Subscribe: Nowoczesna Firma (download) - www.nf.pl
http://rss.nf.pl/download.xml?kategoria=multimedia&kategoria1=pulpity-i-system
Preview: Nowoczesna Firma (download) - www.nf.pl

Nowoczesna Firma (download) - www.nf.pl

Last Build Date: Sat, 21 Apr 2018 19:31:53 +0200

Copyright: Copyright (c) Nowoczesna Firma All rights reserved.
 Driver Booster

Fri, 09 May 2014 11:45:37 +0200

Driver Booster to kolejne użyteczne i zarazem bezpłatne narzędzie, które udostępnione zostało przez znaną na całym świecie firmę IObit. Umożliwia ono zarządzanie sterownikami do urządzeń w systemie Windows, dbając o to, by na komputerze zainstalowane było zawsze najaktualniejsze oprogramowanie sterujące pracą różnych jego podzespołów. Program znajduje się obecnie w fazie rozwoju, jednak już na chwilę obecną jest na tyle dopracowany, że można go bez wahania zainstalować i używać bez obawy o stabilność systemu. Jego głównym zadaniem jest dokładne skanowanie komputera i wykrywanie wszystkich przestarzałych sterowników do sprzętu. Driver Booster charakteryzuje się dużą szybkością pracy. Sam proces diagnostyki zajmuje w przypadku standardowego komputera zaledwie kilka sekund. Gdy już proces analizy komputera i zainstalowanych na nim sterowników zostanie zakończony narzędzie wyświetla w głównym oknie listę wszystkich przestarzałych sterowników, które należy zaktualizować. Poza informacją o dokładnej nazwie urządzenia, do którego się one odnoszą Driver Booster ocenia również jak bardzo przestarzałe są wykryte sterowniki, umożliwiając ich sprawną i wygodną aktualizację. Co istotne, program tworzy punkty przywracania, pozwalając przywrócić system do pierwotnego stanu w razie niepowodzenia. W ustawieniach możemy zdefiniować czy Driver Booster uruchamiany ma być wraz z Windowsem oraz co jaki czas ma być przeprowadzana analiza sterowników. Narzędzie podczas pobierania z bazy aktualnego oprogramowania dla urządzeń wspiera serwery proxy.
źródło: Driver Booster


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/6059_sterowniki-Zarzdzanie-sterownikami.gif
EarthView

Wed, 03 Jul 2013 12:57:06 +0200

EarthView to aplikacja zamieniająca standardową tapetę w dynamiczne centrum obserwacji naszej Planety uwzględniając dzień i noc panującą na kontynentach. Program obsługuje mapy i różne widoki globu, obszary miejskie, światła miasta, efekty atmosferyczne, chmury, czas lokalny i znacznie więcej. Obsługa innych map (widok fotograficzny czy artystyczny) sprawia, że za pomocą aplikacji EarthView użytkownik ma możliwość spojrzenia na Ziemię z innej perspektywy. Dodatkowo EarthView instaluje w systemie wygaszacz ekranu wyświetlający Ziemię z widoku satelitarnego.
źródło: EarthView


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5841_pulpit-wygaszacz-pulpitu-tapeta-na-pulpit-powoki-pulpitu.gif
XWidget

Tue, 11 Jun 2013 10:33:19 +0200

XWidget to wysoce konfiguralna platforma, dająca możliwość wyświetlania na pulpicie systemu wielu użytecznych i przydatnych widżetów. Mogą to być m.in. zegarki, niewielkie przeglądarki grafiki, gadżety monitorujące pracę komputera i wyświetlające na ekranie parametry jego pracy, czytniki RSS lub tzw. launchey, czyli paski zawierające skróty do programów lub najpopularniejszych lokalizacji na dysku twardym. Aplikacja w odróżnieniu od standardowych systemów widżetów w Windows Vista i 7 oraz innych rozwiązań tego typu uruchamia się znacznie szybciej, a także co istotne zużywa mniejsze partie zasobów systemowych. XWidget daje użytkownikowi możliwość wyświetlania na pulpicie wybranych widżetów w dowolnych układach. Możliwa jest nie tyle łatwa zmiana pozycji gadżetu na pulpicie, co również jej blokowanie, deklarowanie poziomu przezroczystości i czy widżet ma być wyświetlany ponad innymi oknami, a także nawet poziomu nachylenia. Domyślnie instalowany jest pakiet kilkunastu najpopularniejszych gadżetów, a większą ich ilość wyszukać i pobrać można z poziomu aplikacji lub internetowej galerii. Kolejnym, bardzo ważnym elementem XWidget jest graficzny edytor widżetów. Pozwala on na zaawansowaną edycję a nawet tworzenie własnych gadżetów. Z jego poziomu stosunkowo łatwo zmienimy rozmiary wybranego widżeta, zastosowaną w nim grafikę oraz ikony, jego zachowanie oraz najważniejsze atrybuty. W przypadku kreowania od podstaw własnych gadżetów do dyspozycji użytkownika pozostawiono wszystkie najważniejsze komponenty, takie jak grafiki, ikony, przyciski, teksty i wiele innych. Po zakończeniu prac gotowy projekt można zapisać, spakować, a następnie udostępnić innym użytkownikom.
źródło: XWidget


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5787_pulpit-akcesoria-widet-programy-do-pobrania.gif
SyncBack Freeware

Mon, 20 May 2013 15:22:33 +0200

Całkowicie bezpłatny, a przy tym stosunkowo rozbudowany program do archiwizowania i ew. także synchronizacji danych. Umożliwia tworzenie kopii ważnych plików we wskazanej lokalizacji (dysk lokalny lub sieciowy, serwer FTP, nośnik wymienny). Archiwizacje mogą być wykonywane automatycznie, bez interwencji użytkownika i co zadany okres czasu (naturalnie po wcześniejszym zdefiniowaniu harmonogramu). W przypadku gdy część danych wymaga częstej archiwizacji, część rzadszej, a jeszcze inne powinny być archiwizowane na żądanie, można skorzystać z pomocnych profili. Program potrafi ponadto przywrócić dane w przypadku ich skasowania lub awarii dysku, może także służyć jako narzędzie do synchronizacji plików. Wykonywanie wszystkich operacji ułatwia polskojęzyczny interfejs.
źródło: SyncBack Freeware


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5749_odzyskiwanie-danych-program-do-archiwizowania-synchronizacja-danych-tworzenie-kopii.gif
Auslogics BitReplica

Thu, 09 May 2013 12:37:20 +0200

Auslogics BitReplica to bezpłatne narzędzie, pozwalające sprawnie i wygodnie tworzyć kopie zapasowe cennych dla użytkownika danych - dokumentów, multimediów itp. Program działa w oparciu o profile, których stworzyć możemy dowolną ilość. Deklarujemy w nich pliki i foldery uwzględniane podczas archiwizacji, lokalizację, do której będą one kopiowane, tryb wykonywanych kopii, harmonogram wykonywania backupów, a także wykluczone z archiwizacji dane i kilka bardziej zaawansowanych ustawień jak np. weryfikacja danych po ich archiwizacji. Auslogics BitReplica oferuje tryby pracy, dające możliwość prostego kopiowania danych pomiędzy dwoma wskazanymi lokalizacjami, ich synchronizację, pełny backup, tworzenie przyrostowych kopii zapasowych oraz uwzględnianie jedynie zmodyfikowanych danych w wykonanym ostatnio pełnym backupie. Wszystkie stworzone przez użytkownika profile dostępne są na liście w głównym oknie narzędzia. Możliwa jest ich dowolna edycja, a także eksport do pliku, który wykorzystany może być podczas reinstalacji systemu operacyjnego i ponownej instalacji programu.
źródło: Auslogics BitReplica


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5718_archiwizacja-danych-kopie-zapasowe-narzdzia-programy.gif
EarthView

Tue, 16 Apr 2013 11:16:19 +0200

EarthView to aplikacja zamieniająca standardową tapetę w dynamiczne centrum obserwacji naszej Planety uwzględniając dzień i noc panującą na kontynentach. Program obsługuje mapy i różne widoki globu, obszary miejskie, światła miasta, efekty atmosferyczne, chmury, czas lokalny i znacznie więcej. Obsługa innych map (widok fotograficzny czy artystyczny) sprawia, że za pomocą aplikacji EarthView użytkownik ma możliwość spojrzenia na Ziemię z innej perspektywy. Dodatkowo EarthView instaluje w systemie wygaszacz ekranu wyświetlający Ziemię z widoku satelitarnego.
źródło: EarthView


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5684_wygaszacz-ekranu-powoki-pulpitu-pulpit-programy-do-pobrania.gif
Macrium Reflect Free

Mon, 15 Apr 2013 12:02:28 +0200

Macrium Reflect Free to popularne narzędzie przeznaczone do archiwizacji danych. Program pozwala tworzyć kopie zapasowe całych dysków twardych lub wybranych partycji i zapisywać je we wskazanej lokalizacji - dysku twardym, sieci lokalnej lub nośniku CD/DVD. Praca z nim odbywa się za pośrednictwem kreatora, który prowadzi użytkownika przez cały proces archiwizacji. Dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft Volume Shadow copy Service (VSS), Macrium Reflect potrafi wykonywać backupy działającego systemu, a funkcja Rescue CD umożliwia jego przywrócenie na wskazanej partycji podczas np. nagłej awarii. Na uwagę zasługuje opcja harmonogramu pracy, który pozwala na regularne tworzenie kopii i nadpisywanie już istniejącej. Stworzony backup może opcjonalnie zostać także skompresowany. Macrium Reflect obsługuje zarówno wewnętrzne, jak również zewnętrzne dyski twarde (IDE, SATA, SCSI, USB, IEEE 1394 (FireWire)), a także systemy plików NTFS (wszystkie wersje), FAT16/32 oraz Ext2/3FS.
źródło: Macrium Reflect Free


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5680_archiwizacja-programy-archiwizacja-danych-programy-do-pobrania.gif
Ferro Backup System

Thu, 14 Mar 2013 10:22:22 +0100

Ferro Backup System to sieciowa aplikacja przeznaczona do tworzenia backupu i archiwizacji danych , która działa w oparciu o architekturę klient/serwer. Program za pośrednictwem modułu centralnego zarządzania pozwala na łatwe i automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa dla wielu komputerów równocześnie. Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej i kompresji po stronie stacji roboczej umożliwia w krótkim czasie zarchiwizowanie danych ze wszystkich komputerów w sieci lokalnej. Ferro Backup Systemnie wymaga do pracy napędów taśmowych (np. DAT) - wykorzystuje do tego celu wielokrotnie tańsze i pojemniejsze dyski twarde. Daje to, w połączeniu z niewielkimi wymaganiami systemowymi i sprzętowymi, a także atrakcyjną ceną programu, bardzo niskie koszty wdrożenia i obsługi przy równie wysokiej niezawodności. Ferro Backup System działa w architekturze klient/serwer i pozwala na zabezpieczenie komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Backup może obejmować poszczególne pliki i katalogi lub całe dyski twarde. W przypadku awarii daje możliwość odtworzenia zarchiwizowanych danych oraz systemu operacyjnego z zainstalowanymi programami. Aplikacja funkcjonuje w oparciu o interfejs webowy, do którego dostęp można uzyskać za pomocą przeglądarki internetowej. Takie rozwiązanie pozwala administratorom zarządzać systemem backupu za pomocą zdalnego komputera lub tabletu. Daje też możliwość korzystania z programu przez kliku administratorów naraz oraz oferuje trzy poziomy zabezpieczenia dostępu: administrator, operator i obserwator. GŁOWNE ZALETY I FUNKCJE PROGRAMU Wysoka wydajność Ze względu na zastosowanie archiwizacji różnicowej, kompresji po stronie stacji roboczych, równoległego wykonywania zadań Ferro Backup System pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać kopie plików z wszystkich komputerów podłączonych do sieci lokalnej. Niskie koszty Ferro Backup System nie wymaga drogiego serwera, serwerowej wersji systemu operacyjnego czy też napędów taśmowych. Ze względu na to, że kompresja danych odbywa się już po stronie stacji roboczych a nie na serwerze, na serwer archiwizacji można przeznaczyć zwykły, tani komputer PC z większym dyskiem twardym. Odporność na awarie W przypadku zerwania połączenia, zadania archiwizacji zostaną wstrzymane i dokończone po ponownym nawiązaniu połączenia bez konieczności interwencji ze strony administratora. Szybkie wdrożenie Aby móc korzystać z Ferro Backup System nie trzeba zmieniać niczego w aktualnej konfiguracji sieci komputerowej, serwerów i komputerów biurowych. Ferro Backup System działa całkowicie niezależnie od istniejących usług, konfiguracji kont i zabezpieczeń. Bezobsługowość Opcja automatycznego zwalniania miejsca na dysku w połączeniu z modułem alertów, który wysyła do administratora informacje o ewentualnych błędach i ostrzeżeniach za pomocą wiadomości e-mail, ogranicza konieczność stałego nadzoru nad programem. Transparentna archiwizacja Archiwizacja jest wykonywana w tle i nie jest zauważalna dla zwykłych pracowników firmy. Wygoda Administrator nie musi zaprzątać sobie głowy tym, kiedy była robiona ostatnia archiwizacja pełna, a kiedy i ile zostało wykonanych archiwizacji różnicowych. Ferro Backup System przejmuje kontrolę nad procesem odzyskiwania danych z kopii różnicowych i wyświetla ich zawartość tak samo jak w przypadku kopii pełnych. Bezpłatna pomoc W przypadku problemów z instalacją bądź obsługą programu otrzymasz bezpłatną, telefoniczną pomoc techniczną.
źródło: Ferro Backup System


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5635_archiwizacja-danych-programy-narzdzia-Ferro-Backup-System.gif
EarthView

Tue, 05 Mar 2013 13:55:54 +0100

EarthView to aplikacja zamieniająca standardową tapetę w dynamiczne centrum obserwacji naszej Planety uwzględniając dzień i noc panującą na kontynentach. Program obsługuje mapy i różne widoki globu, obszary miejskie, światła miasta, efekty atmosferyczne, chmury, czas lokalny i znacznie więcej. Obsługa innych map (widok fotograficzny czy artystyczny) sprawia, że za pomocą aplikacji EarthView użytkownik ma możliwość spojrzenia na Ziemię z innej perspektywy. Dodatkowo EarthView instaluje w systemie wygaszacz ekranu wyświetlający Ziemię z widoku satelitarnego.
źródło: EarthView


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5614_pulpit-wygaszacz-ekranu-mapy.gif
WinMetro

Fri, 15 Feb 2013 13:02:28 +0100

WinMetro to propozycja dla posiadaczy komputera z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7, Vista lub XP, którzy chcieliby mieć na swoim komputerze interfejs Metro UI znany w Windows 8. Program WinMetro to nic innego, jak nakłada na starsze wersje Windowsa, wprowadzająca interfejs popularnie zwany "kafelkami". Na ekranie komputera mamy więc szybki dostęp do takich informacji, jak pogoda, kalendarz, wiadomości oraz możemy w mgnieniu oka uruchomić najbardziej przydatne aplikacje. Ponadto na wyciągnięcie ręki mamy także serwisy społecznościowe, jak Facebook czy Twitter oraz dysk internetowy SkyDrive. WinMetro jest bardzo lekkim programem, który w minimalnym stopniu obciąża pamięć operacyjną komputera oraz charakteryzuje się niezwykle szybkim i bezproblemowym działaniem.
źródło: WinMetro


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5571_akcesoria-kalendarz-pogoda-WinMetro.gif
RecImg Manager

Fri, 15 Feb 2013 10:43:18 +0100

RecImg Manager to lekki i niezawodny program do tworzenia i przywracania kopii zapasowej całego systemu operacyjnego Windows 8. Aplikacja oferuje nowoczesny mechanizm tworzenia kopii systemu oraz charakteryzuje się zaawansowanym harmonogramem zadań, który za pomocą aplikacji będzie wykonywał kopię systemu Windows w określonym czasie. Obsługa programu jest banalnie prosta, a wszystkie czynności związanie z kopią zapasową systemu wykonujemy w kilku prostych krokach. W dodatku z aplikacji możemy korzystać za pomocą monitora dotykowego lub ze standardowych urządzeń – klawiatura i myszka. Wygląd aplikacji wzorowany jest na kafelkowym interfejsie Metro UI, który idealnie pasuje do nowego motywu graficznego, stworzonego przez Microsoft na potrzeby Windows 8. RecImg Manager tworzy kopie zapasową systemu wraz ze wszystkimi ustawieniami, dokumentami i innymi ważnymi danymi znajdującymi się na partycji systemowej. RecImg Manager tworzy dokładnie kopię zapasową systemu i przywraca go w ułamku sekundy do stanu w jakim się znajdował do momentu wykonania kopii bezpieczeństwa. W ten sposób możemy szybko przywrócić cały system w wyniku awarii komputera lub ataku groźnego wirusa. Dodatkowo program przywraca nie tylko system operacyjny, ale również dokumenty, filmy czy muzykę.
źródło: RecImg Manager


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5566_archiwizacja-danych-kopia-systemu-narzdzia-programy-do-pobrania.gif
Czasowy Wyłącznik Komputera 2.52

Fri, 28 Sep 2012 00:00:00 +0200

Czasowy Wyłącznik Komputera (CWK) to aplikacja przeznaczona do zautomatyzowania procesu wyłączania komputera lub zamykania wybranych programów. Program z powodzeniem może także służyć do rozłączania połączenia modemowego, restartowania systemu, wprowadzenia systemu w stan hibernacji lub uśpienia. Opisywane czynności zostaną wykonane, zależnie od wybranej opcji (o wskazanej godzinie, po upływie umówionego czasu, po określonej długości bezczynności, po zakończeniu pracy wybranej aplikacji).
źródło: Czasowy Wyłącznik Komputera 2.52


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5115_automatyczne-wyczanie-komputera-CWK-Czasowy-Wycznik-Komputera-zamykanie-wybranych-programw.gif
Everest Home Edition 2.20

Fri, 21 Sep 2012 14:44:18 +0200

Everest Home Edition 2.20 to ostatnia, bezpłatna (do zastosowań domowych), ale ograniczona funkcjonalnie wersja znakomitego programu do identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych komputera. Program wyświetla szczegółowe informacje m.in. o procesorze, płycie głównej i chipsecie, pamięciach, dyskach twardych, karcie graficznej i wielu innych urządzeniach, a także umożliwia generowanie rozbudowanych raportów. Program posiada wbudowany moduł diagnostyczny, dzięki któremu można przetestować szybkość pracy pamięci. Dzięki intuicyjnemu i polskojęzycznemu interfejsowi, pomimo ogromnej ilości opcji programu jego obsługa jest bardzo prosta. Everest jest kontynuacją bardzo popularnego programu AIDA32.
źródło: Everest Home Edition 2.20


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5474_Everest-Home-Edition-programy-archiwalne-archiwum-programy.gif
FBackup 4.8.284

Thu, 13 Sep 2012 00:00:00 +0200

FBackup to darmowa (zarówno wykorzystanie domowe jak i komercyjne) aplikacja przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych danych zapisanych na dyskach HDD. Program oferuje takie funkcje jak automatyczne backupy, kompresja danych do formatu ZIP, zabezpieczanie plików kopii hasłem, tworzenie kopii danych jeden do jednego, obsługa wielu lokalizacji kopii plików w tym np. dyski zewnętrzne USB/Firewire, dyski sieciowe itp. Dodatkowym walorem aplikacji FBackup jest obsługa pluginów rozszerzających możliwości narzędzia o takie funkcje jak tworzenie kopii zapasowych dokumentów, ustawień czy plików stworzonych przez programy zainstalowane w systemie Windows (dane z poczty, savy z gier itp.).
źródło: FBackup 4.8.284


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5385_archiwizacja-FBackup-programy-do-archiwizacji-danych.gif
DriveImage XML 2.40

Tue, 11 Sep 2012 00:00:00 +0200

DriveImage XML to darmowe narzędzie przeznaczone do tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych zapisanych na dyskach twardych. Czy można robić tylko kopie dysku ? partycji ? Oczywiście iż nie, okazuje nam to sam ten program. Ogólnie rzecz biorąc za jego pomocą możemy wykonać kopie zapasową danych, jednak tylko związanych ze sterownikami. DriveImage XML to program to tworzenia kopii zapasowych danych przechowywanych na partycjach w formatach FAT12, FAT16, FAT32 oraz NTFS.
źródło: DriveImage XML 2.40


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/1400_archiwizacja-DriverImage.gif
Acronis True Image Home 2013 16.0.0.5551

Tue, 28 Aug 2012 00:00:00 +0200

Acronis True Image umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów. Program oferuje dwa rodzaje kreowania obrazów. Standardowy, umożliwia tworzenie obrazów całych dysków twardych, wraz z systemami operacyjnymi, aplikacjami, ustawieniami użytkownika i wszystkimi danymi. W przypadku utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ponadto program pozwala na tworzenie i przywracanie obrazów indywidualnych plików i folderów, takich jak folder Moje Dokumenty lub określony plik. Acronis True Image udostępnia wszechstronnego kreatora umożliwiającego wykonywanie wszystkich etapów tworzenia obrazu.
źródło: Acronis True Image Home 2013 16.0.0.5551


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/3326_archiwizacja-kopia-zapasowa-Acronis-True-Image-Home.gif
Macrium Reflect Free 5.0.4908

Wed, 08 Aug 2012 00:00:00 +0200

Macrium Reflect Free to popularne narzędzie przeznaczone do archiwizacji danych. Program pozwala tworzyć kopie zapasowe całych dysków twardych lub wybranych partycji i zapisywać je we wskazanej lokalizacji - dysku twardym, sieci lokalnej lub nośniku CD/DVD. Praca z nim odbywa się za pośrednictwem kreatora, który prowadzi użytkownika przez cały proces archiwizacji. Dzięki wykorzystaniu technologii Microsoft Volume Shadow copy Service (VSS), Macrium Reflect potrafi wykonywać backupy działającego systemu, a funkcja Rescue CD umożliwia jego przywrócenie na wskazanej partycji podczas np. nagłej awarii. Na uwagę zasługuje opcja harmonogramu pracy, który pozwala na regularne tworzenie kopii i nadpisywanie już istniejącej. Stworzony backup może opcjonalnie zostać także skompresowany. Macrium Reflect obsługuje zarówno wewnętrzne, jak również zewnętrzne dyski twarde (IDE, SATA, SCSI, USB, IEEE 1394 (FireWire)), a także systemy plików NTFS (wszystkie wersje), FAT16/32 oraz Ext2/3FS.
źródło: Macrium Reflect Free 5.0.4908


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5047_archiwizacja-danych-Macrium-Reflect-pliki-programy.gif
Jing Free 2.7.12205.4

Wed, 01 Aug 2012 11:17:17 +0200

Program jest bardzo prostym pomysłem do odpowiedniego wykonywania zrzutów z zakresu naszego własnego pulpitu, jest to jednak bardzo ciekawa aplikacja. Nagranie jest zapisywane w formacie SWF, które można umieścić na stronie internetowej lub większości serwisów oferujących udostępnianie plików wideo.
źródło: Jing Free 2.7.12205.4


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/5432_pulpit-screencasty-Jing-Free-tutoriale.gif
Macrium Reflect Free 5.0.4694

Wed, 01 Aug 2012 00:00:00 +0200

Macrium Reflect Free Edition to darmowy program do tworzenia i przywracania kopii zapasowych partycji lub dysków twardych. Backup można zapisać w postaci obrazu dysku na dysku lokalnym, przenośnym, pamięci USB lub płycie DVD. Przywracanie kopii zapasowej w Macrium Reflect Free jest proste i sprowadza się do użycia wcześniej utworzonej płyty startowej, z której uruchamiamy system i wskazujemy w kreatorze plik z obrazem partycji, którą chcemy przywrócić.
źródło: Macrium Reflect Free 5.0.4694


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/4467_bezpieczestwo-kopia-kopia-zapasowa-Macrium-Reflect-Free.gif
Cobian Backup 11.2.0.580

Wed, 01 Aug 2012 00:00:00 +0200

Cobian Backup to darmowy program przeznaczony do synchronizacji i archiwizowania danych w postaci folderów i plików przechowywanych na różnych nośnikach. Aplikacja mogąca pracować w trybie wielozadaniowym pozwala na tworzenie kopii zapasowych zarówno na komputerach lokalnych, jak i zdalnie poprzez protokół FTP – Cobian Backup obsługuje wysyłanie i pobieranie danych. Program oprócz wielu trybów wspiera również 256-bitowy algorytm szyfrowania danych o nazwie RSA-Rijndael – ustawienia przechowywane są w zaszyfrowanym pliku ini, dzięki czemu program może zostać zaliczony do grupy tzw. „green application”. Cobian Backup obsługuje tryb Unicode, co pozwala stosować do 32 tysięcy znaków przy nazewnictwie plików i ścieżek dostępu do nich. Program wspiera również transfer plików większych niż 2 GB poprzez protokół FTP.
źródło: Cobian Backup 11.2.0.580


Media Files:
http://z.nf.pl/downloads/1379_archiwizacja-Backup-Cobian.gif