Subscribe: Presseurop | Economie
http://www.presseurop.eu/nl/taxonomy/term/3/*/feed
Preview: Presseurop | Economie

VoxEeurop | Economie



The talk of the continent



 



Griekse reddingsplan: Washington gaf Griekenland advies over onderhandelingen bailout

Thu, 01 Oct 2015 09:13:23 +0100

I Kathimerini, Athene – De VS heeft Athene aangeraden om geen aanvallende houding ten opzichte van Duitsland aan te nemen en bondgenoten te zoeken. Meer....



Nieuwe bezuinigingen Griekenland: Inladen van de boot

Fri, 17 Jul 2015 11:00:58 +0100

I Kathimerini, Athene – Cartoon. Meer....



Na het Griekse referendum: “Het einde van de odyssee is nog niet in zicht”

Mon, 06 Jul 2015 17:24:48 +0100

, – De Grieken hebben gisteren tijdens het referendum een duidelijk 'nee' tegen de voorwaarden van een nieuw reddingsplan laten horen. De Europese pers is overwegend positief over dit democratische signaal, maar meent ook dat een akkoord over nieuwe hulp onontbeerlijk is. Meer....



Griekse schuldencrisis: Griekenland heeft meer nodig

Wed, 01 Jul 2015 12:31:09 +0100

Hospodářské noviny, Praag – Meer....



Griekse schuldencrisis: Slecht gezelschap voor Griekenland

Wed, 01 Jul 2015 12:18:48 +0100

De Standaard, Brussel – Meer....



Griekse schuldencrisis: Slecht gezelschap voor Griekenland

Wed, 01 Jul 2015 12:17:35 +0100

De Standaard, Brussel – Meer....



Griekse schuldencrisis: Tsipras speelt laatste troef uit

Tue, 30 Jun 2015 13:26:57 +0100

I Kathimerini, Athene – Door groen licht te geven voor een referendum op 5 juli over het nieuwe pakket bezuinigingsmaatregelen geniet de Griekse premier niet langer het vertrouwen van de Europese partners en staat zijn land aan de rand van de afgrond. Meer....



Profiel: Jeroen Dijsselbloem, de eurochirurg

Wed, 17 Jun 2015 10:31:53 +0100

Vrij Nederland, Amsterdam – Kan hij de monetaire Unie bij elkaar houden en een Grieks drama voorkomen? Hoeveel kans maakt hij op herbenoeming als voorzitter van de eurogroep? VN liep mee met Jeroen Dijsselbloem, die spannende tijden beleeft. Meer....



Spoorwegen: Madrid-Brussel: 12 uur reistijd

Thu, 04 Jun 2015 08:03:29 +0100

, – Hoe lang duurt het om vanuit Brussel een ander punt in Europa te bereiken? Peter Kerpedjiev heeft een kaart gemaakt waarop de reistijd per trein naar de grote steden in Europa vanuit de Europese hoofdstad is te zien. Voor regio's waar geen treinen rijden is een schatting van de reistijd per voet gegeven. Meer....



Een lezer raadt aan: Duitsland brengt stabiliteit eurozone in gevaar

Tue, 19 May 2015 11:29:47 +0100

The Daily Telegraph, Londen – Meer....



Vuurwapens: Servië heeft meeste handwapens

Sun, 12 Apr 2015 10:29:16 +0100

, – Meer....



Onderzoek naar de nieuwe rol van Duitsland in Europa: Het Vierde Rijk, echt?!

Fri, 03 Apr 2015 16:17:40 +0100

Der Spiegel, Hamburg – Meer....



Polen: “Jeugdwerkloosheid daalt”

Thu, 26 Mar 2015 12:20:29 +0100

Gazeta Wyborcza, Warschau – Meer....






Zweedse defensiedeal met Saudi-Arabië: Voor je principes staan

Fri, 13 Mar 2015 20:57:37 +0100

Trouw, Amsterdam – Cartoon. Meer....



Economisch herstel: Groei moet van binnenuit komen

Fri, 13 Mar 2015 08:42:11 +0100

Eutopia, Rome – De EU is de grootste en meest uitgebreide interne markt ter wereld. Wil de Unie overleven, dan moet zij naar binnen kijken om te ontdekken welke drijvende kracht zij in zich heeft om groei te stimuleren, schrijft de Italiaanse econoom Innocenzo Cipolletta. Meer....



Schuldencrisis: Berlijn, het zwarte schaap

Fri, 06 Mar 2015 17:34:07 +0100

Coulisses de Bruxelles, Brussel – Meer....



Schuldencrisis: Laten we Duitsland uit de eurozone gooien

Tue, 03 Mar 2015 16:02:49 +0100

Foreign Policy, Washington DC – Meer....



Swiss Leaks: Schandalig!

Wed, 11 Feb 2015 15:37:43 +0100

Le Temps, Genève – Cartoon. Meer....



Griekenland en de eurozone: “Doe maar, Angela, maak mijn dag”

Fri, 30 Jan 2015 13:37:35 +0100

The Economist, Londen – Meer....



Raadpleging TTIP: Overweldigende meerderheid tegen arbitragehoven

Fri, 30 Jan 2015 12:59:42 +0100

Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, Frankfurt – Meer....



ECB: Grote druk

Thu, 22 Jan 2015 20:29:52 +0100

De Groene Amsterdammer, Amsterdam – Cartoon. Meer....



Zwitsere frank – euro: Loskoppeling

Mon, 19 Jan 2015 12:49:13 +0100

Le Temps, Genève – Cartoon. Meer....



België: “Massale stakingen. Alles ligt stil”

Mon, 15 Dec 2014 13:48:43 +0100

Le Soir, Brussel – Meer....



Griekse presidentsverkiezingen: Griekse positie in eurozone in gevaar

Fri, 12 Dec 2014 14:29:12 +0100

I Kathimerini, Athene – Meer....



Belastingontwijking: “LuxLeaks: 35 nieuwe dossiers”

Wed, 10 Dec 2014 20:29:20 +0100

Le Soir, Brussel – Meer....






Investeringsplan Juncker: “Laatste kans om uit de crisis te komen”

Fri, 28 Nov 2014 11:21:15 +0100

, – Jean-Claude Junker, de voorzitter van de Europese Commissie, heeft op 26 november een investeringsplan van 315 miljard euro gepresenteerd dat bedoeld is om de Europese economie weer op gang te brengen. Meer....



Uitweg uit de crisis: “Europa zet in op miniplan om economie te stimuleren”

Wed, 26 Nov 2014 11:14:40 +0100

Les Echos, Parijs – Meer....



België: “Systeemfout België. Herstart het land opnieuw”

Mon, 24 Nov 2014 12:30:25 +0100

NRC Handelsblad, Amsterdam – Meer....



Vrijhandelsakkoord EU-VS: De stille revolutie van het TTIP

Thu, 20 Nov 2014 08:22:10 +0100

i, Lissabon – Meer....






Spoorwegen: Eindstation voor de nachttrein?

Thu, 13 Nov 2014 10:00:15 +0100

, – Meer....



LuxLeaks: “Belastingparadijzen zetten solidariteit op het spel”

Wed, 12 Nov 2014 14:59:02 +0100

Rzeczpospolita, Warschau – Meer....



LuxLeaks: Slechte start Juncker

Fri, 07 Nov 2014 17:03:32 +0100

Rzeczpospolita, Warschau – Meer....



Eurozone: “1000 miljard euro om de Europese groei te redden”

Fri, 07 Nov 2014 11:04:24 +0100

Les Echos, Parijs – Meer....



Banken: “Negen banken falen voor stresstest, Italië onder druk”

Mon, 27 Oct 2014 09:36:58 +0100

Financial Times, Londen – Meer....






Eurozone: “Economie Europa. ‘Die rust alleen maar wat uit’”

Fri, 24 Oct 2014 11:50:45 +0100

The Economist, Londen – Meer....



Eurozone: De zeven angsten van de markten

Fri, 17 Oct 2014 11:34:22 +0100

De Volkskrant, Amsterdam – Meer....



EU-Rusland: Rusland stapt naar Europees Hof om sancties

Fri, 17 Oct 2014 11:04:06 +0100

Financial Times, Londen – Meer....



Eurozone: “Aandelenprijzen dalen door angst voor nieuwe recessie in EU”

Thu, 16 Oct 2014 13:21:22 +0100

El Mundo, Madrid – Meer....



Frankrijk: “Nobelprijs: Frankrijk wint weer”

Tue, 14 Oct 2014 10:22:42 +0100

La Tribune, Parijs – Meer....



Buitenlandse investeringen: “China wijzigt koers en zet groot in op Europese activa”

Tue, 07 Oct 2014 15:22:02 +0100

Financial Times, Londen – Meer....



Terrorisme: Verwarring over terugkerende Europese jihadisten

Wed, 01 Oct 2014 23:13:28 +0100

The Guardian, Londen – Meer....



Crisis in Oekraïne: “Sancties uitgesteld”

Tue, 09 Sep 2014 15:15:45 +0100

Gazeta Wyborcza, Warschau – Meer....



Eurozone: “‘Super Mario’ schiet te hulp”

Fri, 05 Sep 2014 14:41:21 +0100

El Periódico de Catalunya, Barcelona – Meer....






Frankrijk: “Bewindscrisis”

Tue, 26 Aug 2014 22:17:53 +0100

Libération, Parijs – Meer....



Verenigd Koninkrijk: Amerikaanse banken bereiden zich voor op Brexit

Tue, 19 Aug 2014 17:59:25 +0100

Financial Times, Londen – Meer....