Subscribe: Blog: Vladimír Gábor
http://gabor.blog.sme.sk/rss/
Added By: Feedage Forager Feedage Grade C rated
Language: Slovak
Tags:
ako  ale  alebo  byť  gabor  keď  ktoré  ktorý  len    nie  pre  pri  svoju    tak    viac  človek  čo  že 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Blog: Vladimír Gábor

Blogblog.sme.sk Je pri článkoch dôležitý len obsah, alebo aj autor? (gabor)

Fri, 14 Jul 2017 21:41:45 +0200

Český konšpiračný bulvár Aeronet v článku o ich presune sídla do Trump Tower v New Yorku obhajuje spôsob, akým posúva informácie do sveta. Tvrdí, že autori článkov nie sú podstatní, dôležitý je obsah.Zázrak: zmeniť záznam v ORSR sa dá aj elektronicky (gabor)

Thu, 13 Oct 2016 16:45:54 +0200

Prvá lastovička pri mojej elektronickej komunikácii so štátnou správou - podarilo sa mi s použitím zaručeného elektronického podpisu zmeniť trvalé bydlisko v Obchodnom registri.Prosím, neponúkajte mi už kreditku (gabor)

Mon, 03 Dec 2012 22:39:48 +0100

Pracovníčka v banke bola milá a príjemná, nemôžem proti nej povedať ani pol slova. Svoju prácu, vydanie novej debetnej karty, zvládla profesionálne, bez problémov. Pri odchode mi však, nenútene, ponúkla opäť využívanie kreditky. Ďakujem, neprosím si, keď budem mať záujem, ozvem sa. Bola neodbytná, tak som jej to skúsil povedať jasnejšie - kreditku som už mal, viem, čo to znamená v živote človeka, ale zrušil som ju.Fico nebude hlasovať v súlade so svojim svedomím? (gabor)

Wed, 07 Sep 2011 23:07:18 +0200

Po postoji k verejnej/neverejnej voľbe generálneho prokurátora robí SMER ďalšie logické kotrmelce. Róbert Fico sa nechal počuť, že ak si Radičová "neurobí poriadok" vo vládnej koalícii, rozumej, že ak neprinúti hlasovať SaS proti svojmu svedomiu, teda za Euroval, tak sa jeho strana hlasovania nezúčastní.Dramatické zlacnenie plynu za vlády strany SMER (gabor)

Wed, 13 Apr 2011 23:43:16 +0200

Médiami sa prevalil škandál s chybným grafom o cene plynu pre domácnosti, ktorý používali v diskusiách Robert Fico a Peter Kažimír. Tento graf ukazoval, že po nástupe vlády Roberta Fica klesla zo 45 centov na 5 centov.Príjemný závan slušnosti (gabor)

Fri, 24 Apr 2009 12:56:25 +0200

V čase keď vládni predstavitelia a koaliční poslanci otvorene klamú do kamier; v čase, keď po tunelovaní našich peňazí cez nástenkový tender je len s nevôľou odídený zodpovedný minister; v čase keď "politika" sa stala najmä divadielkom, s cieľom zatĺkať klientelizmus a tunelovať "v súlade so zákonom" pred zrakmi bezmocných občanov, je vzdanie sa poslaneckého mandátu Ivety Radičovej za svoju chybu príjemným závanom slušnosti, pokory a charakteru.Hurá proti kríze (gabor)

Tue, 03 Mar 2009 23:16:25 +0100

Na celom boji proti kríze mi od začiatku niečo nehralo. Dnes som si prečítal slová, ktoré vyjadrili presne to, čo som si myslel a nevedel vysloviť: "Viete, že máte príliš veľké dlhy, príliš veľa úverov a príliš vysokú spotrebu a idete riešiť tento problém zvýšením dlhov, zvýšením spotreby a zvýšením objemu úverov? Tí ľudia sú blázni." RogersLetargia z koalície (gabor)

Wed, 04 Feb 2009 06:55:33 +0100

Kým na začiatku Rôbert Fico ešte aspoň skúšal reagovať na rôzne prejavy klientelizmu (odvolanie ministra Jureňu), dnes už je, zdá sa, v stave, kedy na všetko rezignoval. Pravdepodobne si uvedomil, že by aj tak musel odvolávať niekoho každý mesiac, pretože pri pánovi Slotovi a Mečiarovi a najmä firmách, ktoré za nimi stoja, sa nejedná individuálne zlyhanie, ale o úplne bežný spôsob ich fungovania v politike.Príručka úspešného politika (bez chrbtovej kosti) (gabor)

Thu, 18 Dec 2008 07:00:56 +0100

Táto príručka pojednáva o tom, ako byť úspešným politikom, ako kryť svoje nedostatky a ako si zachovať vysoké preferencie, aj pri nepriazni osudu počas pôsobenia v politike. Je vytvorená na základe odpozorovaných reakcií slovenských politikov.Paradigmou celého prístupu je používať smerom k voličom a ľudu také techniky, ktorými sa ovláda stádo, dav. Demokracia je vláda ľudu, z ktorej sa dá jednoduchými technikami urobiť vláda davu, a ten sa ovláda jednoduchšie než ľud. Dav sa totiž správa často inak, než by sa správali jednotlivci z tohoto davu osamote.Síce drahšie, ale zato redšie a menej kvalitné (gabor)

Fri, 28 Nov 2008 14:35:05 +0100

Niekto pri prechode na Euro mení menu, nie cenu. Iný mení aj cenu a ešte k tomu dáva bonus - znižuje kvalitu, alebo množstvo.Premiérova opozícia (gabor)

Sun, 28 Sep 2008 13:05:10 +0200

Premiér Róbert Fico už dlhšie tvrdí, že médiá suplujú činnosť opozície. Po dnešnej relácii o 5 minút 12 som sa presvedčil, že z jeho pohľadu to naozaj tak vyzerá. Sedel tam sám s moderátorom. Kde len opäť tá opozícia bola a prečo si svoju úlohu oponovať vláde neplní? No kde len tá opozícia asi je, pán Fico?Podľa TA3 je zvýšenie tolerancie alkoholu v krvi sprísnením (gabor)

Wed, 20 Aug 2008 15:16:22 +0200

Nerozumiem logike, ktorú prezentovala TA3 v príspevku o pripravovanom zákone povoľujúcom 0,2 promile alkoholu v krvi. Odzneli tam tieto tvrdenia:Desatoro konštruktívnej hádky (gabor)

Thu, 07 Aug 2008 23:03:05 +0200

Kto z manželov by to nepoznal? Chvíle, keď sa situácia doma kvôli nejakému problému vyostrí, si často žiada vysoké obete - na nálade v rodine, na emóciách, i na zdravom rozume. Keby som chcel byť zlomyseľný, povedal by som, že ženy sa nevedia hádať. Povedal by som, že sa pri hádke zaslepia, príliš si to berú k srdcu, pod celou situáciou len prikurujú, prosto, že sa hádajú ako celkom zmyslov zbavené.Máš na motorku? Tak čuš! (gabor)

Thu, 17 Jul 2008 09:35:04 +0200

Reakcia ministra Počiatka na protest motorkárov proti vysokým cenám benzínu, resp. za zníženie spotrebnej dane je smiešna. Vraj motorkári vlastne nemajú právo protestovať, lebo sa vozia na drahých motorkách.Ako naštartovať opozíciu (gabor)

Wed, 16 Jul 2008 12:58:58 +0200

V diskusii k článku o fungovaní Veriteľa zaznel od Daniela Jankecha jeden marketingovo zaujímavý nápad, ktorý by možno pomohol konečne nakopnúť našu nešťastnú, chátrajúcu opozíciu, o ktorej nielen zo všetkých strán počujeme, že nemá témy, ale sa o tom aj osobne presviedčame.To predsa nebol vtip o ústave (gabor)

Fri, 08 Jun 2007 18:22:51 +0200

Pani Tóthová Danglov vtip o Ústave asi nepochopila. Dangl si predsa nerobil srandu z Ústavy samotnej, ale z toho, že bola počas vlády HZDS bezcenná ("príručka pre záhradkárov"), či zneucťovaná ("Kámasútra"). Čo je väčšie pošliapavanie Ústavy hodné spravodlivého rozhorčenia? Protiústavné vylúčenie poslanca z parlamentu pod taktovkou HZDS (a iné ich výčiny), alebo vtipkovanie o tom?Primitívne e-mailové programy (gabor)

Wed, 16 May 2007 20:45:08 +0200

Skutočnosť, že v e-mailovom klientovi je možné nastaviť pre odosielanie ľubovolnú e-mailovú adresu a vydávať sa tak za hocikoho iného, nie je ani zďaleka jeho jediná nedokonalosť. Veď podobne narafičiť odosielateľa môžeme aj pri klasickej, papierovej pošte. Ale prečo nevedia e-mailové programy upozorniť na nezodpovedané e-maily?Hoďte na Ficovu vládu už niekto konečne deku! (gabor)

Mon, 16 Apr 2007 01:08:39 +0200

Čítajúc posledné Jahnátkove faux pas sa mi chce plakať a kričať zároveň.Možná reakcia na prepustenie britských vojakov (gabor)

Thu, 05 Apr 2007 23:45:06 +0200

Prepustenie britských vojakov zo zajatia v Iráne je potešujúce. O čo viac mi však "imponovala" reakcia iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda, ktorý sa vyjadril priam humánne, až by som povedal že kresťansky: "Pri príležitosti narodenín veľkého proroka (Mohameda)... a príležitosti odchodu Krista oznamujem, že vláda islamskej republiky a iránsky ľud, so všetkou mocou a plným právom postaviť vojakov pred súd, týmto pätnástim odpustil..." (Zajatí britskí námorníci sú doma, SME, 5.4.2007)Zmysel života (gabor)

Wed, 10 Jan 2007 18:55:40 +0100

Pomerne rozšíreným postojom je tvrdenie, že zmysel života je stále rovnaký: je ním odovzdávanie štafety života a jeho obrana, teda život sám. Zakladateľ logoterapie Viktor Frankl hovorí niečo iné: ak má človek zmysel života, potom ho má bez ohľadu na to, či je život dlhý, alebo krátky, či má, alebo nemá potomstvo. Ak by napríklad zmysel života chýbal bezdetnej žene, len preto, že nemá deti, znamenalo by to, že človek nevyriešený problém iba presúva na ďalšiu generáciu. Niečo nezmyselné určite nenadobudne zmysel tým, že to bude zvečnené:Keď niet Boha, niet ani hriechu (gabor)

Thu, 28 Dec 2006 18:01:06 +0100

V tom pribehol k nám Jarko Sokolech, Jankov kamarát, ktorý ho hľadal po dedine. Jarko, tiež riadny huncút, keď videl, že stojí so mnou, spustil: "Jano, čo to vystrájaš? To je veľký hriech naháňať otca a vrieskať po dedine, že ho zabiješ." "Ty somár, v škole nás učili, že Boha niet. Keď niet Boha, niet ani hriechu." "Keď aj Boha neni, zato otca zabíjať nemusíš." "A čo keď ho zabijem? Veď nás učili, že človek pochádza zo zvieraťa. Či zabijem otca, alebo barana, to je jedno, zviera ako zviera." Po priamych cestách; Štefan Hlaváč, str. 368-369Ako rozpoznať Božiu vôľu (gabor)

Tue, 05 Dec 2006 22:47:34 +0100

"Najjednoduchšia definícia pravdy v živote je pre mňa plniť vôľu Božiu. Ale treba si byť vedomý toho, že tieto veci môžu mať v psychike alebo duchovne človeka sklzy a šikmé plochy. Človek môže mať pocit, že plní vôľu Božiu, a pritom plní nejaké svoje podvedomé túžby. Ja dokonca verím, že človek môže plniť vôľu zlého ducha. Ale tu nám cirkevní otcovia, tí prastarí cirkevní otcovia a znalci ľudskej duše hovoria, že ak človek plní vôľu Božiu, tak v sebe pociťuje dve veci: pokoj a tichú radosť. Ak sú pokoj a tichá radosť ovocím činov, potom by mal človek mať aspoň akú - takú istotu, že ide cestou, ktorú vytýčil Pán Boh." František Mikloško, Rozhovor na tému Matematika, pravda, politika, časopis .týždeň, číslo 48Ropa, alebo konflikt civilizácií? (gabor)

Sat, 02 Sep 2006 23:44:09 +0200

Predpokladám, že aj po prečítaní článku o vyhlásení radikálnych islamistov, ktorí vyzývajú USA a celý západný svet, aby konvertovali na Islam a zišli tak zo svojich pomýlených ciest, sa nájdu (ľavicoví?) intelektuáli, ktorí obvinia z vyhotovenia tejto videonahrávky americké tajné služby. (Trest za zotrvanie na pomýlenej ceste kresťanstva, alebo ateizmu, alebo vôbec života v slobode západného typu snáď nemusím krvavo popisovať) Predpokladaným dôvodom na výrobu tohoto "pseudodôkazu", ktorý má určite slúžiť len ako ďalšia zámienka na podporu a rozšírenie amerických protiteroristických aktivít na blízkom východe, by mohla byť napríklad... žeby zase ropa? Iste, keď sú niektorí takmer schopní uvažovať o 11. septembri ako o zinscenovanej udalosti s rovnakým zámerom, prečo nie toto?Svoju ženu nebijem, ani nebudem (gabor)

Mon, 21 Aug 2006 22:05:39 +0200

Po vzhliadnutí videa, o ktorom píše článok Bitie žien v katarskej televízii začínam mať pocit, že som asi buď veľmi primitívny, alebo nadmerne preduchovnelý. Nielenže nebijem svoju ženu, ale ani svoje dieťa.Čaro reči (gabor)

Tue, 15 Aug 2006 22:05:13 +0200

Správy STV: "Rezort (Ministerstvo financií) má vypracovanú analýzu, koľko bude stáť splnenie vládnych sľubov, ale odmietlo nám ju poskytnúť s tým, že nie je oficiálna". Inými slovami: Vieme, ale nepovieme. Ako malé deti.Všetko najlepšie k meninám (gabor)

Sun, 30 Jul 2006 12:35:50 +0200

Asi by boli, páni riaditelia, ktorých podpisy sú pod meninovými blahoprianiami posielanými desiatkam tisícom klientov svojich firiem (poisťovne, splátkové spoločnosti) dosť prekvapení, keby im títo milé pozdravy na ich meniny opätovali.Čo je pre KDH menšie zlo? (gabor)

Wed, 28 Jun 2006 00:13:43 +0200

Pamätám si ešte na chvíle, keď som takmer zahanbený slovami niektorých politických komentátorov, ktorých si vážim, dal hlas súčasnému prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi iba preto, lebo bol pre mňa menším zlom ako Mečiar. Totiž, v tom čase, kto mal skutočný charakter, údajne voliť nešiel. S istými rozpakmi teraz čítam v článku Povolebné šachy (.týždeň 26/2006), slová o tom, že "KDH nedokáže urobiť ideálne rozhodnutie. Z tých troch, ktoré má k dispozícii si môže vybrať iba to najmenej zlé."Čas na zmenu (gabor)

Sat, 24 Jun 2006 10:12:49 +0200

Počas posledných šiestich rokov som vybavil tisíce klientských telefonátov. Tá práca mi dala veľmi veľa, ale už toho bolo naozaj dosť.Reklamná konštanta (gabor)

Fri, 23 Jun 2006 14:35:27 +0200

Čítajúc ďalší rozhorčený článok o klamlivej reklame, sa už len flegmaticky usmievam. Reklama, ktorá klame - zrejme sa naozaj jedná o jav zo spoločnosti neodstrániteľný.Google srdcu milý (gabor)

Thu, 22 Jun 2006 00:01:01 +0200

Dôvody, pre ktoré si ma Google získal sú celkom prozaické. Všetky jeho služby sú napadité, novátorské, jednoduché na ovládanie a prístupné z každého miesta, kde existuje pripojenie na internet. Väčšina ľudí vie o Google asi len toľko, že sa v ňom dá vyhľadávať. Google je však oveľa, oveľa viac. A stále sa rozširuje.Vedel by som vymyslieť stovky lepších spôsobov, ako spasiť svet (gabor)

Fri, 14 Apr 2006 17:07:16 +0200

Ukrižovanie Ježiša bol pre mňa najväčší problém. Skôr než som konvertoval z "kresťana formalít" na "kresťana v srdci", nechápal som tej logike - prečo musel Boh prísť fyzicky na Zem, aby sa kvôli našim hriechom nechal ukrižovať? Veď je to šialené. Ak to už bolo naozaj nevyhnutné, nedalo sa to urobiť inak?Povedz mi ako často meno Božie spomínaš, ja ti poviem kto si (gabor)

Mon, 27 Mar 2006 20:25:21 +0200

Podľa toho, čo okolo seba počujem, by sme sa mohli mylne domnievať, že mnohí ľudia si vychutnávajú náboženskú slobodu plnými dúškami. Neboja sa hlasno zvolávať mená náboženských osobností na verejnosti, pri rôznych nezávideniahodných, ale aj celkom bežných situáciach, mimo chrámov, len tak na uliciach, v kanceláriach, alebo domácnostiach.Ja je ty a ty je ja (gabor)

Wed, 15 Mar 2006 21:25:12 +0100

Nedokážem vysvetliť mojej jeden a pol ročnej dcére, kedy má použiť zámeno Ja a kedy ty. Vykecáva sa na svoj vek síce slušne, ba dokonca dvojjazyčne (slovensky/anglicky), ale na toto si zatiaľ nevie zvyknúť.Kto Googluje, ten nájde (gabor)

Tue, 14 Mar 2006 23:42:07 +0100

Začul som z rádia melódiu onej neznámej pesničky, o ktorej som vôbec nič nevedel, ale ktorá vo mne vždy spontánne vyvolala také príjemné šteklenie v oblasti žalúdka. Tak veľmi som chcel vedieť čo je to za skladbu - a chcel som ju počúvať znovu a znovu a znovu! Ten podmanivý ženský hlas a čarovná melódia!Si rozprávka (gabor)

Mon, 20 Feb 2006 23:24:51 +0100

Sú dni, ovenčené tvojim smiechom, ktorý celý ten zhon okolitého sveta, odsúva do rozprávky... Sú chvíle, kedy je dôležité len postaviť vežičku, naháňať loptu a dať si o piatej jogurt na olovrant. Keď naťahuješ za mnou svoje rúčky, cítim sa dôležitejší než kráľ... Tá úprimná radosť, keď vidíš na obrazkovke bubnovať maca vo svojej obľúbenej rozprávke, roztápa moje srdce... Svojou bezstarostnosťou ma prenášaš z reality do rozprávky... alebo vlastne z rozprávky do reality? Čím viac chcem niečo vyjadriť, tým viac mi chýbajú slová, ktoré by som mohol použiť. Prezrádzajú ma len malé slzy, ktoré sa mi vtlačili do očí... Je tak ľahké ťa milovať, ale tak ťažké to popísať...Internet pre všetkých (gabor)

Thu, 09 Feb 2006 18:56:08 +0100

I keď "internet pre všetkých" je možno utópia, je to ideál, ktorému sa môžeme aspoň priblížiť. Len včera vydalo rovnomenné združenie Výzvu pre Slovak Telecom, ktorá nám opäť pripomína, že internet na Slovensku je drahý a ešte stále v plienkach. Výzvu dnes nepriamo podporil svojim vyjadrením aj Telekomunikačný úrad SR, ktorý robí všetko možné aby ST zreguloval, ale kvôli zdržiavacej taktike zo strany ST sa mu to nedarí. Pridajte sa aj vy k Výzve, ak chcete. ST síce nemôžeme k ničomu prinútiť, ale môžeme sa "nechať počuť".Natiahla sa za mnou ako chobotnica (gabor)

Fri, 03 Feb 2006 00:44:09 +0100

Vystrčila mi pred oči akési telové mlieko zabalené vo farebnej krabičke s tým, že je to darček pre mňa - úplne zadarmo. Takmer ho pustila na zem, čo ma prinútilo vziať si ho do rúk. Pousmial som sa a pristal som teda na hru, ktorú začala.Kostoly moderného konzumu (gabor)

Tue, 27 Dec 2005 23:39:08 +0100

Vyrástol pred nami ako z vody. Začali ho stavať začiatkom roka a po necelých dvanástich mesiacoch sa už vypína v celej svojej kráse. Príchod najväčších sviatkov si cirkev komercie predsa nemôže nechať ujsť. Max Centrum v Trenčíne - chrám, ktorý naplní vaše túžby do poslednej kvapky. Ak ste smädní, napojí vás, ak ste hladní, nasýti vás, ak ste nahí, zaodeje vás, pokiaľ máte pri sebe dostatočnú almužnu.Rozprávka sa na Vianoce nekoná (gabor)

Mon, 26 Dec 2005 01:11:01 +0100

Každý rok tie isté sviatočné frázy. Každý rok sviečky, blýskavé vianočné gule. Svetielká na stromčekoch, všade kde sa pohnete. Vianočné trhy, zľavy, akcie na mobilné telefóny. Tie isté vianočné filmy. Všetko je vianočné, až to miestami začína liezť na nervy.Načo voliť, keď aj tak všetci kradnú? (gabor)

Sun, 27 Nov 2005 17:55:38 +0100

Proti tomuto dôvodu neúčasti vo voľbách sa argumentuje ťažšie ako v prípade "Načo voliť, keď tým aj tak nič nezmením", pretože nejeden verejný činiteľ, keď sa dostal ku korytu, hrabal v prvom rade pre seba a pochopil svoju funkciu ako príležitosť špinavo zbohatnúť. A takéto svinstvo bolí voliča viac ako nemohúcnosť skrytá za tichosťou jedného voličského hlasu.Načo voliť, keď tým aj tak nič nezmením? (gabor)

Sun, 27 Nov 2005 00:55:37 +0100

To je jeden z najčastejších dôvodov, ktorým ľudia odôvodňujú svoju neúčasť vo vobách. V skutočnosti je to dôvod dosť, mierne povedané, slabý a prostoduchý. Prečo potom nemôžem hádzať odpadky na zem? Veď ten jeden cigaretový špak prírodu nepoloží. Ten jeden fúrik domového odpadu vykotený pri lese v jarku, kde nás nikto nevidí, predsa nespôsobí prírodnú katastrofu.Kam z konopí (gabor)

Wed, 09 Nov 2005 00:56:20 +0100

Aké dobré a dôležité je zachovať si chladnú hlavu v situáciach, kedy by sa človek už najradšej na všetko vykašľal. Pracovný nápor a starosti sú niekedy také reálne, že sa od nich nedokážem odtrhnúť ani mlčky kráčajúc domov. Chce to kľud, všetko bude nakoniec dobré.Oddelenie ADSL od hlasových služieb - konečne? (gabor)

Tue, 08 Nov 2005 00:29:54 +0100

Až mi srdce poskočilo, keď som sa dočítal správu, že Slovak Telecom bude už konečne musieť oddeliť hlasové služby od dátových. To veru je dôvod na radosť, len dúfam, že sa neradujem priskoro.Som pornoherečka, ale mám všetky sviatosti (gabor)

Thu, 03 Nov 2005 23:20:17 +0100

Bulvárnosť tohoto názvu nie je samoúčelná. Skutočne, v relácii Pre a proti na Jednotke, som začul ako istá pornoherečka na podporu hodnovernosti svojej viery v Boha uviedla, že má všetky sviatosti.Kto má dostávať lekcie tolerancie? (gabor)

Thu, 03 Nov 2005 00:30:04 +0100

Kultúrna tolerancia, rešpektovanie ľudských práv a slobôd, môže byť v odlišnom kultúrnom kľúči interpretovaná úplne inak - ako prejav slabosti, paralýzy a znak odumierajúcej kultúry. Spolu s klesajúcou pôrodnosťou je to komplex znakov, ktorý často búrlivo expandujúci tretí svet nenecháva na pochybách, s kým majú tú česť.Páči (gabor)

Thu, 27 Oct 2005 21:54:19 +0200

Nechceš položiť na seba viac ako tri umelohmotné kocky. Skôr, než ti podám ďalšiu, netrpezlivo zbúraš primitívnu vežičku, ktorú sme spolu postavili.Zvýšené obrátky (gabor)

Wed, 26 Oct 2005 21:21:07 +0200

Robím desať vecí naraz, ale to nie je nič nové. Keď je "špička", inak to nejde. Priority sú všetky z nich, teda aspoň si to ich aktéri myslia. Ale nie je to nič príjemné. Vnútorne cítim akýsi tlak... žeby stres? Keď o strese čítam v časopise, uvelebený na pohodlnom gauči, príde mi až nepochopiteľné ako môže byť niekto vystresovaný. Aké to vlastne je byť v strese? Asi je to ako s tým sýtym, čo neverí hladnému. Teraz už viem. Keď som "v tom", viem, že je to práve ono. Dve rozrobené veci zapísané na papieriku, ďalšie dve v hlave, ktoré idem urobiť okamžite lebo sú fakt veľmi dôležité. V prijatej e-mailovej pošte nervózne čaká päť nevybavených správ. Hm, alebo som to ja, kto je nervózny? Zvoní telefón, ktorý rozbieha spúšťací mechanizmus... "Idiot!", vyhŕknem zo seba, srdce mi divo tlčie...Čomu chceme uveriť (v Da Vinciho kóde) (gabor)

Thu, 20 Oct 2005 22:47:50 +0200

V hlave mi ešte stále víria myšlienky, oživené 58. kapitolou Da Vinciho kódu od Dana Browna. Príbeh je veľmi pútavý, ale ešte viac ma zaujalo pozorovanie reakcií na túto knihu.Pasívny spôsob života (gabor)

Sat, 15 Oct 2005 07:32:14 +0200

Zatiaľ čo vy všetci zízate do debny, ja sa radšej hrám so svojimi deťmi, starám sa o žriebätá, prechádzam sa na koni pri západe slnka, debatujem s priateľmi, alebo sa milujem so svojou ženou. Reklama je navoňaná zdochlina, Oliviero Toscani - reklamný fotograf firmy BenettonSlouväk rejdijou (gabor)

Fri, 14 Oct 2005 07:25:28 +0200

Prečo je URL webstránky slovenského rozhlasu v angličtine? Ešte by som to pochopil, keby išlo o nejaké komerčné rádio, ale prečo verejnoprávny Slovenský rozhlas používa doménu "slovakradio.sk" a nie celkom prirodzene "slovenskyrozhlas.sk"?Rodič - špeciálny agent (gabor)

Thu, 13 Oct 2005 18:16:19 +0200

Byť rodičom, resp. angažovaným rodičom, je ako plniť mimoriadnu misiu v úlohe špeciálneho agenta. V sťažených podmienkach, ktoré sa vopred nedajú dokonale nasimulovať, musia byť urobené veci, od ktorých závisia ľudské životy (teda, minimálne jeden).