Subscribe: Kontrwywiad - Tylko w RMF24
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/feed
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language:
Tags:
dla  gość kontrwywiadu  gość  jest  kontrwywiadu rmf  kontrwywiadu  mówi gość  mówi  nie  rmf  się  że  – mówi   
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Kontrwywiad - Tylko w RMF24

Wywiady - Tylko w RMF24Radio numer 1 w Polsce! Największa i najpopularniejsza stacja muzyczno-informacyjna. Zawsze najlepsza muzyka i najświeższe fakty. Posłuchaj nas online. Kwaśniewski: To koniec szczęśliwej Europy. Wchodzimy w czas szoku, chaosu i nieprzewidywalności

Fri, 24 Jun 2016 07:53:48 +0200

(image) „To jest koniec Wielkiej Brytanii. Takiej Unii Europejskiej, z którą przeżyliśmy szczęśliwych 12 lat już nie będzie. Weszliśmy w okres szoku, chaosu, nieprzewidywalności ze wszystkimi konsekwencjami” – mówi o Brexicie gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Aleksander Kwaśniewski. „Cameron jest najbardziej przegranym politykiem. Kartą referendalną zagrał w sposób nieodpowiedzialny i podjął fatalną decyzję dla siebie. Będzie nowy premier” – przewiduje Kwaśniewski. Pytany o konsekwencje odpowiada, że pierwszą z nich będzie kilkuletni szok....Media Files:
https://i.iplsc.com/kwasniewski-to-koniec-szczesliwej-europy-wchodzimy-w-czas-sz/0005M54GA19AMAK3-C459.jpg
Gowin: Jestem zwolennikiem decyzji o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód. Składałem różne deklaracje

Thu, 23 Jun 2016 07:45:51 +0200

(image) „Polskie wojska na Bliskim Wschodzie to bardzo ważna decyzja. Na pewno była wielokrotnie omawiana w sześcioro oczu – premier z prezydentem i szefem MON. Jestem zwolennikiem tej decyzji” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodaje, że nie było dyskusji na ten temat podczas posiedzenia rządu. „Powinno być jak najwięcej milczenia, kiedy ta decyzja jest podejmowana” – uważa wicepremier. Pytany o swoją deklarację, kiedy był kandydatem na szefa MON, że Polska nie wyśle żołnierzy na...Media Files:
https://i.iplsc.com/gowin-jestem-zwolennikiem-decyzji-o-wyslaniu-wojsk-na-bliski/0005LW63082O99GL-C459.jpg
Ryszard Petru: Wydaje mi się, że w wysłaniu polskich wojsk na Bliski Wschód chodzi o Trybunał

Wed, 22 Jun 2016 07:49:49 +0200

(image) „Moment wniosku o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza jest niefortunny. Można to było zrobić wcześniej, albo po szczycie NATO. To nasz wspólny szczyt i to bardzo ważne, żeby nam się udało. Rządy PiS-u przeminą, a NATO zostanie” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jego zdaniem nie składa się takiego wniosku na bazie artykułu w gazecie. „Są ważniejsze powody, dla których należy odwołać Macierewicza – włamał się do placówki NATO, czy chociażby kwestionował polską siłę obronną. Lepiej byłoby, gdyby PO...Media Files:
https://i.iplsc.com/ryszard-petru-wydaje-mi-sie-ze-w-wyslaniu-polskich-wojsk-na/0005LRSZS0JOWHQ7-C459.jpg
Ryszard Petru w Kontrwywiadzie. Zadaj pytanie!

Tue, 21 Jun 2016 19:00:13 +0200

Polska wyśle kontyngenty do Iraku i Kuwejtu, by pomagały w walce z Państwem Islamskim. Nie można skupiać się wyłącznie na bezpieczeństwie flanki południowej czy wschodniej - mówi szef MON. PO składa wniosek o wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza, w Nowoczesnej słychać głosy, że to dobry pomysł, ale nie przed szczytem NATO. Premier zapewnia, że ma 100 proc. zaufania do ministra obrony, prezydencki rzecznik zapewnia, że zaufanie do niego nie zostało nadszarpnięte. Co zrobią inne partie? Nowoczesna przyjmuje posła PO. Czy będą kolejne...

Magierowski: Sprawa Macierewicza jest dęta. Zaufanie prezydenta do niego nie zostało nadszarpnięte

Tue, 21 Jun 2016 07:45:39 +0200

(image) „Prezydent od początku uważał, że to dobry krok i dobra decyzja. Nie miał większych wątpliwości podpisując wniosek dotyczący wysłania polskich żołnierzy na Bliski Wschód” – mówi, pytany o polskie kontyngenty, które będą wspierać walkę z Państwem Islamskim, gość Kontrwywiadu RMF FM, dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. „Sytuacja geopolityczna jest dynamiczna. Prezydent podjął decyzję o wysłaniu polskich żołnierzy, bo wie, że sojusznicy potrzebują nas także na Bliskim Wschodzie” – dodaje gość RMF FM. Jego zdaniem Andrzej...Media Files:
https://i.iplsc.com/magierowski-sprawa-macierewicza-jest-deta-zaufanie-prezydent/0005LNGK8AQWCYWK-C459.jpg
Schetyna: Rozważamy wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza. Jego polityka to amatorszczyzna

Mon, 20 Jun 2016 07:45:24 +0200

„Można wysłać polskich żołnierzy na Bliski Wschód, jeśli jest takie zapotrzebowanie. Ale dziś prezydent nie powinien podpisywać takiego wniosku. Czas jest fatalny – najgorszy z możliwych – przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Będzie tu wiele ludzi i to będzie generowało wielką uwagę” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem „takie decyzje się podejmuje, ale nie mówi się o tym”. Dodaje, że rozmowy o wysyłaniu polskich żołnierzy do walki z Państwem Islamskim trwają od lat, ale...

Paweł Wszołek: Pazdek zawodnikiem meczu, czyścił wszystkich i zagrał jak profesor

Fri, 17 Jun 2016 07:45:46 +0200

(image) „0:0 to wynik, który musimy szanować, bo nie jest łatwo zremisować z mistrzami świata. Chociaż mieliśmy szansę na zwycięstwo, bo graliśmy zorganizowany futbol” – mówi po remisie Polski z Niemcami gość Kontrwywiadu RMF FM, piłkarz reprezentacji Polski Paweł Wszołek. „Było widać, że wiemy, co chcemy robić na boisku. Zagęszczaliśmy środek pola i Niemcy się gubili” – dodaje. Zdaniem piłkarza nasz pressing był dla Niemców zaskoczeniem, przez co pod koniec meczy byli już zmęczeni, a nasza reprezentacja miała jeszcze siłę. „Musimy szanować...Media Files:
https://i.iplsc.com/pawel-wszolek-pazdek-zawodnikiem-meczu-czyscil-wszystkich-i/0005L8HUM73V558P-C459.jpg
Rafał Bochenek: Na pewno odpowiemy KE i przedstawimy jej pewne informacje. Dla nas liczy się konkret

Thu, 16 Jun 2016 07:45:26 +0200

(image) "Odpowiedź do Komisji Europejskiej nie została wysłana. Pismo od Komisji jest robocze, a termin, który został wyznaczony na odpowiedź, to termin techniczny. Nie demonizowałbym go. Mamy swobodę" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM rzecznik rządu Rafał Bochenek. "Komisja bardzo lubi wymieniać się różnymi pismami. Dla nas liczy się konkret" - dodaje. Zdaniem rzecznika jest pewnym nadużyciem ze strony Komisji Europejskiej, że takie działania podejmuje. "Z traktatów wynika zasada przyznanych kompetencji i organy europejskie powinny postępować w...Media Files:
https://i.iplsc.com/rafal-bochenek-na-pewno-odpowiemy-ke-i-przedstawimy-jej-pewn/0005L34MCDU6DABR-C459.jpg
Prof. Orłowski: Bal jest. Czeka nas kac. Rząd nie przejmuje się rachunkiem, który przyjdzie zapłacić

Wed, 15 Jun 2016 07:45:27 +0200

(image) „Podwyżka płacy minimalnej jest trochę zbyt duża jak na nasze możliwości. Spowoduje, że szara strefa zacznie być bardziej szara, bardziej opłacalna” – mówi o zapowiedziach podniesienia w przyszłym roku płacy minimalnej do 2 tys. złotych, gość Kontrwywiadu RMF FM, ekonomista i członek Narodowej Rady Rozwoju prof. Witold Orłowski. Jego zdaniem zdrowa relacja płacy minimalnej do płacy przeciętnej to 40 proc. „Rząd kupuje głosy wyborcze. To nieliczenie się konsekwencjami, bo ważniejsze jest zdobycie dodatkowego miliona, a konsekwencjami ktoś...Media Files:
https://i.iplsc.com/prof-orlowski-bal-jest-czeka-nas-kac-rzad-nie-przejmuje-sie/0005KZ03BF7SDIGR-C459.jpg
Komorowski: Gdy w PiS skończy się dzielenie miejsc przy żłobie, zaczną się swary o ideologię

Tue, 14 Jun 2016 07:45:00 +0200

(image) "Nie należy mówić o wcześniejszych wyborach. Należy być na nie gotowym" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były prezydent Bronisław Komorowski. "Ludzie mają to do siebie, że jeśli ktoś za bardzo zaznacza chęć przewrócenia stolika politycznego, to jest podejrzewany, że jeszcze sam nie dojrzał. Dziś wyborcy PO, Nowoczesnej, sympatycy KOD-u chcieliby zaznaczyć swoją niezgodę, ale nie znaczy, że dojrzeli do wcześniejszych wyborów" - komentuje. Jego zdaniem chęć przeprowadzenia wcześniejszych wyborów to cząstka walki politycznej i nie ma takiej...Media Files:
https://i.iplsc.com/komorowski-gdy-w-pis-skonczy-sie-dzielenie-miejsc-przy-zlobi/0005KUNTHXBSYIP2-C459.jpg