Subscribe: Wywiady - Tylko w RMF24
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/feed
Preview: Wywiady - Tylko w RMF24

Wywiady - Tylko w RMF24Radio numer 1 w Polsce! Największa i najpopularniejsza stacja muzyczno-informacyjna. Zawsze najlepsza muzyka i najświeższe fakty. Posłuchaj nas online. Szydło do opiekunów osób niepełnosprawnych: Warto zakończyć ten protest

Sat, 21 Apr 2018 08:30:00 +0200

(image) „Jeżeli mogłabym poprosić rodziców, którzy są w tej chwili w Sejmie, żeby jednak uwierzyli panu premierowi i pani minister Rafalskiej (…) Więc proszę o to zaufanie i proszę też o to, żeby rodzice z dziećmi wrócili do domu, bo ta ustawa będzie, będzie przegłosowana, będzie przyjęta, pomoc będzie skierowana” – tak o protestach rodziców osób niepełnosprawnych mówiła w RMF FM wicepremier Beata Szydło. „W poniedziałek o 10 pani minister (Rafalska) spotka się ze swoimi pracownikami, którzy przygotowują już te założenia i projekt. Potrzeba na to...Media Files:
https://i.iplsc.com/szydlo-do-opiekunow-osob-niepelnosprawnych-warto-zakonczyc-t/0007BCNAANGB88HR-C459.jpg
Protestująca matka niepełnosprawnych dzieci: Czemu zarabiający więcej mają łożyć na nasze dzieci?

Fri, 20 Apr 2018 18:02:00 +0200

(image) "Czemu ci zarabiający więcej, mają łożyć na nasze dzieci? Jesteśmy podatnikami, płacimy podatki, państwo powinno nam (pomoc - przyp. red.) zapewnić" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM protestująca matka niepełnosprawnych dzieci Katarzyna Milewicz pytana o propozycję premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą daniny solidarnościowej. Pytana o to, czemu rodzice osób niepełnosprawnych nie przerywają protestu w Sejmie, gość Marcina Zaborskiego odpowiada: "Mamy ograniczone zaufanie do polityków. Mamy nadzieje, że prezydent dotrzyma słowa....Media Files:
https://i.iplsc.com/protestujaca-matka-niepelnosprawnych-dzieci-czemu-zarabiajac/0007BCC0N70HHV2N-C459.jpg
Siemoniak: My nie powiemy "600+". 13. emerytura - myślę, że to jest chwytliwe hasło PO

Fri, 20 Apr 2018 08:02:00 +0200

(image) "Nie wybraliśmy następcy, to czyste względy praktyczne, skoro Stanisław Gawłowski nie może sprawować funkcji, to ktoś inny tymczasowo musi go zastąpić, stąd Robert Tyszkiewicz jako p. o. sekretarza generalnego (…). Nikt nie miał wątpliwości, decyzja zapadła jednomyślnie" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak. "'Standardy białoruskie' polegają na tym, że areszt jest celem, a nie osądzenie sprawy i osądzenie człowieka, polegają na tym, ze jedna ze stacji telewizyjnych, rządowa, wszystko wie wcześniej" – dodał...Media Files:
https://i.iplsc.com/siemoniak-my-nie-powiemy-600-13-emerytura-mysle-ze-to-jest-c/0007B9MA9FBE1VGL-C459.jpg
Prof. Michał Głowiński: Getto (…) była to przestrzeń wypełniona ludźmi w łachmanach

Thu, 19 Apr 2018 18:02:39 +0200

(image) "Nie unikam wspomnień i nie unikam lektur. Natomiast unikam miejsc. Kiedy chodzi się po terenie dawnego getta – mimo, że śladów jest tam niewiele – to dla kogoś takiego jak ja, który to pamięta, to ta dzielnica Warszawy jest czymś niezwykle ponurym, czarnym, kojarzącym się ze strasznym ściskiem na tych ulicach" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Michał Głowiński badacz literatury, który getto zna nie tylko z książek. Jak dodaje, była to przestrzeń wypełniona ludźmi w łachmanach, którzy byli biedni, zagłodzeni. "Dla mnie sprawą...Media Files:
https://i.iplsc.com/prof-michal-glowinski-getto-byla-to-przestrzen-wypelniona-lu/0007B9OSUDCN74YK-C459.jpg
Szczerze z ludźmi władzy. Marcin Zaborski zaprasza na nowy program Post Scriptum!

Thu, 19 Apr 2018 17:27:13 +0200

(image) Niegdyś decydowali o losach państwa, byli jednymi z najważniejszych ludzi w kraju, zapisali się na kartach międzynarodowej polityki – dziś na życie publiczne patrzą z boku i dystansu. To właśnie z nimi Marcin Zaborski rozmawiać będzie w swoim nowym cyklu wywiadów Post Scriptum. Premierowy odcinek programu w niedzielę 22 kwietnia na RMF24!Media Files:
https://i.iplsc.com/szczerze-z-ludzmi-wladzy-marcin-zaborski-zaprasza-na-nowy-pr/0007B8YU9VOT2U2S-C459.jpg
Szewach Weiss: Antysemityzm i ksenofobia to choroby patologiczne

Thu, 19 Apr 2018 08:02:01 +0200

(image) „Jest to rocznica powstania w getcie. I dzisiaj jest też dzień niepodległości Izraela. To jest bardzo symboliczne” - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. Tematem rozmowy jest obchodzona dziś 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. Gość Roberta Mazurka mówił także, że w Polsce wciąż jest obecny antysemityzm. „Tam gdzie są Żydzi - jest antysemityzm. Tam, gdzie nie ma już Żydów, w dalszym ciągu istnieje antysemityzm i ksenofobia” - mówił Weiss. „To są choroby patologiczne” - dodał. Rozmówca RMF...Media Files:
https://i.iplsc.com/szewach-weiss-antysemityzm-i-ksenofobia-to-choroby-patologic/0007B73AIFLPRRLO-C459.jpg
Minister środowiska: Szyszko starał się zrobić dobrze, tylko przyjął nieodpowiednią metodę

Wed, 18 Apr 2018 18:02:00 +0200

(image) "Nie mam za co przepraszać" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM polityk Prawa i Sprawiedliwości i minister środowiska Henryk Kowalczyk pytany o to, czy przeprosi za to, co przez wiele miesięcy działo się w Puszczy Białowieskiej. Czy minister Jan Szyszko i rząd popełnili błąd rozszerzając wycinkę w puszczy? "Starał się zrobić dobrze, natomiast przyjął może metodę nieodpowiednią. (...) Zabrakło dialogu, natomiast działania były w dobrej woli" – uważa gość Marcina Zaborskiego. Pytany o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w...Media Files:
https://i.iplsc.com/minister-srodowiska-szyszko-staral-sie-zrobic-dobrze-tylko-p/0007B6AQG5A4NYWO-C459.jpg
Teresa Kapela o głosowaniu rodzinnym: To nie jest nowy pomysł. Znamy go od 10 lat

Wed, 18 Apr 2018 08:02:13 +0200

(image) „To jest pomysł, który padł na inauguracyjnej konferencji naszego związku 10 lat temu. Wtedy pan Andrzej Wielowieyski, analizując sytuację rodzin i sytuację demograficzną Europy, rzucił ten pomysł. On nie jest nowy, był już w Bundestagu” - mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Teresa Kapela, założycielka Związku Dużych Rodzin 3Plus, pytana o pomysł Jarosława Gowina na tzw. głosowanie rodzinne. Jedną z ogłoszonych w sobotę propozycji PiS jest także wynosząca 300 złotych wyprawka dla każdego ucznia do 18. roku życia. „To fantastyczne, że każdy,...Media Files:
https://i.iplsc.com/teresa-kapela-o-glosowaniu-rodzinnym-to-nie-jest-nowy-pomysl/0007B4VN9VORTVVS-C459.jpg
Miller: Cieszę się, że Jaruzelska ma na starcie większy poziom aprobaty niż szefowie partii

Tue, 17 Apr 2018 18:02:00 +0200

(image) "Jeśli słyszę, że każde dziecko ma otrzymać 300 złotych w momencie rozpoczynania roku szkolnego, to dlaczego miałbym nie klaskać?" - mówi Leszek Miller w Popołudniowej rozmowie w RMF FM pytany o ocenę obietnic złożonych przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy. Stwierdza jednak, że „w wystąpieniu pana premiera był groch z kapustą. Były rzeczy ciekawe, były rzeczy zbędne i były rzeczy tak populistyczne, że żaden człowiek nie powinien ich mówić". Gość Marcina Zaborskiego pytany o to, czy...Media Files:
https://i.iplsc.com/miller-ciesze-sie-ze-jaruzelska-ma-na-starcie-wiekszy-poziom/0007B45GY5UVUOT3-C459.jpg
Karczewski o głosowaniu rodzinnym: To propozycja. Ja jej nie popieram

Tue, 17 Apr 2018 08:02:00 +0200

(image) "To nie jest program, to jest propozycja. Ja jej nie popieram" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany o przedstawiony przez Jarosława Gowina pomysł głosowania rodzinnego. "Tym, którzy uważają, że Senat powinien być zlikwidowany powtarzam, że gdyby Senat zajmował się tylko i wyłącznie Polonią to 24 godziny na dobę byłoby za mało" - zauważył gość Roberta Mazurka. "Możemy się zastanowić, kto ma znaleźć się w Senacie, kiedy mają odbyć się wybory, czy wybory do Sejmu i Senatu mają odbywać się...Media Files:
https://i.iplsc.com/karczewski-o-glosowaniu-rodzinnym-to-propozycja-ja-jej-nie-p/0007B1PDHOYWK53X-C459.jpg