Subscribe: Serwery www
http://serwery-www.blogspot.com/feeds/posts/default
Preview: Serwery www

Serwery www

Updated: 2018-03-05T08:30:23.874-08:00

 Serwery www ranking

2010-10-28T07:22:45.522-07:00

Zapewne jak wiele osób poszukujących serwera www zastanawiasz się jaki serwer będzie najbardziej odpowiedni dla twoich potrzeb . Niektórzy przecież poszukują serwera jak najtańszego, innych z kolei będzie interesował serwer profesjonalny i potrafiący sprostać największym internetowym przedsięwzięciom. Jeszcze inni szukają dobrego darmowego serwera www pod proste i mniej wymagające strony internetowe. Niezależnie od tego w której grupie się znajdujesz będziesz potrzebował informacji na temat tego jakie serwery www są obecnie najbardziej popularne.

W jaki sposób zorientować się w temacie serwerów www? Tutaj z pomocą przychodzi najpierw wyszukiwarka np. poprzez wpisanie frazy „serwery www ranking”, następnie jedna z wybranych dzięki temu stron na której bez większego problemu podejrzysz jakie serwery www są obecnie warte uwagi.
Możesz np. skorzystać np. ze stron takich jak:

www.hostranking.pl/ranking.php
www.top-hostings.com/platny.php
www.top-hostings.com/darmowy.php

Są to oczywiście tylko przykładowe strony, które mogą pomoc w wyborze dobrego serwera www. Nie należy zapominać także o sprawdzeniu opinii np. na jakimś forum webmasterskim poświeconym konkretnemu zagadnieniu jak np. hosting.Czym jest serwer www?

2010-10-28T07:20:11.035-07:00

Serwer WWW - program działający na serwerze internetowym, obsługujący żądania protokołu HTTP. To z serwerem WWW łączy się przeglądarka internetowa, by załadować wskazaną przez użytkownika stronę WWW.

Serwer WWW pośredniczy czasem w realizacji innych usług, np. zleca przetworzenie pliku źródłowego serwerowi PHP i wysyła przeglądarce stronę wynikową.

Najpopularniejszym serwerem WWW jest Apache. Według badań[1] ze stycznia 2010 obsługuje on prawie 54% wszystkich witryn internetowych na świecie. Drugim pod względem popularności jest Microsoft Internet Information Services (IIS).

Źródło:
Wikipedia