Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Preview: Hokej iDNES.cz ? Nejobs?hlej?? hokejov? zpravodajstv

Published: Sun, 26 Mar 2017 23:20:32 GMT

Last Build Date: Sun, 26 Mar 2017 23:20:32 GMT

Copyright: © Copyright MAFRA a.s. 1998 - 2017

Detroit v prodloužení dokonal obrat skóre proti Minnesotě

Sun, 26 Mar 2017 19:25:00 GMT

V předehrávaném duelu nedělního zápasového bloku NHL zvítězil Detroit 3:2 po prodloužení nad Minnesotou. Bránu Red Wings na místo odpočívajícího Petra Mrázka hájil Jimmy Howard, vítězný gól domácích vstřelil v 62. minutě útočník Andreas Athanasiou.

Kovář přispěl asistencí k dalšímu vítězství Magnitogorsku nad Kazaní

Sun, 26 Mar 2017 14:47:00 GMT

Hokejisté mistrovského Magnitogorsku vyhráli v semifinálové sérii Kontinentální ligy proti Kazani druhé utkání 2:0 a stejným skóre vedou na zápasy. Na druhém gólu se asistencí podílel druhý nejproduktivnější hráč play-off Jan Kovář.

Brankář Vladař má za sebou nejlepší zápas v AHL, udržel v něm nulu

Sun, 26 Mar 2017 10:53:00 GMT

Český hokejový brankář Daniel Vladař z Providence poprvé v kariéře udržel v nižší zámořské soutěži AHL čisté konto. Devatenáctiletý rodák z Prahy se v sobotu podílel 34 zákroky na výhře farmářského týmu Bostonu na ledě Albany 5:0 a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Říkali mi, že jsem Rusák, směje se brněnský tahoun Zaťovič

Sun, 26 Mar 2017 09:56:00 GMT

Když se vrátil z první schůzky se šéfem Komety Liborem Zábranským, měl Martin Zaťovič hned jasno. „Budu hrát v Brně!“ oznámil doma. „Neukvapil ses? Na stole máš i další nabídky,“ divila se manželka hokejového reprezentanta. Neukvapil. Dvaatřicetiletý útočník si volbu nemůže vynachválit.

Hokejisté Floridy rozstříleli Chicago, Jágr se zranil a zápas nedohrál

Sun, 26 Mar 2017 07:28:00 GMT

Jaromír Jágr nedohrál sobotní utkání NHL, v němž hokejisté Floridy rozstříleli Chicago 7:0. Český veterán odstoupil ze hry po druhé třetině kvůli zranění nohy. Svým premiérovým hattrickem se na kanonádě podílel Jonathan Marchessault.

Ať nás odepisují, nevadí Holaňovi. I z toho chce udělat výhodu Pardubic

Sun, 26 Mar 2017 06:59:00 GMT

Otázky na play-out Miloš Holaň odháněl jako otravné mouchy od nedělního oběda. V žalostném vystoupení pardubických hokejistů se pitvat nechtěl, myslí prý už jenom na baráž, jež startuje v úterý v 18 hodin domácím střetnutím s Českými Budějovicemi.

Vykoukal po divoké prostějovské sezoně: Bota nás tlačila v obraně

Sun, 26 Mar 2017 04:00:00 GMT

Na začátku sezony se prostějovští hokejisté drželi na čele první ligy. Postupně se ale propadali tabulkou, dvakrát změnili trenéry, než se pod vedením sportovního manažera Jiřího Vykoukala začali probíjet nahoru. Jen těsně jim unikl přímý postup do čtvrtfinále a vzápětí v předkole vypadli s Přerovem 1:3 na zápasy.

Další jména pro přípravu před MS: Doudera, Sklenička, Kubalík a Lev

Sat, 25 Mar 2017 14:58:00 GMT

Kádr hokejové reprezentace v přípravě na květnové mistrovství světa doplní další čtyři hráči. Trenér Josef Jandač nominoval obránce Milana Douderu a Davida Skleničku a útočníky Dominika Kubalíka a Jakuba Lva.

Mullane je zraněný, už v extraligové baráži Varům nepomůže

Sat, 25 Mar 2017 12:10:00 GMT

Hokejisté Karlových Varů se v klíčové fázi sezony, kterou pro ně bude baráž o setrvání v extralize, musí obejít bez amerického útočníka Patricka Mullaneho. Na led ho již podle informací klubového webu ve zbývající části ročníku nepustí komplikovaná zlomenina ruky.

Závorka, Stloukal a Harkabus ve Varech zůstávají, dostali nové smlouvy

Sat, 25 Mar 2017 12:07:00 GMT

Hokejisté Karlových Varů, které čeká v baráži boj o udržení v extralize, mohou i v nadcházejících letech spoléhat na gólmana Tomáše Závorku. Podle webu Energie uzavřel s vedením klubu nový dvouletý kontrakt.

Růžička po senzačním postupu: Jsem překvapený, co hráči vydrželi

Sat, 25 Mar 2017 09:50:00 GMT

Dva výbuchy na startu předkola s Mladou Boleslaví vybičovaly chomutovské hokejové Piráty k senzačnímu tažení do semifinále extraligy. „Na náš tým jsem hrozně pyšný,“ užíval si páteční postup přes Třinec trenér Vladimír Růžička starší. Piráti vyhráli zápas 5:3 a čtvrtfinálovou sérii 4:2 na zápasy.

Palát překonal Mrázka, Tampa Bay je tak opět blíže postupovým pozicím

Sat, 25 Mar 2017 07:08:00 GMT

Z pohledu bojů o postupové pozice do play-off byly z pátečního programu NHL nejzásadnější výhry celků Islanders a Tampa Bay. Prvně jmenovaný tým již nahradil Boston na pozici s divokou kartou a Tampa se k nim rovněž přiblížila, když uspěla 2:1 po prodloužení v Detroitu s Petrem Mrázkem v bráně. Svého krajana v řádné hrací době překonal útočník Ondřej Palát.

Kovář asistoval u vítězného gólu Magnitogorsku v druhém prodloužení

Fri, 24 Mar 2017 22:08:00 GMT

Hokejisté Magnitogorsku dál míří za obhajobou triumfu v Gagarinově poháru, i když v úvodním semifinále play-off Kontinentální ligy měli namále. Kazaň udolali 2:1 gólem v druhém prodloužení, který v 86. minutě vstřelil Sergej Mozjakin. Druhou asistencí se na něm podílel Jan Kovář.

Plzeňský Kratěna o konci kariéry: Uvidíme, co bude dál

Fri, 24 Mar 2017 21:25:00 GMT

„Ondro, zůstaň!“ skandovali plzeňští fanoušci a tahle prosba se rozléhala zaplněnou arénou při závěrečné děkovačce. Porážka 4:5 v šestém čtvrtfinále s mistrovským Libercem po parádním dramatu uzavřela Plzni sezonu. A možná i úchvatnou kariéru jejího kapitána Ondřeje Kratěny, respektovaného extraligového mohykána.

Liberec a Chomutov jsou v extraligovém semifinále. Třinec s Plzní končí

Fri, 24 Mar 2017 21:10:00 GMT

Hokejisté Chomutova slaví historický úspěch a poprvé postupují do semifinále extraligy. Piráti si zajistili cenný úspěch výhrou 5:3 na domácím ledě nad Třincem, a vyřadili tak jednoho z největších kandidátů na zisk mistrovského titulu. Do nejlepší čtyřky pronikli také obhájci z Liberce, postup stvrdili vítězstvím 5:4 v Plzni.

Kýhos po vyřazení: O sezoně rozhodla kauza Polanský a odvolání manažera

Fri, 24 Mar 2017 20:43:00 GMT

Ani s ocelově silným rozpočtem hokejoví Oceláři Třinec nezlomili čtvrtfinále extraligy, v pátek je z honu za titulem vystrnadili chomutovští Piráti. „Zkušení hráči se měli víc prosazovat,“ tvrdil vyřazený trenér Vladimír Kýhos po porážce 3:5 v zápase a 2:4 v sérii.

Jihlava postupuje do baráže. V sedmém zápase těsně porazila Kladno

Fri, 24 Mar 2017 19:46:00 GMT

O extraligovou příslušnost se v baráži utkají Karlovy Vary, Pardubice, České Budějovice a Jihlava. O jménu posledního z účastníků rozhodlo sedmé prvoligové semifinále mezi Kladnem a Jihlavou. Na Horáckém zimním stadionu zvítězila Dukla nad Rytíři 1:0 gólem Richarda Diviše ze dvanácté minuty.

Žihadla otupíme sprejem, baví brodští hokejisté fanoušky ve videu

Fri, 24 Mar 2017 16:30:00 GMT

I přípravu na klíčové zápasy v hokejovém play-off lze odlehčit humorem. Dokazují to druholigoví hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří pro své fanoušky chystají ve vyřazovací části soutěže vskutku originální pozvánky na zápasy.

Bez olympiády si NHL uškodí, varuje Fasel. Verdikt chce slyšet v dubnu

Fri, 24 Mar 2017 13:50:00 GMT

Zástupci hokejové NHL by se měli do konce dubna definitivně rozhodnout, zda příští rok vyšlou na olympijské hry v Pchjongčchangu své hráče, či nikoli. Ve čtvrtečním rozhovoru s novináři to řekl předseda Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel.

Hrozba pro Ovečkina: po 12 letech může přijít o trůn ve Washingtonu

Fri, 24 Mar 2017 12:59:00 GMT

Když v roce 2005 debutoval v NHL, nasázel ve své premiérové sezoně 52 gólů. Od té doby byl každý rok suverénně nejlepším střelcem hokejového Washingtonu. Teď, po dvanácti letech, může o tenhle pomyslný trůn přijít. Ruský snajpr Alex Ovečkin je momentálně druhý.

Na mistrovství světa může pomýšlet i litvínovský Robin Hanzl

Fri, 24 Mar 2017 12:53:00 GMT

Hokejovou reprezentaci doplní v přípravě na květnové mistrovství světa útočník Robin Hanzl z Litvínova. K týmu se připojí na úterním srazu v Praze.

Ve stínu Matthewse. Přesilovky Toronta má pod palcem William Nylander

Fri, 24 Mar 2017 11:31:00 GMT

Mládí žene hokejové Toronto vpřed. A to nejen díky do nebes vychvalovanému zázraku NHL jménem Auston Matthews. Týmovou produktivitu živí pravidelnými příspěvky také Mitch Marner a často opomíjený William Nylander.

Už si víc vážím, že můžu hrát v NHL, říká Zacha po trenérově lekci

Fri, 24 Mar 2017 10:29:00 GMT

Nedařilo se mu, trápil se. Trenér ho dokonce párkrát posadil na tribunu. A právě tato lekce pomohla. "Nakoplo mě to a začal jsem si víc cenit toho, že můžu hrát v NHL," říká hokejový talent Pavel Zacha, který bodoval v posledních šesti zápasech za sebou.

Svoboda s Hamrlíkem: Holík ještě není pryč. Základem je Kašík

Fri, 24 Mar 2017 10:04:00 GMT

Když přebírali v půlce sezony tým extraligových hokejistů PSG Zlín těsně nad barážovými příčkami, brali svoji misi jako časově omezenou koncem sezony.

Válka se soky i únavou. Dvojitý boj v hokejovém play-off

Fri, 24 Mar 2017 09:58:00 GMT

Síly ubývají, čas a prostor na regeneraci se ztenčuje. Deset náročných utkání v sedmnácti dnech už v play-off odehráli hokejisté Chomutova a Plzně. A to ještě Pirátům lze klidně připočítat další mač navíc. Čtyři zápasy jejich čtvrtfinálové série proti Třinci totiž šly do prodloužení.

Play-out bylo fiasko. Pardubice se z něj musí rychle sebrat

Fri, 24 Mar 2017 09:40:00 GMT

Chtěli se nakopnout, místo toho nakopali jim. Pardubičtí hokejisté nezvládli přípravu na baráž v podobě play-out a zakončili ji hanebně - výpraskem 2:8 v Olomouci.

Hlavy nahoru, uhrajeme to, hecuje spoluhráče chomutovský Valach

Fri, 24 Mar 2017 08:35:00 GMT

Na první pokus to nevyšlo, dnes mají hokejisté Chomutova ve čtvrtfinálové sérii s Třincem mečbol číslo dva. A navíc před domácím publikem. Dotlačí fanoušci Piráty do semifinále? Start v 17.30.

Věřím, že šestý zápas zvládneme, říká plzeňský Indrák

Fri, 24 Mar 2017 07:40:00 GMT

S výškou 175 centimetrů na ledě postavou nevyčnívá. Jenže pohybem, šikovnýma rukama a někdy až odzbrojující drzostí plzeňský útočník Miroslav Indrák soupeře deptá.

Palát třikrát asistoval. Pastrňák, Voráček a Hemský byli mezi střelci

Fri, 24 Mar 2017 07:32:00 GMT

Ve čtvrtek nabídla hokejová NHL bohatý dvanáctizápasový program. Z Čechů byl nejvíce vidět Ondřej Palát, jenž posbíral tři asistence u výhry Tampy 6:3 na ledě Bostonu. Za poražené se jednou trefil David Pastrňák. Gól slavil i Jakub Voráček z Philadelphie a Aleš Hemský, jenž se dokonce dvakrát prosadil za Dallas na ledě silného Chicaga. Nováček Pavel Zacha z New Jersey si připsal přihrávku už v šestém startu za sebou.