Subscribe: seatransport
http://www.seatransport.co.il/he/dynamic/news/rss.xml
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Hebrew
Tags:
אנד טי  אנד  אס טי  אס  אשדוד  את  בנמל  חברת אס  חברת  טון  טי אנד  טי  על  של 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: seatransport

seatransport

Published: Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

Last Build Date: Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

 התרעה: שודדי מכולות, "נשות פיתוי" ו"קפה מרדים"

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

כנופיות של שודדי משאיות ומכולות פועלות בימים האחרונים באזור חיפה ובאזור אשדוד. ממועצת המובילים והמסיעים נמסר, שהשבוע נגנבו שתי מכולות ממשאיות שחנו בחוף שמן בחיפה. באחת המכולות היה מטען של גלילי נייר ובשנייה ריהוט משרדי. זאת, בנוסף לאירוע של גניבת מכולה שהכילה גומי לעיסה מחניון משאיות באשדוד.

יו"ר מועצת המובילים והמסיעים, גבי בן הרוש, שיגר הבוקר מכתב לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, וקרא לו להורות למשטרת ישראל לטפל בעניין ולמגר את התופעה. "לא די שהמשטרה אינה מגלה תושייה ויוזמה בהגנה על רכושם של האזרחים, מתקבל הרושם שבמשטרה מפעילים מעין קשר שתיקה. המקרים אינם מדווחים, השומרים בחניונים אינם מוזהרים והשודדים פועלים באין מפריע", כתב בן הרוש.

ל"המטען" אמר בן הרוש: "היום זה אירוע פלילי של גניבת מכולה עם מסטיקים ומחר זה יהפוך לאירוע חבלני אם יגנבו מכולות עם חומרים מסוכנים".

במועצת המובילים ציינו, שבחלק מהאירועים האחרונים, פעלו שודדי המכולות בדרך מתוחכמת והצליחו להערים על שומרים בחניונים מוסדרים בין השאר תוך שימוש ב"אשת פיתוי" שתפקידה להסיח את דעתם של השומרים ובכך לפנות את הדרך לכניסתם של הגנבים.

לדברי בן הרוש, האשה "המפתה" שותה קפה עם השומרים, מערבבת בקפה חומרי הרדמה ומכאן הדרך לגניבת המכולות סלולה. ועד שיתעוררו השומרים, מקווים במועצת המובילים שגם המשטרה תתעורר.היום חמישים שנה למהפכת המכולה

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

היום, ה-26 באפריל, מציינים 50 שנה למהפכה הגדולה: שיטת המכולות. ההשלכות של השיטה, בהיבטי יעילות לוגיסטית וגלובליזציה, הן עצומות וגדולות לעין שיעור מהרבה מהפכות מוכרות יותר לציבור שמחוץ לענף. היכן הייתה Wal-Mart אלמלא המכולה? היכן היה העולם?

בחור צעיר בשם מלקום (כך!) מקלין (McLean Malcom) הביא למהפכה מהחשובות בחיינו, שוות ערך להמצאת הטלפון, המכונית או המנוע. כמה אנשים בעולם מכירים את שמו של מקלין? לעומת זאת כמה מכירים את שמו של בל, ממציא הטלפון או את שמו של אדיסון, ממציא הנורה? כמה מתאים למקלין הביטוי האנגלי Thinking Outside the Box (לחשוב מחוץ למסגרת, או לא להיות מרובע)!

האגדה מספרת על נהג משאית, בן 23, שבקיץ מהביל של שנת 1937 סבל מחום היום ומהשעמום כשהמתין באחד מרציפי נמל ניו ג´רזי יום שלם לפריקת מטען הכותנה שעל משאיתו. הוא הבחין בהעדר היעילות של השיטה, כאשר צרורות הכותנה היו מושלכים ידנית לרצפה, נגררים למנוף, נכפתים ברצועות בד שנכרכו וחוברו לקרס המנוף ובהגיען לבטן האנייה – התהליך נמשך בסדר הפוך לזה הקודם. "זה מטומטם, חייבת להיות דרך טובה יותר", אמר מקלין. "צריך לקחת את כל מטען הכותנה שלי בבת אחת!". זהו הגרעין של ההמצאה. אבל ההשלכות שלה, בהיבטי יעילות לוגיסטית וגלובליזציה, הן עצומות לעין שיעור. החודש חוגגים 50 שנה להמצאה, לאחר שאניית המכולה הראשונה (ה-Ideal-X) הפליגה בסוף חודש אפריל 1956 עם 58 מכולות של 35 רגל מנמל ניוארק ליוסטון.

Malcom McLean, יליד צפון קרוליינה, היה בן למשפחה חקלאית רבת נפשות ממוצא סקוטי שחיה במצוקה כלכלית. הוא החל את דרכו במכירת ביצים מהמשק המשפחתי, ולאחר מכן כמתדלק בתחנת דלק. ההימור הראשון שלו היה ברכישת משאית משומשת והקמת חברת הובלה שהתמחתה בתוצרת חקלאית ובשירות לחקלאים.

בשנת 1955 נמכרה חברת McLean Trucking תמורת 12 מיליון דולר, לאחר שהגיעה לצי של 1,700 משאיות. בשנת 1955 הוא הימר שנית, כאשר רכש שתי מכליות צבאיות משומשות ושינה את המבנה שלהן לצורך הובלת מכולות. 42 מיליון דולר (דאז) היו הימור מדהים. ב-26 באפריל 1956 נערך המסע הראשון וההיסטורי. כך קמה חברת Sea-Land (שנקראה תחילה בשם Pan Atlantic). מקלין מכר אותה בשנת 1969 כחברת הספנות הגדולה בעולם, תמורת 160 מיליון דולר. הוא המשיך להמציא בענף הספנות, למשל את תפיסת ה-Econoships, אבל לא משהו שיירשם בהיסטוריה כהצלחה. מקלין מת בשנת 2001, כמעט לא מוכר מחוץ לחוגי הספנות.

לא כלי, אלא שיטה חדשה

אולי רק ברטרוספקטיבה של 50 שנה, אנו יכולים להבין את גודל ההישג. אם הענף דאז היה מבין שהמכולה זקוקה להשקעות עתק, לנמלים מסוג שונה לחלוטין, לאניות אחרות, למשאיות אחרות, לקרונות משא אחרים, למערכת מתמחה עם אנשים שונים ולעוד הרבה גורמים שהשתנו, אולי הרתיעה הייתה כה גדולה שהמכולה לא הייתה עוברת את המשוכות של הענף. עכשיו אולי מובנת יותר התגובה של נמל סן פרנסיסקו, שהעדיף להעביר את הצרה החדשה לנמל אוקלנד הקטן. עכשיו גם מובנת יותר גדולתו של ענק היזמות מלקום מקלין.

אינני יודע אם מקלין הכיר את דוד בן גוריון, אבל בדיוק לפני חמישים שנה, בלי קשר למקלין, אמר בן גוריון בראיון ל-BBC "בישראל, כדי להיות מציאותי, אתה חייב להאמין בניסים". לא רק בישראל, מסתבר, גם בענף הלוגיסטיקה.

כתבה על השפעת המכולה על עולם הספנות והלוגיסטיקה, תתפרסם במהדורה המודפסת של "המטען", שתגיע אליכם בתחילת השבוע הבא.ספינת המעפילים גלינה מגיעה היום לנמל חדרה

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

הספינה תשמש כמוזיאון חי לתקופת אניות המעפילים שציינו פרק חשוב בהקמת המדינה. אס.טי. אנד טי. סייעה בפרויקט ההעברה והגרירה לארץ

ספינת המעפילים גלינה תשמש מוזיאון חי לאניות המעפילים אשר מהוות אחד מהפרקים החשובים והמפוארים במאבק להשגת מדינה עצמאית. ספינת המעפילים גלינה נגררה מאירופה לנמל חדרה ומשם תועבר בהמשך למוזיאון ההעפלה בעתלית. המוזיאון הוקם במחנה המעצר בעתלית אליו הועברו מעפילים שנתפסו ע"י הבריטים, לפני גירושם למחנות מעצר בקפריסין.

ביום שני (מחר) בצהרים יתקיים טקס קבלת הספינה בנמל חדרה.

חברת אס.טי. אנד טי המתמחה בהובלות ועבודות מיוחדות טיפלה בפרויקט הגרירה וההעברה לארץ. מנכ"ל אס. טי. אנד טי, מר מנואל אמיר מסר: זכינו לכבוד להתנדב לפרויקט לאומי זה. אני אישית התחברתי לפרויקט מכיוון שאבי, ניצול שואה ולוחם המחתרת ההולנדית, הגיע לארץ כמעפיל עם ויזה מזויפת. כאשר גילו אותו בהגעה לחיפה הוא הצליח להימלט בדרך למעצר בעתלית ולהצטרף לכוחות הלוחמים במלחמת השחרור. ריגש אותי מאוד לראות את רוח ההתנדבות וההיענות של הקהילה הימית לפרויקט".

מר אמיר ציין לחיוב את החברות ועובדיהן שהתנדבו למבצע המורכב, בהן ג'קי ליין משלחים ועמילי מכס, נמל חדרה עם נתביו ועובדיו, צוותי הים של חברת הרקולס וסנפיר, עובדי חברת חשמל וחברת הפחם ועובדי חברת תעבורה. כמו כן התנדבו למשימה מתנדבי המועצה לשימור אתרים בסיוע ותיקי הפלי"ם וחיל הים שפעלו במשך למעלה משנה לאיתור הספינה, רכישתה והבאתה ארצהמזג האויר הקשה משבש פעילות בנמל חיפה

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

מזג האויר הקשה משבש פעילות בנמל חיפה

מזג האוויר הקשה ממשיך לשבש את הפעילות בקו המים בנמל חיפה. גלי עומק (SWELL) חזקים מסכנים הכנסת אניות לתפעול ברציפים.

מחברת נמל חיפה ציינו בשעות הצהריים שהצפי הוא כי לקראת משמרת ג\', הלילה, תחודש הכנסת אוניות לעבודה ברציפים.

דוד לסקי, סמנכ\"ל שיווק ופיתוח עסקי, ציין שהנמל נערך למאמץ מיוחד להדביק את הפיגור בתפעול האוניות בימים הקרובים.נפרקה דוברת עבודה שתשמש לבניית רציפי "נמל הכרמל"

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס. טי. אנד טי. פרקה בהצלחה דוברת עבודה במשקל 340 טון בנמל חיפה. הדוברה שייכת לחברת AARSLEEF הדנית והיא תשמש לבניית רציפי נמל הכרמל. הדוברה נפרקה מהאונייה ישירות למים ליד רציף האבן החדש בנמל הקישון. רציף זה משמש לריכוז ציוד הבניה של נמל הכרמל כולל השיגומים.

המשלוח המיוחד הגיע לארץ על האוניה Tramper של חברת Biglift Shipping, המתמחה בהובלת מטענים כבדים. האוניה במעמס 8700 טון מצוידת במנופים בעלי כושר הרמה של 500 טון. הציוד התקבל בארץ ע"י חברת ססובר, מנהלת הלוגיסטיקה של הפרויקט ואשר משמשת עמיל מכס לחברת ארנסון -שותפתה המקומית של החברה הדנית .

"אנו גאים לקחת חלק בפרויקט תשתיות חשוב כמו נמל הכרמל. למרות מזג האוויר והגשמים העזים הצלחנו לפרוק את הדוברה וכל הציוד הנלווה בזמן קצר. תודתנו נתונה לכל המעורבים בפרויקט שנתנו יד להצלחת המבצע. האוניה הפליגה לנמל אשדוד שם היא תפרוק פרויקט חשוב ומעניין אחר עליו ידווח בהמשך השבוע", אמר מנואל אמיר מנכ"ל חברת אס. טי. אנד טי.

חברת אס. טי. אנד טי. היא סוכנות אוניות שמתמחה בטיפול במטענים חריגים והחכרת אוניות בתחום, ומייצגת את חברת Biglift Shipping בארץ.היטל דלק – עדכון חודשי – פברואר 2006

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

עדכונים להיטלי דלק בתוקף מ15-2-2006 אפשר למצוא ב לינק המצורףמשלוח חריג לכרמל אוליפינים

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס.טי אנד טי, בשיתוף עם חברת טנקו אינטרנשיונל, פרקו בהצלחה מטען חריג בנמל חיפה. המטען יועד למפעל חברת כרמל אולפינים אשר מרחיבה את קו הייצור שלה

המשלוח המיוחד, עם יחידות באורך של עד 55 מטר ומשקל 150 טון, הגיע לארץ מדרום קוריאה עבור חברת כרמל אוליפינים במסגרת הרחבת קו הייצור במפעלם במפרץ חיפה.

הציוד התקבל בארץ ע"י חברת תעבורה והובל לאתר על טריילרים מיוחדים. לשם כך היה  צורך בחסימה זמנית של צירי תנועה.

מנהל חברת אס. טי אנד טי, מר מנואל אמיר, מסר: "אנו גאים לקחת חלק בפרוייקט תשתיות חשוב זה. תודתנו נתונה לחברת טנקו אינטרנשיונל, תעבורה ועובדי נמל חיפה שנתנו יד להצלחת הפרויקטנפרק ציוד כבד לתחנות כח

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס. טי. אנד טי. פרקה בהצלחה ציוד כבד במשקל 334 טון בנמל אשדוד. המשלוח המיוחד הגיע לארץ על האוניה Tramper שהיא במעמס 8700 טון ומצוידת במנופים בעלי כושר הרמה של 500 טון, והיא בבעלות חברת Biglift Shipping המתמחה בהובלת מטענים כבדים.

הציוד, מתוצרת חברת סימנס, הגיע עבור חברת חשמל והוא חלק מהצטידות החברה בתחנות כוח על בסיס גז טבעי. סה"כ הגיעו כ- 400 יחידות מטען כללי כאשר הכבדה שבהן הייתה במשקל 334 טון. הציוד נפרק במסירה ישירה בידי עובדי נמל אשדוד על משאיות מיוחדות של חברת תעבורה והובל לאתרי חברת חשמל.

"אנו מציינים בסיפוק את סיום המשא המוצלח של האונייה Tramper בארץ בגמר פריקת 2 פרויקטים חשובים ומורכבים. זאת למרות תנאי מזג האוויר הקשה ששרר בארץ במשך הימים האחרונים  ושאינו הקל על ביצוע הפרויקטים. כל זאת בזכות המעורבים בפרויקטים  שכולם נתנו יד ותרמו להצלחת המבצע,  ועל כך תודתנו נתונה להם.  האוניה הפליגה מנמל אשדוד ביום שני למצרים", מסר מנואל אמיר, מנהל חברת אס. טי. אנד טי.

סוכנות האניות אס. טי. אנד טי. מתמחה בטיפול במטענים חריגים והחכרת אוניות בתחום, ומייצגת את חברת Biglift Shipping בישראלתחנת כח מאשדוד לגואטמלה

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס. טי. אנד טי. הטעינה בהצלחה עבור חברת אורמת תעשיות תחנת כוח גיאותרמית בנמל אשדוד.

המשלוח המורכב הוטען על אוניה מיוחדת המתמחה בהובלת פרויקטים. כפי שנהוג כאשר אופי המטען ויעד ההפלגה אינם מאפשרים הובלה עם קווי מכולות רגילים. האוניה הפליגה ביום שישי האחרון בגמר משמרת ראשונה מנמל אשדוד לחוף המערבי של גואטמלה במרכז אמריקה, שם תורכב תחנת הכוח ע"י צוות טכני מיוחד של חברת אורמת .

המטען שמורכב ממאות אריזות שונות בחלקן במשקל עד 50 טון, הובל לנמל והוטען על האוניה במבצע לוגיסטי מורכב שארך מספר ימים. לצורך כך נדרשו בקרה ותיאומים מיוחדים על מנת למזער את כמות ההובלות והמתנות הרכב לטעינה, כמו כן גם על מנת לנצל אופטימאלית את נפח האוניה. כל זאת מבלי לוותר על הסטנדרטים שנדרשים לפי הוראות הבטיחות של כל האמנות הבינלאומיות עליהן יש להקפיד במסע ימי בחורף. לצורך כך גם מונה מפקח ימי מיוחד מר שחר פודולי שפיקח על נושא הבטיחות.

מנהל חברת אס טי אנד טי, המתמחה בטיפול במטענים חריגים, מר מנואל אמיר, מסר בהקשר זה: "מדובר ביצוא מאוד איכותי של תחנת כוח "ירוקה" תוצרת כחול לבן. כל המעורבים מאוד גאים לקחת חלק בתהליך דבר שתרם למוטיבציה ולביצוע. הטעינה הסתיימה בהצלחה בזכות מאמצי כל השותפים בתהליך, אנשי הלוגיסטיקה של חברת אורמת, מובילי גדרות, נמל אשדוד ועובדיו, עמיל המכס ססובר, צוות האוניה, נחשול מנייה, אנשי אמקו ים וצוות אס טי אנד טי".חברת אס. טי אנד טי הטעינה 6 קטרים בנמל אשדוד

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

סוכנות האוניות אס טי אנד טי, המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים, הטעינה השבוע בנמל אשדוד 6 קטרים על אוניה מתמחה. הקטרים, כל אחד במשקל 80 טון, העמסו על האוניה בעזרת מנופי האוניה בעלי כושר הרמה של 500 טון.

הקטרים תוצרת GMמארה"ב הם בעלי ערך נוסטלגי לחובבי הרכבות בארץ, אשר התאספו ברציף להיפרד מהקטרים. הציוד יוצר בשנות הששים ובחלקו הגיע לארץ כרכב שלל במלחמת ששת הימים. הקטרים שרתו את רכבת ישראל נאמנה שנים רבות ומשכבר הם מספר שנים מחוץ לפעילות. הציוד נמכר לארה"ב שם ישופצו ויפעלו כקטרי תחנות.

הקטרים הועמסו במבצע טכני מורכב על האוניה Tracer אשר מופעלת ע"י חברת Biglift מהולנד ומיוצגת ע"י סוכנות האוניות אס טי אנד טי  הובלה וסחר ימי בישראל.אס. טי. אנד טי. ותעבורה ביצעו פרוייקט מורכב עבור חברת החשמל

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס. טי אנד טי. פרקה בנמל אשדוד יחידות במשקל עד 280 טון, עבור תחנת הכוח צפית. הציוד הובא לארץ, לתחנת הכוח של חברת חשמל, וכלל בתוכו את הגנרטור והטורבינה של תחנת הכוח. הציוד יוצר ע"י עבור חברת חשמל ע"י חברת General Electricמארה"ב והוטען בנמלי ארה"ב בחוף המזרחי.

הציוד הכבד נפרק במסירה ישירה על עגלות הידראוליות מיוחדות של חברת תעבורה עם 12 סרנים כל אחד. בנוסף למשקל החריג של עד 280 טון ליחידה, המידות החריגות של עד 5 מטר ברוחב ובגובה דרשו הערכות מיוחדת עם ציוד הרמה והובלה מתאימים. המטען הובל ארצה על אוניה מתמחה עם 2 מנופים בעלי כושר הרמה של עד 400 טון ומעמס של 7,500 טון הדחק. סה"כ הביאה האוניה ארצה 220 יחידות מטען כולם לתחנת הכוח צפית.

חברת אס טי אנד טי המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים ביצעה את פריקת האוניה בנמל אשדוד. משם הועברו היחידות במשירה ישירה לחברת חשמל ע"י מר צביקה רובין מומחה בכיר בשינוע פרויקטים יבשתיים של חברת תעבורה.

מנכ"ל אס. טי. אנד טי. אמר בסיום הפרוייקט: "אנו גאים על ביצוע מוצלח של פרויקט יחודי זה. היום אפשר כבר להגיד שעם הנסיון המצטבר המשותף בין צוותי הנמל, חברת תעבורה, חברת חשמל וחברת אס. טי. אנד טי. בנינו צוות משותף מיומן ומנצח שמסוגל לטפל בכל סוג של מטען חריג ומסובך ביעילות ומקצועיות. עקב איומי השביתה המתרבים נעשה מאמץ כביר ע"י כל הצדדים המעורבים לסיים את העבודה בהקדם. וכך התאפשר לאונייה להפליג כבר אתמול, יום שלישי בלילה, דבר שחסך הפסדים יומים בעשרות אלפי דולרים".משלוח נוסף של עגורני שער נפרק בנמל היובל

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

העגורנים (RTG) בגובה 25 מטר ומשקל 125 טון כל אחד יוצרו ע"י חברת KONECRANE מפינלנד

משלוח נוסף של עגורני שער מסוג RTG הגיע ביום ראשון לישראל. סוכנות האוניות אס טי אנד טי המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים הצליחה לבצע את פריקת המטען במשך יום אחד עם קצב תפוקת פריקה של 6 עגורנים ביום.

המבצע הלוגיסטי המורכב התחיל בפינלנד שם הוטענו היחידות על האוניה Enchanter שהיא אונייה מתמחה בעלת שני מנופים כשלכל אחד כושר הרמה של 400 טון וביחד עם יכולת הרמה של 800 טון. האונייה Enchanter בבעלות חברת הספנות BIGLIFT המיוצגת בארץ ע"י חברת אס טי אנד טי.

העגורנים (RTG) בגובה 25 מטר ומשקל 125 טון כל אחד יוצרו ע"י חברת KONECRANE מפינלנד

מנכ"ל אס טי אנד טי ציין כי האוניה Enchanter היא האונייה השנייה שפרקה מטענה בהצלחה בנמל היובל. "בזכות ניסיונו הרב נבחרנו לטפל במטענים אלה וגם הצלחנו לשחזר את ההצלחה של האוניה הקודמת, Happy River, שגם איתה הצלחנו להגיע לתפוקה של 6 עגורנים ביום. כבוד הוא לנו לקחת חלק בפרויקט הלאומי של נמל היובל ואנו מצפים בקוצר רוח שנמל היובל ישתלב במהרה במערך הנמלים של מדינת ישראלחברת אס. טי אנד טי.פרקה בנמל אשדוד מטען מורכב

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס. טי אנד טי.פרקה בנמל אשדוד מטען מורכב של יחידות במשקל עד 350 טון כל אחת. הציוד הובא לארץ לצורך הרחבת ספק בתחנת הכוח של חברת חשמל ויוצר ע"י חברת SIEMENS.

הציוד הכבד נפרק במסירה ישירה על עגלות מיוחדות של חברת תעבורה עם 20 סרנים כל אחד. בנוסף למשקל החריג של עד 350 טון ליחידה גם המידות של רוחב וגובה עד 6 מטר דרשו הערכות מיוחדת עם ציוד הרמה והובלה מתאים.

סוכנות האוניות אס טי אנד טי המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים ביצעה את פריקת האוניה בנמל אשדוד. מהנמל הועברו היחידות במסירה ישירה לחברת החשמל ע"י מר צביקה רובין, מומחה בכיר בשינוע פרויקטים יבשתיים של חברת תעבורה.

המטען הובל ארצה על אוניה מתמחה של חברת BIGLIFT מהולנד. באונייה בעלת 2 מנופים בעלי כושר הרמה של עד 600 טון.
חברת BIGLIFT היא מהחברות המובילות בעולם בהובלת פרויקטים ולה צי של כ-15 אוניות מתמחות לביצוע פרויקטים מורכבים. כזכור חברת אס טי אנד טי יחד אם חברתBIGLIFT הביאו לפני כחודש את מנופי הגשר לנמל היובל על האוניהHAPPY RIVER , בפרויקט זה הייתה זו האוניה המסחרית הראשונה שפקדה את נמל היובל, דבר כשלעצמו היווה רגע מרגש לקהילה הימית בארץ.

מנכ"ל חברת אס טי אנד טי מר מנואל אמיר מסר שבזכות הניסיון המצטבר בפרויקטים מורכבים הצלחנו לפרוק את המטען מהאוניה עם למעלה מ-450 יחידות מטען ב-3 משמרות עבודה. זה ללא ספק הישג בקנה מידה בינלאומי שפועלי נמל אשדוד יכולים להתגאות בו.לראשונה- אונייה פורקת מטען ברציפי פרוייקט היובל בנמל אשדוד

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

עמוס רון : "העגורנים שהגיעו הם חלק מתוכנית ההצטיידות הרחבה של הפרוייקט בהיקף של 72 מיליון יורו . הציוד החדש הוא מהמתקדמים בעולם ויתן מענה טוב לצרכי המשתמשים בנמלים, ישפר את השירות ויקצר את זמני המתנת האוניות" ; שאול רותם : "אני מקווה ששמה של האניה, Happy River, מסמן את העתיד הכלכלי הורוד של נמל אשדוד"

היום בשעה 12:00 הגיעה לרציפי פרויקט היובל בנמל אשדוד אוניית המטען המיוחדת, Happy River, הנושאת עליה 6 עגורני שער גלגלים (RTG), המתנשאים לגובה של 25 מטר, ואשר מיועדים למסוף המכולות החדש, אשר יחל לפעול בהדרגה מיולי השנה.

מדובר ב- 6 עגורני ענק מהמתקדמים מסוגם בעולם המשמשים לשינוע מכולות והם בעלי כושר הרמה של 40 טון. כל עגורן שוקל 130 טון, הוא נע על 16 גלגלים ומצויד במערכות מתקדמות. פריקתם מהאוניה תתבצע על ידי עגורנים מיוחדים המותקנים על גבי האוניה. 6 העגורנים הם חלק מ- 24 עגורנים המיועדים לפרויקט, תוצרת חברת KCI מפינלנד שנרכשו בעלות של כ- 29 מיליון יורו.

עמוס רון מנכ"ל רשות הנמלים: "העגורנים שהגיעו הם חלק מתוכנית ההצטיידות הרחבה של פרוייקט היובל -בהיקף של 72 מיליון יורו, הכוללת 4 עגורני גשר, 24 עגורני שער, 6 עגורני זרוע ציוד משלים לעגורנים ו-17 גוררי מכולות". רון הדגיש כי הציוד החדש הוא מהמתקדמים בעולם ויתן מענה טוב לצרכי המשתמשים בנמלים, ישפר את השירות ויקצר את זמני המתנת האוניות. הוא הוסיף כי הגעת העגורנים והתקנתם הינה על פי לוח הזמנים המקורי שנקבע לפרויקט.

שאול רותם, מנהל נמל אשדוד, אמר כי נמל אשדוד מקדם בברכה את התוספת המשמעותית ביכולת התפעולית שלו, שנגזרת מקבלת מנופי השער החדשים. "אני מקווה ששמה של האניה, Happy River, מסמן את העתיד הכלכלי הורוד של נמל אשדוד".

רותם ציין כי פרויקט היובל – תוכנית ההרחבה של נמל אשדוד , הנמצא בשלבים מתקדמים של הקמתו הינו אחד מפרויקטי התשתית הגדולים במדינה, המוקם בהיקף השקעה כולל של כ- 3 מיליארד ₪.

העגורנים בגובה 25 מטר ומשקל 125 טון כל אחד מגיעים על אונייה מתמחה עם שני מנופים בעלי כושר הרמה של 400 טון בבעלות חברת BIGLIFT מהולנד, אשר מיוצגת בארץ ע"י חברת אס טי אנד טי. מנכל אס טי אנד טי, מר מנואל אמיר, אמר : "כבוד גדול הוא לנו על שנפל בחלקנו לטפל במטען ובאונייה הראשונה בנמל היובל. זכינו בפרויקט זה בזכות ניסיוננו הרב בטיפול הלוגיסטי במטענים כבדים ומורכביםאס. טי אנד טי. שינעה 15 מודולים במשקל 150 טון עבור חברת חשמל

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

חברת אס. טי אנד טי. פרקה בנמל חיפה 15 מודולים כל אחד במשקל 150 טון. הציוד הובא לארץ לצורך הרחבת הספק תחנת כוח תבור.

סוכנות האוניות אס טי אנד טי, המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים, ביצעה את פריקת האוניה בנמל הקישון. משם הועברו היחידות במסירה ישירה לחברת חשמל צפון ע"י מר צביקה רובין מומחה בכיר בשינוע פרויקטים יבשתיים של חברת תעבורה.

המטען הובל ארצה, מנמל Setubal שבפורטוגל, על אוניה מתמחה של חברת BIGLIFT מהולנד. חברת BIGLIFT היא אחת מהחברות המובילות בעולם בהובלת פרויקטים ולה צי של כ- 15 אוניות מתמחות לביצוע פרויקטים מורכבים.

תנאי נמל הטעינה הן מבחינת שוקע והן מתנאי גאות ושפל הגבילו את מאגר האוניות וחברות הספנות שמסוגלות היו לבצע את הפרויקט. האוניה שהובילה את המטען היא מסוג TRA-TYPE, בעלת שני מנופים בעלי כושר הרמה של 500 טון, שוקע נמוך ומבנה ספנות מיוחד לנשיאת מטען כזהאס טי. אנד טי. שינעה מפורטוגל 15 מודולים בני 150 טון לתחנת הכוח אשכול

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

מר מנואל אמיר, מנכ"ל החברה: "חברת אס. טי אנד טי. בעלת נסיון רב שנים והתמחות רחבה בניהול פרוייקטים מסוג זה"

בשבוע שעבר פרקה חברת אס. טי אנד טי. בנמל אשדוד 15 מודולים, כל אחד במשקל 150 טון. הציוד הובא לארץ לצורך הרחבת הספק תחנת כוח אשכול. סוכנות האוניות אס טי אנד טי, המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים, הצליחה לבצע את פריקת האוניה כולל ציוד נלווה בפחות מארבע משמרות עבודה.

מר צביקה רובין, מומחה בכיר בשינוע פרויקטים יבשתיים של חברת תעבורה, לקח חלק פעיל בשינוע והמודולים הועברו, חלקם במסירה ישירה, לתחנת הכוח אשכול.

המבצע המורכב התחיל בנמל סטובל (Setubal) שבפורטוגל, שם הוטענו היחידות על אוניה מתמחה של חברת BIGLIFT. האוניה היא בעלת שני מנופים בעלי כושר הרמה של 500 טון.

מר מנואל אמיר, מנכ"ל חברת אס. טי אנד טי. מציין : "תנאי הנמל הן מבחינת שוקע והן מתנאי גאות ושפל מצמצמות את מאגר האוניות וחברות הספנות שמסוגלות לבצע את הפרויקט. חברת אס. טי אנד טי. בעלת נסיון רב שנים והתמחות רחבה בניהול פרוייקטים מסוג זה".חברת אס. טי. אנד טי. שינעה בהצלחה 6 קטרי רכבת

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

הפריקה התבצעה במסירה ישירה לפסי הרכבת בפחות ממשמרת עבודה אחת

חברת אס. טי אנד טי. פרקה בשבוע שעבר 6 קטרי רכבת, כל אחד במשקל של 90 טון, בנמל אשדוד. יבוא הקטרים, שיוצרו ע"י חברת אלסטום בספרד, מהווים שלב נוסף בהצטיידות של רכבת ישראל לצורך שיפור והרחבת השירות בקווים השונים.

מר מנואל אמיר, מנכ"ל חברת אס טי אנד טי אומר : "סוכנות האוניות אס טי אנד טי, המתמחה במתן פתרונות הובלה למטענים חריגים ומורכבים, הצליחה לבצע את פריקת האוניה במסירה ישירה לפסי הרכבת בפחות ממשמרת עבודה אחד".

מר אמיר ציין לטובה את נסיונם הרב של פועלי נמל אשדוד והמנופאים ושל חברת אבי מנופים, בפריקת קטרים ורכבות, והם היו לדבריו גורם מכריע להצלחת המבצעאס. טי אנד טי הובילה קטר במשקל 90 טון לספרד

Thu, 01 Jan 1970 00:33:26 +0000

סוכנות האוניות אס. טי אנד טי טענה בנמל אשדוד קטר רכבת במשקל 90 טון של רכבת ישראל שנשלח לצורכי תיקונים וטיפול בספרד. מר מנואל אמיר מנהל התפעול של החברה, מסר כי ניהול הפרוייקט דרש מיומנויות גבוהות מצוות המנופאים והאוניה לביצוע העבודה עקב יחס נמוך בין משקל ואורך הקטר, לפתח הספנה.

מר מנואל אמיר: " בתחום שירותי הפרויקטים מדלת לדלת, יש לחברה היום טכנולוגיות יחודיות כמו טכניקות להובלת מטענים חריגים עד 500 טון נטו על מערכת פסי הרכבת. ההובלה על פסי הרכבת אמנם מגבילה את מרחב התמרון ליעדים אפשריים להעמסה ופריקה של המטען, אך תכנון והכנה קפדנים לטווח ארוך יכול למנוע חסימת צירי תנועה ראשיים לשעות רבות ".

לצד שרותי הובלה סטנדרטים מתמחה חברת אס. טי אנד טי בביצוע פרויקטים מיוחדים והובלת מטענים בתפזורות (יבש נוזלים וגז).