Subscribe: Klaus.cz
http://www.klaus.cz/rss.xml
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language:
Tags:
ale  ich  kenne ich  klaus pro  klause  migrační krize  pochopení současné  pro  sehr  und  václava klause  václava  war ich  že 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Klaus.cz

Klaus.czOficiální stránky prezidenta Václava Klause Milan Knížák: Pochybná výstava "Praha zítra?"

Tue, 24 Apr 2018 00:00:00 +0200

CAMP – Centrum architektury a městského plánování uspořádalo výstavu „Praha zítra? Nové stavební projekty“. Cituji z úvodu katalogu: „výstava představuje několik desítek stavebních záměrů, které … výrazným způsobem změní tvář Prahy v následujících letech“.

Z preambule k výstavě je druhý citát: „chceme se obracet do zahraničí pro příklady …“ Nikde ani slovo o tom, že Praha je historickým celkem, který má určitý architektonický charakter a že by bylo dobré vycházet z povahy historické Prahy víc než ze zahraničních příkladů, které jsou často matoucí, poněvadž vycházejí z jiných historických i architektonických souvislostí.
Kam nás vede Evropská unie

Sun, 22 Apr 2018 00:00:00 +0200

Očekáváte ode mne kritický projev k tématu Evropské unie. Snad Vás v tomto ohledu nezklamu, ale je třeba říci, že se v poslední době v Evropě něco významného mění. Pronést kritickou řeč k EU dnes už není hrdinským činem. Dnes je normální, ne-li dokonce povinné, Evropskou unii kritizovat. To už dělají skoro všichni s výjimkou bruselské administrativy a na ni napojených skupin de facto aktivistů v jednotlivých členských zemích EU.
Bemerkungen zur Freilassingsrede: Wohin führt uns die EU?

Sun, 22 Apr 2018 00:00:00 +0200

Sehr geehrter Herr Wutscher, sehr geehrter Herr Caspart, sehr geehrte Damen und Herren,

vielen Dank für Ihre Einladung und für die Gelegenheit diesen Teil des Oberbayerns wieder einmal besuchen zu dürfen. Diese wunderschöne Gegend kenne ich relativ gut, in der Stadt Freilassing war ich aber nur bei einem bekannten und sehr begabten Physiotherapeuten, Hansi Haas im Physiohaus. Sonst war ich hier noch nie. Besser als Städte kenne ich die Berge in der Umgebung. Mehrmals war ich am Loipl, Jenner und Rossfeld beim Skifahren.
Václav Klaus ml. pro deník Právo: Váleční šílenci

Mon, 16 Apr 2018 00:00:00 +0200

V sobotu ráno jsme stáli na prahu globální války. Teď (v neděli večer) to vypadá, že ještě má smysl psát nějaké komentáře na pondělí. Ale co bude zítra, nikdo neví.

Abych to shrnul. Naprosto odsuzuji roli bývalého „svobodného světa“, jakou sehrává na Blízkém východě v posledních letech. Sobotní raketové údery však definitivně přestavěly hodnoty dobro vs. zlo v tomto konfliktu. A zatáhly celý svět na kraj války.
"All Inclusive" - Pochopení současné migrační krize

Thu, 12 Apr 2018 00:00:00 +0200

(image) Kniha Stěhování národů, s.r.o.: Stručný manuál k pochopení současné migrační krize (s anglickým názvem Europe All Inclusive: A Brief Guide to Understanding the Current Migration Crisis) bývalého českého prezidenta Václava Klause, se spoluautorstvím arabsky mluvícího ekonoma Jiřího Weigla, byla již přeložena do šesti jazyků a nedávno byla vydaná maďarskou Századvég School of Politics Foundation, která je napojena na think tank Századvég, který je blízký politické straně FIDESZ vedené maďarským premiérem Viktorem Orbánem.
Václav Klaus pro MF Dnes: Jsme na prahu nové studené války

Fri, 06 Apr 2018 00:00:00 +0200

(image) Českými zahraničními vztahy otřáslo vydání hackera Nikulina. Američané nás za to chválí, Rusové kritizují, jak to vidíte vy?

Vidím to velmi ostře a jsem rád, že mám šanci to někde nahlas říct. To je přece navýsost politické téma a pokusy unikat k nějakým legislativním výkladům jsou naprostým omylem a zaváděním na scestí. V České republice bylo politicky rozhodnuto a podle mého názoru bylo rozhodnuto fatálně špatně. Zásadně s tím nemohu souhlasit.
Newsletter Institutu Václava Klause - březen 2018

Wed, 28 Mar 2018 00:00:00 +0200

(image) Březnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje projev Václava Klause z jeho vystoupení na vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu k 168. výročí narození prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka na Staroměstské radnici. Následuje projev maďarského premiéra Viktora Orbána o stavu národa s názvem Maďarsko před volbami, který vybral a přeložil Filip Šebesta. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Je regulace internetu útokem na svobodu slova?“ a text Hany Lipovské s názvem Návrat Evropského měnového fondu.
Notes for Peter Bauer's Speech in Budapest

Tue, 27 Mar 2018 00:00:00 +0200

(image) Many thanks for the invitation. I take it as a great idea to organize this conference. Peter Bauer deserves it. The whole today´s debate proves it. My task is, however, difficult. I hope you don´t expect from the last speaker to come with anything new and interesting. Everything has already been said. I can offer, perhaps, a slightly different perspective of a former politician and a former economist. 
Po čtvrt století znovu do Guatemaly

Tue, 20 Mar 2018 00:00:00 +0100

(image) V Guatemale se konalo v polovině března třetí Liberální fórum Latinské Ameriky (po Santiagu de Chile a po peruánské Limě) a já jsem tam byl pozván jako hlavní řečník.

Ale pěkně po pořádku. Po přestupu v Londýně jsem doletěl do Miami a přes víkend se snažil doléčit po těžké chřipce. Moc se mi to nedařilo. Miami je zvláštní město – i s okolím má 2,5 milionu obyvatel, ale nejsou vidět.
How to Make a Change in Latin America? A few tentative remarks

Sun, 18 Mar 2018 00:00:00 +0100

It is enormous pleasure and honour for me to be with all of you here this evening. Many thanks for bringing me to Guatemala and for giving me the extraordinary opportunity to address this very important gathering and such a distinguished international audience.

Let me start with mentioning that this is already my second visit to Guatemala. My first visit here was very brief, only one day and night.