخوان از مجموعه خبرخوانهای استانی و شهری پرشین بلاگرز ارائه شد. نسخه تکست این خبرخوان که فقط شامل عناوین مطالب وبلاگهاست را در اینجا و نسجه گرافیکی و کامل این خبرخوان را در اینجا ببینید.  این خبرخوان در حال حاضر شامل 29 وبلاگی است که نویسنده آن اصلیت گیلانی دارد. لیست الفبائی این وبلاگها را در اینجا و بلاگ چرخان گیلانیها را در اینجا ببینید.

امیدواریم که با تلاش صادق عزیز و معرفی وبلاگهای گیلانی توسط دوستان، تعداد وبلاگهای گیلانی در حد نام و اندازه وبلاگنویسی در گیلان افزایش یابد.

از مجموعه خبرخوانهای استانی و شهری، دو خبرخوان دیگر کرمان و کرمانشاه در دست تهیه است که بزودی ارائه خواهد شد.

ارائه یک خبرخوان بسیار آسان است. کافی است فید تعدادی وبلاگ با زمینه های فعالیت مرتبط را در گوگل ریدر خود جمع آوری کنید و سپس آدرس اینترنتی این دسته از وبلاگها را برای ما ارسال کنید  تا خبرخوان مورد نظر شما را ایجاد نمائیم. این مراحل ساده در راهنمای مصور گوگل ریدر نشان داده شده است که آنرا در اینجا ببینید.

خبرخوان وبلاگ‌های فارسی گیلانی‌ها – تکست
خبرخوان وبلاگ‌های فارسی گیلانی‌ها – گرافیکی
بلاگ چرخان وبلاگ‌های گیلانی
لیست الفبائی وبلاگ‌های گیلانی
فید وبلاگ‌های گیلانی
معرفی وبلاگ‌های گیلانی :
از طریق پرشین بلاگرز اینجا یا از طریق بلاگ نوشت اینجا

مرتبط:
خبرخوان خوزستانی‌ها
خبرخوان شیرازی‌هاتغییرات جدید در پرشین بلاگرز

2009-04-08T00:09:35.151+04:00

امیدوارم تعطیلات به همه خوش گذشته باشد. در این فاصله پرشین بلاگرز تغییرات زیادی کرد که خدمتتان عرض می‌شود.1- ظاهر کار ساده تر  و بالا آمدن صفحات سریعتر شد.2- تعداد مطالب بیشتر در هر دو  خبرخوان گرافیکی و تکست. خبرخوان تکست اکنون عمدتن شامل عنوان مطلب است.3- در بالای پستها اکنون یک نوار ابزار وجود دارد که شما را به قسمتهای مرتبط متصل میکند.در این منو دسترسی به خبرخوانهای گرافیکی، تکست، فید هر خبرخوان، ورود یک وبلاگ به خبرخوان ، و دسترسی به لیست (فهرست) بر اساس زمان انتشار و بر اساس حروف الفبا وجود دارد. 4- یک بلاگرول جدید ( بلاگ چرخان) اختصاصی برای هر خبرخوان به وجود آمد. وبلاگ‌های هر خبرخوان در این بخش بر اساس تاریخ انتشار مرتب شده اند. وبلاگهای در طبقه بندی‌های : روز- هفته – 3 ماهه و بیش از سه ماه  دسته بندی شده اند. وبلاگ‌های هر دسته با اندازه فونت و رنگ فونت جدا مشخص می‌شوند. به غیر از آمار تعداد کل وبلاگ‌های یک خبرخوان، آمار هر بخش هم بصورت جداگانه در دسترس است. نمایش آمارها لحظه‌ای و خودکار است. 5- و بارهم یک بلاگ‌چرخان اختصاصی دیگر و این‌بار برای خبرخوانها. هر خبرخوان با انتشار هر وبلاگ زیر مجموعه آن‌، به بالای لیست ارتقا می‌یابد.6- یک اسلاید شو اختصاصی تهیه شد. وبلاگشهر تصویری بصورت خودکار تصاویر وبلاگهای زیر مجموعه پرشین بلاگرز را دریافت و به نمایش می‌گذارد. با کلیک روی هر تصویر به مطلب مربوط به آن تصویر هدایت می‌شوید.7- همراهان نیز دارای بلاگ چرخان  ویژه‌ای شدند و امکانات بیشتری نیز جهت ارتقا وبلاگهای این دسته در راه است8- در طرز کار خبرخوانها نیز تغییرات بسیاری صورت پذیرفت. حاصل این تغییرات گمان میکنم کار را برای همکاران تهیه کننده خبرخوان بسیار راحت تر کند. همینطور دستورالعمل ها و مقررات ورود وبلاگها نیز بازبینی و  در نتیجه ساده تر و قابل فهم تر شد. و در انتها، فید خبرخوانها، باز هم بهبود یافت.امیدوارم تغییرات جدید مورد پسند واقع شود. هر نظر از شما برای ما ارزشمند است.[...]آخرین خبرخوان امسال؛ خبرخوان وردپرس فارسی

2009-03-13T03:45:17.819+04:00

خبرخوان بیست و هفتم  و چهارمین خبرخوان مرتبط با آی تی در پرشین بلاگرز «خبرخوان وردپرس فارسی» است.  نزدیک به 40 وبلاگ فعال و به‌روز که عمده مطالبشان مرتبط با وردپرس است (و یا فید طبقه بندی مطالب مربوط به وردپرس آنها قابل بازیابی بوده است) این خبر خوان را تشکیل داده‌اند.

این خبرخوان ششمین ثمره‌ی همکاری جمعی در پرشین بلاگرز است. مدیریت این خبر خوان به عهده دوست عزیز، وب 3 از وبلاگ web3b است. وب 3 در رابطه با خبرخوان وردپرس می‌گوید: «وردپرس یعنی اوپن‌سورس، یعنی همکاری و کمک به هم» از کدها تا کلماتِ وردپرس، همه و همه، به رایگان و با همکاری و مشارکت کاربران ایجاد میشوند. درب همکاری و مشارکت وردپرس به روی همه باز است. «خبرخوان وردپرس» از همین قاعده پیروی کرده، مطالبی که در مورد وردپرس به زبان فارسی نگاشته میشود را گرد می آورد.»

با عرضه این خبرخوان، مجموعه خبرخوان‌های آی تی در پرشین بلاگرز به 4  و تعداد کل به 27 رسید.  2 خبرخوان دیگر در دست تهیه توسط همکاران است که  عرضه آنها در سال جدید صورت خواهد پذیرفت.

(image) اجازه دهید از فرصت استفاده کنم و پیشاپیش فرار رسیدن سال نو را از جانب خود و همکاران، خدمت  همه تبریک عرض کنم.  امیدواریم که سال 88 سالی پر از شادی، سلامتی و موفقیت برای تمام مردم ایران و بخصوص وبلاگ‌نویسان عزیز بوده و همچنین، پرشین بلاگرز بتواند با  جذب مشارکت هر چه بیشتر  دوستان وبلاگ‌نویس، گام‌های بلندتری را در طبقه بندی اطلاعات  و منابع  موجود در وبلاگ‌شهر بردارد.
خبرخوان وردپرس - گرافیکی
فید/خوراک خبرخوان وردپرسارائه خبرخوان بلاگر فارسی

2009-03-12T00:21:26.500+04:00

خبرخوان بیست و ششم  و سومین خبرخوان مرتبط با آی تی «خبرخوان بلاگر فارسی» است.  این خبرخوان با  همکاری و مدیریت گروه بلاگر فارسی در پرشین بلاگرز عرضه شده است.  در این خبرخوان مطالب وبلاگ‌ها در مورد سرویس دهنده بلاگر، آخرین پوسته‌های فارسی شده، راهنماها و ترفندهای بلاگری و مطالب مرتبط دیگر را خواهید یافت.

در رابطه با اینکه گروه بلاگر فارسی  چیست و چه هدفی دارد در صفحه درباره سایت این گروه چنین نوشته شده است: «بلاگر فارسی به صورت رسمی از پاییز 86 رسمی فعالیت‌اش را شروع کرد ... هدف از ایجاد و فعالیت بلاگر فارسی، کمک به سایر کاربران فارسی زبان برای استفاده‌ی بهتر از امکانات سرویس وبلاگ‌نویسی بلاگر است.»

اجزاء تشکیل دهنده این سایت بدین قرار هستند: بخش پوسته ها که به گردآوری و فارسی سازی پوسته‌های بلاگر اقدام می‌نماید؛ مستندات که در آن تعداد زیادی راهنما و ترفندهای بلاگر به فارسی ترجمه و گردآوری شده است؛ و بخش اخبار که پیگیر آخرین تغییر و تحولات بلاگر به زبان فارسی است. کاربران بلاگر هم چنین میتوانند از بخش گزارش اشکالات و تالار گفتگوی بلاگر فارسی استفاده نمایند.

از مجموعه خبرخوان‌های پرشین بلاگرز ،در زمینه آی تی،  یک خبرخوان دیگر باقی مانده است که به زودی ارائه می‌گردد.
خبرخوان بلاگر فارسی - گرافیکی
فید/خوراک خبرخوان بلاگر فارسی
توضیح: لازم به ذکر است که گروه بلاگر فارسی هیچ وابستگی یا ارتباطی با شرکت بلاگر، وابسته به گوگل، ندارد.آی تی نویسان در پرشین بلاگرز

2009-03-11T01:49:20.650+04:00

خبرخوان بیست و پنجم پرشین بلاگرز «خبرخوان وبلاگ‌های آی تی» یا آی تی نویسان است. این خبر خوان بر خلاف «خبرخوان برنامه نویسی»، که قبل از این عرضه شده است، کلی بوده و شامل تمام وبلاگ‌هائی است که در زمینه آی تی تولید محتوا می‌نمایند. وبلاگ‌های این خبر خوان در حال حاضر شامل 82 وبلاگ فعال و به‌روزی است که عمده مطالبشان در زمینه آی تی، کامپیوتر و موارد مرتبط است.

این خبرخوان یکی دیگر از محصولات همکاری جمعی در پرشین بلاگرز است که با همکاری دوست عزیز، آقای سید یوسف منیری از وبلاگ پابرهنه بر خظ به وبلاگ‌شهر فارسی تقدیم شده است. پرشین بلاگرز امیدوار است با همکاری دوستان آی تی نویس خبرخوان‌های تخصصی بیشتری را در زمینه هائی مانند نرم افزار، سخت افزار، شبکه، موبایل، سیستم عامل ها، مرورگرها و ... ارائه نماید.

ایجاد یک خبرخوان با رویه در نظر گرفته شده بسیار آسان است. کافی است در زمینه تخصص یا علاقه خود، وبلاگها را وارد گوگل ریدر خود کرده، به آن تگ زده و سپس آدرس صفحه عمومی شده را برای ما ارسال تا خبرخوانی را مشابه خبرخوان فعلی و  به نام شما به وبلاگ‌شهر عرضه کنیم.

تاکنون در زمینه آی تی دو خبرخوان به وبلاگ‌شهر عرضه شده است و بزودی شاهد 2 خبرخوان دیگر در این زمینه خواهیم بود.
خبرخوان آی تی - گرافیکی
لیست وبلاگ‌های آی تی
فید / خوراک وبلاگ‌های آی تی

توضیح: تعداد وبلاگ‌ها 105 ذکر شده بود که با بررسی بیشتر تعداد آن به 82 تقلیل خواهد یافت. اینهم از مشکلات همکاری از راه دور. سعی پرشین بللاگرز اینست  که با کلیک روی لیست وبلاگ‌های یک خبرخوان فقط به لینکهای معتبر و وبلاگ‌های فعال هدایت شوید. در ضمن در بررسی متوجه شدم که بعضی از دوستان آی تی نویس در لیست نیستند که در این مورد با مدیر خبرخوان هماهنگی خواهد شد اما شرط احتیاط اینست که چنانچه آی تی نویس هستید و وبلاگتان فعال است  و نامتان در لیست نیست  موضوع را از طریق این پست یا فرم ورود وبلاگ در پرشین بلاگرز یادآوری فرمائیدآیا خوراک پرشین بلاگرز غیر استاندارد است؟

2009-03-10T22:23:14.506+04:00

تا به حال 3 نفر نظر منفی در مورد خوراک پرشین بلاگرز ابراز کرده اند. آخرین آن دوست عزیز آقای وحید نصیری هستند که می‌فرمایند.“البته در تايتل لينك هم قرار گرفته كه فيد نهايي را ناخوانا كرده. لينك و تايتل بايد مجزا تعريف شوند.”به گمان من این دوستان و حتمن تعداد بیشتری چیزی شبیه تصویر زیر را ملاحظه کرده  و چنین نتیجه ای گرفته اند.1- خوراک به ظاهر غیر استاندارد پرشین بلاگرز این تصویری است که در صفحه ابتدائی جهت اشتراک خوراک ملاحظه میشود. عنوان ناخواناست. اما اجازه بدهید ببینیم  خوراک اصلی چه بوده است. خوراک اصلی چیزی شبیه تصویر پائین است.  فونت مورد استفاده arial است و نه تنها فونت ناخواناست بلکه در بسیاری از موارد نام وبلاگ یا نام نویسنده در آن غایب است.2- خوراک اصلی و  مثلن استانداردپس از آن چه اتفاقی میافتد.  چنانچه همان خوراک به ظاهر غیر استاندارد پرشین بلاگرز را ادامه بدهید و درخوراک را در گوگل ریدر مشترک بشوید چیزی شبیه این را مشاهده خواهید کرد. 3- حاصل نهائی که در خوراک پرشین بلاگرز مشاهده می‌شود در این مرحله نه تنها از آن کاراکترهای مزاحم اثری نیست بلکه چندین فایده دیگر  نیز  به همراه خود آورده است.1- در تایتل حداکثر ممکن اطلاعات قابل استخراج وجود دارد. نام نویسنده – نام وبلاگ و لیبل در صورت وجود.2- فونت  (در اکثر موارد) از Arial که  فونت پیش فرض گوگل ریدر و همه خوراک خوان‌هاست  و همه میدانیم فونت مناسبی برای فارسی نیست به فونت خوانای tahoma تغییر یافته است.3- فاصله خطوط  بیشتر شده است که به خوانائی بهتر کمک میکند.4- مهمتر از همه  نمایش صحیح مطالب در متونی که انگلیسی و فارسی را مخلوط دارند.این در واقع یعنی فواید بسیار از جمله عدم نیاز به نصب اسکریپت های اضافی تر.با این توصیف گمان میکنم فواید آن بر روش سنتی آشکار بوده و  احتمالن بتوان آنرا بهتر از رویه سنتی هم دانست.برای اطمینان بیشتر خوراک اصلی  در گوگل ریدر با خوراک بهبود یافته پرشین بلاگرز در 5 خوراک خوان مطرح مقایسه شده اند که در تمام آنها بهبودی آشکاری صورت پذیرفته است. این خوراک خوان‌ها به گمانم 99 درصد بازار مورد استفاده ما را تشکیل می‌دهند.  تصاویر بزرگ موارد مقایسه را در زیر ملاحظه فرمائید. فید اصلی - یک پست نمونه -  در گوگل ریدر- بدون اسکریپتفید بهبود یافته - همان پست - در گوگل ریدر- بدون اسکریپت -  با تغییرات مثبت زیادفید بهبود یافته در اسنارفر - بسیار عالیفید بهبود یافته در نیوز گیتور - تا حد زیادی بهتر از ا[...]خبرخوان برنامه نویسی در پرشین بلاگرز

2009-03-09T21:51:50.791+04:00

خبرخوان بیست و چهارم پرشین بلاگرز؛ «خبرخوان وبلاگ‌های برنامه نویسی» است. این خبرخوان یکی از چند خبرخوان‌های مرتبط با آی تی در پرشین بلاگرز است. 18 وبلاگ‌فعال و به روز، که عمده مطالبشان مرتبط با برنامه نویسی است، این خبرخوان را تشکیل داده اند.  این خبرخوان یکی دیگر از محصولات همکاری جمعی در پرشین بلاگرز است که با همکاری و مدیریت دوست عزیز، آقای یاسر سوری از وبلاگ MicroDump به وبلاگ‌شهر فارسی تقدیم شده است.

متاسفانه تعداد قابل توجهی  از وبلاگ‌های برنامه نویسان خوب از حضور در خبرخوان برنامه نویسی محروم شده اند. علت اصلی، پراکنده نویسی در مطالب یک وبلاگ است. در این خبرخوان و سایر خبرخوان‌های تخصصی، دو راه کلی برای حضور در یک خبرخوان وجود دارد. راه اول اینکه؛ عمده‌ی مطالب، مرتبط با موضوع و هماهنگ با «تعریف» خبرخوان باشد و در غیر اینصورت، راه دوم اینست که؛ فید طبقه بندی ِ مرتبط، قابل بازیافت و استفاده باشد. با طبقه بندی صحیح نه تنها به تسریع در دسترسی مطالب کمک می‌کنیم بلکه، حتی با وجود پراکنده نویسی، امکان حضور یک وبلاگ در یک یا چند خبرخوان فراهم می‌شود.

نکته 1: لطفن «خبرخوان برنامه نویسی» را که یک «خبرخوان موضوعی» است با  «خبرخوان برنامه نویسان» اشتباه نگیرید. البته پرشین بلاگرز درحال حاضر فصد ارائه چنین خبرخوانی را هم ندارد.
نکته 2: تمام خبرخوان‌ها دارای «تعریف» هستند. تعریف یک خبرخوان، در انتهای آن خبرخوان قرار دارد.
خبرخوان برنامه نویسی - گرافیکی
لیست وبلاگ‌های برنامه نویسی
فید/خوراک وبلاگ‌های برنامه نویسیخبرخوان بیست و سوم؛ خبرخوان فارسی ترکمن

2009-03-08T22:48:13.923+04:00

«خبرخوان وبلاگ‌های فارسی ترکمن» بیست و سومین خبرخوان از مجموعه خبرخوان‌های تخصصی پرشین بلاگرز  است. این خبرخوان برای اولین بار است که در وب فارسی عرضه ‌میشود. 34 وبلاگ به روز   این خبرخوان را تشکیل می‌دهند.

وبلاگ‌های ترکمن نزدیک به 4 ماه پیش جمع آوری شدند. متاسفانه در زمان ارائه آن به دو مشکل بزرگ روبرو بودیم. اول اینکه تعداد وبلاگ‌هایی که در طی این مدت از فعالیت باز مانده‌اند، به نسبت، بیش از سایر خبرخوان‌ها است.  و دوم اینکه تعداد قابل توجهی از وبلاگ‌ها زبان ترکی را جایگزین زبان فارسی نموده‌اند. پرشین بلاگرز امیدوار است با عرضه «خبرخوان فارسی ترکمن» چنین روند نامطلوبی را معکوس و یا حداقل متوقف نماید. هم چنین امیدواریم که دوستان ترکمن وبلاگ‌های ترکمن بیشتری را به پرشین بلاگرز معرفی نمایند.

این خبرخوان فارسی نمونه‌ای از یک خبرخوان قومی است. با توجه به تنوع قومی در حوزه فرهنگی زبان فارسی، پرشین بلاگرز امیدوار است که در آینده خبرخوان‌های بیشتری را از این دست، با همکاری وبلاگ‌نویسان، ارائه نماید.

ایجاد یک خبرخوان بسیار آسان است. کافی است تعدادی از وبلاگ‌های مرتبط  را در گوگل ریدر خود جمع آوری کرده و همه را تحت یک نام واحد تگ بزنید و سپس آدرس اینترنتی تگ به اشتراک گذاشته شده را به ما اعلام کنید تا خبرخوان مورد نظر شما را با نام خودتان به وبلاگ‌شهر عرضه نمائیم.
خبرخوان ترکمن - گرافیکی
لیست وبلاگ‌های فارسی ترکمن
فید/خوراک وبلاگ‌های ترکمنپزشکان در پرشین بلاگرز

2009-03-08T21:46:31.584+04:00

«خبرخوان وبلاگ‌های پزشکان» بیست و دومین خبرخوان از مجموعه خبرخوان‌های تخصصی پرشین بلاگرز و از نوع  یک خبرخوان‌ صنفی است. 49 وبلاگ فعال و به روز  متعلق به پزشکان و دانشجویان پزشکی این خبرخوان را تشکیل می‌دهند. مطالب این وبلاگ‌ها عمدتن شامل نقطه نظرات شخصی وبلاگ‌نویس در ارتباط با مسائل پیرامون خود و بخصوص محیط کار است.

وبلاگ‌های مرتبط با امور پزشکی و بهداشتی طیف وسیعی از وبلاگ‌های فارسی را شامل می‌شوند. در ابتدا پرشین بلاگرز نظر به عرضه یک خبرخوان عمومی مرتبط با امور پزشکی و بهداشتی را داشت که به لحاظ تنوع بسیار گسترده در نوع مطالب عرضه شده، از عرضه ان منصرف و زمینه محدودتری را به جای آن برگزید. در حال حاضر پرشین بلاگرز دارای اطلاعات زیادی از وبلاگ‌های مرتبط با پزشکی است که متاسفانه در  تعریف فعلی خبرخوان نمی‌گنجند. پرشین بلاگرز امیدوار است که با همکاری دوستان وبلاگنویس دست اندرکار در امور پزشکی خبرخوان‌های بیشتری را در این ارتباط عرضه نماید.

ایجاد یک خبرخوان در پرشین بلاگرز بسیار آسان است. کافی است تعدادی از وبلاگ‌های مرتبط پزشکی را در گوگل ریدر خود جمع آوری کرده و همه را تحت یک نام واحد تگ بزنید و سپس آدرس اینترنتی تگ به اشتراک گذاشته شده را به ما اعلام کنید تا خبرخوان مورد نظر شما را با نام خودتان به وبلاگ‌شهر عرضه نمائیم.

در ارتباط با این خبرخوان‌: متاسفانه مجبور به حذف وبلاگ خوب یکی از دوستان پزشک به علت عدم انطباق با ضوابط پرشین بلاگرز شدیم. مورد مشکل دار حجم بیش از حد مطالب تبلیغاتی در پانویس فید بود. امیدواریم با حل این مشکل، امکان حضور این وبلاگ خوب  هم در خبرخوان پزشکان فراهم شود.
خبرخوان پزشکان - گرافیکی
لیست وبلاگ‌های پزشکان
فید/خوراک وبلاگ‌های پزشکانشیرازی‌ها در پرشین بلاگرز

2009-03-07T03:22:22.365+04:00

خبرخوان بیست و یکم پرشین بلاگرز در تقسیم بندی جزء خبرخوانهای مناطق قرار می‌گیرد. قبل از این خبرخوان استانی «خوزستانی‌ها»، به عنوان نمونه، عرضه شد. اکنون یک خبرخوان  نمونه شهری عرضه میشود.
«خبرخوان شیرازی‌ها» شامل 66 وبلاگ فعال و به‌روزی است که نویسنده آن اصلیت شیرازی دارد. این خبر خوان با همکاری آقای هادی سجادی راد  تهیه شده است که قبل از این «خبرخوان مالزی» را نیز عرضه کرده است.
پرشین بلاگرز امیدوار است که در آینده با همکاری دوستان وبلاگ‌نویس خبرخوان‌هائی بسیاری از این گونه ارائه کند. کافی است که  فید یا خوراک وبلاگ‌های شهر یا استان محل تولد خود رادر گوگل ریدر خود جمع آوری کرده و سپس توسط این فرم تماس ما را مطلع کنید تا خبرخوان را به نام شما به وبلاگ‌شهر عرضه نمائیم.
در این ارتباط:
خبرخوان شیرازی‌ها – گرافیکی
لیست وبلاگ‌های شیرازی‌
فید/خوراک وبلاگ‌‌های شیرازیتوقف اجباری

2009-03-03T00:23:19.566+04:00

عرضه خبرخوان‌ها به اجبار متوقف شد. از صبح امروز همان مشکل قبلی فیدبرنر – یاهو پایپ  دوباره به وجود آمد و اتا این لحظه چشم اندازی هم برای حل فوری آن وجود ندارد.  خبرخوان‌ها ثباتی ندارند.  زمانی به خوبی کار می‌کنند و لحظه ای دیگر از کار می‌افتند. بنابرین بالاجبار کار عرضه خبرخوانها  تا زمان حل قطعی مشکل متوقف می‌شود.  امیدوار بودم که تا قبل از عید نوروز بتوانم  شکل پرشین بلاگرز آینده  و ساختار خبرخوان ها را ترسیم کرده باشم.

گمان می‌کنم که وبلاگ‌شهر هم از ارائه اینهمه خبرخوان های مختلف خسته شده بود. وبلاگ نیوز مطلبی در این مورد دارد که بخصوص عنوانش خیلی جالب است.

روند افتتاح خبرخوان های پرشین بلاگرز تمامی ندارد
«روند افتتاح خبرخوان های پرشین بلاگرز با راه اندازی دو خبرخوان «پدر و مادرها» و «ژورنالیست ها» پیگیری شد.

به گزارش «وبلاگ نیوز» پس از راه اندازی خبرخوان سینمایی و خبرخوان وبلاگ های افغانستانی، تیم پرشین بلاگرز اقدام به افتتاح خبرخوان های پدر و مادرها و ژورنالیست ها نمود.
در خبرخوان پدرها و مادرها تعداد ۱۷۲وبلاگ فعال در ۳ماه گذشته و در خبرخوان ژورنالیست ها تعداد ۸۸وبلاگ ثبت شده اند.

گفتنی است تعداد خبرخوان های این سایت هم اکنون به عدد ۱۹ رسیده است و قرار است این روند هم چنان ادامه داشته باشد.»

البته خبرخوان 20 خبرخوان خوزستانی‌ها بود که به 21 نرسید. امیدوارم این مشکل هرچه زودتر حل شود تا ادامه ارائه خبرخوان ها را پی گیری کنیم.
مرتبط: اطلاعات بیشتر درباره این مشکلخوزستانی‌ها در پرشین بلاگرز

2009-03-02T16:14:26.126+04:00

«خبرخوان خوزستانی‌ها» بیستمین خبرخوان پرشین بلاگر است که اکنون با بیش از 50 وبلاگ پرکار به پوشش وبلاگنویسان زاده خوزستان می‌پردازد.

این خبر خوان پیش از این در سال 1386 در سرویس تامبلر آغاز به کار کرد که با استقبال خوبی روبه‌رو شد ولی به دلیل مشکلات پیش آمده در تامبلر از ادامه کار باز ماند.  این بار ایده بزرگ پرشین بلاگرز سبب شد تا دوباره خوزستانی‌ها گرد هم آیند و نخستین خبرخوان استانی پرشین بلاگرز ساخته شود.

از میان وبلاگ نویسان سرشناس و نام آشنای خوزستانی می‌توان به گناهکار، کامیار ندیمی، آی‌تی لاین، جمهور، و آزادنویس اشاره کرد، که هرکدام در مسابقات گوناگون وبلاگنویسی موفق به کسب مقام نیز شده اند.

هدف از برپایی خبرخوان خوزستانی‌ها گردآوری وبلاگ نویسان خوزستانی از سراسر جهان است. این کار افزون بر اینکه سبب آشنایی و ارتباط بهتر میان آنها می‌شود، موجبات آشنایی هر چه بیشتر دیگران با فرهنگ، تاریخ، و در کل مردم خوزستان را فراهم میسازد.

همچنین گسترش و ادامه همبستگی وبلاگنویسان در جهت آگاهی رسانی درست از وضعیت این استان و جلب نظر مردم ، مسئولان و دیگر رسانه ها از دیگر اهداف این خبرخوان است.

نوشته: حسن سپهر از وبلاگ آی تی لاین - مدیر خبرخوان خوزستانی‌ها
خبرخوان نوزدهم؛ خبرخوان ژورنالیست‌ها

2009-03-02T16:55:11.521+04:00

خبرخوان ژورنالیست‌ها  نوزدهمین خبرخوان پرشین بلاگرز است.  این خبر خوان مانند تمام خبرخوانهای قبلی نیز برای اولین بار است که در  وب فارسی ارائه شده است.  تعداد وبلاگهای این خبرخوان، 88 وبلاگ فعال است.

در حاشیه: متاسفانه  حجم کار آماده ای که هنوز عرضه نشده است آنچنان زیاد است که فرصتی برای معرفی بهتر این خبرخوان به دست نمیدهد.
محله پدر و مادرها؛ یک جریان سالم وبلاگ‌نویسی

2009-03-01T10:51:07.425+04:00

خبرخوان هجدهم پرشین بلاگرز؛ «خبرخوان پدر و مادرها»  است. این خبرخوان برای اولین بار است که در وبلاگ‌شهر عرضه میشود. 172 وبلاگ که در طی 3 ماه گذشته فعال بوده اند «لیست وبلاگ‌های این خبرخوان» را تشکیل داده اند.اگر وبلاگ‌شهر فارسی را به محلات مختلف تقسیم کنیم محله پدر و مادرها خصوصیات ویژه و منحصر‌به‌ قردی را دارا است.اول اینکه وبلاگ‌نویسی این وبلاگ‌ها کاملن هدف‌دار، با انگیزه  و دارای یک خط روشن فکری است. محور مطالب، ثبت و به یادگار گذاری مراحل رشد، مناسبت‌ها و خاطرات مرتبط با فرزندان است. بسیاری از آنها امیدوارند تا زمانی که فرزندشان قادر به وبلاگ‌نویسی باشد این کار را ادامه دهند.  وبلاگ‌نویسی در این محله یک امر انتزاعی صرف نیست بلکه فواید ملموس و عینی بر آن مترتب است. وبلاگ‌نویس، در کنار ثبت مراحل رشد و مناسبت‌ها، مشکلات مرتبط تربیتی و خانوادگی را در معرض افکار عمومی قرار داده و به طور موثری از هم‌فکری و مشورت جمع بهره می‌گیرد.دوم اینکه وبلاگ‌های پدر و مادرها بسیار با ثبات و پایدار هستند.  اکثریت وبلاگ‌های خبرخوان‌های مختلف پرشین بلاگرز بین 4 تا 6 ماه گذشته جمع آوری شده‌اند. در زمان ارائه یک خبرخوان، مجددن وبلاگ‌ها به لحاظ روزآوری، بررسی مجدد می‌شوند. وبلاگ‌های پدر و مادرها از بابت ترک وبلاگ‌نویسی در طی این زمان یک استثنا هستند. تعداد بسیار کمی از آنها در طول این مدت وبلاگ‌نویسی را ترک کرده و یا وبلاگ‌شان را به روز نکرده اند.سوم این‌که محله پدر و مادرها بسیار ایزوله است. این وبلاگها حداقل ارتباط با سایر محلات وبلاگشهر را دارا هستند. از جانب دیگر، این وبلاگ‌ها، حداکثر ارتباط درونی را با وبلاگهای مشابه دارا هستند. تقریبن اکثریت قاطع این وبلاگ‌ها فقط و فقط لیستی از وبلاگ‌های مشابه را در ستون کنار خود دارند.چهارم اینکه در این محله وبلاگ‌نویسی به شکل سنتی در جریان است و تا حد زیادی از تحولات جدید، یا مد روز به دور است.  کمتر وبلاگ فعالی را می‌شود دید که در وبلاگ خود بلاگ چرخانی داشته باشد چه رسد به استفاده از فید برنر که ظاهرن هیچ ضزورتی هم در استفاده از آن وجود ندارد. می‌شود حدس زد و این احتمال را قوی دانست که از خوراک خوان نیز استفاده‌ای همپای سایر  محلات در مطالعه مطالب مورد نظر نمی‌شود. البته در مورد استفاده از خوراک و خوراک خوان، در چند ما[...]پرشین بلاگرز؛ «خبرخوان افغانستانی» را ارائه کرد

2009-02-27T15:32:48.366+04:00

پرشین بلاگرز «خبرخوان افغانستانی» را به مانند تمام خبرخوانهای فبلی در دو نسخه تکست و گرافیکی ارائه کرد. این خبرخوان شامل 118 وبلاگ فارسی فعال و به روزاست که نویسنده آن ملیت افغانستانی دارد. مانند بسیاری از خبرخوان های قبلی، به احتمال قوی، این خبرخوان برای اولین بار است که عرضه میشود. لیست وبلاگهای فارسی افغانستانی‌ها نیز به احتمال زیاد کامل ترین لیست (وبلاگهای به روز) در این زمینه است. فید وبلاگهای فارسی افغانستانی نیز عرضه شده است.چرا خبرخوان افغانستانی ارائه شد؟به چند دلیل. اول اینکه به سهم خودم همواره شرمنده رفتار عده قلیلی از هموطنان ایرانی نسبت به دوستان و همزبانان افغانستانی بوده ام. اخبار تاسف آوری را هم در این باره داشته ام مانند جریمه کردن رانندگان تاکسی در یک شهرستان در صورت مشاهده سوار کردن افغانستانی ها. چنین رفتاری دور از شان ملتی است که خود را مهمان نواز میداند. بنده چندین و چند سال است که در کانادا و شهر تورنتو اقامت دارم. در تمام این سالها مردم محلی در معرض بمبارانهای تبلیغاتی و هدفمند بر علیه ایران و ایرانی بوده اند. با این وجود نه خودم و نه اطرافیانم حتی شاهد یک رفتار مشکوک از جانب مردم نبوده ایم که بشود آنرا به ملیت ایرانی من نسبت داد. از دوستانمان هم چنین چیزی را نشنیده ام. اگر رفتاری شبیه رفتار بعضی از هموطنانم نسبت به افغانستانی های عزیز با من در اینجا میشد روزی صد بار سرم را به سنگ میکوبیدم. یک نمونه از این رفتار را در پستی تحت عنوان:«خاطره یک شب در اردوگاه قم به نقل از یک هموطن» بخوانید. به گمانم تمام ایرانیان آگاه باید در مقابل چنین رفتاری موضع بگیرند. این خبرخوان موضع روشن من در قبال چنین وضعی و جبران اندکی از حس شرمندگی من در مقابل دوستان افغانستانی است.دوم اینکه پرشین بلاگرز جدید خاص وبلاگنویسان ایرانی نیست بلکه جامعه وب فارسی زبان وب را در نظر دارد. با وجودیکه فخر الدین خال بیک، روزنامه نگار تاجیک، در «آیا اتحاد سه کشور فارسی زبان ممکن است؟ » موانع این اتحاد را برشمرده است بنده باز هم به اتحاد ملتهای فارسی زبان و حرکت در جهت آن معتقدم. اینجا وب است و دلیلی ندارد که در این جامعه مجازی باز هم مرزی بر اساس مرزهای زمینی موجود ایجاد کنیم. به لحاظ زبانی با مردمان تاجیک و هزاره افغانستان زبان مشترک داریم. با مردم تاجیکستان و تاجیکان ِ از[...]Happy Valentine

2009-02-13T21:47:32.426+04:00

(image) منبع: فلیکر
پرشین بلاگرز؛ خبرخوان سینمائی را ارائه کرد

2009-02-10T08:45:25.188+04:00

«خبرخوان سینمائی»، پس از «طنزنویسان» و «کانادا»،  سومین خبرخوان ِ پرشین بلاگرز است. این خبرخوان در پرشین بلاگرز اولین خبرخوان در زمینه هنر، و با افتخار، اولین در نوع خود، در وب فارسی زبان است. علاقمندان به هنر سینما، از این پس، می‌توانند آخرین مطالب 55 وبلاگ سینمائی  فعال و به‌روز را در یکجا و با فاصله کوتاهی پس از انتشار در دسترس داشته باشند. به جرات بتوان گفت که اکثریت  وبلاگ‌نویسانی که مطالبشان در  این خبرخوان عرضه‌ می‌شود از عاشقان سینما بوده و وبلاگ‌نویسی آنان کاملن هدف‌دار است. بدین رو مطالب عرضه شده در این خبرخوان تا حد بسیار بالائی در ارتباط با، نقد و معرفی فیلم‌ها، ایرانی و خارجی، گزارش‌ها یا برداشت‌های دست اول از جشنواره‌ها و سایر مسائل مرتبط با سینما است. ّبه غیر از وبلاگنویسان عادی ِ علاقمند به سینما، بسیاری از منتقدین و روزنامه‌نگاران درجه اول؛ و چهره‌های شناخته شده‌ی سینما، , نیز در این خبرخوان حضور دارند. «لیست الفبائی» تهیه شده از این وبلاگ‌ها، جامع ترین و به ظاهر، تنها مرجع موجود از منابع سینمائی ِ وبلاگ‌شهر است. فید/خوراک این خبرخوان نیز عرضه شده است که امکان پیگیری مطالب سینمائی را در گوگل ریدر و خوراک‌خوان‌های مشابه فراهم می‌کند.با عرضه‌ی این خبرخوان، از این پس، تمام خبرخوان‌ها در  دو نسخه‌ی «تکست» و «گرافیکی» عرضه  خواهند شد. نسخه‌ی تکست، شامل خلاصه مطلب بوده  و مناسب برای بازدیدکنندگانی است که از اینترنت با سرعت پائین (دایال آپ) استفاده می‌کنند. نسخه‌ی گرافیکی، مناسب اینترنت ِ با سرعت بالا (DSL ، کابل) است و درآن، مطالب و تصاویر به شکل اصلی به نمایش در می‌آید.به‌نظر می‌رسد که مشکل ِ گوگل-فیدبرنر که باعث تاخیر ناخواسته در ارائه‌ی منظم خبر‌خوان‌ها شده بود حل شده است. بنابرین، منتظر ارائه‌ی خبرخوان‌های بیشتری باشید.  متاسفانه با مشکلاتی که برای سایت بالاترین پیش آمده است اطلاع رسانی در مورد «خبرخوان سینمائی» با دشواری خاصی همراه شده است. از شما خواننده محترم  ِ این سطور،  انتظار یاری در این زمینه و انتشار خبر را داریم. پرشین بلاگرز را متعلق به خود بدانید و وبلاگ‌های سینمائی ارزنده را به ما معرفی کنید. هر گونه نظر، راهنمائی و انتقاد سازنده شما برای ما ارزشمند ا[...]چه می‌کردیم اگر علیرضا شیرازی مدیرعامل گوگل بود؟

2009-02-02T09:29:02.941+04:00

الان درست یک هفته است که خبرخوان‌های پرشین بلاگرز دچار مشکل شده است. زمانی خوب و مرتب کار می‌کند و لحظه‌ای دیگر از کار می‌افتد. از سمت پرشین بلاگرز همه چیز مرتب است. ریشه مشکل گوگل و فیدبرنر است. مشکلات پرشین بلاگرز و دیگر مواردی چون صفر شدن آمارها، مشکل در انتقال فیدها، از کار افتادن لینک‌دونی‌ها و  هزاران مشکل برای کاربران، که همین لحظه هم  در جریان است، همه و همه، به یقین، به خاطر انتقال بدون مطالعه و بررسی کافی از جانب گوگل است.
واقعن کم افتضاحی نیست. گوگل قابلیت  اطمینانش را از دست داده است. نه! نداده؟ هنوز قابل اطمینان است! در هر حالتی و با هر افتضاحی ، بازهم قابل اطمینان است!  سئوال من اینست:  آیا خطای گوگل کمتر از بلاگفا، و خظای اریک اشمیت  کمتر از علیرضا شیرازی است؟ اگر خطای بلاگفا شایسته جنجال است،  چرا خطای گوگل چنین نیست؟ پیش خودتان فکر کنید. وجدانتان را قاضی کنید. اگر این دابل استاندارد نیست، پس چیست؟ چرا باید سرویس دهنده ایرانی را خوار و ذلیل کنیم ولی در مقابل، برای سرویس دهنده خارجی فقط به‌به و چه‌چه کنیم؟

مرتبط: انتقال فیدبرنر قدیم به جدید
علت اختلال در خبرخوان‎های پرشین بلاگرزاظهارنظر اخیر موسس فیدبرنر دررابطه با آمار مشترکین

2009-01-29T09:48:29.910+04:00

سه روز پیش موسس اولیه فیدبرنر به سئوالات متعددی در مورد تحولات اخیر فیدبرنر، کیفیت  فعلی و آتی خدمات این شرکت، از جمله دقت آمار مشترکین در طی یک مصاحبه ایمیلی با ماشابل پاسخ گفت. Steve Olechowski، موسس فیدبرنر و مدیر فعلی* AdSenseگوگل عالیترین مقام از شرکت گوگل است که تاکنون درباره فیدبرنر سخن گفته است. این مصاحبه با توجه به همزمانی آن با  انتقال فیدبرنر قدیم به جدید حائز اهمیت است. سئوال سوم این مصاحبه نیز در ارتباط مستقیم با پست «دنیای وبلاگ» تحت عنوان «آمار مشترکین فیدبرنر: بیهوده و فریب دهنده» قرار داردکه ترجمه‌ نسبتن دقیق آنرا در زیر می‌آورم. 3- دقت آمار مشترکین (لینک تمام مصاحبه) سئوال: گوگل چه تغییراتی  ممکن است به‌وجود آورد، تا آمار مشترکین فید در فیدبرنر، دقیق تر، و از دست‌کاری** در آن جلوگیری شود ؟ جواب: ما دائما در حال تغییر الگوریتم هستیم تا به هر دو موضوع دست یابیم. اما یادآوری این نکته مهم است که میزان بازدید (تعداد خواننده واقعی، میزان دسترسی)  - reach - آمار خیلی ‌با ارزش‌تری است. آمار مشترکین -  Subscribers number - شاخصی برای پتانسیل تقاضا و در بیشتر موارد سقف تقاضا است. روزنامه‌ای مجانی را به در خانه‌ی شما می‌اندازند، این امکان وجود دارد که خوانده نشود. «میزان بازدید» شاخص بسیار مهمتری در رابطه با چگونگی واکنش خوانندگان به مطالب شما است. افزایش «آمار مشترکین» یک  هدف هست، اما هدف اصلی اینست که اظمینان حاصل کنید که «میزان بازدید» تا‌جای ِ ممکن و به‌تناوب، به «آمار مشترکین» نزدیک شود. دوست عزیزم، عباس خسروبیگی، منتقد سرسخت مطلب «دنیای وبلاگ» در این‌باره بوده‌اند. در مطلب دنیای وبلاگ، بر اساس بررسی، ارائه آمار و  بیان مشاهدات شخصی، به چند علت از جمله؛ دشواری در تفسیر آمار مشترکین؛ فراگیر نبودن آن؛ بازبودن راه‌های تقلب؛ و اکنون به عنوان مورد چهارم،یکسان نبودن بازه‌های زمانی استفاده از آمار مشترکین؛ اهمیت این شاخض در رابطه با رتبه بندی وبلاگ‌ها زیر سئوال رفته است. آقای خسروبیگی در بخش نظرات پست دنیای وبلاگ در  باراول می‌نویسند: من اینرا قبول ندارم! از طرفی، اگر چنین است، چرا یکی از اساسی ترین پایه های پرشین بلاگرز را بر فیدبرنر استوار کرده اید؟! در جواب ایشان عرض کردم[...]پرشین بلاگرز - تغییرات

2009-01-28T12:48:06.431+04:00

1- وبلاگ پرشین بلاگرز بصورت موقت از وردپرس به دنیای وبلاگ منتقل شد. کلیه مطلب نیز به این وبلاگ متنتقل شد. خوانندگان فید پرشین بلاگرز تغییر عمده‌ای را حس نخواهند کرد.2- همکاری دوست عزیز، آقای عباس خسروبیگی با پرشین بلاگرز قطع شد. ایشان در طی نزدیک به دو ماه همکاری کوششهای بسیار در جهت هماهنگی امور داشتند که از آن تقدیر میشود و برایشان آرزوی موفقیت در فعالیت‌های وبلاگی‌شان را داریم.3- فیدبرنر در حال انتقال به زیر مجموعه گوگل است. این امر اختلالاتی را در سطح وبلاگ‌شهر به وجود آورده است که پرشین بلاگرز نیز از آن در امان نمانده است. امیدواریم همراه با تثبیت فیدبرنر، به آنگونه که گوگل وعده کرده است، عرضه خبرخوان‌های دیگر پرشین بلاگرز سرعت لازم را پیدا کند.4- خبرخوان‌های جدید در دو نسخه «تکست» و «گرافیکی» ارائه خواهند شد. نسخه «تکست»، خلاصه، فاقد تصویر و مخصوص اینترنت کم سرعت است. در نسخه «گرافیکی»، تمام مطلب یک وبلاگ، به همان شکلی که در محل وبلاگ دیده میشود، در پرشین بلاگرز به نمایش درخواهد آمد.5- به منظور زمینه سازی برای ارائه خبرخوان‌های گرافیکی، مدرک جدیدی تحت عنوان «فرمت‌های غیر قابل قبول در وبلاگنویسی» متنتشر شد. از این پس، پذیرش یک وبلاگ‌ جدید با توجه به این ضوابط صورت می‌پذیرد. موارد طرح شده گرچه شامل تعداد بسیار کمی از وبلاگ‌ها خواهد شد، اما اهمیت هماهنگی یک وبلاگ با این ضوابط، تا حدی است که چشم پوشی از آن ممکن نیست. به وبلاگ‌های موجود در خبرخوان‌های ارائه شده‌ی «کانادا» و «طنزنویسان» تا 9 فوریه معادل با 21 بهمن 87 مهلت داده شده است که خود را با ضوابط جدید هماهنگ کنند. بعد از این تاریخ پرشین بلاگرز اقدام به ارزیابی دوباره وبلاگ‌های موجود در این خبرخوان‌ها خواهد کرد. ارائه خبرخوان گرافیکی در دو خبرخوان گفته شده، فقط پس از اتمام ارزیابی دوباره وبلاگ‌های این خبرخوان‌ها، ممکن است.6- بندهای بیشتری به «موارد عدم پذیرش یک وبلاگ در پرشین بلاگرز» اضافه شد.7- با ارزیابی دوباره از وبلاگ‌های موجود در «خبرخوان کانادا»، 23 وبلاگ حذف شد. حذف این وبلاگ‌ها عمدتن به خاطر به‌روز نبودن وبلاگ در طی 3 ماه گذشته صورت گرفت. هدف در پرشین بلاگرز ارائه خبرخوان‌هائی با کیفیت است. همچنین این هدف [...]