Subscribe: Esensjopedia: książki – nowości
http://esensja.pl/rss/xnowosci.rss
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language:
Tags:
czy  ebook wydawca  ebook  jak  jej  jest  kwietnia  nie  nowości kwietnia  nowości  przez  się  wydawca  że     
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Esensjopedia: książki – nowości

Esensjopedia: książki – nowościEsensjopedia: książki – nowościPublished: Mon, 23 Apr 2018 04:00:02 +0200

Last Build Date: Mon, 23 Apr 2018 04:00:02 +0200

Copyright: Esensja
 Nowości z 23 kwietnia 2018 (5 książek)

Mon, 23 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Chaos (Chaos) – James Gleick

Wydawca: Zysk i S-ka

Narodziny nowej nauki

Błyskotliwe i przystępnie napisane wprowadzenie do teorii chaosu, jednej z najbardziej znaczących koncepcji naukowych ostatnich dekad.

Współczesne badania chaosu zaczynają się w latach sześćdziesiątych XX wieku od odkrycia, że zupełnie proste równania matematyczne mogą modelować (…)(image)

Radiofonia w Polsce – Marcin Hermanowski

Wydawca: Zysk i S-ka

Zarys dziejów

Jak powstało Polskie Radio? O czym rozmawiali Szczepko i Tońko? Czym był detefon i jak działa radio cyfrowe?

„Radiofonia w Polsce. Zarys dziejów” jest książką dla pasjonatów i amatorów – każdy zainteresowany powstaniem, działaniem, rozpowszechnianiem i rozwojem radia znajdzie tu zarówno (…)(image)

Roztańczona krew (Blod i dans) – Gard Sveen
(ebook)

Wydawca: Media Rodzina

Kolejny kryminał znakomitego norweskiego autora, laureata najważniejszych nagród literatury kryminalnej w Skandynawii.

Znany z poprzednich tomów detektyw Tommy Bergman bada sprawę zaginięcia trzynastoletniej Amandy. Trop wiedzie go poza granice kraju, do założonej przed wiekami sekty wierzącej, iż można (…)(image)

Szkarłatny kwiat kamelii – Antoni Ferdynand Ossendowski

Wydawca: Zysk i S-ka

Pod koniec XIX i na początku XX wieku do Japonii zaczęli docierać polscy podróżnicy i badacze. Jednym z nich był Antoni Ferdynand Ossendowski. Wyrazem niezwykłego zainteresowania tą krainą są opowiadania zawarte w tomie „Szkarłatny kwiat kamelii”. Ossendowski niezwykle barwnie opisuje tajemniczy, tak (…)(image)

Zwrotnik Węży (The Tropic of Serpents) – Marie Brennan

Wydawca: Zysk i S-ka

Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej (…)

Nowości z 22 kwietnia 2018 (1 książka)

Sun, 22 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Tysiąc Synów (A Thousand Sons) – Graham McNeill

Wydawca: Copernicus Corporation

Wszystko to pył

Wielka Krucjata znajduje się w szczytowym momencie, a Tysiąc Synów należy do jej najbardziej oddanych uczestników. Mimo całkowitej lojalności, Legion Magnusa Czerwonego jest traktowany z podejrzliwością, gdyż sięga po wiedzę tajemną. Budzący lęk w Imperium, któremu poprzysiągł służyć, (…)

Nowości z 21 kwietnia 2018 (2 książki)

Sat, 21 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Czas mumii (Unwrap My Heart) – Alex Falcone, Ezra Fox

Wydawca: dziwny pomysł

czyli serce w bandażach

Sofia jest zwyczajną licealistką, która martwi się o zadania domowe i opinię innych uczniów, kiedy pojawia się ON: szalenie przystojny nowy uczeń, skryty za warstwą rozkładających się bandaży, wpatrujący się w nią pustymi oczodołami. Sofia bierze go za zwykłego hipstera, ale (…)(image)

Kto zabrał okulary? (Hvem har tatt brillene?) – Lars Mæhle

Wydawca: dziwny pomysł

Zwykły dzień w przedszkolu Wronie Gniazdo zmienia się zupełnie, gdy Elin gubi okulary. Gdzie mogły się podziać? Czy w przedszkolu jest jakiś złodziej? To sprawa dla Leona i Livii, przedszkolnych superdetektywów!

Nowości z 20 kwietnia 2018 (8 książek)

Fri, 20 Apr 2018 00:00:00 +0200

Dzień tryfidów (The Day of the Triffids) – John Wyndham Wydawca: Vis-à-vis/Etiuda John Wyndham (1903-1969) – angielski pisarz i futurolog, uznawany jest za jednego z najważniejszych pisarzy SF, tworzył pesymistyczne dystopie. Napisał kilkanaście powieści a najsłynniejszą z nich jest właśnie „Dzień tryfidów” – trzykrotnie sfilmowany. Po raz pierwszy w 1962 roku, a potem w postaci dwóch (…) Kiedy Bóg zasypia – Rafał Dębski Wydawca: Fabryka Słów Niech poniesie cię krew… Król Mieszko II został zamordowany. Kraj pozbawiony władcy popada w ruinę. Możni walczą między sobą o wpływy, u granic stoi wroga armia. Kapłani starej wiary robią wszystko, by wyplenić z ludzkich serc niemieckiego boga jedynego. Nastały mroczne, złe czasy. Człowiek staje (…) Na skrzydłach orłów (On Wings of Eagles) – Ken Follett Wydawca: Albatros TO WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ! Historia odbicia amerykańskich więźniów, bardziej spektakularna niż ta z ”Operacji Argo” Równie wciągająca i ekscytująca jak film Bena Afflecka Iran u progu rewolucji islamskiej. Zaniepokojeni obcokrajowcy prowadzący w Teheranie interesy opuszczają granice państwa. (…) Na skrzydłach orłów (On Wings of Eagles) – Ken Follett(ebook) Wydawca: Albatros TO WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ! Historia odbicia amerykańskich więźniów, bardziej spektakularna niż ta z ”Operacji Argo” Równie wciągająca i ekscytująca jak film Bena Afflecka Iran u progu rewolucji islamskiej. Zaniepokojeni obcokrajowcy prowadzący w Teheranie interesy opuszczają granice państwa. (…) Omerta (Omerta) – Mario Puzo(ebook) Wydawca: Albatros Ostatnia wielka powieść o mafii autora „Ojca chrzestnego” ZMIERZCH MAFII CZY TYLKO ZMIANA METOD? Omertà – zmowa milczenia – pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta – PIENIĄDZE. Czy to właśnie (…) Omerta (Omerta) – Mario Puzo Wydawca: Albatros Ostatnia wielka powieść o mafii autora „Ojca chrzestnego” ZMIERZCH MAFII CZY TYLKO ZMIANA METOD? Omertà – zmowa milczenia – pozwoliła włoskiej mafii przetrwać przez lata. Jej złamanie oznacza śmierć i utratę honoru. U schyłku XX wieku honor ma jednak poważnego konkurenta – PIENIĄDZE. Czy to właśnie (…) Pierwszy Róg (Das Erste Horn) – Richard Schwartz Wydawca: Initium Gdy próg gospody na krańcu świata przekraczają wędrowcy, by schronić się przed zamiecią, nic nie wskazuje na to, że wkrótce będą musieli stawić czoła hordom zła… Zasypana śniegiem gospoda na przełęczy ściętych lodem gór na dalekiej Północy. I garstka podróżnych, uwięzionych tu przez mróz i zawieję. (…) Pokój światów – Paweł Majka Wydawca: Genius Creations Ziemia po Kresie I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej. Sprowadzone przez Obcych (…) [...]Nowości z 19 kwietnia 2018 (2 książki)

Thu, 19 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Terapia (Die Therapie) – Sebastian Fitzek

Wydawca: Amber

Najbardziej przerażająca podróż w głąb ludzkiego umysłu …i jeszcze dalej

Kiedy minęło pół godziny, wiedział, że już nigdy nie zobaczy córki. Otworzyła drzwi, jeszcze raz na chwilę odwróciła się do niego i weszła do gabinetu. Josephine, jego mała dwunastoletnia córka, już nigdy stamtąd nie wyjdzie. (…)(image)

To, czego się nie dowiemy (What We Cannot Know) – Marcus du Sautoy

Wydawca: Prószyński i S-ka

Najsłynniejszy brytyjski matematyk zabiera nas w podróż do granic wiedzy, by pokazać to, czego się nigdy nie dowiemy.

Współczesna nauka rozwija się w oszałamiającym tempie. Nieustannie słyszymy o nowych teoriach, odkryciach świadczących o ich prawdziwości. Czy te triumfy mogą trwać bez końca, czy (…)

Nowości z 18 kwietnia 2018 (112 książek)

Wed, 18 Apr 2018 00:00:00 +0200

451° Fahrenheita (Fahrenheit 451) – Ray Bradbury Wydawca: MAG Przerażająco prorocza powieść o przyszłości w świecie postliterackim… Guy Montag jest strażakiem. Jego praca polega na niszczeniu najbardziej zakazanego ze wszystkich dóbr, źródła wszelkich niesnasek i nieszczęść: książek. Nie przychodzi mu do głowy, że mógłby kwestionować swoje nijakie życie – (…) Artyści w cieniu Stalina – Piotr Kitrasiewicz Wydawca: Wydawnictwo MG Opowieści biograficzne Mandelsztam i Bułhakow Eisenstein i Cwietajewa Poeci Maryna Cwietajewa i Osip Mandelsztam, autor „Mistrza i Małgorzaty” Michaił Bułhakow, twórca „Pancernika Potiomkina” Sergiusz Eisenstein – na losach tych czworga wybitnych artystów odcisnęło swoje śmiertelne piętno życie w (…) Aru Shah i koniec czasu (Aru Shah and the End of Time) – Roshani Chokshi Wydawca: Galeria Książki ARU SHAH ma tendencję do naciągania prawdy – robi to, by zyskać sympatię w prywatnej szkole, do której uczęszcza. Kiedy jej koledzy z klasy latają prywatnymi odrzutowcami na egzotyczne wakacje, ona spędza wolny czas w Muzeum Starożytnej Sztuki i Kultury Indyjskiej, którego kustoszem jest jej mama. Czy (…) Bardo – Agnieszka Szpila Wydawca: W.A.B. Kapitalna powieść o Polsce i Polakach w krzywym zwierciadle Do Barda Śląskiego, gdzie znajduje się Matka Boska Płacząca, udaje się autokarem niezwykła pielgrzymka. Patrioci, narodowcy, męczennicy, emeryci, narzeczeni, single szukający szczęścia na portalach randkowych, a nawet adepci wiedzy ezoterycznej (…) Biblia diabła – Leszek Herman Wydawca: Muza Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny światowej. (…) Błoto (Mudbound) – Hillary Jordan Wydawca: Otwarte Czasem trzeba zrobić coś złego, żeby postąpić słusznie Rok 1946. Henry McAllen przenosi się z żoną Laurą z Memphis na farmę w delcie Missisipi. Gdy on prowadzi plantację, ona walczy z przytłaczającą codziennością wychowywania córek w domu bez prądu i wody, pod okiem kłótliwego i bezdusznego teścia, (…) Cała w fiołkach – Agnieszka Olejnik Wydawca: Czwarta Strona Co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej? Agata cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki z mężczyznami były wprawdzie pełne pasji, ale krótkotrwałe. Zdaje sobie sprawę, że metryka nie kłamie, dlatego postanawia skorzystać z „fachowej” pomocy, by tym razem zakochać się na całe życie (…) Cała w fiołkach – Agnieszka Olejnik(ebook) Wydawca: Czwarta Strona Co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej? Agata cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki z mężczyznami były wprawdzie pełne pasji, ale krótkotrwałe. Zdaje sobie sprawę, że metryka nie kłamie, dlatego postanawia skorzystać z „fachowej” pomocy, by tym razem zakochać się na całe życie (…) Chłopaki nie dziergają (Boys Don’t Knit (in Public)) – T.S. Easton Wydawca: YA! Billy Elliot dla nastolatków! Dowcipna i wzruszająca książka, która zadaje kłam stereotypom o rolach mężczyzn i kobiet. Ben jest wrażliwym, spokojnym nastolatkiem, pisze pamiętnik i pochodzi z porządnej, chociaż lekko niekonwencjonalnej rodziny – ojciec jest mechanikiem samochodowym, matka jeździ (…) Ciemno, prawie noc – Joanna Bator Wydawca: W.A.B. Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty p[...]Nowości z 17 kwietnia 2018 (13 książek)

Tue, 17 Apr 2018 00:00:00 +0200

Alienista (The Alienist) – Caleb Carr Wydawca: Rebis Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore’a Roosevelta, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy (…) Człowiek, który wspina się na drzewa (The Man Who Climbs Trees) – James Aldred Wydawca: Rebis Reportażysta i dokumentalista BBC o pasji, odwadze i spełnianiu marzeń! Jak to jest, znaleźć się na czubku figowca dusiciela na Borneo? Albo wisieć na linie w rynsztunku bojowym, aby sfilmować gniazdo harpii w Wenezueli? Albo wspinać się bez asekuracji w Kongu, żeby zobaczyć coś więcej niż słonie (…) Dziecko dla odważnych – Leszek K. Talko Wydawca: Znak Jakim cudem ludzkość nie wymarła, skoro tyle wysiłku trzeba włożyć w wychowanie jednego dziecka? SOS! W domu pojawia się małe stworzenie, które ryczy nie na żarty, za krótko śpi, ssie palec, robi kupy i dziwnie na ciebie patrzy. Podobno człowiek może się przyzwyczaić do wszystkiego. Więc kiedy (…) Europa jesienią (Europe in Autumn) – Dave Hutchinson Wydawca: Rebis Najlepsza powieść SF 2016 roku według British Science Fiction Association. Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają (…) Gniazdo (Nest) – Terry Goodkind Wydawca: Rebis Zło ma swoje źródło. Znajdź je w GNIEŹDZIE! Goodkind zabiera czytelników w niebezpieczną wyprawę do zaułków darknetu, w mroczne zakątki naszych umysłów i do źródeł tego, co znaczy być człowiekiem. Kate Bishop niespodziewanie zostaje wciągnięta w sprawę brutalnego zabójstwa Przy tej okazji dokonuje (…) Myśliwce nad Finlandią (Hävittäjälentäjänä kahdessa sodassa) – Eino Luukkanen Wydawca: Replika Wspomnienia pilota dwóch wojen Unikatowe wspomnienia fińskiego asa myśliwskiego z walk w latach 1939-1945. Eino Luukkanen był trzecim najskuteczniejszym fińskim myśliwcem II wojny światowej. Zaliczył 56 potwierdzonych strąceń. Do lotnictwa trafił w 1931 roku. Licencję pilota uzyskał dwa lata później. (…) Neuroerotyka – Maria Mazurek, Jerzy Vetulani(ebook) Wydawca: Znak Rozmowy o seksie i nie tylko Najważniejszy na świecie jest seks. Zakochani to banda narkomanów, a z genetycznego punktu widzenia najzdrowiej dla Polaków jest szukać miłości… w Somalii. Dlaczego miłość nie istnieje? Jaki wpływ na płeć dziecka ma… mydło? Czemu każde z nas powinno spełnić swój (…) Nie zabijaj tej miłości – Anna Karpińska Wydawca: Prószyński i S-ka Barbara zmaga się z trudami życia i wieczną nieobecnością w domu męża Marka – żołnierza realizującego się na afgańskich misjach wojskowych. Oba na pozór dobre małżeństwa trapią problemy. W miarę upływu lat kobiety zdają sobie sprawę, że nie są szczęśliwe w związkach – i każda na swój sposób próbuje (…) Nora – Katarzyna Puzyńska Wydawca: Prószyński i S-ka Dziewiąty tom sagi o Lipowie. Berenika jest zbuntowana i lubi chadzać własnymi ścieżkami. Po raz kolejny znika z domu. Jednak tym razem wszystko wydaje się być nie tak jak zazwyczaj. Co gorsza w sprawę zaangażowany jest ojciec jednego z policjantów. Tymczasem w odległym o kilkadziesiąt kilometrów (…) Nowe niebo – Hanna Cygler Wydawca: Rebis Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub. Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do[...]Nowości z 16 kwietnia 2018 (5 książek)

Mon, 16 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Jotka – łowca smoków. Smoki wysp brytyjskich – Łukasz Radecki

Wydawca: Zysk i S-ka

Nie takie smoki straszne...

Gdzie mieszkają smoki? Czy lubią kotlety sojowe? A czy rycerze myją zęby albo jedzą warzywa? Jeśli jeszcze tego nie wiecie – przeczytajcie Jotkę – łowcę smoków. W podróży do Wielkiej Brytanii w towarzystwie dzielnego rycerza, który nie boi się najgroźniejszych bestii, poznacie (…)(image)

Ludwik II Bawarski (Louis II de Bavière) – Jean des Cars

Wydawca: PIW(image)

Przed arką Noego (The Ark Before Noah) – Irving Finkel
(ebook)

Wydawca: Zysk i S-ka

Opowieść o potopie na nowo odczytana

Odczytanie tekstu napisanego pismem klinowym na babilońskiej tabliczce rozpoczyna przełomowe śledztwo w sprawie jednej z najsłynniejszych opowieści na świecie – historii o potopie.

Od czasów wiktoriańskich wiedziano, że historia Noego, opisana w Księdze Rodzaju (…)(image)

Przyciąganie – Elżbieta Rodzeń

Wydawca: Zysk i S-ka

Kiedy koniec staje się nowym początkiem

Nadia jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Silną niegdyś kobietę zastąpiła osoba ze strachem oglądająca się za siebie. Kiedy znajduje pracę w charakterze opiekunki, wydaje jej się, że to szansa na spokój, którego tak bardzo potrzebuje.

Garrett miał absolutnie (…)(image)

Przyciąganie – Elżbieta Rodzeń
(ebook)

Wydawca: Zysk i S-ka

Kiedy koniec staje się nowym początkiem

Nadia jest zmuszona zacząć wszystko od nowa. Silną niegdyś kobietę zastąpiła osoba ze strachem oglądająca się za siebie. Kiedy znajduje pracę w charakterze opiekunki, wydaje jej się, że to szansa na spokój, którego tak bardzo potrzebuje.

Garrett miał absolutnie (…)

Nowości z 15 kwietnia 2018 (1 książka)

Sun, 15 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Mózg autystyczny (The Autistic Brain) – Temple Grandin, Richard Panek

Wydawca: Copernicus Center Press

Podróż w głąb niezwykłych umysłów

Co współczesna nauka mówi o autyzmie? Co osoby autystyczne dają nauce?

Jak wygląda wewnętrzny świat osoby autystycznej?

Jak wykorzystać potencjał różnych umysłów i sposobów myślenia?

Temple Grandin i Richard Panek zabierają czytelników w fascynującą podróż do wnętrza (…)

Nowości z 14 kwietnia 2018 (4 książki)

Sat, 14 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Czas mumii (Unwrap My Heart) – Alex Falcone, Ezra Fox
(ebook)

Wydawca: dziwny pomysł

czyli serce w bandażach

Sofia jest zwyczajną licealistką, która martwi się o zadania domowe i opinię innych uczniów, kiedy pojawia się ON: szalenie przystojny nowy uczeń, skryty za warstwą rozkładających się bandaży, wpatrujący się w nią pustymi oczodołami. Sofia bierze go za zwykłego hipstera, ale (…)(image)

Pogrom 1905 – Wacław Holewiński
(ebook)

Wydawca: Zysk i S-ka

Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu na sutenerach i prostytutkach. W tym samym czasie generał-gubernator warszawski Konstantin Maksymowicz po nieudanym zamachu na swoje życie ukrywa się w zegrzyńskiej twierdzy, z niepokojem (…)(image)

Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers (The Sun and Her Flowers) – Rupi Kaur
(ebook)

Wydawca: Otwarte

„Słońce i jej kwiaty” to tętniące kobiecością utwory o dojrzewaniu i samoświadomości. Rupi Kaur ponownie – lecz z jeszcze większą mocą – w krótkich poetyckich formach wyraża troski, pragnienia i radości wielu kobiet. Daje im siłę, by czerpały ze swoich korzeni i doświadczeń pełnymi garściami. Przekonuje, (…)(image)

Zdobycz i wierność (Loot and Loyalty) – Jerzy Pietrkiewicz

Wydawca: W.A.B.

Intrygująca powieść historyczna polskiego pisarza osiadłego od czasu wojny w Wielkiej Brytanii w doskonałym tłumaczeniu Jacka Dehnela.

Powieść łotrzykowska Jerzego Pietrkiewicza, napisana po angielsku w 1955 roku, rozgrywa się w siedemnastowiecznej Polsce i Rosji, a jej głównym bohaterem jest postać (…)

Nowości z 13 kwietnia 2018 (4 książki)

Fri, 13 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Polska niepodległość 1918 – Marek Rezler
(ebook)

Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie

Polska niepodległość – wysiłek narodu czy… szczęśliwy przypadek?

Swój niepodległy byt Polska rozpoczynała zniszczona, zubożona, bez ustalonych granic, bez wojska, za to z koniecznością scalenia trzech różnych organizmów. Proces integracji musiał odbywać się sprawnie, szczególnie w obliczu niechęci (…)(image)

Remedium (Immune) – Richard Phillips

Wydawca: Fabryka Słów

Dyrektor NSA Jonathan Riles nie zdołał powstrzymać infiltracji amerykańskiego rządu przez Projekt Rho. Teraz kierujący Projektem Donald Stephenson zalewa świat serum zawierającym nanoboty obcych i udającym cudowne lekarstwo. Nikt nie jest w stanie długo sprzeciwiać się bezwzględnemu naukowcowi – skrytobójca (…)(image)

Remedium (Immune) – Richard Phillips
(ebook)

Wydawca: Fabryka Słów

Dyrektor NSA Jonathan Riles nie zdołał powstrzymać infiltracji amerykańskiego rządu przez Projekt Rho. Teraz kierujący Projektem Donald Stephenson zalewa świat serum zawierającym nanoboty obcych i udającym cudowne lekarstwo. Nikt nie jest w stanie długo sprzeciwiać się bezwzględnemu naukowcowi – skrytobójca (…)(image)

W pułapce losu (Into the Woods) – Virginia C. Andrews
(ebook)

Wydawca: Prószyński i S-ka

Cofamy się w czasie, aby poznać historię Grace, rodzonej matki Willow De Beers. Światem Grace Houston były bazy marynarki wojennej, gdzie kolejno służył jej ukochany ojciec, oficer lotnictwa. Dziewczyna, zmuszona do ciągłej zmiany szkół i rozstań z przyjaciółmi, ma dosyć tułaczego życia i marzy o zamieszkaniu (…)

Nowości z 12 kwietnia 2018 (13 książek)

Thu, 12 Apr 2018 00:00:00 +0200

Bonobo i ateista (The Bonobo and the Atheist) – Frans de Waal Wydawca: Copernicus Center Press W poszukiwaniu humanizmu wśród naczelnych Jakie są ewolucyjne źródła moralności i religii? Gdzie można odnaleźć biologiczne fundamenty humanizmu? Czy ludzie potrzebują religii, by zachowywać się moralnie? Frans de Waal, światowej sławy prymatolog, w swojej bestsellerowej książce sięga do (…) Chłopaki nie dziergają (Boys Don’t Knit (in Public)) – T.S. Easton(ebook) Wydawca: YA! Billy Elliot dla nastolatków! Dowcipna i wzruszająca książka, która zadaje kłam stereotypom o rolach mężczyzn i kobiet. Ben jest wrażliwym, spokojnym nastolatkiem, pisze pamiętnik i pochodzi z porządnej, chociaż lekko niekonwencjonalnej rodziny – ojciec jest mechanikiem samochodowym, matka jeździ (…) Dziewczyny nie biją (Girls Can’t Hit) – T.S. Easton(ebook) Wydawca: YA! A może by tak przestać zawracać sobie głowę stereotypami? Szesnastoletnia Fleur pochodzi z małego angielskiego miasteczka niedaleko Hastings. Jej rodzice są dobrze sytuowani, a życie Fleur toczy się bezproblemowo: szkoła, nauka, a w weekendy praca w „dziedzictwie” – Fleur wraz z przyjaciółmi, Blossom (…) Gastrofizyka (Gastrophysics) – Charles Spence(ebook) Wydawca: Świat Książki Nowa wiedza o jedzeniu Dlaczego sok pomidorowy stanowi aż 27% napojów kupowanych na pokładach samolotów? Jaki wpływ na serwowane jedzenie ma to, czy talerz jest mały, czerwony, czy okrągły? Dlaczego jemy o 35% więcej w towarzystwie jednej osoby i o 75% więcej w towarzystwie trzech osób? Gastrofizyka (…) Hańba! Opowieści o polskiej zdradzie – Agnieszka Haska(ebook) Wydawca: W.A.B. Kim jest zdrajca? Dlaczego opowieści o zdrajcach i kolaborantach są zwykle silniej zakorzenione w świadomości Polaków niż mity o bohaterach i wybawcach? Agnieszka Haska na podstawie licznych i różnorodnych źródeł rekonstruuje pojęcie zdrady od XVIII wieku do dziś, pokazując, jaką rolę pełni zdrada (…) Książka o Niczym (The Book of Nothing) – John D. Barrow Wydawca: Copernicus Center Press Co to jest Nic? Czym była próżnia dla Greków, a czym jest dla współczesnej kosmologii? Czy zero Babilończyków, Hindusów i Majów to jedno i to samo zero? John Barrow, brytyjski kosmolog i autor wielu znanych książek popularnonaukowych, tym razem poświęcił się Niczemu. Błyskotliwa, napisana z humorem (…) Może pora z tym skończyć (I’m Thinking of Ending Things) – Iain Reid Wydawca: Prószyński i S-ka Będziecie się bać przez cały czas. Nie wiedząc dlaczego. Iain Reid bada głębię ludzkiej duszy, zadaje pytania o świadomość, wolną wolę, wartość związków emocjonalnych, strach i niedostatki samotności. Ta pełna napięcia i niesamowitego nastroju powieść, przypominająca wczesne dzieła José Saramago, (…) Paw, co ogon miał z przyjaźni – Pan Poeta Wydawca: Prószyński i S-ka Kto do kogo się upodabnia? Ptaki do ludzi, czy ludzie do ptaków? Nieważne! Najważniejsze, że dobra zabawa – gwarantowana! Wielu poetów pisało bajki o pawiu. Zainspirował księcia poetów – Ignacego Krasickiego i autora popularnej bajki o chorym kotku, Stanisława Jachowicza. Lecz na najcieplejszą bajkę (…) Twoje zdjęcie (My Image of You) – Melanie Moreland(ebook) Wydawca: Filia Nazywam się Adam Kincaid i jestem najlepszy w swoim fachu. Po śmierci rodziców postanowiłem doskonalić się w ich fachu, dlatego w tej chwili jestem najbardziej śmiałym niezależnym fotografem na świecie. Być może niektórzy mają mnie za samotnika, ale nie dbam o to. Liczy się tylko dobre zdjęcie. Ale (…) Ukryte siły natury (Forces of Nature) – Andrew Cohen, Bri[...]Nowości z 11 kwietnia 2018 (38 książek)

Wed, 11 Apr 2018 00:00:00 +0200

Autobiografia pośmiertna – Witold Gombrowicz(ebook) Wydawca: Wydawnictwo Literackie Wyjątkowa książka – „autobiografia pośmiertna” Witolda Gombrowicza opowiedziana jego własnymi słowami Można przeczytać w niej to, co sam Gombrowicz napisał o swoim życiu, rodzinie, przyjaciołach, o Polsce, Argentynie, Europie, o literaturze, sztuce, religii, filozofii; jak komentował własne utwory (…) Autobiografia pośmiertna – Witold Gombrowicz Wydawca: Wydawnictwo Literackie Wyjątkowa książka – „autobiografia pośmiertna” Witolda Gombrowicza opowiedziana jego własnymi słowami Można przeczytać w niej to, co sam Gombrowicz napisał o swoim życiu, rodzinie, przyjaciołach, o Polsce, Argentynie, Europie, o literaturze, sztuce, religii, filozofii; jak komentował własne utwory (…) Elity Edenu (Elites of Eden) – Joey Graceffa(ebook) Wydawca: Feeria Dwie dziewczyny. Jedno przeznaczenie. Yarrow należy do elity: jako córka najpotężniejszej kobiety w Edenie ma wszystko. Uczy się w ekskluzywnej szkole z internatem Oaks i biada temu, kto się jej narazi. Jej życie to ciąg kolejnych szalonych imprez… aż do momentu, w którym poznała fascynującą dziewczynę (…) Fandom (The Fandom) – Anna Day Wydawca: Jaguar Pełna szybkiej akcji, łącząca wiele popularnych gatunków przygoda grupy fanów trafiających do uniwersum ulubionej powieści i filmu. Czy młodzi bohaterowie, motywowani miłością, poczuciem winy i strachem, zdołają się uratować i wrócą do domu? Los opowieści spoczywa w ich rękach. Violet i jej przyjaciele (…) Granatowe mundury (Azul marino) – Sabine Hofmann, Rosa Ribas(ebook) Wydawca: Sonia Draga Barcelona, rok 1959. Podczas gdy w porcie stacjonuje Szósta Flota Stanów Zjednoczonych, urozmaicając codzienność miasta w okresie frankistowskiej dyktatury, w zapyziałej melinie w chińskiej dzielnicy zostaje zamordowany amerykański marynarz. Na pierwszy rzut oka zdarzenie nie wydaje się niczym więcej (…) Granatowe mundury (Azul marino) – Sabine Hofmann, Rosa Ribas Wydawca: Sonia Draga Barcelona, rok 1959. Podczas gdy w porcie stacjonuje Szósta Flota Stanów Zjednoczonych, urozmaicając codzienność miasta w okresie frankistowskiej dyktatury, w zapyziałej melinie w chińskiej dzielnicy zostaje zamordowany amerykański marynarz. Na pierwszy rzut oka zdarzenie nie wydaje się niczym więcej (…) Jestem kotem (I Am a Cat) – Galia Bernstein Wydawca: Nasza Księgarnia Felek uważa, że jest kotem. Ale Lew, Gepard, Puma, Pantera i Tygrys mają inne zdanie na ten temat. Czy Felkowi uda się przekonać duże koty, że wszystkie są do siebie podobne bardziej, niż myślą? „Jestem kotem” to mądra książka dla najmłodszych, która uczy, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, (…) Ktoś ci się przygląda – Katarzyna Misiołek Wydawca: Muza Anna, radiowa dziennikarka, której nocny program „Randka w ciemno” jest bardzo popularny wśród słuchaczy, mieszka z pięcioletnim synem w starym domu na krakowskim Podgórzu. Jest kobietą jakich wiele – rozwiedzioną samotną matką, która godzi pracę zawodową z opieką nad dzieckiem. W jej życiu nie dzieje (…) Ktoś ci się przygląda – Katarzyna Misiołek(ebook) Wydawca: Muza Anna, radiowa dziennikarka, której nocny program „Randka w ciemno” jest bardzo popularny wśród słuchaczy, mieszka z pięcioletnim synem w starym domu na krakowskim Podgórzu. Jest kobietą jakich wiele – rozwiedzioną samotną matką, która godzi pracę zawodową z opieką nad dzieckiem. W jej życiu nie dzieje (…) Laleczki (Little Secrets) – Anna Snoekstra Wydawca: HarperCollins Polska Gdy spłonął budynek sądu i zginął lubiany [...]Nowości z 10 kwietnia 2018 (11 książek)

Tue, 10 Apr 2018 00:00:00 +0200

Biblia diabła – Leszek Herman(ebook) Wydawca: Muza Według legendy Kordula była dwórką brytyjskiej księżniczki zamordowanej wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic przez Hunów. Jej szczątki uznano za święte relikwie. Czaszka trafiła do niewielkiego księstwa nad Bałtykiem. W skarbcu katedry w Kamieniu Pomorskim dotrwała do końca drugiej wojny światowej. (…) Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? – Justyna Kopińska Wydawca: Świat Książki Mówiły: Ty alkoholiku, ułomie, głupku. Masz zło w genach zapisane. To najbardziej wstrząsająca reportażowa książka roku. O sprawie, zakończonej skazaniem siostry Bernadetty na więzienie, słyszeliśmy wszyscy. Ale jak to, co działo się w Ośrodku przez ponad trzydzieści lat, było w ogóle możliwe? (…) Hitler w obiektywie (Adolf Hitler) – Nigel Blundell Wydawca: Amber Nieznane zdjęcia Biografia stworzona na podstawie 216 zdjęć z okresu od narodzin w roku 1889 do śmierci w 1945. Słynne archiwalne fotografieUnikatowe prywatne zdjęciaZakazane ujęcia przedstawiające Wodza Trzeciej Rzeszy w niekorzystnym świetle Jedną ze szczególnie intrygujących zagadek w życiu (…) Listy II (wol. 2, cz. 2) – Stanisław Ignacy Witkiewicz(ebook) Wydawca: PIW Ostatni, monumentalny tom listów Witkacego próbuje sprostać beznadziejnemu w istocie zadaniu publikacji całości tej korespondencji. Co rusz bowiem okazuje się, że „Witkacy ciągle pisze”. Dowodem na to jest choćby odnaleziona korespondencja z dr. Rouhierem. W tomach znalazły się dwa bloki listów o wymiarze (…) Na podbój świata – Leszek Adamczewski Wydawca: Replika Śląskie sensacje wojenne Sensacyjne epizody z dziejów Śląska lat 30. i 40. XX wieku. Głównie z czasów drugiej wojny światowej. To ze Śląska Adolf Hitler wyruszył na podbój świata: najpierw czeskich Sudetów, a rok później Polski. Sam zresztą wkrótce pojawił się na Śląsku. Przez tydzień ze swej kwatery (…) Na znak tryumfu (At the Sign of Triumph) – David Weber Wydawca: Rebis Dziewiąty tom cyklu „Schronienie” Zwycięstwo Kościoła Boga Oczekiwanego wydawało się nieuniknione – Charis był tylko niewielką wyspiarską domeną zamieszkiwaną przez niespełna dwa procent populacji Schronienia. Świątynia była więc pewna szybkiego zwycięstwa, które byłoby jednocześnie lekcją dla pozostałych (…) Niedźwiedź i słowik (The Bear and the Nightingale) – Katherine Arden(ebook) Wydawca: Muza W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy. Mądrzy Rosjanie boją się go, gdyż zabiera zbłąkane (…) Patrz, jak tańczę (Girl Through Glass) – Sari Wilson(ebook) Wydawca: W.A.B. Piękna, wysmakowana opowieść o dorastaniu, pasji i miłości… Jest świetnie napisana, miejscami poetycka, doskonale pokazuje okrutny świat profesjonalnego baletu i cenę, jaką trzeba zapłacić za doskonałość. Równocześnie nie jest to „powieść z tezą”, w której niewinnemu dziecku przeciwstawia się brutalne (…) Rozminięci – Monika Orłowska Wydawca: Replika Ostrożnie, Anno, ostrożnie. Stąpasz po kruchym lodzie. Ana i Ed zostali mocno doświadczeni przez życie, nim los ich połączył. Czy teraz mogą sobie zaufać, czy potrafią przełamać swoje traumy i uprzedzenia? Czy to jest miłość, czy tylko spotkanie? Wszystko, czego pragnę (All I Ever Wanted) – Lucy Dillon Wydawca: Prószyński i S-ka Życie Caitlin jest w rozsypce. Małżeństwo – z mężczy[...]Nowości z 9 kwietnia 2018 (6 książek)

Mon, 09 Apr 2018 00:00:00 +0200

Cień rycerza (Knight’s Shadow) – Sebastien de Castell(ebook) Wydawca: Insignis II część serii „Wielkie Płaszcze”, kontynuacja „Ostrza zdrajcy” Tristia to kraj przeżarty intrygami i korupcją. Idealista, młody król Paelis nie żyje, a Wielkie Płaszcze – legendarni wędrowni trybuni, którzy zaprowadzali w królestwie sprawiedliwość – zostali uznani za zdrajców i napiętnowani. Zanim (…) FarMagia – Magdalena Jasny(ebook) Wydawca: Zysk i S-ka Pełna magii i niezwykłych przygód opowieść dla małych i dużych FarMagia to miejsce magiczne. I jedyne takie na świecie. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską, albo morskie (…) Jak zatrzymać czas (How to Stop Time) – Matt Haig Wydawca: Zysk i S-ka Tom Hazard posiada niebezpieczny sekret. Choć wygląda na przeciętnego 41-latka, cierpi na rzadką przypadłość, wskutek której żyje już całe stulecia. Tom przeżył kawał historii – występując z Szekspirem, eksplorując odległe morza z kapitanem Cookiem i pijąc koktajle z Fitzgeraldem. Teraz pragnie już tylko (…) Jak zatrzymać czas (How to Stop Time) – Matt Haig(ebook) Wydawca: Zysk i S-ka Tom Hazard posiada niebezpieczny sekret. Choć wygląda na przeciętnego 41-latka, cierpi na rzadką przypadłość, wskutek której żyje już całe stulecia. Tom przeżył kawał historii – występując z Szekspirem, eksplorując odległe morza z kapitanem Cookiem i pijąc koktajle z Fitzgeraldem. Teraz pragnie już tylko (…) Pogrom 1905 – Wacław Holewiński Wydawca: Zysk i S-ka Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu na sutenerach i prostytutkach. W tym samym czasie generał-gubernator warszawski Konstantin Maksymowicz po nieudanym zamachu na swoje życie ukrywa się w zegrzyńskiej twierdzy, z niepokojem (…) Szczeliny istnienia – Jolanta Brach-Czaina Wydawca: Dowody na Istnienie Ścierka, piasek, szczur, talerz, pąk, kiełbasa, wiśnia, kurz – egzystencjalny konkret to podstawa rozważań Jolanty Brach-Czainy w książce „Szczeliny istnienia”. Wydany po raz pierwszy w 1992 roku esej był wielkim wydarzeniem literackim. Zyskał miano książki kultowej, „biblii feminizmu”. Przede wszystkim (…) [...]Nowości z 8 kwietnia 2018 (1 książka)

Sun, 08 Apr 2018 00:00:00 +0200(image)

Bogowie wojny (Warlords) – Simon Berthon, Joanna Potts

Wydawca: Amber

Churchill Stalin Roosevelt Hitler

Bestsellerowa książka zekranizowana jako serial dokumentalny BBC

W czasie II wojny światowej, kiedy ich państwa walczyły na polach bitew, Hitler, Churchill, Roosevelt i Stalin toczyli pomiędzy sobą wojnę psychologiczną. A ich osobiste decyzje zaważyły na przebiegu (…)

Nowości z 6 kwietnia 2018 (7 książek)

Fri, 06 Apr 2018 00:00:00 +0200

Białe zwierzęta są bardzo często głuche (Bílá zvířata jsou velmi často hluchá) – Ivana Myšková(ebook) Wydawca: Dowody na Istnienie To historie ludzi, którzy wydają się do nas bardzo podobni, ale w pewnej chwili robią coś zupełnie nieoczekiwanego. Ludzi, którzy są uwięzieni w swoim życiu jak… biały jeleń w starej oponie. Ludzi, którzy stają nago w oknie, nie znoszą świąt, kroją galasy, wyprowadzają żaby na smyczy, budują urządzenia (…) Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów (A Semi-Definitive List of Worst Nightmares) – Krystal Sutherland(ebook) Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie Czy strach przed miłością może stać się fobią? W rodzinie Esther wszyscy są skazani na fobie. Ojciec cierpi na lęk przestrzeni, brat bliźniak nie zniesie ani chwili w ciemności, a matka hipsterka przeraźliwie obawia się pecha. Dziewczyna jeszcze nie wie, jaki strach zawładnie jej życiem, lecz na wszelki (…) Roztańczona krew (Blod i dans) – Gard Sveen Wydawca: Media Rodzina Kolejny kryminał znakomitego norweskiego autora, laureata najważniejszych nagród literatury kryminalnej w Skandynawii. Znany z poprzednich tomów detektyw Tommy Bergman bada sprawę zaginięcia trzynastoletniej Amandy. Trop wiedzie go poza granice kraju, do założonej przed wiekami sekty wierzącej, iż można (…) Spowiedź kapitana – Krzystof Baranowski, Beata Biały(ebook) Wydawca: W.A.B. Krzysztof Baranowski (1938), żeglarz, dziennikarz, legendarny kapitan, po raz pierwszy opowiada o całym swoim życiu Historia człowieka, który zawsze robił swoje mimo zmieniających się wiatrów historii: zdobywał oceany, uczył, budował statki: POLONEZA za Gomułki, POGORIĘ za Gierka, FRYDERYKA CHOPINA (…) Tajemnica Godziny Trzynastej – Anna Kańtoch(ebook) Wydawca: Uroboros Nina budzi się zziębnięta wśród rozsypanych na posadzce odłamków szkła. Nie wie, gdzie właściwie się znajduje, ani nie pamięta, kim jest. Rozglądając się wokół, zauważa, że odzyskała przytomność w pałacyku, który stoi przy rynku niewielkiego miasteczka. Tydzień wcześniej Nina, Jacek, Tamara oraz Hubert (…) To oślepiające, nieobecne światło (Cette aveuglante absence de lumière) – Tahar Ben Jelloun Wydawca: Karakter Nowe wydanie powieści, która zdobyła Nagrodę Impac 2004. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Maroko, tajne więzienie Tazmamart. Bohater powieści, skazany za udział w zamachu na króla, zostaje – podobnie jak jego towarzysze – osadzony w celi wielkości grobu. Pod ziemią, bez światła, bez kontaktu ze światem (…) Życie i czasy Mistrza Haxerlina – Jacek Wróbel Wydawca: Genius Creations Każda historia ma swój początek, a każdy przedsiębiorca musiał od czegoś zaczynać. Fabrykowanie artefaktów to nie bułka z masłem! Zanim Mistrz Haxerlin rozkręcił swój „czarodziejski” interes i zaczął regularnie wpadać w tarapaty, wiódł poczciwy żywot studenta Collegium Magicum, gdzie o kłopoty równie (…) [...]Nowości z 5 kwietnia 2018 (6 książek)

Thu, 05 Apr 2018 00:00:00 +0200

Kroniki kota podróżnika (旅猫リポート) – Hiro Arikawa Wydawca: Prószyński i S-ka Młody mężczyzna z powodu „zaistniałej sytuacji” szuka nowego domu dla swojego kota. Odwiedza w tym celu przyjaciół w różnych częściach kraju. Realna podróż zamienia się w podróż do świata wspomnień. Opowieść, pełna psychologicznych obserwacji dotyczących zarówno ludzi, jak i zwierząt, jest również historią (…) Kto zje zielone jajka sadzone? (Green Eggs and Ham) – Dr. Seuss Wydawca: Media Rodzina Zielone jajka? Co to za bajka? Pełna absurdalnego humoru książeczka napisana i zilustrowana przez mistrza amerykańskiej literatury dziecięcej – Dr. Seussa, autora popularnego Kota Prota. Kapitalny przekład Stanisława Barańczaka zachwyca lekkością i na długo zostaje w pamięci. Książka zawiera również (…) Maria Piłsudska – Elżbieta Jodko-Kula Wydawca: Prószyński i S-ka Zapomniana żona Józef Piłsudski – wybitny umysł, strateg i mąż stanu, a jednocześnie człowiek bez solidnego wykształcenia, postać barwna, ale i kontrowersyjna. Fakt, że pierwsza poważna miłość, przypuszczalnie na wieść o ślubie byłego kochanka, popełniła samobójstwo, a jedna z ostatnich jego wybranek (…) Na każde pytanie odpowie czytanie! (I Can Read With My Eyes Shut!) – Dr. Seuss Wydawca: Media Rodzina Jeżeli w Twojej głowie roi się od pytań, pamiętaj: na każde pytanie odpowie czytanie! Nie ma to jak książki – można się z nich dowiedzieć wszystkiego: skąd bierze się kałuża, dlaczego pachnie róża, co robić, gdy na nosie usiądzie sowa duża… „Na każde pytanie odpowie czytanie” to książeczka napisana (…) Pan Trąba i wynalazki – Ziemowit Adamski Wydawca: Media Rodzina Ludwik Trąba to wynalazca jakich mało! Ma mnóstwo szalonych pomysłów i nie waha się ich zrealizować. Turbo kapcie, armata na komary, niewidzialny most… to tylko kilka z jego niesamowitych wynalazków. Co jeszcze wymyśli pan Trąba, niepoprawny marzyciel i fantasta? „Pan Trąba i wynalazki” to dowcipna, (…) Sam to wszystko widziałem na ulicy Morwowej (And to Think That I Saw It on Mulberry Street) – Dr. Seuss Wydawca: Media Rodzina Ulica Morwowa jest spokojna i nawet nudna, bo czy może być atrakcyjny wóz zaprzężony w konia, który wiezie kilka doniczek barwy burobordowej? Ale wóz łatwo może zamienić się w rydwan, koń w zebrę, rydwan w sanie, zebra w renifera… Wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Książka napisana i zilustrowana przez (…) [...]Nowości z 4 kwietnia 2018 (99 książek)

Wed, 04 Apr 2018 00:00:00 +0200

Architekci natury (Genial gebaut!) – Mario Ludwig Wydawca: Znak czyli genialne budowle w świecie zwierząt Ta książka sprawi, że na zwykłe mrowisko spojrzysz jak na najwspanialsze dzieło sztuki. Czy wiesz, że Wielki Mur Chiński to nie jest jedyna budowla widziana z kosmosu? Drugą jest Wielka Rafa Koralowa, wzniesiona przez biliony małych koralowców. Okazuje (…) Bezdech – Grzegorz Kapla Wydawca: Burda Książki Debiutancki kryminał Grzegorza Kapli Powojenne realia, w których rządzą twarde zasady i mocne pięści. Teraźniejszość, w której nie ma miejsca na uczciwość. Historie, w których nigdy nie było miejsca na miłość. Podczas jednego z zimnych i mokrych wieczorów samotny biegacz odkrywa zwłoki młodej dziewczyny (…) Bezdech – Grzegorz Kapla(ebook) Wydawca: Burda Książki Debiutancki kryminał Grzegorza Kapli Powojenne realia, w których rządzą twarde zasady i mocne pięści. Teraźniejszość, w której nie ma miejsca na uczciwość. Historie, w których nigdy nie było miejsca na miłość. Podczas jednego z zimnych i mokrych wieczorów samotny biegacz odkrywa zwłoki młodej dziewczyny (…) Chłopiec z klocków (A Boy Made of Blocks) – Keith Stuart(ebook) Wydawca: Muza Poznajcie Alexa, trzydziestoparoletniego tatę. Kocha swoją żonę Jody, lecz zapomniał, jak jej to okazywać. Kocha swojego syna, Sama, ale go nie rozumie. Coś musi się zmienić. A Alex powinien zacząć od siebie. Poznajcie ośmioletniego Sama. Pięknego, zaskakującego, autystycznego chłopca. Dla niego świat (…) Chłopiec z klocków (A Boy Made of Blocks) – Keith Stuart Wydawca: Muza Poznajcie Alexa, trzydziestoparoletniego tatę. Kocha swoją żonę Jody, lecz zapomniał, jak jej to okazywać. Kocha swojego syna, Sama, ale go nie rozumie. Coś musi się zmienić. A Alex powinien zacząć od siebie. Poznajcie ośmioletniego Sama. Pięknego, zaskakującego, autystycznego chłopca. Dla niego świat (…) Cień rycerza (Knight’s Shadow) – Sebastien de Castell Wydawca: Insignis II część serii „Wielkie Płaszcze”, kontynuacja „Ostrza zdrajcy” Tristia to kraj przeżarty intrygami i korupcją. Idealista, młody król Paelis nie żyje, a Wielkie Płaszcze – legendarni wędrowni trybuni, którzy zaprowadzali w królestwie sprawiedliwość – zostali uznani za zdrajców i napiętnowani. Zanim (…) Czwarta małpa (The Fourth Monkey) – J.D. Barker(ebook) Wydawca: Czarna Owca Tajemniczy seryjny morderca zwany przez policję Zabójcą Czwartej Małpy sieje grozę wśród mieszkańców Chicago. Policja od lat bezskutecznie próbuje odkryć jego tożsamość. Przełomem w śledztwie jest wypadek, w którym pod kołami autobusu ginie pieszy. Prawdopodobnie to Zabójca Czwartej Małpy: przy zwłokach (…) Czwarta małpa (The Fourth Monkey) – J.D. Barker Wydawca: Czarna Owca Tajemniczy seryjny morderca zwany przez policję Zabójcą Czwartej Małpy sieje grozę wśród mieszkańców Chicago. Policja od lat bezskutecznie próbuje odkryć jego tożsamość. Przełomem w śledztwie jest wypadek, w którym pod kołami autobusu ginie pieszy. Prawdopodobnie to Zabójca Czwartej Małpy: przy zwłokach (…) Detektyw Pierre w labiryncie. Na ratunek Labiryntopolis – Chihiro Maruyama Wydawca: Nasza Księgarnia Pierre, labiryntowy detektyw, wraca do gry! Pan X, znany też jako złodziej-widmo, nigdy się nie poddaje. Tym razem jednak jego zuchwała kradzież może pogrążyć w mrokach całe Labiryntopolis! Czy podejmiesz wyzwanie i pomożesz Pierre’owi, a także jego as[...]Nowości z 3 kwietnia 2018 (15 książek)

Tue, 03 Apr 2018 00:00:00 +0200

FarMagia – Magdalena Jasny Wydawca: Zysk i S-ka Pełna magii i niezwykłych przygód opowieść dla małych i dużych FarMagia to miejsce magiczne. I jedyne takie na świecie. Przybywają do niej ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy i gryfy. Czasem pobliskim strumieniem przypływa syrena, która ma problemy z łuszczącą się łuską, albo morskie (…) Koniec śmierci (死神永生) – Cixin Liu(audiobook) Wydawca: Rebis Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej (…) Koniec śmierci (死神永生) – Cixin Liu Wydawca: Rebis Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,który stał się wydawniczym fenomenem w USA. KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej (…) Książę Nocy – Marek Nowakowski Wydawca: Iskry Najlepsze opowiadania Wybór czterdziestu najlepszych opowiadań jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, mistrza krótkich form, Marka Nowakowskiego, zebranych w jednym tomie. Wśród nich są między innymi „Książę Nocy”, „Benek Kwiaciarz”, „Wesele raz jeszcze!”, „Kwadratowy”, „Górą Edek”, „Piorunek”. Młoda krew – Wojciech Wójcik Wydawca: Zysk i S-ka Jakie tajemnice skrywa tajna baza wojskowa na Pomorzu? Co wydarzyło się w ostatnich dniach zimnej wojny? Michael Wagner, amerykański policjant urodzony w Polsce, z wyróżnieniem kończy szkolenie w ośrodku agencji wywiadu wojskowego. Otrzymuje pierwsze zadanie – ustalić tożsamość mitycznego „Josepha„, (…) Młoda krew – Wojciech Wójcik(ebook) Wydawca: Zysk i S-ka Jakie tajemnice skrywa tajna baza wojskowa na Pomorzu? Co wydarzyło się w ostatnich dniach zimnej wojny? Michael Wagner, amerykański policjant urodzony w Polsce, z wyróżnieniem kończy szkolenie w ośrodku agencji wywiadu wojskowego. Otrzymuje pierwsze zadanie – ustalić tożsamość mitycznego „Josepha„, (…) Nieznanym szlakiem – Antoni Ferdynand Ossendowski Wydawca: Zysk i S-ka Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego „Nieznanym szlakiem” to zbiór opowiadań będących zapisem przeżyć samego autora i historii, jakie poznał podczas swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Każde z (…) Nieznanym szlakiem – Antoni Ferdynand Ossendowski(ebook) Wydawca: Zysk i S-ka Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego „Nieznanym szlakiem” to zbiór opowiadań będących zapisem przeżyć samego autora i historii, jakie poznał podczas swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Każde z (…) O człowieku, który stracił cień (The Man Without a Shadow) – Joyce Carol Oates Wydawca: Rebis Czy można kochać kogoś, kto nie jest w stanie odwzajemnić uczucia, bo nie pamięta, że cię kiedykolwiek poznał? W 1965 roku młoda neuropsycholożka Margot Sharpe, początkująca badaczka, poznaje przystojnego, wykształconego, obdarzonego charyzmą Elihu Hoopesa, człowieka cierpiącego na ciężką am[...]