Subscribe: ֳ÷ֳ´ֳ¥ֳ¦ ֳ¡ֳ¬ֳ¥ֳ¢ֳ©ֳ­ - ֳ®ֳ§ֳ¹ֳ¡ֳ¥ֳ
http://www.tapuz.co.il/blog/rssBlog.asp?FolderName=reikithoughts
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language: Hebrew
Tags:
אלי  אנרגיה  אנרגיית הרייקי  את  הר  הרייקי  יכול  לא  מחשבות  על  רייקי  של  שלא 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: ֳ÷ֳ´ֳ¥ֳ¦ ֳ¡ֳ¬ֳ¥ֳ¢ֳ©ֳ­ - ֳ®ֳ§ֳ¹ֳ¡ֳ¥ֳ

מחשבות על רייקי - תפוז אנשיםלפעמים עולות בי מחשבות בנושא רייקי, מחשבות שאינני יכול להגיד שזוהי ממש עמדתי ולכן אינני יכול לכלול אותן באתר האינטרנט שלי... בלוג נראה לי משהPublished: 02/20/2018 21:57:13

Last Build Date: 02/20/2018 21:57:13

Copyright: Copyright 2018 Tapuz All Rights Reserved.
 עברתי...

01/14/2010 22:41:33לאחר זמן רב שבו לא כתבתי בבלוג, החלטתי לחדש אותו, אבל במקום אחר. בניתי מחדש את הבלוג באתר נפרד, עם מערכת ניהול שהתאמתי לעצמי ואני מקווה שתצטרפו אלי בביתי החדש.

כתובת הבלוג החדש היא http://www.LearnReiki.co.il/blog

תוכלו כבר עכשיו להיכנס, לקרוא עדכונים של הרשומות הקיימות ורשומות חדשות שכבר נוספו...

נשתמע.מאיפה מגיעה אנרגיית הרייקי?

04/02/2009 16:25:13

 
ביומנה כתבה הגב` טקאטה בתאריך 10 בדצמבר 1935:

"המשמעות של "רייקי" - האנרגיה שבתוך עצמנו ... האנרגיה נמצאת בתחתית הבטן, כחמישה סנטימטר מתחת לטבור ..."

גורם לי לחשוב... האם מה שלימדו אותנו עד עכשיו, שהאנרגיה מגיעה ממקור אינסופי חיצוני לנו, ושאנחנו בעצם רק צינור עבור האנרגיה, האם כל זה באמת נכון?

האם יכול להיות שמישהו לאורך הדרך לא הבין נכון?


ניתן לקרוא הרחבה של רשומה זו באתר "לומדים רייקי".להתנתק מרייקי

03/04/2009 09:37:30

קולגה הפנה אלי שאלה ששאל אותו אדם חרדי...

"האם יש תהליך שמנתק אותך מאנרגיית הרייקי אם אתה מגיע למסקנה שלא מתאים לך?"

לאחר מחשבה הגעתי למסקנה (אישית) שיש שתי תשובות אפשריות:

האחת נובעת מהעובדה שאנרגיית הרייקי היא למעשה חלק מהחיים שלנו והכוונון לרייקי בסך הכול מזכיר לנו את מה ששכחנו. עובדה – ילדים יכולים לעבוד עם אנרגיית הרייקי מבלי לעבור כיוונון...

אם אנרגיית הרייקי קיימת בנו מעצם היותנו, איך נוכל להתנתק ממנה? איך אפשר לגרום למערכת סטריאו להפסיק לקלוט גלגל"צ?

למעשה אפשר להוציא את מערכת הסטריאו מכיוון אך היכולת הטבעית של קליטת גלגל"צ לא יכולה להיעלם לעולם. כך גם החיבור לאנרגיית הרייקי אינו יכול להיעלם. זוהי יכולת טבעית שלנו שלא ניתן לבטל.

התשובה השנייה נובעת מהעובדה שאת זרימת אנרגיית הרייקי צריך להפעיל באמצעות כוונה. כאשר לא רוצים להשתמש יותר באנרגיית הרייקי, אפשר לא להפעיל יותר כוונה...
על תלמידים, מורים וטחורים

09/09/2008 18:53:42

לפני מספר שנים, כשרק התחלתי ללמד רייקי, ישבו בסדנת רייקי שתי נשים.
 
בהפסקה הראשונה של הסדנה נגשה אלי אחת התלמידות ואמרה לי שהיא מתנצלת אבל היא לא מתחברת. לא נראה לה שמורה לרייקי יכול לשבת בחוסר נוחות ולנוע מצד לצד תוך כדי דיבור. חוסר השקט שלי נראה לה כמשהו שלא מתאים למורה רוחני.
 
אמרה, ועזבה את הסדנה.
 
מאז אני אומר לתלמידים בתחילת סדנה שלא יתנו למגבלות שלי להגביל אותם. שלא יתייחסו אלי כמשהו חשוב אלא רק משהו או מישהו שדרכו אפשר לקבל ידע. שלמעשה אני לא ממש חשוב ושהלימוד הוא העיקר.
 
לא היה לי נעים להגיד לאותה תלמידה שבאותו יום סבלתי מכאבים בטחורים ...רייקי ושואבי-אנרגיה

03/09/2008 16:54:30

 
כולנו מכירים את התחושה הלא נעימה כאשר מישהו בסביבתנו "מתעלק" עלינו ומתחיל לשאוב מאיתנו אנרגיה. בדרך כלל הדבר מתבטא בכך שהוא אינו מפסיק לדבר ודורש תשומת לב רציפה. התחושה תהיה, בדרך כלל, של תשישות ועייפות - פשוט אובדן אנרגיה.

אלו שנתקלו בכך, ויש להם זיקה כלשהי לתחום הרוחני, יגידו שעלינו להגן על עצמנו מבחינה אנרגטית על מנת למנוע מאותו שואב-אנרגיה מלרוקן אותנו לחלוטין.

כפי שאני רואה זאת, זוהי הפרדה שאמנם מגנה עלינו אך אינה עוזרת לצד השני.

הדרך בה אני מעדיף להתמודד עם המצב היא פשוט... להתחבר לרייקי. כך אני מאפשר לצד השני לשאוב אנרגיה ככל שירצה, מבלי שהדבר יפגע בי. נהפוך הוא – צינור השקייה נרטב ראשון, לפני הדשא.
על איזה הר מדט אוסואי?

01/19/2008 00:46:49

כשאוסואי עלה על ההר למדוט, כך על פי האגדה, הוא עלה על הר המכונה ביפנית "הר אוכף-הסוס" - קוּרָאמָה-יָאמָה, הסמוך לעיר קיוטו.

רבים מכנים את ההר בשם קוריָאמָה, טעות הנובעת משילוב שתי המילים, קוּרָאמָה - אוכף הסוס, ו-יָאמָה - הר.

עוד על הר קוראמה תוכלו לקרוא בויקיפדיה האנגלית, כאן.

לחובבי היפנית: שמו של ההר ביפנית הוא: 鞍馬&#
665;.

鞍=אוכף, 馬=סוס, &#
665;=הר.
עיניים עצומות לרווחה...

01/07/2008 17:07:40

 
ברשומה חדשה בבלוג של ברונוון ופראנס סטינה, הם עוסקים בנושא עצימת העיניים בזמן כיוונון/חניכה. טענתם היא שתהליך הכיוונון הוא ממילא לא רק תהליך טכני אלא גם עבודה פנימית של המורה כך שאין כל חשיבות אם התלמידים ישארו בעיניים פקוחות בזמן הכיוונון ויצפו במורה.
 
לצפיה ברשומה המלאה, http://www.amazon.com/gp/blog/post/PLNK2G5T9OCURWOQE (אנגלית).
 
הגבתי לרשומה בבלוג שלהם ואוסיף גם כאן את דעתי.
 
מאחר ותלמידי רייקי שאינם מאסטרים אינם מודעים לתהליכים אותם עובר המאסטר בתקופת הכשרתו, ולעבודה הפנימית אותה הוא עושה, הם עשויים לחשוב שאם הם יודעים את תנועות הכיוונון, הם יכולים להעביר אותם לאחרים.
 
כמו שכתבו ברשומה המקורית, מרבית תהליך הכיוונון מתרחש בתודעת המורה ואינו גלוי, וזו בדיוק הסיבה מדוע כדאי למנוע מהתלמידים לצפות בצד...כלים ברייקי או מה עושים עם הקופסה?

12/23/2007 11:49:28

 
אחת הטכניקות שלמדתי במסגרת לימודי רייקי 1 שלי, ואשר מצאה חן בעיני עד כדי כך שאני מלמד אותה במסגרת סדנאות רייקי שאני מעביר ואף פירסמתי באתר האינטרנט שלי היא טכניקה הנקראת קופסת הכוונות של רייקי, או בקיצור, קופסת רייקי.
 
 
(image)
כשאני מלמד את הטכניקה במסגרת הסדנה, אני מציג לתלמידים את הקופסה האישית שלי, ואף פותח אותה על מנת להראות להם שהיא מלאה בפתקים כמעט עד אפס מקום.
 
פעם אחת הציג לי אחד התלמידים שאלה:
 
"אני מבין שהקופסה היא בסך הכל כלי שמיועד ללמד אותנו לרכז את התודעה בנושא מסויים..."
 
"נכון",...רייקי מרחוק או לא רייקי מרחוק - זו השאלה!

09/01/2007 00:28:08

באתר האינטרנט שלי יש מאמר שמתייחס לנושא הצורך בקבלת רשות בעת שליחת רייקי מרחוק.

כדאי לקרוא לפני שממשיכים: http://www.rudy.org.il/Permission.cfm.

בתגובה למאמר כתבה מאסטרית צעירה שניתן לקבל אישור או דחייה על ידי תקשור עם האני הגבוה של המטופל ואף תיארה את התהליך.

מבחינתי זוהי הוספת חטא על פשע... לא מספיק שהאגו שלי מנופח מזה שאני יכול לשלוח רייקי מרחוק ולשלוט בגורלו של אדם, עכשיו האגו שלי גם יכול לתת לי תשובות ממקורות שאי אפשר לאמת אותם. תקשור הוא נושא סובייקטיבי בו כל אחד מקבל את התשובות המתאימות עבורו בלבד.

מצד שני, ממילא רייקי היא אנרגיה שלוקחים ולא אנרגיה שנותנים והמטפל הוא רק ערוץ שדרכו לוקח המטופל את האנרגיה. אם כך, הרי שמטופל שאינו מודע לשליחת הרייקי מרחוק לא יקח מהאנרגיה.

מצד שלישי, יש טכניקות ספציפיות ש"דוחפות" אנרגיית רייקי אל המטופל על מנת לפתוח חסימות מבלי שהמטופל צריך "לשאוב" אנרגיה...
לומדים ומלמדים רייקי

08/23/2007 08:06:35

תוך כדי שאני מטייל וקורא הודעות בפורומי הרייקי השונים, אני נתקל בהודעות של מורים לרייקי, בהן הם מפציצים בהצהרות שבאמת מתאימות לאנשים ברמתם.

"אין צורך להשתמש בסמלים - הם רק גלגלי עזר".

"צריך רק להביע כוונה - אין צורך להניח ידיים במקום מסויים"

"לא צריך מוסיקה עם גונג כל 3 דקות - במקום זה כדאי לטפל בשקט, להתרכז בטיפול"

"לא צריך להשתמש בטכניקה זו או אחרת - פשוט "מתחברים" ועושים את העבודה"

ועוד ועוד...

במרבית המקרים, הצהרות מסוג זה נכונות, אך הן מתאימות יותר לבעלי נסיון, למאסטרים ולמטפלים ותיקים. התלמידים המתחילים, אלו שלא צברו נסיון מספיק, אלו שלא פיתחו עדיין את היכולות האישיות שלהם, צריכים את ה"חוקים" והטכניקות על מנת שלא להעסיק את עצמם בשאלות של "האם אני עושה...
על סמלים ורוחב פס

07/01/2007 10:47:27

מטפלי רייקי רבים למדו בסדנת רייקי 2 שיש לצייר את שלושת סמלי הרייקי על הידיים ולטפל בעזרת האנרגיה המשותפת שלהם. חלקם, שלמדו גם שיטות נוספות כגון קארונה רייקי®, מוסיפים עוד 8 סמלי טיפול על פי העיקרון של לא-מועיל-לא-מזיק (למל"מ).

אין כל בעיה לפעול כך אבל הבה ונחשוב מעט על הנושא.

ראשית, אין לנו סיכוי להכיר את האנרגיה של כל אחד מהסמלים בנפרד. דבר שנראה אולי מיותר אך חישבו – אם הייתם מכירים כל אחת מהאנרגיות בנפרד, הייתם יכולים להתאים את הטיפול למטופל.

שנית, אתם יוצרים אנרגיה חדשה!

כאשר אנחנו מערבבים סמלים, הדבר דומה לערבוב צבעים, שגם לכל אחד מהם יש תדר שונה. ערבוב של שני צבעים תמיד יצור צבע חדש. למשל, ערבוב של צבע כחול ושל צבע צהוב יצור צבע ירוק, אותו לא ניתן לפרק שוב למרכיביו.

שלישית, רוחב הפס שלנו מוגבל!

הכוונה היא לרוחב הערוץ דרכו אנחנו מעבירים את אנרגיית הרייקי. רוחבו של ערוץ זה והנקיון שלו תלויים במידת התרגול של המתרגל. ככל שהמתרגל עובד עם אנרגיית הרייקי, כך הערוץ מתרחב ונותר...
על לימודי קארונה רייקי®

05/03/2007 09:49:49

שיטת הקארונה רייקי® נחשבת למתקדמת יותר, בעלת תדר גבוה יותר ועוצמתית יותר מאשר הרייקי המסורתי. עם זאת, לימוד השיטה הוא תבניתי ונלמד בצורה מקובעת למדי.
 
איך שתי העובדות הללו מתיישבות זו עם זו?
 
התשובה היא פשוטה.
 
מייסד השיטה, ויליאם לי ראנד רצה להעניק למתרגלי השיטה נקודת פתיחה אחידה ועל ידי כך לאפשר להם להתפתח מאותו מקום, כל אחד בדרכו.
 
מתרגלי קארונה רייקי® בעלי ותק ונסיון בעבודה עם האנרגיה מרשים לעצמם לחרוג ממסגרת ההוראות ולהקשיב לאינטואיציה בזמן טיפול, ולמרות זאת, כאשר מטפל כזה מלמד קארונה רייקי®, הוא פועל "על פי הספר", וזאת על מנת לאפשר לתלמיד לצאת מאותה נקודת התחלה ממנה יצא הוא עצמו כאשר למד.
 
רישום השם קארונה רייקי® כשם מסחרי מבטיח כי שיטת הלימוד תישמר בצורה אחידה ואפילו בעוד עשרות שנים יקבלו תלמידי קארונה רייקי® בדיוק את אותה הכשרה ואת אותה נקודת זינוק כמו התלמידים של...לימודי רייקי - האם וכמה לחכות בין שלב לשלב?

04/04/2007 20:34:28

הכותרת של הרשומה כבר מרמזת על כך שיש יותר מדעה אחת לגבי אם וכמה זמן להמתין בין לימודי שלבי הרייקי.
 
ישנם מורים שדורשים זמן מינימלי של 3 חודשים, יש הדורשים 6 חודשים, יש הדורשים כמות מסויימת של טיפולים ועוד. לפני קיום התנאים הללו הם פשוט לא מסכימים לקבל את התלמיד ללימודי השלב הבא.
 
מורים אחרים טוענים שהאנושות היום מתקדמת יותר מאשר בתקופתו של אוסואי ולכן אין כלל צורך להמתין - ניתן אפילו ללמוד את שני שלבי הרייקי הראשונים ביחד, בסדנה אחת.
 
אנחנו יודעים היום שכאשר אוסואי לימד, היה הלימוד מותאם אישית לתלמיד וכל אחד התקדם בקצב המתאים לו. תלמידים היו באים לאוסואי, מקבלים משימה או תרגיל אותו היו מבצעים בבית ורק כאשר הגיעו לרמה נדרשת, היו חוזרים לאוסואי על מנת לקבל את המשימה הבאה. כל תלמיד התקדם בקצב שלו.
 
כאשר הייאשי וקציני הצי באו ללמוד אצל אוסואי, הותאם הלימוד עבורם והם קיבלו את הידע בצורה מרוכזת, ללא צורך רב בתרגול. בעת לימוד השיטה...מה זה רייקי מסורתי?

03/25/2007 00:11:19

אנחנו שומעים במקומות רבים את המילים רייקי מסורתי. למה בעצם מתכוונים במילים אלו?
 
במערב נהוג לכנות את זרם הרייקי שהגיע דרך הגב` טקאטה בשם רייקי מסורתי ולאחרונה, לאחר שנחשף ידע נוסף מיפן, נהוג לכנותו גם בשם רייקי מערבי.
 
אחד הזרמים שהגיעו מיפן נקרא רייקי יפני מסורתי והוא מסומן באותיות TJR (Traditional Japanese Reiki).
 
אז כשאומרים רייקי מסורתי - למה מתכוונים?
 
אז זהו, שצריך להגיד כי זה לא ממש ברור.
 
צריך להגיד אם מתכוונים לרייקי מערבי מסורתי, זה של טקאטה, או לרייקי יפני מסורתי, זה שהגיע אלינו מיפן...
 
מרבית המורים בישראל מלמדים רייקי מערבי מסורתי. בודדים משלבים טכניקות וידע יפני בסדנאות שלהם, יש המלמדים סדנאות של רייקי יפני מקורי או רייקי יפני מודרני ולפי מיטב ידיעתי,...למה 21 יום?

02/17/2007 18:20:18

כשאני מלמד סדנאות רייקי, אני מבקש מתלמידי לערוך טיפול עצמי מלא בעשרים ואחד הימים שלאחר הסדנה ברציפות. כששואלים למה עשרים ואחד יום אני מסביר שזהו פרק הזמן הנדרש על מנת שתהליך הניקוי, שמתחיל עם החיבור לאנרגיית הרייקי, יסתיים, ושכדאי ללוות את התהליך בטיפול עצמי לצורך תמיכה בו ועל מנת להקל על תופעות הלוואי שלו.
 
למעשה, עשרים ואחד הימים נועדו על מנת להרגיל את התלמידים לטיפול ועל מנת לנסות להטמיע אותו בחייהם.
 
מדי פעם אני נוטל ספר מהספריה שלי, פותח אותו במקום אקראי וקורא קצת. אתמול זה היה הנזיר שמכר את הפרארי שלו* והמקום היה עמוד 88...
 
"... כדי שהתנהגות חדשה תיהפך להרגל צריך לבצע את הפעילות החדשה במשך עשרים ואחד ימים ברציפות."
 
המשכתי לקרוא והגעתי להסבר מעניין:
 
"... התקבעות ההרגל החדש מסתיימת בדרך כלל בתוך עשרים ואחד יום, הזמן שנדרש ליצור מסלול עצבי חדש בגוף. ......לימודי רייקי - תיאוריה או מעשי?

02/12/2007 16:06:30

לאחרונה רבו מקומות המדגישים את הפן המעשי בלימוד הרייקי ומספקים את הצד התיאורתי בחוברת קריאה ללימוד עצמי. מקומות אלו טוענים שאמנם חשוב לדעת את התיאוריה אך הצד המעשי הוא זה שמעניין אותנו ולכן הוא חשוב יותר.
 
הצד התיאורתי או העיוני בלימוד הרייקי הוא חשוב ביותר היות והוא מביא להבנה של האנרגיה ושל תהליך הריפוי האנרגטי. ללא הבנה זו, התשוקה לתרגול ולטיפול דועכת במהירות. ללא הבנה אין מניע להמשיך ולתרגל.
 
בלימודי הבודהיזם ישנם שלושה שלבים - הראשון הוא שמיעה, השני - הבנה והשלישי - מדיטציה.
 
שמיעה - זהו שלב הלימוד. זהו השלב בו אנחנו מקשיבים למורים שלנו, קוראים טקסטים עתיקים ומשננים עקרונות עד שהם זורמים בדמנו.
 
הבנה - זהו שלב הניתוח ההגיוני של מה שלמדנו. בשלב זה אנחנו בודקים את מה שלמדנו ומגיעים למצב בו הידע כל כך טבוע בנו ואנחנו מבינים אותו עד תומו עד...פרדוקס שליחת רייקי לעבר

02/09/2007 14:46:41

במסגרת לימודי רייקי 2 אנחנו לומדים לשלוח רייקי מעבר למרחב ולזמן. אנו לומדים לשלוח רייקי לעבר על מנת לרפא טראומות שהתרחשו לפני שנים רבות.

 

תהיתי... אם אני שולח רייקי ומרפא טראומה מהעבר, נוצר מצב בו הטראומה לא משפיעה עלי יותר וכך אין לי צורך לשלוח רייקי לעבר... אבל אם לא אשלח רייקי...
למה "לא" ?

01/24/2007 14:27:30

באתר האינטרנט שלי ישנו שעור על המילה אל. אותו שעור תקף גם לגבי המילה לא. בקצרה, לעיתים קרובות יחלפו במוחנו מחשבות או שנצהיר הצהרות על דברים שאיננו רוצים שייקרו, ותת המודע היצירתי שלנו ייצור את התמונה של מה שרצינו להימנע ממנו, מה שגורם לו, קרוב לוודאי, להתרחש.
עקרונות הרייקי כוללים שני עקרונות בהם מופיעה המילה לא או אל. מורים רבים, אשר מכירים את השעור, נמנעים מלהשתמש במילים אלו ומנסים ליצור עקרונות חיוביים על ידי שימוש במילים כגון רק היום ארפה מהכעס או ארפה מדאגה. לפעמים משתמשים במילים אסלק כל כעס ודאגה וכדומה.
 
ביפנית משתמשים בעקרונות הרייקי במילה "נה" שמשמעה הפשוט הוא לא אך יש...מה עם תכשיטים?

01/17/2007 13:56:46

באחד ממפגשי הרייקי בהם השתתפתי באחרונה עלה נושא הורדת תכשיטים לפני טיפול ברייקי. יש הטוענים כי תכשיטים ושעונים "מפריעים" לזרימת האנרגיה.
 
כפי שכתבתי ברשומה על מגבלות האנרגיה, המגבלה היחידה היא התודעה שלנו. במקרה שלי, הורדת טבעת הנישואין שלי כמוה כהורדת חלק בלתי נפרד ממני. הטבעת הפכה להיות חלק ממי שאני - חלק מהמהות שלי.
 
מורה אחת לרייקי הדגימה לי פעם את השפעת ענידת השעון בזמן טיפול על פי מתח שרירים. ההדגמה אכן הפתיעה אותי והחלטתי לבדוק את הנושא. במספר בדיקות שערכתי, ובהתאם למה שאמרתי לנבדק, התוצאות היו שונות בכל פעם. המשמעות היא שוב שהמגבלה היחידה היא התודעה שלנו, התבניות הטבועות בתודעתנו.
 
מבחינתי, אין כל...טיפול עצמי ברייקי

01/08/2007 09:39:07

רבים שואלים אם יש חובה לעקוב אחר סדרת תנוחות ידיים קבועה כאשר עורכים טיפול עצמי ברייקי.
 

(image)

למעשה, אין סדרת תנוחות ידיים קבועה שחייבים לעבוד לפיה. הסיבה לכך שבסדנת רייקי לומדים את סדרת תנוחות הידיים לטיפול עצמי היא על מנת להעניק למתרגל מבנה מסודר להתחיל ממנו. כאשר המתרגל לומד את מערכי תנוחות הידיים הוא מרגיש בטוח יותר בזמן התרגול ולא יהיה מוטרד לגבי אם הוא עושה את הדבר ה`נכון`. זוהי הדרך הטובה ביותר ללמוד כל תרגול חדש.
 
לאחר זמן שהמתרגל עובד עם האנרגיה ורוכש הבנה טובה יותר של איך אנרגיה פועלת ומה הוא עצמו עושה, הוא יכול להתחיל להשתחרר מהמבנה של תנוחות הידיים ולהתחיל לעבוד בצורה אינטואיטיבית יותר.
 
מתוך מה שאנחנו יודעים על תנוחות הידיים מבחינה היסטורית, בתחילה תנוחות הידיים שימשו רק בטיפול באחרים בעוד שבעבודה העצמית המדיטציה...