Subscribe: Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život...
http://www.priroda.cz/rss.php
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language: Czech
Tags:
další  ekologický aktivista  jsem  jsou  když  maliník  než  ostružiník maliník  pro  spongebob  tak  že  životní prostředí 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život...

Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život...Informační, komunikační vzdělávací ale i zábavné centrum věnované (především české) přírodě. Články o přírodě, ekologie, životní prostředí, diskuzní fóra, kalendář zajímavých akcí, pozadí na plochu počítače, počasCopyright: (c) 2017 Příroda.cz
 Vosa obecná - Vespa vulgaris
Náhoda je nevyzpytatelná . Pracoval jsem brzy ráno na dvorku. Nechal jsem si přivést fůru zeminy na jeho zarovnání. Vybíral jsem kameny, které se místy vyskytly, když jsem pod jedním objevil vosu. Neměla tendenci uletět a pořád se snažila ukrýt právě tam kde jsem chtěl sáhnout pro další kámen. Protože pracuji bez rukavic, nezbylo mi nakonec nic jiného než vzít klacík a vosu "vyšťouchnout."


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/vosa-obecna-pavel-krasensky-0052.jpg
Když geneticky modifikované organismy zachraňují lidské životy
O geneticky modifikovaných organismech (GMO) se v médiích v současné době hovoří nejčastěji v souvislosti s potravinami a zemědělskými plodinami a jejich možným rizikem pro lidský organismus a životní prostředí obecně. Z pojmu GMO se proto v povědomí široké veřejnosti stal strašák, synonymum pro něco špatného, závadného, život ohrožujícího.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/EscherichiaColi_NIAID.jpg
Vědci přivádějí „zombie rostliny“ zpět k životu
Vodní rostliny, které jsou již desítky let pohřbené pod zemí, mohou být „oživeny“. Plyne to z nové studie, jež se zabývala takzvanými rybníky duchů.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/Rybniky_duchu_1.jpg
Dinosauři žili zároveň s lidmi a nejpřesnější historii světa popisuje Bible
Máte pocit, že tato prohlášení patří maximálně do 19. století? Bohužel to není pravda, přesně toto se dnes na některých amerických základních školách vyučuje. Tak to dopadá, když se místo 'Darwina' a evoluce vyučuje kreacionismus.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/test-dinosauri-1.jpg
Pletené svetry pro tučňáky?
Jestli vás při pohledu na tučňáka ve svetru napadlo, že jde o nějaký další bláznivý módní výstřelek, tak asi nemůžete být dále od reality. Pletené svetry totiž tučňákům zachraňují životy!


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/tucnak-svetr-1.jpg
Vlčí mák - Papaver rhoeas
Jedete-li v těchto dnech kolem polí či luk, nebo se po nich procházíte s pejskem, pak můžete narazit na tuto květinu s typicky červeně zbarveným květem krásnými makovicemi.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/vlcimak-3.jpg
Proč mám rád plže?
Plži mne vždycky fascinovali a pokud si připomeneme bizarní, leč nevyvratitelnou tezi V.J.A.Nováka o tom, že mravenci již překonali individuální sobectví a budují komunismus, nelze než na plže pohlédnout také ozvláštňujícím okem.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/Plzi_1.jpg
Tento fascinující tvoreček přežije téměř jakoukoliv globální apokalypsu
#Milnesium tardigradum (želvuška) je nejen docela roztomilý, ale především neuvěřitelně odolný tvor. Můžete ho vystavit mrazu, dehydrataci, nebo třeba silnému UV-A záření – nic moc to s ním neudělá.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/Milnesium_tardigradum_1.jpg
Bedla vysoká - Macrolepiota procera
Kdo by ji neznal. "Stojí, stojí bedla, ráda by si sedla a vzala si pletení, noha už jí dřevění." Tak tohle jsme o ní prohlašovaly jako děti, když jsme okolo ní čiperně poskakovaly v lese.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/bedla_vysoka.jpg
Spongebob v kalhotách jako ekologický aktivista
Mají vaše děti rády 'lehce praštěnou' animovanou pohádku Spongebob Squarepants, česky Spongebob v kalhotách? Brzo ho budete moci zahlédnout i jinde, než jen v televizní pohádce. Stal se z něj totiž ekologický aktivista, zachraňující Amazonský útes.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/spongebob-protest.jpg
Lidská touha po 'užasném selfíčku' zabila delfína
Co byste dělali, kdybyste u moře na mělčině zahlédli malého delfína? Pokusili byste se ho dostat do hlubší vody, nebo byste ho vytáhli na souš, abyste ho mohli pohladit a udělat si s ním 'jedinečné selfie'?


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/delfin-na-plazi.jpg
Tři příklady úžasných mimikrů na Českolipsku
Příroda je opravdu jedinečná a kouzelná. Zatímco některé druhy živočichů a rostlin přímo hýří barvami, další jsou velmi nenápadné. Obzvláště patrné jsou tyto kontrasty u hmyzu a ptáků. Většinou je v přírodě zařízeno, že kdo má větší podíl na zachování rodu je vybarven nenápadněji. Toto pravidlo však neplatí vždy. Pojďme se podívat za třemi příklady mimikrů na Českolipsko.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/DSC05686.jpg
Ostružiník maliník - Maliník obecný - Rubus idaeus
Tento keř rostoucí v lesích a na stráních je velmi dobře známý svými sladkými růžovočervenými, malinově zbarvenými plody. Používá se jak název ostružiník maliník, tak maliník obecný. Botanický název je však ostružiník maliník.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/ostruznik-PICT4512.jpg
I čuník může být alkoholikem
Prase, které jsme přivezli týden po skvělé zabijačce, kam se sjelo tolik příbuzných, že jsem ani nevěděla, že máme tak velkou rodinu, bylo úplně jiné.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/prase-domaci-sedici.jpg
Jak se změnili psi za posledních 100 let
Myslíte, že "čistokrevnost" u psů zajišťuje, že budou stále stejní a navíc zdraví? Velký omyl. Zkuste se podívat, jak se čistokrevné rasy jako buldok, jezevčíck, bulteriér a hnohé další změnily od roku 1915 do současnosti.


Media Files:
https://www.priroda.cz/clanky/foto/retro-snimek-psi.jpg