Subscribe: Nowoczesna Firma (download) - www.nf.pl
http://rss.nf.pl/download.xml?kategoria=multimedia&kategoria1=grafika-komputerowa
Preview: Nowoczesna Firma (download) - www.nf.pl

Nowoczesna Firma (download) - www.nf.pl

Last Build Date: Sun, 22 Apr 2018 04:58:09 +0200

Copyright: Copyright (c) Nowoczesna Firma All rights reserved.
 Roomeon 3D-Planer

Fri, 18 Apr 2014 00:00:00 +0200

Roomeon 3D-Planer to bezpłatny program do projektowania i aranżacji wnętrz. Aplikacja posiada innowacyjny interfejs, oferujący wygodę i jednocześnie niezwykłą prostotę podczas tworzenia dowolnego projektu. Przy użyciu tego oprogramowania możemy zaprojektować własne mieszkanie, a także wyposażyć wszystkie jego pomieszczenia w niezbędne elementy typu meble czy urządzenia RTV i AGD.
źródło: Roomeon 3D-Planer


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6053_3D-modelowanie-3D.gif
Canvas

Mon, 14 Apr 2014 12:21:36 +0200

Canvas to kompleksowe oprogramowanie do tworzenia profesjonalnych i efektownych elementów graficznych, animacji, prezentacji, map oraz ilustracji, który kładzie nacisk na precyzję. Canvas stanowi doskonałe narzędzie dla inżynierów, naukowców, grafików i innych specjalistów, którym zależy na tworzeniu przyciągających oko publikacji o charakterze technicznym, planów czy prezentacji. Program pozwala na tworzenie zarówno specjalistycznych ilustracji technicznych do umieszczenia w większych projektach, jak i profesjonalnych dokumentów gotowych do druku lub publikacji jako strony Internetowe dzięki narzędziom pozwalającym na kontrolę układu strony i typograficznym. Canvas umożliwia też modelowanie obiektów trójwymiarowych oraz wspomaga przy projektowaniu i tworzeniu projektów w aplikacjach CAD, ktorych pliki jest w stanie importować. Program oferuje możliwość importowania i szybkiego łączenia także innych elementów (teksty, animacje, zdjęcia), tworząc przy tym profesjonalny, gotowy do publikacji dokument. Oprócz tego posiada przydatne, podobne do tych znanych z pakietów CAD narzędzia do precyzyjnego rysowania elementów i ilustracji technicznych, a także tworzenia schematów blokowych oraz dynamicznych wykresów i tabel. Warto również zwrócić uwagę na możliwości programu w zakresie kartografii, które zapewnia moduł GIS. Program ma możliwość importu specjalistycznych danych zapisanych w powszechnie stosowanych w tej dziedzinie formatach (specjalnie przygotowane bitmapy, SHP, E00, RT1, SDTS, pliki tekstowe Garmina itp.), dobór odpowiednich jednostek i parametrów wizualizacji. Interfejs programu i układ poszczególnych narzędzi pracy może przysporzyć sporo kłopotów początkującym użytkownikom. Na szczęście znajdziemy w nim wbudowanego asystenta, który pomoże nam przy projektowaniu rysunków i wyszukiwaniu ukrytych funkcji i niezbędnych narzędzi.
źródło: Canvas


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6051_DTP-animacje-grafika-prezentacje.gif
Helicon Filter

Fri, 11 Apr 2014 13:46:21 +0200

Helicon Filter to edytor graficzny umożliwiający kompleksową obróbkę fotografii zapisanych w popularnych formatach (w tym również plikach RAW). Dzięki bogatej funkcjonalności i prostej obsłudze z pewnością znajdzie on zastosowanie zarówno u amatorów, jak również bardziej doświadczonych użytkowników. Aplikacja oferuje przejrzysty interfejs graficzny, w którym wszystkie dostępne narzędzia ulokowane zostały w przyborniku w górnej części okna głównego. Znajdziemy w nim funkcje przeznaczone do kadrowania i przycinania zdjęć, korekty ekspozycji, jasności, kontrastu, saturacji, manipulowania balansem bieli, nasyceniem kolorów, redukcji szumów, wyostrzania, zniekształcania obrazu czy też nakładania na fotografię tekstu. W przypadku ostatniej z wymienionych opcji edytor pozwala na automatyczne umieszczanie na zdjęciu różnych informacji zawartych w metadanych (np. parametrów aparatu, nazwy pliku, daty wykonania itp.). Wszystkie z dostępnych w Helicon Filter narzędzi mogą pracować w dwóch trybach - podstawowym, przeznaczonym dla początkujących oraz eksperckim, dającym możliwość ręcznej zmiany intensywności każdej z funkcji retuszu. Z pomocą programu wzbogacimy również nasze zdjęcia o ramkę i kilka podstawowych filtrów graficznych. Helicon Filter obsługuje następujące formaty zapisu zdjęć cyfrowych: BMP, JPG, JPEG, JPS, JP2, TIFF, TIF, PNG, PNS, GIF, PSD, CRW, CR2, DNG, ERF, X3F, RAW, MPO, DCR, KDC, MOS, MRW, NEF, ORF, RW2, PEF, RAW, SRW, SRF, SR2, ARW, PMP oraz ENC.
źródło: Helicon Filter


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6049_grafika-obrbka-zdj-pakiety-graficzne.gif
Houdini 3D Animation Tool

Fri, 04 Apr 2014 14:31:51 +0200

Pakiet oferuje właściwe wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do tworzenia grafiki 3D w tym możliwość modelowania, tworzenia animacji, symulacji zjawisk cząsteczkowych czy fizyki ciał sztywnych, płynów i ubrań. Program posiada możliwość importu z opracowanego przez Autodesk formatu FBX, co umożliwia łatwą współpracę aplikacji z innymi środowiskami 3D.
źródło: Houdini 3D Animation Tool


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6047_3D-grafika-modelaowanie-3D.gif
Movavi VideoSuite

Sat, 29 Mar 2014 00:00:00 +0100

W skład Movavi VideoSuite wchodzi zestaw aplikacji, pozwalających na wykonywanie wielu najpopularniejszych operacji na filmach, muzyce, zdjęciach i danych. Wszystkie one posegregowane i umieszczone zostały na zakładkach, w których znajdziemy m.in. narzędzia do konwersji, edycji i dzielenia video; tworzenia płyt DVD/Blu-Ray z filmami; przechwytywania obrazu z kamerki internetowej, pulpitu lub urządzenia zewnętrznego (VHS, TV itp.); odtwarzania i edycji wideo w 3D; konwersji muzyki pomiędzy różnymi formatami; tworzenia nośników Audio-CD i MP3-CD; rejestrowania dźwięku z mikrofonu; nagrywania danych i obrazów na płyty; zgrywanie zawartości nośników do postaci obrazów płyt oraz tworzenia ze zdjęć pokazów slajdów i udostępniania ich online. W wersji 10 pakietu poczyniono zmiany wpływające na szybkość konwersji. Ponadto pojawiły się narzędzia i funkcje pozwalające oglądać filmy 3D (w tym także 2D w 3D), a także je edytować, przechwytywać obraz z pulpitu oraz nagrywać video na płyty Blu-ray. Lista obsługiwanych formatów wejściowych i wyjściowych poszerzona została o MKV, WebM, OGV, SWF i AVCHD. Wśród predefiniowanych konfiguracji dla urządzeń mobilnych pojawiły się konfiguracje dla smartphone"ów i tabletów z systemem Android oraz Windows Phone 7. Całość, pomimo anglojęzycznego interfejsu, jest dość prosta w obsłudze.
źródło: Movavi VideoSuite


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6039_pakiety-multimedialne-zdjcia.gif
JPEGView

Wed, 26 Mar 2014 11:31:56 +0100

Aplikacja pomimo swoich małych rozmiarów oferuje użytkownikowi funkcjonalność, której z pewnością nie powstydziłyby się nawet komercyjne rozwiązania tego typu. Poza możliwością przeglądania grafiki, wyświetlania jej w trybie pełnoekranowym wraz z danymi EXIF (możliwa jest także ich edycja), prezentacji zbioru zdjęć jako pokaz slajdów lub filmik, daje ona również możliwość prostej ich manipulacji i obróbki. Korzystając z JPEGView obrócimy obraz o zadany kąt, stworzymy odbicie lustrzane, skorygujemy takie atrybuty zdjęć jak jasność, kontrast, saturacja czy nasycenie kolorów itp. Ponadto program oferuje ciekawą funkcje autokorekty obrazu, która automatycznie dostosowuje wspomniane powyżej parametry, zwiększając tym samym jakość prezentowanej grafiki. Zalet tej niewielkiej przeglądarki graficznej jest bardzo wiele. Małe rozmiary, niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe oraz bardzo szybkie działanie (nawet z plikami RAW) sprawiają, że może ona być wykorzystywana również na starszych komputerach. Co istotne, aplikacja daje możliwość konwersji plików RAW do popularnego formatu JPEG, stanowiąc tym samym alternatywę dla często płatnych konwerterów RAW. Pełna lista obsługiwanych przez JPEGView formatów graficznych obejmuje JPG, JPEG, BMP, PNG, TIF, TIFF, GIF, WEBP, WDP, HDP, JXR, PEF, DNG, CRW, NEF, CR2, MRW, RW2, ORF, X3F, ARW, KDC, NRW, DCR, SR2 oraz RAF.
źródło: JPEGView


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6023_grafika-edycja-plikw-przegldarki-graficzne.gif
Artweaver

Wed, 26 Mar 2014 00:00:00 +0100

Artweaver udostępnia cyfrowe ale realistyczne odpowiedniki narzędzi wykorzystywanych przez plastyków - różnego rodzaju pędzle, pióro, węgiel, kreda, ołówek, kredka, flamaster, gumka itd. Oferuje przy tym przydatne przy tworzeniu grafiki warstwy i przeźroczystości. W programie dostępnych jest kilkadziesiąt, pomocnych w pracy filtrów, których listę można powiększać korzystając z zewnętrznych wtyczek. Obsługuje własny format graficzny (AWD), a także popularne BMP, GIF, JPEG, PCX, TGA, TIFF i PNG. Bardzo pomocną funkcją jest obsługa tabletów dzięki czemu można malować w programie tak jak np. na kartce papieru.
źródło: Artweaver


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6042_edycja-zdj-edycja-obrazw.gif
Photostage Slideshow

Tue, 25 Mar 2014 00:00:00 +0100

Oferuje zestaw narzędzi pozwalających na stworzenie od podstaw efektywnych materiałów, które będzie można odtworzyć na komputerze, stacjonarnym odtwarzaczu DVD czy też telefonie lub przenośnych urządzeniach multimedialnych (np. iPod, iPhone, PSP). Z pomocą programu możemy dowolnie organizować pokazy slajdów, składające się z fotografii i filmików, nakładać na nie ciekawe efekty przejść oraz wzbogacać o ścieżkę dźwiękową lub nagraną za pośrednictwem programu narrację głosową. Photostage Slideshow oferuje także zestaw funkcji umożliwiających prostą obróbkę grafiki - przycinanie, zbliżanie, tworzenie panoram i zmianę jej podstawowych właściwości, a także dowolną konfigurację czasu wyświetlania poszczególnych składników - w tym także czasu trwania nałożonych efektów przejść itp. Program wspiera metodę "przeciągnij i upuść", za pośrednictwem której bardzo łatwo możemy dodawać do projektu kolejne komponenty. Całość w połączeniu z niezwykle przyjaznym interfejsem graficznym sprawia, że pomimo angielskiej wersji językowej nikt nie powinien mieć problemów z obsługą aplikacji. Lista wspieranych formatów - wejściowe: Grafika: bmp, gif, jpg, jif, jiff, jpeg, exif, png, tif, tiff, psd, tga, pcx, jp2, wmf, ico; Audio: wav, mp3, mp2, mpga, m4a, ogg, avi, mid, flac, aac, wma, dct, au, aiff, ogg, raw, msv, dvf, vox, cda, atrac, gsm, dss, sri, shn, dss, msv, wmv; Video: avi, mpeg, wmv, divx, xvid, mpeg1\2\4, mp4, mov, asf, vob, ogm, 3gp, h.264, rm; - wyjściowe: Video: avi, wmv, asf, mpg, 3gp, mp4, mov, a takze zgodne z urządzeniami iPod, iPhone, PSP, Mobile Phone, Pocket PC; Nośniki: DVD, CD, Blu-ray, HD-DVD;
źródło: Photostage Slideshow


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6035_prezentacje-multimedialne-obrbka-zdj.gif
Face Off Max

Mon, 24 Mar 2014 00:00:00 +0100

Kreator przeprowadzający użytkownika przez każdy etap podmiany twarzy sprawia, że obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna. Na początku mamy możliwość wyboru zdjęcia (z wbudowanej biblioteki lub z dowolnego pliku), do którego chcielibyśmy wstawić inną twarz. Następnie wybieramy zdjęcie i za pomocą prostego narzędzia zaznaczamy twarz, która ma zostać wkomponowana w inną fotografię. W ostatnim etapie umieszczamy w odpowiednim miejscu twarz i za pomocą suwaków dopasowujemy kolor skóry twarzy do ciała. Face Off Max poza swoją główną użytecznością oferuje również dodatkowo możliwość dodawania chmurek z opisami do zdjęć. Gotowe projekty możemy zapisać do grafik lub wysłać bezpośrednio na dowolny adres e-mail. Ograniczenia wersji testowej Znak wodny dodawany podczas zapisywania gotowego projektu Ograniczona liczba domyślnych szablonów
źródło: Face Off Max


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6028_grafika-rastrowa-obrbka-zdj-grafika.gif
Greenshot

Fri, 21 Mar 2014 00:00:00 +0100

Aplikacja pozwala na błyskawiczne przechwytywanie zrzutów ekranowych i edytowanie ich w specjalnym, wbudowanym edytorze graficznym. W dodatku potrafi otwierać obrazki ze schowka systemowego i bezpośrednio z plików znajdujących się w komputerze. Obsługuje następujące formaty graficzne JPG, PNG, GIF lub BMP. Korzystając z tego oprogramowania możemy wykonać zrzut ekranu z całego pulpitu lub jego dowolnego obszaru, a także z aktywnego uruchomionego okna. Greenshot umożliwia przesyłanie zrzutów ekranowych do różnych serwisów i usług internetowych, a także pozwala na wysyłanie obrazków drogą elektroniczną (współpracuje z Mozilla Thunderbird, Outlook itp.). Po wykonaniu dowolnego zrzutu ekranowego pojawi się edytor graficzny, który może służyć jako narzędzie do retuszu, dodawania kształtów na ekranie lub adnotacji oraz wykonywania wielu innych czynności na przechwyconym screenie. Z jego pomocą możemy rysować nowe elementy graficzne takie jak linie, strzałki, prostokąty, a nawet dodawać tekst. Oprócz tego edytor pozwala na kadrowanie obrazów oraz dodawanie do nich różnych efektów.
źródło: Greenshot


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6041_Przechwytywanie-obrazu-edytor-graficzny-zrzut-ekranu.gif
Artlantis Studio

Fri, 14 Feb 2014 12:09:18 +0100

Bogata biblioteka shaderów (materiały wraz z teksturami) oraz zarządzanie obiektami i światłami znacząco przyspieszają proces przygotowywania renderingów. Wykonywanie nawet najbardziej zaawansowanych fotoprezentacji nie wymaga żmudnych prób i eksperymentowania z ustawieniami parametrów programu. Silnik renderujący pozwala generować dokładny podgląd modeli 3D w oknie roboczym. Dzięki temu łatwiej przewidzieć wygląd ostatecznego renderingu końcowego. Artlantis Studio oferuje również funkcje automatycznej zmiany intensywności światła pomiędzy różnymi warunkami oświetlenia (jak np. zmrok, pełne słońce, oświetlenie sztuczne) bez przeprowadzania niepotrzebnych prób i korygowania ustawień.
źródło: Artlantis Studio


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6017_modelowanie-3D-grafika-wizualizacja.gif
Ashampoo Photo Commander

Wed, 12 Feb 2014 09:03:00 +0100

Program poza takimi opcjami jak zmiana rozmiaru, nasycenie, wyostrzanie, odwracanie, usuwanie efektu czerwonych oczu itp. posiada jeszcze wiele innych przydatnych funkcji. Do nich z pewnością należy zaliczyć menu z gotowymi efektami, wśród których można znaleźć rozmycie, rzuć cień, szkicownik, mozaika itp. Dodatkowo Photo Commander posiada szereg przydatnych narzędzi pozwalających m. in. na masowe przekształcanie obrazków i nazw plików, tworzenie albumów internetowych, znajdowanie duplikatów i podobnych obrazów, tworzenie pokazów slajdów i nagrywanie ich na płyty CD/DVD, optymalizacje plików JPG, przechwytywanie ekranu i znacznie więcej. Aplikacja oferuje także funkcję, umożliwiająca łączenie kilku zdjęć i tworzenia z nich panoramy. O tego typu opcję prosiło wielu użytkowników, wśród których byli również nasi czytelnicy. Ponadto Photo Commander 11 oferuje możliwość wyszukiwania duplikatów zdjęć, generowania pokazów slajdów wykorzystując efekt "Ken Burns" czy tworzenia wirtualnych albumów za pomocą metody przeciągnij i upuść. Zmiany obejmują również moduł odpowiedzialny za łatwe importowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu cyfrowego lub skanera. Jedną z ciekawszych funkcji jakie pojawiły się w Ashampoo Photo Commander 11 jest możliwość cofania się w czasie i odwracania wprowadzonych modyfikacji obrazu dzięki zintegrowanej opcji tworzenia kopii zapasowych. Wśród nowości pojawiły się również dwa nowe narzędzia do edycji fotografii. Narzędzie Tilt-Shift, które pozwala na tworzenie miniaturowych scen oraz Pen Effect umożliwiające precyzyjną selekcję pikseli do wprowadzania pożądanych efektów. Dodatkowo program umożliwia pracę z obrazami 3D i pozwala na otwieranie, zapisać i wyświetlanie informacji o metadanych formatu Adobe XMP. Przeglądarka została również zoptymalizowana pod kątem szybkości wyświetlania i modyfikowania grafik.
źródło: Ashampoo Photo Commander


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6014_obrbka-zdj-grafika-katologowanie-zdj-galerie-fotograficzne.gif
SlideDog

Wed, 12 Feb 2014 08:38:15 +0100

Aplikacja na tle konkurencji wyróżnia się pieczołowicie dopracowanym i intuicyjnym interfejsem graficznym, w którym poszczególne opcje pozostają w zasięgu ręki na każdym etapie pracy nad projektem. W skład kreowanej prezentacji wchodzić mogą pliki ulokowane na lokalnym dysku twardym, materiały dostępne online, jak również klipy wideo bezpośrednio z serwisu YouTube. Sam proces tworzenia prezentacji jest bardzo prosty i ogranicza się do importu materiałów, a następnie ich organizacji na osi czasu. Inną, godną uwagi funkcjonalnością SlideDog jest możliwość transmisji naszej prezentacji w trybie online. Uaktywnienie odpowiedniej opcji pozwala w kilka sekund wygenerować link oraz dane dostępowe do naszego projektu, które przekazane naszym widzom umożliwią im obejrzenie prezentacji. Z poziomu narzędzia utworzymy także proste ankiety do zbierania opinii na temat naszej pracy. SlideDog obsługuje większość najpopularniejszych formatów multimediów, grafiki czy dokumentów. Jednak praca z nimi okraszona jest pewnymi wymaganiami. Przykładowo, chcąc korzystać z plików wideo w systemie musimy posiadać zainstalowany odtwarzacz VLC, obsługa prezentacji PowerPoint (PPT, PPTX) wymaga obecności pakietu Microsoft Office itp.
źródło: SlideDog


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6012_grafika-obrbka-zdje-prezentacje-multimedialne.gif
Helicon Filter

Thu, 30 Jan 2014 13:19:42 +0100

Aplikacja oferuje przejrzysty interfejs graficzny, w którym wszystkie dostępne narzędzia ulokowane zostały w przyborniku w górnej części okna głównego. Znajdziemy w nim funkcje przeznaczone do kadrowania i przycinania zdjęć, korekty ekspozycji, jasności, kontrastu, saturacji, manipulowania balansem bieli, nasyceniem kolorów, redukcji szumów, wyostrzania, zniekształcania obrazu czy też nakładania na fotografię tekstu. W przypadku ostatniej z wymienionych opcji edytor pozwala na automatyczne umieszczanie na zdjęciu różnych informacji zawartych w metadanych (np. parametrów aparatu, nazwy pliku, daty wykonania itp.). Wszystkie z dostępnych w Helicon Filter narzędzi mogą pracować w dwóch trybach - podstawowym, przeznaczonym dla początkujących oraz eksperckim, dającym możliwość ręcznej zmiany intensywności każdej z funkcji retuszu. Z pomocą programu wzbogacimy również nasze zdjęcia o ramkę i kilka podstawowych filtrów graficznych. Helicon Filter obsługuje następujące formaty zapisu zdjęć cyfrowych: BMP, JPG, JPEG, JPS, JP2, TIFF, TIF, PNG, PNS, GIF, PSD, CRW, CR2, DNG, ERF, X3F, RAW, MPO, DCR, KDC, MOS, MRW, NEF, ORF, RW2, PEF, RAW, SRW, SRF, SR2, ARW, PMP oraz ENC.
źródło: Helicon Filter


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6009_grafika-obrbka-zdj.gif
Light Image Resizer

Tue, 21 Jan 2014 11:22:33 +0100

Stanowi idealne rozwiązanie dla osób poszukujących oprogramowanie do szybkiej i wygodnej zmiany rozmiaru zdjęć i konwertowania ich do innego dowolnego formatu. Warto dodać, że aplikacja umożliwia modyfikowanie wielu plików graficznych w tym samym czasie, czyli możemy edytować je zbiorczo i hurtowo zmieniać im nazwę oraz rozmiar. Po dodaniu dowolnej ilości zdjęć do programu, można zmienić ich rozdzielczość za pomocą gotowych profili lub ręcznie dopasować odpowiednią szerokość i wysokość obrazków. Light Image Resizer posiada również narzędzia umożliwiające wysyłanie gotowych zdjęć pocztą elektroniczną, a także pozwalające na dodawanie obramowania, własnych znaków wodnych i dostosowywanie rozdzielczości do portretu. Natomiast podczas zmiany rozdzielczości plików graficznych, można ustawić ich jakość oraz odpowiedni format (JPG, PNG, BMP, PSD, TGA, PDF). Obsługuje procesory wielordzeniowe i przetwarzane równoległe, dzięki czemu proces konwersji plików przebiega znacznie szybciej niż u innych aplikacji tego samego typu. Zdjęcia możemy dodawać nie tylko nie tylko z poziomu programu, ale również z menu kontekstowego Eksploratora Windows. Nie zabrakło w nim również dodatkowych funkcji pozwalających na tworzenie kopii plików graficznych, kompresowanie ich do formatu ZIP, a także udostępnianie w serwisie społecznościowym Facebook.
źródło: Light Image Resizer


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6006_akcesoria-graficzne-grafika-pliki-graficzne.gif
Mosaizer Pro

Mon, 13 Jan 2014 15:58:10 +0100

Praca z programem odbywa się przy użyciu prostego kreatora, prowadzącego użytkownika przez wszystkie etapy budowania mozaiki. W 3 kolejnych krokach zdefiniować należy wzorcowy obraz, rozmiar poszczególnych "kafelków" oraz ich ilość w poziomie, a także opcjonalnie dostroić podstawowe parametry zdjęcia źródłowego. Aplikacja wspiera pliki graficzne w formatach BMP, JPG oraz PNG.
źródło: Mosaizer Pro


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6001_fotomonta-grafika-kola-mozaika.gif
Aurora 3D Text Logo Maker

Wed, 18 Dec 2013 11:43:59 +0100

Oprogramowanie wyposażone zostało w przyjazny interfejs użytkownika, który pomimo dysponowania sporą funkcjonalnością pozostaje intuicyjny i prosty w obsłudze. Oferuje ono kilkanaście ciekawych szablonów, które podczas projektowania mogą być dowolnie edytowane i dostosowywane do własnych preferencji. Nie zabrakło także pokaźnego zbioru najróżniejszych kształtów, stylów, efektów oraz tekstur. Aurora 3D Text & Logo Maker daje możliwość importowania dowolnych plików z grafiką, a także trójwymiarowych modeli obiektów stworzonych przy użyciu zewnętrznego oprogramowania. Wyposażone ono zostało w funkcje, pozwalające dostosowywać obszar renderowania, korzystać z trybu oświetlenia, tworzyć proste animacje itp. Istotną zaletą narzędzia jest rozbudowana funkcja cofania i przywracania wprowadzonych zmian, umożliwiające nieograniczone przemieszczanie się po różnych etapach tworzenia naszego projektu. Program oferuje użytkownikowi ponad 200 szablonów obiektów 3D, 50 profesjonalnych szablonów projektów, 80 stylów obiektów, przeszło 3000 symboli (z możliwością importowania SVG), a także 60 dodatkowych czcionek oraz kilka animowanych efektów. Gotowy projekt zapisany może być do pliku graficznego PNG, JPG, Tiff, BMP, GIF, TGA lub wyeksportowany jako krótki film, animacja SWF i GIF, bądź jako sekwencja obrazów.
źródło: Aurora 3D Text Logo Maker


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5992_3D-trjwymiarowe-obiekty-grafika.gif
Zoner Photo Studio

Wed, 18 Dec 2013 11:38:26 +0100

Wśród nich znajdziemy między innymi przewodnik dla fotografii panoramicznej umożliwiający stworzenie zdjęcia panoramicznego z kilku poszczególnych obrazów oraz funkcję do realizacji obrazów w pseudo-3D (anaglify). Wiele wbudowanych filtrów i gotowych efektów specjalnych umożliwia w łatwy sposób przerobienie obrazów w grafiki nie do poznania. Narzędzia takie jak żelazko, wypełnienie czy pędzel zapewniają precyzyjny retusz fotografii. Żelazko używane jest do opracowania delikatnych detali, na przykład zdjęcie portretowe. Wypełnienie jest stosowane do wypełnienia powierzchni tym samym odcieniem koloru, natomiast Pędzel do lokalnego kolorowania.
źródło: Zoner Photo Studio


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5991_przegldarki-graficzne-edycja-zdj-grafika.gif
Photo Stamp Remover

Fri, 22 Nov 2013 14:41:21 +0100

Program ten z powodzeniem wykorzystywany może być do usuwania ze zdjęć takich elementów jak znaki wodne, zapisane przez aparaty informacje o dacie i czasie wykonania oraz innych, zajmujących większą powierzchnie fotografii obiektów – np. ludzi, samochodów, drzew itp. Proces modyfikacji jest w pełni automatyczny i opiera się o inteligentne mechanizmy wypełniania wskazanego obszaru przez tekstury generowane na podstawie otaczających go pikseli. Obsługa Photo Stamp Remover ogranicza się jedynie do oznaczenia przez użytkownika obiektu, który ma być usunięty. Oferowane są 2 tryby korekty – szybki oraz dokładny, dający lepsze efekty wyjściowe. Narzędzie wspiera tryb wsadowy, umożliwiający wygodną pracę z całymi zbiorami zdjęć, obsługując przy tym następujące formaty graficzne: JPEG, JPG, BMP, GIF, PNG, ICO, TIF, TGA, PSD, PCX oraz WMF.
źródło: Photo Stamp Remover


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5971_fotografia-grafika-zdjcia.gif
JPEGView

Fri, 22 Nov 2013 14:32:22 +0100

Aplikacja pomimo swoich małych rozmiarów oferuje użytkownikowi funkcjonalność, której z pewnością nie powstydziłyby się nawet komercyjne rozwiązania tego typu. Poza możliwością przeglądania grafiki, wyświetlania jej w trybie pełnoekranowym wraz z danymi EXIF (możliwa jest także ich edycja), prezentacji zbioru zdjęć jako pokaz slajdów lub filmik, daje ona również możliwość prostej ich manipulacji i obróbki. Korzystając z JPEGView obrócimy obraz o zadany kąt, stworzymy odbicie lustrzane, skorygujemy takie atrybuty zdjęć jak jasność, kontrast, saturacja czy nasycenie kolorów itp. Ponadto program oferuje ciekawą funkcje autokorekty obrazu, która automatycznie dostosowuje wspomniane powyżej parametry, zwiększając tym samym jakość prezentowanej grafiki. Zalet tej niewielkiej przeglądarki graficznej jest bardzo wiele. Małe rozmiary, niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe oraz bardzo szybkie działanie (nawet z plikami RAW) sprawiają, że może ona być wykorzystywana również na starszych komputerach. Co istotne, aplikacja daje możliwość konwersji plików RAW do popularnego formatu JPEG, stanowiąc tym samym alternatywę dla często płatnych konwerterów RAW. Pełna lista obsługiwanych przez JPEGView formatów graficznych obejmuje JPG, JPEG, BMP, PNG, TIF, TIFF, GIF, WEBP, WDP, HDP, JXR, PEF, DNG, CRW, NEF, CR2, MRW, RW2, ORF, X3F, ARW, KDC, NRW, DCR, SR2 oraz RAF.
źródło: JPEGView


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5969_grafika-przegldarki-graficzne.gif