Subscribe: mwgamera has no life
http://blog.mwgamera.name/rss/content/html/20/
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Polish
Tags:
ale  coś  czy  dla  jak  jest  jeszcze  mnie  może  nie  się nie  się  sobie  tak  tylko  tym  wiem  że  żeby 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: mwgamera has no life

mwgamera has no lifeWpisy z dziennika internetowego Jogger, wspomaganego przez JabberaLast Build Date: Wed, 23 Mar 2016 00:48:08 +0100

 Zamknięcie

Sun, 21 Feb 2016 00:26:38 +0100

Przez ostatnie lata czasami zdarzało mi się łudzić, że jeszcze kiedyś tutaj coś napiszę. Dziś ostateczna decyzja podjęła się sama gdy Sparrow i D4rky ogłosili, że Jogger.pl zostanie zamknięty.

Pozostaje tylko zarchiwizować dane — ciekawej treści próżno tu szukać, ale mają dla mnie ogromną wartość sentymentalną. Przypominają o czasach gdy mój ekran miał całe 1024 px szerokości, a Flash dla 64-bitowego linuksa jeszcze nie istniał. Jakże się cieszę, że obrazki z ImageShacka skopiowałem kiedy jeszcze były w większości dostępne (w lutym 2012), dziś nawet na archive.org wielu z nich brakuje.

Myślę, że wszyscy którzy mogli tu czasem zaglądać wiedzą gdzie dziś mnie można znaleźć. Wciąż jestem na IRC-u na QuakeNecie, choć nie wiem co tam robię. A z blogopodobnych mediów to najprędzej na tumblrze — od kiedy tam założyłem konto w 2010, traktuję go jak coś pomiędzy niezobowiązującym Twitterem a regularnym blogiem. Regularnego nigdy przecież nie potrzebowałem. Największą zaletą Joggera dla mnie była unikatowa, eponimiczna integracja z Jabberem — użyteczna, czy nie, ale na pewno cool.

Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do tego, że będę Joggera dobrze wspominał! Do widzenia!
A gdybym…

Sun, 22 Feb 2009 18:59:33 +0100

Gdybym nagle dodał nowy wpis na dawno nie odświeżanym blogu? Blogu który jakoś do tej pory nie zdołał nic ciekawego ni pożytecznego wnieść do naszej sieci (przyznaję się, nie starałem się specjalnie)?… Ile czasu byłoby potrzeba do momentu aż ktoś to zauważy?

Kilkoro (4) użytkowników joggera mnie subskrybuje, więc liczę że nie powinien czas ten przekroczyć jakiegoś tygodnia (kubicz10, Ty się nie liczysz). Nie pisałem tutaj nic od circa dziewięciu tysięcy godzin. To nie brzmi tak źle jak „rok”. Ale wiecie co? Nie brakowało mi specjalnie joggera. Może trochę…

Od ostatniego wpisu dużo się zmieniło. Na studiach narobiłem sobie zaległości i jakoś nie mogę się zebrać żeby w końcu napisać idiotyczny projekt… Mimo że jakoś mniej anime chyba oglądam (w tym sezonie nie mam nic do polecenia, choć jeszcze nie widziałem 3 serii Minami–ke). Programowanie przestało być przyjemne, teraz jest nudne. Jedyne z czego czerpię jeszcze przyjemność to nauka języków których nikt mi nie kazał znać, przynajmniej w nich mogę pisać kiedy ja mam na to ochotę. Tak, wiem że nie myślę perspektywicznie, nie chcę, jeszcze nie teraz…

Im więcej blogów w życiu widziałem tym bardziej dochodzę do wniosku, że to nie jest takie świetne dla wszystkich. Raison d'être bloga, jak i każdego innego medium komunikacyjnego, jest przekazywanie lub wymiana informacji. Jeśli miałbym bliżej sprecyzować nazwałbym to kompromisem pomiędzy kanałami komunikacji natychmiastowej (IRC, IM, &c.), które zbliżone są do potocznej mowy, a publikacją w postaci artykułów sieciowych, które ze swej natury wymagają bardziej pragmatycznego podejścia. Typowo ich specyfika jest więc zupełnie różna od pozostałych mediów, ale żeby blog nie przepadł w mroku zapomnienia gdzieś w nigdy nie linkowanym archiwum stron musi mieć jasno określony cel. Jak bardzo jasno to zależy od umiejętności piszącego. Ale ten takiego celu nigdy nie miał.

Założyłem bloga bo to jogger, coś wyjątkowego na owe czasy, coś nowego, godnego wypróbowania. Pisać nie miałem specjalnie o czym. Parę postów luźno związanych z jeszcze luźniej pojętą informatyką albo programowaniem, kilka o anime lub bliżej nie sprecyzowanej kategorii. Niektóre napisane z mniejszym lub większym wysiłkiem. Ale choć czegoś tu wyraźnie brakuje, przed całkowitym porzuceniem coś mnie zawsze powstrzymywało…

Wciąż żyję i być może jeszcze powrócę (ale te stare wpisy to trzeba schować będzie bo lamerstwem powiewają).

PS. Ten wpis też jest o niczym, ale przypadkiem znów tu trafiłem i poczułem sentyment do tego miejsca. Jak patrzę na pierwsze wpisy, na informację o tym jak przesiadałem się na nowy monitor (w ostatnim tygodniu tamten zakończył swój żywot i został czym prędzej zastąpiony na LG L207WT), czy na zrzut ekranu z Bannou Bunka Nekomusume, to myślę „to były dobre czasy”…
javascript sha256

Sat, 16 Feb 2008 23:43:47 +0100

Nie wiem czy kiedykolwiek użyję do tego co chciałem na początku, ale zaimplementowałem secure hash algorithm 2 — konkretnie SHA256 w JavaScripcie. Wbrew pozorom może to być użyteczne (na przykład login nie wymagający https przy użyciu hmac albo czegoś podobnego), a z działających implementacji w JavaScripcie dotychczas spotkałem tylko SHA1.

Swoją drogą nie sądziłem że może to być takie zabawne, tyle ciekawych błędów można popełnić dzięki typowej dla wielu języków skryptowych idiotycznej dynamicznej zmianie typu jak się przekroczy zakres (zamiast obcięcia jak normalnie). Dzięki temu na przykład dodawanie modulo 232 nie jest tak proste jak (a+b)&0xFFFF (choć w większości wypadków to i tak by działało)… Jakby w dzisiejszych czasach nie można było mieć 64 bitowego typu całkowitego — jakby był to pewnie większą rozrywkę sprawiłoby mi SHA512 albo w ogóle coś bardziej mrocznego jak whirlpool.

Implementacja z pewnością nie jest optymalna (tak to zwykle bywa jak się pisze bezpośrednio „z definicji”), ale działa w rozsądnych granicach dla niezbyt długiego wejścia (tak ze 4–5 bloków).
W każdym razie, oto ona: sha256, a tutaj demo.

BTW1, nie wiem co zrobić z tym joggerem, żal mi biednego serwera który musi trzymać takie dawno nie aktualizowane pozostałości jak to…

BTW2, był sobie JiMP zaliczony na podstawie projektu. Projektem był prosty kalkulator (przynajmniej w końcu nauczyłem się jak się pisze w miarę porządny parser — wbrew pozorom wiedza wyniesiona z TPI okazała się przydatna na tą okoliczność ;) — a typa z którym miałem pisać paru „sztuczek” w C). Co mnie drażni to fakt, że wiem o dwóch bugach w nim, które wiem jak poprawić, ale mi się nie chce bo to już nikomu więcej nie będzie potrzebne… Czyżby własne lenistwo zaczynało mi przeszkadzać? :o
Ekshibicjonistyczna część natury każe mi podać linki do kodu (wersja okrojona z wygodnego readline'a specjalnie dla „windowsiarzy” też jest)

BTW3, Hooray, wszystko zaliczone, żadnych głupich warunków i cały tydzień ferii…
jabster.pl

Fri, 14 Sep 2007 16:41:26 +0200

Zawsze kochałem serwer autocom za stabilność i admina który się w moich oczach bardzo dobrze zaprezentował. Dziś jednak od serwera przyszła taka wiadomość…

W dniu 10.09.2007 została wyłączona możliwość rejestracji nowych kont na serwerze jabber.autocom.pl.
Nowych użytkowników zapraszamy na nasz nowy serwer: jabster.pl który docelowo zastąpi obecnie pracujący.
Serwer jabber.autocom.pl pozostanie aktywny do końca bieżącego roku tj. do końca 2007. Obecnych użytkowników zachęcam do przenoszenia swoich kont na nowy serwer.
Po więcej informacji zapraszam na naszą nową stronę internetową: http://www.jabster.pl oraz na nasze forum internetowe gdzie można znaleźć narzędzia pomocne w migracji kont z jabber.autocom.pl na jabster.pl.

Administrator serwera jabber.autocom.pl

Spory cios dla stabilności ;P Jednakże specjalnie się jakoś tym nie zmartwiłem, ma to parę zalet, a specjalnie się nie przyzwyczajałem do tego długiego jabber.autocom.pl. I nie sądzę żeby moi rosterowicze mieli coś przeciwko… (szczególnie, że większość z nich wciąż jest na transportach).

A ja się dziwiłem, że ostatnio coś Elmer nie działał… Teraz to się robi jasne, jabster.pl ma mieć zintegrowane webpresence (jako transport, a nie jako bot) co imo faktycznie jest dużo sensowniejszym rozwiązaniem… Po szybkim przejrzeniu już mi się podoba :P

Ciekawe co z tego wyjdzie, lecz tymczasem… pora na przesiadkę… (ugh)

Nowy JID: (image)  mwgamera@jabster.pl
mpd mix magic

Thu, 30 Aug 2007 05:33:38 +0200

Nie wiem po co to, pewnie i tak nigdy więcej nie użyję, ale oto mała funkcja dla basha podmieniająca aktualną listę na mixa (dynamiczną listę) wygenerowanego za pomocą API MusicIP Mixera na podstawie aktualnie odtwarzanego utworu w MPD.

function mpdmixmagic() {
  M="`awk -- '/music_directory/{print$2}' "${HOME}/.mpdconf"`";
  M="`eval echo \`eval echo $M\``"; A="$M/`mpc --format %file%|head -1`";
  mpc crop;
  wget -O - "http://localhost:10002/api/mix?song=$A&content=m3u" \
  | sed "s,$M/,,g" | mpc add; mpc del 2;
}

Te dziwne i pozornie bezsensowne dwa zagnieżdżone eval echo służą temu żeby string "~/music" wyciągnięty z ~/.mpdconf zamienić na /home/mwgamera/music. Pewnie jest jakiś ładniejszy sposób na to, ale nie chciało mi się szukać… Tak działa ― przynajmniej dopóki music_directory nie zawiera odstępów ;) A mpc del 2 wstawiłem bo MusicMagicServer mi wrzuca zawsze seed song jako pierwszy element nowej listy.
遊びた〜い

Thu, 02 Aug 2007 11:44:25 +0200

(embed) (笑)
Podpisuję się pod tym…
filler

Thu, 21 Jun 2007 19:22:43 +0200

Kiepsko by wyglądało gdybym chociaż raz na miesiąc nie wysłał tu ze dwóch zdań. Ale albo nie ma o czym pisać, albo jest nie godne pisania, albo już inni to wystarczająco dobrze opisali, albo mi się nie chce. Któryś z tych czterech powodów zawsze zadziała…

Rzadko ktoś (hehe, jasne, „ktoś”…) do mnie pisze bez przymusu przez komunikator… więc z braku lepszego pomysłu na fillera, pochwalę się, że „ania” wreszcie do mnie też napisała :P Sprawdza się zasada która mówi, że jest ktoś kto zawsze do ciebie napisze, […] że za 19.99$ możesz sobie powiększyć penisa (#203416).

[14:23:51] ‹5173034@gg.jabber.autocom.pl› Czesc tu ania musze ci cos powiedziec w
tajemnicy
Tutaj poznalam swoja wielka milosc

sprawdz jest tu wiele fajnych
ciasteczek
Zarejestruj sie bezplatnie i zlap swoje
szczescie

www.fl­irt­.u2.pl

Ciekawe podejście do użytkownika, żeby tak na wstępie ostrzegać, że strona wymaga ciasteczek? I tak dobrze że nie wiem jak powinny się wyświetlać te wszystkie niedorobione pseudo–emotikony z GG. Ciekawe czy jak się wyświetlają to daje się jeszcze zrozumieć mniej więcej treść… To ja już wolę standardowy, emailowy spam i powiększanie penisa. A najlepszy jest spam japońskojęzyczny…

Przy wklejaniu tego w posta przez panel znalazłem taki fajny ampersand z podpisem „Dekoduj znaki specjalne”. Dobry i użyteczny ficzer.

Tak, wiem, że nikt nie lubi fillerów…
agni

Tue, 01 May 2007 01:34:19 +0200

Okay, przyszedłem zobaczyłem, nowy wygląd jogger nie robi na mnie dobrego specjalnie wrażenia. Główna kojarzy mi się trochę z bloggerem? Nie wiem. Poprzedni też mi się nie podobał, ale się przyzwyczaiłem. Brak wciskanych na siłę modnych lecz tandetnych zaokrągleń i gradientów na pewno wyjdzie na dobre.

Nowy panel administracyjny jest całkiem dobry. No i jest wreszcie XFN w linkach, chociaż akurat mi nie za bardzo się przyda… (jedna relacja „me”, no chyba żeby zdefiniować „friend” jako ktoś z kim zdarzyło mi się wymienić parę słów :P)

Zapowiedź wprowadzenia AJAXa do panelu mi wygląda groźnie. Mam jednak nadzieję, że akurat na joggerze zostanie to wykorzystane tak jak być powinno, tj. JS będzie tylko rozszerzał funkcjonalność nic nie psując ani nie obciążając browsera nadmiarowo, a wyłączenie go spowoduje jedynie, że te szablony nie będą się automatycznie zapisywać.

PS: Nazwy kodowe są leet :P
f/sn @ pl-wiki?

Sun, 29 Apr 2007 03:11:58 +0200

Ciekawe czy to byłoby poprawne użycie tego szablonu: {{Dopracować|wszystko}} Mam ochotę tak wstawić do Fate/stay night. No tak, wiem, podstawowa zasada wiki to samemu poprawiać, ale tutaj na prawdę nie wiem od czego zacząć.

Pierwszy rzut oka: ten spis odcinków nie powinien tak wyglądać. (Swoją drogą, czemu linki zewnętrzne są podsekcją spisu odcinków?) 2. serial anime z 2006 roku oparty na visual novel ekipy Type-Moon. ― ale ta visual novel też miała ten sam tytuł i winna być opisana w tym właśnie artykule, a poza tym ekipy? Przyadłoby się swoją drogą hasło TYPE-MOON. 3. argh, jak to wygląda po polsku :P Dobra, to jest w porządku, to tylko mój problem. Należałoby ewentualnie zobaczyć jak tłumaczyli w polskich subach żeby w miarę jednolicie było. 4. interpunkcja, styl, miejscami (ta, żeby tylko miejscami) nieencyklopedycznie (po jaką cholerę te wykrzykniki co trzecie zdanie?) i generalny burdel w artykule. 4. Wypisywanie prawdziwej tożsamości (true identity) servantów (ej, sługa w tym znaczeniu i kontekscie na prawdę brzmi dziwnie) jest spoilerem… Najbardziej mroczne, czyli tożsamość Archera nie została opisana… chociaż nie… jest w Archer (Fate/stay night) (również bez właściwego szablonu). A przy okazji, opis Unlimited Neko Tai… erm… Unlimited Blade Works w haśle o Archerze jest strasznie spieprzony.

Podsumowując, oba hasła, tj. Fate/stay nightArcher nadają się imo tylko do przepisania jeszcze raz. A Rin potrzebuje tylko zwykłego dopracowania… Podejmie się ktoś? bo ja nie czuję się na siłach.
czyszczenie miniaturek

Fri, 27 Apr 2007 01:09:49 +0200

Aktualnie wiele programów wyświetla gdzieniegdzie miniaturki pokazujące zawartość plików. Wygenerowanie takiej miniaturki trochę zwykle zabiera więc je się cache'uje. Ponieważ jak wspomniałem robi to wiele programów, więc powstał standard cache'owania żeby nie musiał każdy sobie tego robić oddzielnie (korzyści oczywiste) ― Thumbnail Managing Standard. Spora część programów go używa więc jest godny uwagi. Czasami jednak okazuje się, że w cache'u mamy sporo śmiecia, czasami aż tak dużo że zaczyna to być objętościowo zauważalne na dysku. Trzeba wtedy trochę przeczyścić. Owe „śmiecie” można podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza to miniaturki nieistniejących plików. Zostają gdy plik zostanie usunięty lub zmieni nazwę. Druga to po prostu nieużywane miniaturki, których nie ma sensu trzymać ze względu na nieprzydatność. Drugi przypadek można szybko rozwiązać na przykład (stąd) tak: $find ~/.thumbnails -type f -atime +7 -delete Po drobnych zmianach i dodaniu logowania wygląda to tak: LIFE=14 LOG=${HOME}/.thumbnails/clean.log (   find "${HOME}/.thumbnails" \     -mindepth 2 -type f -atime +"$LIFE"\     -exec bash -c 'pngmeta "{}" | awk -F :\  -- /Thumb::URI:/{print\$2}' \;\     -delete ) | sed "s/^/[`date -Imin`] UNUSED /" >> "$LOG" Szybko się jednak okazało, że istnieje jeszcze ten pierwszy i (w moim wypadku) jest nawet istotniejszy. Żeby się tego pozbyć trzeba niestety przejrzeć wszystko. ‘find’ jest fajny, ale skoro tak, to nie ma chyba sensu się nim bawić. Końcowy skrypt: (skrypt) #!/bin/bash # CONFIGURATION LIFE=1209600 LOG=${HOME}/.thumbnails/clean.log; TIME=`date +%s` # Get URI of thumbnail getthuri() { pngmeta "$f" | awk -F ': '  -- '/Thumb::URI:/{print$2}'; } for f in ${HOME}/.thumbnails/*/*.png; do          ATIME=`stat -c%X "$f"`     if [ `dc -e "$TIME $ATIME -p"` -gt "$LIFE" ]; then         URI=`getthuri`         echo "[`date -Imin`] UNUSED $URI" >> $LOG         rm "$f" >&2 2>/dev/null     else         URI=`getthuri`         # Get local path if it's local, empty string otherwise         LOCAL=`awk -F 'file://' -- '/^file:\/\/\//{print$2}' <<< "$URI"`         # If it's local check if base file still exists         if [ ! -z "$LOCAL" -a ! -e "$LOCAL" ]; then             echo "[`date -Imin`] NONEXISTENT $URI" >> $LOG             rm "$f" >&2 2>/dev/null         elif [ ! -z[...]StrikerS 第02話

Wed, 18 Apr 2007 13:40:15 +0200

Te retrospekcje mnie dobijają. W dodatku zredukowali 変身(henshin) Hayate do zerowej długości jakiegoś błysku i tyle zamiast pełnej sekwencji :P Tak poza tym to zastanawiające jest jak możliwe jest bezpieczne złapanie kogoś spadającego nie robiąc mu krzywdy kiedy się używa transport spella (Mała dygresja, czemu tak fatalnie się tłumaczy na polski wszystkie rzeczy związane z magią ― 魔法 ― po angielsku to jeszcze dobrze brzmi, spell, magician, familiar, etc, ale po polsku? Nie mogę się przyzwyczaić więc czasami używam spolszczonych anglicyzmów :/) tak jak Fate złapała starszą siostrę Subaru w tej retrospekcji a potem na schodach nowy shota–boy aka. Erio Mondial nową rori ze smokiem aka. Caro Ru Lushe. Co do rysunku to muszę niestety ze smutkiem stwierdzić, że postacie są złe. Tak jak pisał DarkMirage, Nanoha, Fate i Hayate nie zrobiły się starsze tylko większe (no i urósł im biust). Chyba ci co to rysowali nie potrafią po prostu rysować postaci powyżej 16 lat. Wszystkie ヒロインズ z A's w StrikerS wyglądają fatalnie (imo w pierwszych dwóch odcinkach Hayate była narysowana dobrze tylko raz, screen poniżej), Subaru i Teana (15 i 16 lat) są w porządku, chociaż czasami…, Natomiast te dwie nowe postacie (po 10 lat) wyglądają po prostu dobrze. Również poprzednie postacie wyglądały dobrze w poprzednich seriach, chociaż w sumie aż dziwne że Lindy była dobrze narysowana, ach, no i oczywiście neko–bliźniaczki Liese, też chyba były w pewien sposób „dorosłe”. Przy okazji, wolałem Shamal w jej stroju z A's (najlepiej chba jednak wyglądała w stroju Eruruu :D), ale Vita wygląda teraz zdecydowanie lepiej. Shignum is fine too… Hmm… czy mały smok zalicza się do postaci? :D [...]日本サンがポーランドに上る

Mon, 09 Apr 2007 21:45:41 +0200

(image)
Powstaje nowe polskie forum o Japonii ogólnie. Nie tylko o mandze i anime. nihonsun.net.

Ja się o nim dowiedziałem dzięki grupie pl.rec.anime, którą sobie czasami przeglądam (chociaż żadko tam coś ciekawego można znaleźć) i jak na razie forum zapowiada się ciekawie. Brakuje mu tylko ludzi chętnych wyrabiać dzienną normę postów i stąd ten wpis ;P
Co prawda, dużo ludzi mojego joggera nie śledzi, ale ~3h na głównej joggera to może ktoś zauważy :)
tłumaczenie shōwa 58

Fri, 06 Apr 2007 03:26:10 +0200

Pierwsze sekundy pierwszego epizodu ひぐらしのく頃に, grupa WIND (224175):
(image)
Napis głosi: 昭和58年 6月 (shōwa go–jū–hachi nen  roku–gatsu) = czerwiec 1983 roku. Teraz niech mi ktoś wytłumaczy dla kogo jest to tłumaczenie skoro zostawili to jako “Showa 58, June”? Ja akurat wiedziałem gdzie zajrzeć żeby sobie przypomnieć kiedy zaczynała się era Shōwa i ile w związku z tym trzeba dodać do tych 58年 żeby otrzymać „normalny” rok do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni (na przykład tabelka na s.l.j FAQ albo wygodny konwerter w js), ale nie dla wszystkich może to być oczywiste. Jaki problem byłby z napisaniem “June 1983”?
魔法少女リリカルなのはStrikerSの始め

Tue, 03 Apr 2007 02:25:04 +0200

Właśnie skończyłem oglądać pierwszy epizod nowego anime 魔法少女リリカルなのはStrikerS (Mahō Shōjo LyricaL Nanoha StrikerS). Jest to już trzecia seria Nanohy. Co to za anime? Dobre? Niezłe… Oby tylko trzecia seria dorównała dwóm poprzednim.

Dobrze wyjaśnia to ten obrazek, a w skrócie można powiedzieć że to połączenie wszystkiego co najlepsze z gatunku mahō shōjo (słodki design, magical stuff, henshin, etc.), w sensownych proporcjach od których jescze nie chce się wymiotować, z elementami shōnen i niezłą fabułą (odróżniać fabułę od patetycznego przekazu nt. przyjaźni etc, który przynajmniej mi i tak specjalnie nie przeszkadzał). Niektórzy z kręgów abq i jemu podobnych skrócą to do shōnen+loli, ale nie w tym rzecz, szczególnie nie w StrikerS. Do tego dwie poprzednie serie miały niemal idealne rozłożenie fabuły na odcinki. (Nawet mi się zdarzało stawiać Nanohę za wzór stosunku fabuły do odcinków, szczególnie gdy po raz kolejny musiałem wyjaśniać dlaczego nie będę oglądał Bleach'a ani Naruto…) Robi to dużo lepsze wrażenie niż te fillery w anime na podstawie nieskończonych mang… Wait, czy mi się wydaje, czy była manga StrikerS? o shi…

W porównaniu z dwiema poprzednimi seriami StrikerS wprowadza spore zmiany. Największa, która spowodowała masowe narzekania radykalnych rorikonów, dotyczy wieku postaci. Głowne postacie: Nanoha, Fate i Hayate mają teraz po 19 lat (w poprzednich seriach miały 9). Ale moje obawy rozwiały się po pierwszym epizodzie ― to wciąż jest ta sama Nanoha, może nawet aż nazbyt ta sama… Jej charakter zaczyna już trochę drażnić. Poza tym Fate i Nanoha trochę chyba lepiej były narysowane w poprzednich seriach.

Juz w 1 epie pojawiają się dwie nowe, młodsze dziewczyny ― Teana i Subaru. Używają dosyć nietypowych intelligent devices w porównaniu z tymi które znane są z poprzednich serii. Pomysł z sprzętem Teany przypominającym zwykłe pistolety wyszedł imo całkiem dobrze. Do nowych postaci nie mam na razie żadnych większych zastrzeżeń, może poza żałosnym wstępem z Subaru, ale jak znam tą serię to był pewnie niezbędny dla fabuły.

Jednak jak słusznie DrmChsr0 zauważył (no może lekko przesadził), nareszcie dane nam było oglądać Reinforce Zwei, czyli „to co zostało” po Reinforce z końcowych odcinków A's. [tu miał być spoiler] Anyway, jej nowa postać, 30cm wysokości, też jest fajna.

Opening i ending też są w porządku, a z tym to różnie bywało, i.e. “Little Wish” (ending pierwszej serii) po prostu nie tolerowałem. Godne uwagi być może jest, że po raz trzeci jest ten sam układ: opening śpiewa 水樹奈々(Mizuki Nana), seiyuu Fate, a ending 田村ゆかり (Tamura Yukari) ― Nanoha.

cd być może n.
秋葉原駅前に ハレ晴レユカイ!

Tue, 27 Mar 2007 20:47:49 +0200

Spora grupa napaleńców z SOS団 urządziła sobie imprezę dwa dni temu przed stacją Akihabara.
Około 40 ludzi tańczących Hare Hare Yukai! Yay! :D

(object) (embed)
Więcej na アキバBlog
wygugluj sobie

Tue, 20 Mar 2007 16:12:55 +0100

Szanowni Państwo,
jak powinien wyglądać czasownik będący polskim odpowiednikiem to google? Moim zdaniem googlać i taką też formę najczęściej w sieci spotykam, aczkolwiek widywałem też czasem wersję googlować. A może obie są właściwe?
Pozdrawiam


Przede wszystkim pisałbym taki czasownik fonetycznie, czyli tak, jak go słyszymy. Po pierwsze dlatego, że został utworzony na gruncie języka polskiego, po drugie dlatego, że ma charakter potoczny, czego obca, „mądra” pisownia nie odzwierciedla.
Najbardziej podoba mi się forma guglować, utworzona za pomocą przyrostka, który szczególnie często jest używany w czasownikach tworzonych od obcych podstaw wyrazowych. Jego zaletą jest również to, że nie powoduje wymian głoskowych w temacie słowotwórczym. Jedyna wada formy guglować to możliwość niepożądanego skojarzenia z kuglować, które dawniej znaczyło 'robić sztuczki', a dziś zwykle znaczy 'oszukiwać'.
Forma guglać jest też poprawna, choć nie znajduje oparcia w tylu formacjach analogicznych. Już lepsza byłaby chyba forma guglić. Proszę sobie wyobrazić, że potrzebny jest czasownik od kręgle o znaczeniu 'grać w kregle'. Czy nazwie go Pan kręglać czy kręglić? Ja wolę to drugie, a jeszcze bardziej – kręglować.
By nie opierać argumentacji jedynie na formach hipotetycznych, podaję kilka rzeczowników z tematycznym -giel (w liczbie mnogiej -gle) i pokrewne im czasowniki: magiel – maglować, rygiel – ryglować, szufla – szuflować, żagiel – żeglować. Wprawdzie czasowników o zakończeniu -lować mamy mniej niż czasowników o zakończeniach -lać lub -lić, ale to wśród tych na -lować przeważają zdecydowanie czasowniki o rdzeniach obcojęzycznych.
— Mirosław Bańko, PWN

Źródło: Poradnia Językowa PWN, 20.03.2007
loser

Mon, 19 Mar 2007 23:25:23 +0100

(image)
Pierwsze co mi przyszło do głowy kiedy zobaczyłem jedną ze scen ostatniego odcinka Kanona.

À propo przegrywania, kto mi wyjaśni jak to się stało, że Iliya nie weszła do finału loli battle? W dodatku przegrywając z bezimienną loli z torby… Teraz już po wszystkim tytuł “Queen of Lolis” zdobyła Shana. Też dobrze, choć ja głosowałem na Fate :P
tagowanie?

Wed, 28 Feb 2007 01:49:10 +0100

Nie mówili Ci, grejpfrut, że łańcuszki są ZŁE?
Mam niefart, zostałem dostrzeżony w liście śledzących i za karę wciągnięty do blogowego łańcuszka, choć nigdy bym się nie spodziewał że może się to i mnie przytrafić… Jeśli się nie mylę, mam napisać pięć mało znanych rzeczy o sobie i jeszcze uczynić to zło pięciu kolejnym osobom. Problematyczne. Mało znanych dla kogo? :P Dobra coś trzeba napisać, nie będę psuł zabawy…

  1. Wzdłuż krawędzi kości szczęki mam na brodzie bliznę z przedszkola zrobioną przy pomocy śliskiej podłogi i sedesu (!).
  2. Choć raczej nie przepadam za różnymi pomysłami w stylu social web, a niektórzy nawet twierdzą, że mam zwyczajnie problemy z normalną komunikacją, to w wielu tego typu projektach mam własny profil, tak dla testu, szczególnie gdy projekt wiąże się z jakąś ciekawą technologią. Zwykle i tak nie korzystam.
  3. Często zdarza mi się pisać długie monologi na IRCu, albo przez komunikator, nie zwracając uwagi na to czy ktoś to przeczyta. Natomiast forma bloga tak łatwo mi nie przychodzi, choć nieraz coś sobie pomyślę ciekawego (oczywiście tylko IMO ciekawego) stwierdzając, że wrzuciłbym to na bloga, ale nigdy nie zdarza mi się się to pobliżu klawiatury…
  4. Mam skłonności do hipokryzji w kwestiach bezpieczeństwa (potrafię komuś wiele razy tłumaczyć, że używanie jednego hasła do wszystkiego jest głupim pomysłem, a sam używam tylko 5 na zmianę).
  5. Niektórzy koledzy podejrzewają mnie o skłonności do pedofilii, a i przy okazji, nie zapomnijcie, że dzisiaj rozpoczęły się finały grup loli battle! :P

Następni? E… „Kto śledzi mojego joggera”… 4 pozycje, jeden już pisał, drugi w ogóle nigdy jeszcze nic nie napisał (założył konto tylko po to żeby dostawać powiadomienia)… To może lista joggów, które ja śledzę… ta jest trochę dłuższa…

Dobra:

Jest pięć? Jest. Może coś z tego będzie (wątpię) :P
podstawka

Mon, 15 Jan 2007 20:34:59 +0100

Właśnie siedzę sobie na nowym serwerze… prawie dosłownie ― leży sobie pod klawiaturą i się niby coś tam instaluje. Trochę tak dziwnie jest mieć klawiaturę nagle o 8 cm wyżej niż zwykle. Szumi bardzo fajnie, duuużo głośniej niż mój sprzęt. Ciekawe czy da się przy tym spać… W zasadzie myślę, że jakbym miał okazję to bardziej by mi przeszkadzał ten wiatr :P Chociaż z drugiej strony szum mi muzykę zagłusza… A jak się nagrzeje to może „wiatr” przestanie być dokuczliwy ^^
jid.pl

Mon, 15 Jan 2007 20:22:59 +0100

Jak można przeczytać na forum jabberpl, powstał nowy, polski, publiczny serwer XMPP/jabbera: jid.pl. Niewątpliwe dobra nazwa domeny dla celów propagandowych, kto wie, może jeśli będzie stabilny to stanie się kiedyś wizytówką jabbera dla nowych użytkowników tak jak dla mnie był jabberpl…

Gdyby nie to, że mam już trzy różne, nie… nawet cztery JIDy… to pewnie bym się tam zarejestrował i przetestował czy coś :P