Some will say that the Necromorphs are mutants and zombies, but since they are dead reanimated consider that they are. Thus, Dead Space becomes part of this list with its tense and oppressive, in narrative perfectly basted and these intergalactic zombies that have made us jump from our seat more than once.

A masterpiece by where you look, Left 4 Dead 2 is the perfect sequel. A new handful of survivors must escape a zombie infested city to reach the transport vehicle to a safe area. The problem? The zombies are not as slow and dumb as popular culture would have us believe. Violence, blood and lots of action offer a very high intensity in this cooperative FPS.

Without a compelling story and graphics abutments, perhaps the greatest merit is that Killing Floor is so addictive. As soon as you start playing hordes upon hordes of zombies attacking you without rest or hesitation. The only alternative is to kill you one by one to ensure your survival. So you’re constantly on the edge of your seat thanks to the intensity of this title.

One of the best games “casual” in recent years could not miss on the list. Possibly the only title to feature zombies list friendly and charismatic, Plants Vs Zombies became a global fever thanks to his style of play to the “tower defense”, in its variety and uniqueness of weapons, a sense of mood and a soundtrack unbeatable unbeatable.

Dead Rising 2 (2010)

With a fun and clever premise, a single main character and the ability to use virtually any object as a weapon, Dead Rising 2 is the perfect way to close this list. It’s challenging, it has multiple options and present you with the opportunity to fight hundreds of zombies at once. What more could you want?

Игри с коли онлайн

Fri, 09 Dec 2011 09:29:00 -0500

Нов дизайн и геймплей в една от най-добрите игри с коли , която се играе онлайн. Единствена конкуренция правят игрите с борба. Когато момчетата излязат на ринга и започнат да се бият с другите пичове забавлението е гарантирано. Отделно има много украшения по начина на игра, които я правят още по интересна.

Играта е доста лъскава. Борците се перчат и предизвикват възхищение у тълпите от фенове около ринга, а те очакват безбройни комбинации от бойни техники. Когато става дума за самите мачове най-ефектни са състезателите, които пристигат с колите си преди битка.

На скоро един от шампионите във федерацията сподели колко много обича да играе игри с коли онлайн преди да се срещне с противниците си. Спортът е тежък и има много груби сблъсъци и огромен стрес и напрежение дали ще спечелиш и ще зарадваш своите фенове и за това състезателите имат нужда от разпускане преди мач.

Все пак играта не изглежда напълно реалистични, заради някои грешки, които налагат нулиране на някой мачове, но те биха подразнили основно най-върлите поддръжници на този спорт. Иначе имате възможност да направите сложни комбинации от движения за да ударите противника си по специфични места от тялото.

Действието е динамично и трябва да реагирате бързо преди контакт с опонента още преди указанията за комбинация от бутони да излезе на екрана. Има няколко нива на трудност и във всяко противниците реагират доста добре на вашите атаки. Бързо се учат на вашите движения и понякога е трудно да спечелите мач.

Възможно е да играете и срещу други хора в мултиплейър режим. Игрането в мрежа или онлайн е за предпочитане. Историята на развитие на играта е разочароваща, защото целите не са много ясни и има три основни пътя на развитие на главния герой. Игрите с насилие не са толкова забавни колкото игрите с коли.

УЕФА обвини Мауриньо и четирима от Реал Мадрид

Sat, 27 Nov 2010 11:11:27 -0500

УЕФА обвини треньора на Реал Мадрид Жозе Мауриньо и четирима играчи на Белия балет в неспортсменско поведение. Обвиненията се базират на факта, че португалският наставник накара Шаби Алонсо и Серхио Рамос да си изкарат нарочно втори жълти и респективно червени картони при успеха над Аякс в груповата фаза на Шампионската лига спорт.

Дисциплинарната комисия на УЕФА ще разследва Мауриньо за “неспортсменско поведение”, а играчите, които са обвинени, са Шаби Алонсо, Серхио Рамос, Икер Касияс и Йежи Дудек. Комисията на европейската централа ще обяви своето решение по случая следващия вторник. Мауриньо изпрати инструкции от пейката на Алонсо и Рамос да бавят времето, така че да бъдат изгонени и по този начин да нямат картони, когато започнат елиминациите в турнира.

Евра за Манчестър Сити.

Tue, 09 Nov 2010 05:20:50 -0500

Защитникът на Манчестър Юнайтед Патрис Евра сподели мнението си за градския съперник. Многобюджетният клуб никога не са крили амбициите си да изпреварят Юнайтед в резултатите и славата.

Двата отбора ще се срещат в двубой в сряда, но Евра не отдава толкова голямо значение на мача.

Винаги казват, че е дерби и нкикога а до сега не сме губили- каза защитникът.Не ме интересува какво казват хората - добави още той.

Разбира се, че мача е важен, но не е най-големият ни приоритет.Когато започнахме сезона мислихме за победа всеки мач и спечелване на Премиършип. Ще е добре да бием Сити, но няма да е нещо специално а нормално

Таджикистан поставя началото на футболен подем

Tue, 02 Nov 2010 10:26:00 -0400

Набързо ще нахвърляме малко уникален текст със спортна тематика с цел да разсмеем аудиторията. Таджикистанското правителство е решило да вложи 5милиона долара в школи за деца футболисти.

Лично президентът на републиката е открил първата школа в понеделник с грандиозна церемони, която бе отразена от всички медии.

Закупени са футболни топки, бутони, калци и качествени треньори от България в лицето на Христо Стоичков. на чист таджикистански той обеща класиране на младежкия, юношеския и отбор, както и на отборът по фигурно пързаляне за световното.

Героят от от САЩ 94 е поканен и за заместник директор на ТФС (Таджикистански футболен съюз)

И с Рууни Юнайтед ще диша прахта на Челси

Tue, 19 Oct 2010 07:40:29 -0400

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер коментира по любопитен начин информациите, свързани с евентуалната раздяла на Манчесър Юнайтед с голямата звезда на отбора Уейн Рууни.

Французинът напомни, че дори присъствието на Уаза, който през миналия сезон бе в най-добрата си форма, не помогна на Манчестър Юнайтед в борбата за титлата с Челси.

Венгер отказа да отговори дали има интерес да привлече Рууни на “Емиратс”, тъй като няма достатъчно информации доколко сведенията за бъдещето на английския национал са истина.

“Имам си достатъчно проблеми, за да се занимавам с това. В момента не е трансферен период. Всеки малък инцидент в Манчестър Юнайтед или Арсенал се превръща в нещо голямо, без значение дали изобщо има някаква истина в тези истории. В случая може да има, може и да няма, но аз не знам достатъчно, за да бъда въвличан в това. Челси стана шампион през миналия сезон. Рууни беше в Манчестър Юнайтед и не успя по никакъв начин да спре Челси”, каза Венгер.

Роналдиньо доволен от формата си в Милан

Fri, 15 Oct 2010 09:33:48 -0400

Бразилската звезда на италианския Милан Роналдиньо призна, че е много доволен от формата си в състава на „росонерите”. Бившият играч на Барселона дори добави, че се чувства така сякаш в момента играе най-добрия си футбол.

„Няма смисъл да се ядосвам на коментарите на хората, че не тичам в мачовете, след като аз знам, че помагам достатъчно на отбора. Смятам, че вече отново се намирам в най-добрата си форма. Иначе мисля само и единствено за Милан, много съм щастлив тук. Имам късмета и че не ми се налага да мисля за пари, а Берлускони ми каза, че мога да остана колкото пожелая, така че съм спокоен”, каза Диньо пред италианските медии.

Футбол - Байерн излиза без основни играчи срещу Хановер

Thu, 14 Oct 2010 10:33:28 -0400

Сериозни проблеми с контузии продължават да преследват шампиона на Германия Байерн (Мюнхен).

Тази събота баварците се изправят срещу тима на Хановер 96, като освен трайно контузените Ариен Робен и Франк Рибери от трибуните мача ще гледат капитанът Марк ван Бомел и Бастиан Швайнщайгер.

С контузии от двубоите на националните си отбори пък се завърнаха и двамата нападатели на тима Мирослав Клозе и Ивица Олич. 32-годишният голмайстор на Германия получи разкъсване на бедрения мускул по време на срещата с Казахстан и ще се нуждае най-малко от 10 дни за възстановяване.

Особен сериозно пък е положението на Олич, който за втори път в кариерата си получи счупване на носа и ще трябва да претърпи операция.

Това по всяка вероятност означава, че сред титулярите на Луис ван Гаал ще попадне Марио Гомес, който заедно с младока Томас Мюлер ще води атаката на тима.

Петков обвинен в симулативна игра срещу Спортинг

Wed, 06 Oct 2010 03:40:20 -0400

Собственикът на Левски Тодор Батков е обвинил лично вратаря Георги Петков в симулативна игра, информира „Меридиан Мач".

Бесен от загубата в Лисабон с 0:5 от Спортинг и надъхан от „сини" фенове, адвокатът е привикал Петков след мача.

Батков нападнал вратаря, който имаше основна вина за поне два от головете на португалците, с думите: Ти игра симулативно и пускаше гол след гол във вратата си, защото си заложил Левски да падне с 0:5.

Георги Петков отрекъл категорично обвиненията на собственика на клуба, като обявил, че е имал лош ден в Лисабон.

Както е известно, заради напрежението около Петков спортният директор на „сините" Георги Иванов пусна в почивка за няколко дни вратаря.

Според информация на „Меридиан Мач" е много вероятно Георги Петков да не играе за Левски до края на годината.

Същевременно стана ясно, че треньорът на вратарите в Левски Руслан Михайлов ще бъде освободен от поста си.

Това вероятно ще стане още днес, като собственикът на „сините" Тодор Батков го анонсира още след тежката загуба от Спортинг.

Той обяви, че ще има кадрови промени на „Герена", като намекна, че те ще са свързани със слабата форма на вратарите.

Един от вариантите за заместник на Руслан Михайлов е бившият треньор на „сините" вратари Валентин Захариев, който в момента работи в Славия.

Очаква се Руслан Михайлов, който е брат на боса на БФС Борислав, да продължи да работи на „Герена".

Късмет и дузпа в допълнителното време спасиха ЦСКА от загуба

Tue, 05 Oct 2010 04:44:52 -0400

С луд късмет и реализирана дузпа в 93-ата минута ЦСКА едва се добра до равенството 2:2 при символичното си гостуване на Локомотив (София) в дербито от 9-ия кръг на “А” група. Домакините поведоха с 2:0 след голове на Искрен Писаров и Цветан Генков до 25-ата минута, но с попадения на Маркиньос от фаул и дузпа червените стигнаха до едната точка.

През второто полувреме армейците изпуснаха още няколко чисти положения чрез Мишел Платини - на два пъти и Маркиньос, но като цяло играта им през по-голямата част от двубоя бе меко казано слаба.

Изключително слаб двубой изиграха опитните Маркиньос (въпреки двата си гола) и Тиеро, а на тяхното ниво се представиха младите Мартин Дечев и Килиън Шеридън. Не много по-различно игра показаха и останалите им съотборници с изключение на вездесъщия Райс Мболи, Джузепе Акуаро и Платини, който пропусна няколко чисти голови положения, но за разлика от останалите атакуващи футболисти поне излизаше на тях.

Футболният двубой  започна с гол на Локо Сф още в 11-ата минута, когато Румен Горанов центрира отляво, Дечев се подхлъзна фатално и Писаров с глава откри резултата. В 25-ата минута голмайсторът преодоля леко Дечев и центрира отдясно към непокрития Генков, който отново с глава покачи на 2:0. Двата гола преднина тотално объркаха армейците, които изпадаха в паника при всяка атака на железничарите и трябва да благодарят на своя вратар Мболи, че не получиха трето попадение.

В началото на втората част наставникът на ЦСКА Гьоре Йовановски смени слабите Дечев и Уилям Тиеро с Лукас Трекаричи и Платини. Бразилецът раздвижи играта в предни позиции, но с основна заслуга за опасностите пред вратата на Локо бе разсеяната игра на отбраната и вратарят на железничарите.

В 61-ата минута Милен Лахчев се подхлъзна и позволи на Платини да излезе очи в очи срещу Боян Пейков, но стражът на домакините спаси шута на нападателя. Седем минути по-късно железничарите допуснаха нова груба грешка, когато Пейков изрита нескопосано една топка, която попадна в Спас Делев, нисичкият нападател центрира отдясно към Платини, но бразилецът от 5 метра с глава би в ръцете на стража на железничарите.

Малко по-късно поредна грешка в защита на Локо изведе и Маркиньос сам срещу вратаря, но и той стреля в тялото на Пейков. Така се стигна до 73-ата минута, когато Маркиньос стреля от пряк свободен удар, топката мина през ръцете на вратаря на домакините и спря в неговата мрежа.

Драмата обаче тепърва предстоеше. Тя дойде в третата минута на даденото от рефера продължение. Павел Виданов бутна една топка в наказателното поле, ситуацията бе безобидна, но капитанът на Локо Кристиян Добрев се хвърли в краката на червения бранител и съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка. Домакините скочиха като ужилени за това отсъждане, тъй като поискаха да бъде отсъдена засада. Реферът не се съгласи с техните претенции и с изпълнението на дузпата се нагърби Маркиньос, който стреля лошо, но извади късмет, тъй като топката мина през ръцете на Пейков и се озова в неговата мрежа, с което ЦСКА се докопа до измъчено равенство - 2:2.

България - Бразилия: Върнете ни парите!

Mon, 04 Oct 2010 07:07:12 -0400

Разгневени от нежеланието на бразилските клоуни да играят в този мача по волейбол фенове от Бразилия, Италия и България отидоха до касите в залата и поискаха да им бъдат върнати по 40 евро, колкото са платили за да гледат този двубой.

“Това е точното отношение. Мач нямаше! Искаме си парите”, заяви българката Станимира Янева.

В касата обаче нямаше никой, тя бе тъмна и празна и нямаше кой да чуе оплакванията на недоволните фенове, колкото и да крещяха. Протестът на разгневените зрители бе по-скоро символичен, но не по-малко силен.

“Това не бе мач. Това беше срам! Бразилците не играха, въпреки че играха срещу почти младежкия отбор на България. Те са световни шампиони, №1”, заяви Янева.

“Бразилия трябваше да спечели, тъй като е в състояние да победи всеки отбор в света”, каза Янева, която бе част част от българските фенове в този мач. Общо 6050 зрители си бяха купили за мача България - Бразилия, който на практика не се игра.

“Разбирам ситуацията. `Това бе един грозен мач. Честно казано се чувствам много зле, че участвахме в него”, коментира тази ситуация селекционерът на Бразилия Бернардо Резенде.

Ще победим ли Испания? Заложете сега!

Готови сме за дербито с Интер

Fri, 01 Oct 2010 05:45:34 -0400

Нападателят на италианския гранд Ювентус Винченцо Якуинта смята, че той и съотборниците му са готови за дербито с Интер през уикенда.

“Бианконерите” постепенно подобряват играта си и снощи си пролича, че отборът демонстрира приятен за окото футбол в двубоя от груповата фаза на Лига Европа срещу Манчестър Сити, който завърши при равенство 1:1.

“Мисля, че сме готови да се изправим срещу Интер, но трябва да се научим да пазим топката в свое владение по-дълго време”, заяви Якуинта.

Нападателят коментира и възможността отново да попадне в националния отбор на Италия.

Той се разписа в снощния двубой срещу Манчестър Сити, но все още не знае, дали с играта си е успял да впечатли селекционера на “Скуадра Адзура” Чезаре Прандели.

“Не съм сигурен, дали съм се харесал на Прандели. Аз просто се върнах на терена след контузията, която имах, и правя всичко възможно да помагам на отбора и да се представям добре. Треньорът вече си решава, дали да разчита на мен или не”, отбеляза нападателят.

Морати впечатлен от Интер

Thu, 30 Sep 2010 10:06:51 -0400

Президентът на италианския гранд Интер Масимо Морати остана впечатлен от разромната победа с 4:0 над немския Вердер (Бремен).

Двата тима се изправиха един срещу друг късно снощи, а “нерадзурите” изиграха перфектен мач и съвсем заслужено се поздравиха с изразителния успех.

Самуел Ето'о се отчете с хеттрик в двубоя, а Уесли Снайдер също се разписа.

“Видях, че отборът е в отлична форма. Аз наистина харесах представянето ни срещу Вердер. За нас най-важното бе да спечелим този мач и да вземем три точки”, заяви Морати.

“Много ми харесаха младите ни играчи, наистина съм много впечатлен от тях. Определено мисля, че те се нуждат от повече игрово време и заслужават да получат шанс”, добави босът на “нерадзурите”.

“Пак повтарям, видях един наистина много силен отбор, но моето мнение е, че това далеч не e единственият път през този сезон, в който играхме силно”, завърши петролният магнат.

Хилдебранд ще пази на вратата на Спортинг в мача с Левски

Wed, 29 Sep 2010 04:00:03 -0400

Немският вратар на Спортинг (Лисабон) Тимо Хилдебранд ще направи дебюта си за клуба в утрешния мач срещу Левски за Лига Европа, съобщава португалското издание “А Бола”.

Бившият национал на Германия пристигна в отбора през лятото като свободен агент, след като договорът му с Хофенхайм изтече.

Очаква се той да получи шанс под рамката на вратата именно за двубоя срещу “сините”.

Треньорското ръководство на Спортинг може да направи някои изненадващи промени в състава, така че Левски трябва да внимава, пишат медиите в Португалия.

Футбол новини от Шампионска Лига

Фенербахче разпиля Касъмпаша, само Сърмов титуляр от българите

Tue, 28 Sep 2010 05:44:49 -0400

С хеттрик на Мамаду Нианг Фенербахче размаза Касъмпаша с 6:2 като гост в среща от 6-ия кръг на турската Суперлига.

Единствено халфът Георги Сърмов от българите в Касъмпаша игра, но той беше сред най-слабите на терена и логично получи оценка 0, както и още трима в неговия отбор, предаде БТА. Сърмов и партньорът му в средата на терена Хюсеин нямаха никакъв шанс срещу развилнелите се Емре Бельозоглу и Андре Сантош, както и бразилеца Алекс, който игра като трети вътрешен полузащитник.

Другият наш в тима на Касъмпаша - Николай Димитров, не се появи на терена. След изиграването на всички мачове от 6-ия кръг начело остава Бурсаспор на вратаря Димитър Иванков с 15 точки от пет мача, както и предстоящо решение за прекратения двубой с Газианпеспор.

На второ място с 13 точки и съперникът на ЦСКА в Лига Европа Бешиктащ, следван от Галатасарай с 12. Фенербахче събра 10 точки и се изкачи на 6-то място, а Касъмпаша остана на последното 18-о място с 2.

Любимият отбор на министър-председателя на Турция Реджеп Тайип Ердоган малко изненадващо поведе в резултата още в 6-ата минута чрез Шахин, след което обаче Алекс изравни от дузпа в 15-ата. Шест минути по-късно с далечен удар Емре направи 2:1, а Мамаду Нианг отбеляза първото си попадение в мача в 24-ата.

Ерсен Мартин, голмайстор на турското първенство преди четири сезона, върна интригата три минути след тома за 2:3. След почивката обаче Фенербахче не остави никакъв шанс за далеч по-скромните си противници и им набута още три гола - два на Нианг и един на Алекс.