Subscribe: Suroviny
http://suroviny.blogspot.com/rss.xml
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Czech
Tags:
ale  asi  atlas  bude  další  google  homepage  jako  jejich  jen  ještě  již  jsem  není  pro  tak    že   
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Suroviny

Surovinyo internetu bez cenzuryLast Build Date: Wed, 16 Sep 2015 17:03:26 +0000

 Blahoslaven budiž Google

Thu, 12 Apr 2007 12:35:00 +0000

(image) Jejich jméno je odvozeno od obrovského čísla nazývaného anglicky Googol. Jejich společenství roste téměř geometrickou řadou a v dnešních dnech již čítá několik desítek tisíc aktivních členů. Snaží se pořádat konference na celém světě a aktivně získávat další stoupence. Vítejte v novém světě – ve světě Google.

Pokud se vydáme do dávných časů a budeme pátrat po dávném Počátku, dostaneme se až na americké Stanford University. Dva nadaní studenti vytvořili během svých studií ambiciózní projekt. Larry a Sergey postavili fulltextové vyhledávání. Tajemný algoritmus řadící výsledky zvaný PageRank jim umožňuje třídit informace jen dle jejich záměrů. Doposud nebyla zveřejněna jeho kompletní verze – kusé informace o algoritmu nicméně k žádným zrádným myšlenkám nenavádí.

Již během studií se jim podařilo na jejich vyhledávač upoutat velkou pozornost a začít oslovovat první zájemce. Vše probíhalo přesně podle jejich představ. Začal se tvořit pevný základ pro budoucí silné společenství. A podle pravidla, že přes 6 lidí lze oslovit všechny lidi na celém světě se začala jejich skupina postupně rozšiřovat.

Vyslanci Google byli vyslání do celého světa, aby kázali své učení všemu tvorstvu, hlásali učení jak Řekům tak barbarům, moudrým i nemoudrým, jsouce vázání tímto úkolem. “Abychom tedy byli moudří a s námi i celý svět, učme lidi, v této škole moudrosti učit se, ne pro učení, ale pro vědění, vědět ne proto aby věděli, ale aby přikládali ruku k dílu a přikládat ruku k dílu proto, aby bylo dosaženo cíle všech cílů, jímž je klid a blaženost.“

Jak informoval americký zpravodajský zdroj The Onion. “Před rokem Google nabídla naskenovat každou knihu na planetě pro svůj projekt Google Print. Nyní chtějí zbytek knih spálit.” Díky Google Purge se nebudete muset obávat toho, že jste minuli nějakou obskurní knihu, protože tato kniha nebude už nadále existovat.
“A pálení knih je jen začátek”, řekl jeden ze zakladatelů Larry Page. “Na podzim spustíme novou službu Google Sound, která bude nahrávat a indexovat veškeré zvuky na Zemi. Spí dobře vaše dítě? Mluví o vás ještě vaše skolní láska? Google bude znát odpověď.”

Google již není jen vyhledávač. Stal se náboženstvím. Zaměstnanci společnosti pořádají konference na celém světě a přednáší úžasné proslovy. Snaží se získat další, podobně uvažující jedince, kteří rozšíří jejich řady. Rozšiřují se do celého světa a o svých záměrech se nebojí informovat i investory v pravidelných prezentacích. Stal se terčem vtipných útoků týkajících se vyhledávacího desatera. Společnost má však i své vlastní desatero, které dává na odiv všem náhodným kolemjdoucím. Stejně tak by bylo pravděpodobně možné najít interní desatero všech zaměstnanců.

Není daleko doba, kdy se k vám nakloní některý z přátel a tichým hlasem vás vyzve: “Přidej se k nám a dosáhneš povznesení, stejně jako my, kteří jsme se stali součástí Googlu.”5 věcí, které o mně nevíte

Tue, 19 Dec 2006 13:43:00 +0000

Začalo se to šířit v Americe od Jeffa Pulvera a do ČR by se to pravděpodobně ještě dlouho nedostalo. Chtěl bych tomu pomoci. V následujících pěti bodech si můžete přečíst 5 informací, které o mně ještě nevíte.


(image)
1. Na základní škole jsem chtěl být kosmonaut, ale jediné co se mi v tomto směru povedlo bylo setkání s prvním kosmonautem jedné východní země.

2. Na vysoké škole jsem vyznával taktiku, že než malý tahák v rukávu je lepší A4 na lavici. Nikdy to nezklamalo, ale i přesto jsem vyzkoušel více vysokých škol.

3. Než jsem začal dělat to co teď dělám, tak jsem se živil jako pisálek, což mě bavilo více a sypalo to méně.

4. Vyzkoušel jsem sezení v autě ze serialu „KNIGHT RIDER“.

5. Několikrát jsem povečeřel s bývalým českým prezidentem Václavem Havlem.

Jako následovníky bych označil Počítačového nadšence, pana Šnajdra, Radka Hulána, Dušana Janovského a Milana Kryla.Je hp katalogu Atlasu kopie Seznamáckého?

Mon, 13 Nov 2006 08:38:00 +0000

V dnešním článku na lupě se autor mimo jiné zmiňuje o průmyslových standardech internetových služeb, kde první něco vymyslí a druzí to prakticky jen okopírují. Našel jsem další zajímavý příklad. Toto je myslím typický příklad nedostatku nápadu a pokusu o kopii, nebo snad ne?


(image) (image)Nejsou Mapi jako Mapy

Mon, 06 Nov 2006 15:01:00 +0000

Bezesporu událostí minulého týdne je spuštění nových beta map portálu Atlas.cz. O tom, že Atlas připravuje nové mapy jsem věděl už zhruba tři měsíce, ale nějak jsem se nepídil po detailech. Osobně používám mapy.cz pro plánovač tras a supermapy.cz pro jejich mapové podklady. O změně jsem zatím neuvažoval, ale zvědavě jsem se pustil do krátkého testování beta map Atlasu s tím že naleznu něco nového. Jsem skromný, od map očekávám, že budou chytré a prostě najdou co hledám.Hledání měst a ulic Problém s váhováním, který měly staré mapy mají bohužel i nové. Když si staré nevěděly rady, tak vyhodily jen mezistránku s výběrem, kdežto nové rovnou vyhodí mapu. Takže hledáte-li např. Teplice, Příbram, Kolín, Kladno atd. tak je moc snadno nenajdete.Při hledání ulic zase mapy vyžadují oddělení čárkou ulice od města, kde jí chceme hledat. Je to krok zpět, a jakékoliv psaní navíc mě dost štve, zvláště když Seznamu i Centru stačí zadat „plzeňská praha“.Hledání firemKe standardu map patří dnes i vyhledávání firem. Podle všeho však Atlas dělal jen „mapy“ a firmy zde nenaleznete. Je zde možné zobrazit jen vrstvy pro jednotlivé segmenty: kultura, sport, služby, cestování a další. Což je dost nepohodlné a krok zpět v době kdy u obou konkurentů je již dlouho možné zadat „kadeřnictví brno“.OvládáníOvládání je celkem svižné a pro jedince co sem zabloudí např. ze Seznamu snadno pochopitelné. Mapa se tahá myší, měřítko mění kolečkem a výběr oblasti Ctrl + pravé tlačítko. Takový standard a nedalo se čekat, že to bude jinak. Zajímavostí jen možnost si přesouvat ovládací prvky po ploše, ale je to jen na efekt.Suma sumárumPokud na rozdíl ode mě holdujete leteckým snímkům, možnosti přesouvat si ovládání kam jen chcete, nebo rádi umisťujete do map vlaječku a posíláte je známým tak na Atlasu budete spokojeni. Pakliže chce ale hledat kam jet na výlet (město), místo vaší pracovní schůzky (ulici) nebo jen kadeřníka (firmu) či brusiče parket tak to na Atlasu asi zatím moc nefunguje. Moje preference (mapy.cz, supermapy.cz) zmiňované na začátku článku se po krátkém testování zatím nezměnily. Ale je to jen beta, takže na celkové hodnocení je dost času. Možná nás Atlas překvapí.***Perlička nakonecPodle upozornění (původní verze, nová verze) Aleše Roubíčka (které po čase nepochopitelně ihned smazal) na doménu mapi.cz, to vypadá že se Atlas inspiruje Seznamem. Proto lze očekávat, že jedna z domén pro beta mapy bude právě mapi.cz. Nevím co tím Atlas sleduje protože podle našeptávače Seznamu i Centra to není zrovna obvyklý překlep a využití v kampani by spíše pomáhalo Seznamu. [...]Lupa.cz ulehla k zimnímu spánku

Fri, 03 Nov 2006 07:36:00 +0000

Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč jsou tam dnes ráno pouze staré články. Každé ráno okolo sedmé si ke kávě otevřu www.lupa.cz a vpravím do sebe trochu toho moudra. Dnes jsem se ale musel spokojit s moudrem vlastním. Venku poletuje sníh, tak odhaduji, že Aleš Miklík uznává pravidlo o malé sobotě nebo usnul k zimnímu spánku.

(image)

PS: Ještě že nespí i Jiří Macich...
Píše se rok 1996 a jedna z prvních reklam na Seznam.cz je trochu off-topic

Thu, 02 Nov 2006 09:12:00 +0000

(image)
Kamarád mi poslal zajímavý odkaz, ze kterého přímo čiší atmosféra tehdejší doby. Píše se rok 1996, kdo má v ČR přístup k internetu je frajer a právě v této době už tu bylo zřejmě bylo to, co se nazývá „spam“.

Co naplat tenkrát byla jiná doba. Dneska by to asi bylo odsouzeno, ale tenkrát se nad tím asi nikdo ani nepozastavil. Proto budiž odpuštěno :o)Obejdou se české portály bez katalogu na homepage?

Tue, 31 Oct 2006 08:30:00 +0000

Tuto otázku jsem si kladl někdy na počátku roku 2005, když jsem četl článek Tomáše Hodbodě "Katalogy již brzy zmizí z homepage portálů". Už tehdy jsem si říkal, že to bude trvat ještě hodně dlouho. Poté co jsem si všiml zajímavé skutečnosti, kterou popíšu níže, si myslím, že katalog na homepage je pro portály stále nutnost a jeho skrytí, byť jen v rámci personalizace, je pro ně odvážný krok.Příběh se štastným koncem:o)Velký český portál s nadšením uvede svoji novou homepage s přívlastkem „personalizovaná“ s odvážnou možností jednoduše vypnout v podstatě cokoli kdekoli a to včetně katalogu, který ještě donedávna dominoval všem portálům. Atlas.cz "před"Jenže co se stane? Uživatelé rádi zkoušejí nové věci a zkusí zavřít katalog. Hlavně když je to jednoduché a mají pocit, že si opravdu personalizují homepage. V horším případě už potom ani neví jak ho opět zapnout. Klienti si všimnou, že jim klesají přístupy na jejich zaplacené zápisy v sekcích katalogu a volají obchodníkovi. Do sekce, kam normálně z homepage chodí stovky až tisíce lidí, jich tam teď zabrousí denně jen několik. Obchodníci znervózní, protože se bojí o provize z reobjednávek a klepou na dveře produkt manažéra. A co ten může dělat? Vzpomene si, že sice dělá služby pro hlavně pro uživatele, ale výplata je také ze zisku z prodeje placených zápisů. No není nic jednoduššího než to s tou personalizací nepřehánět a trošku jí znesnadnit. Jedno kliknutí myši nahradí něčím složitějším, co každého odradí řešit zda mít či nemít katalog. Problém je vyřešen, personalizace zůstala a příjmy také. Atlas.cz "po"Začarovaný kruh lidí a penězObecně české portály umístění katalogů na svých úvodních stránkách poněkud zeštíhlily, ale stále si uvědomují jejich nezbytnost. Je to jako začarovaný kruh. Katalog je na homepage, proto má velkou návštěvnost úměrnou návštěvnosti homepage. Velká návštěvnost generuje úměrně vysoké příjmy. Příjmy jsou tak vysoké, že se jen těžko hledá náhrada a proto je katalog stále na homepage .....a tak pořád dokola. Podporuje to i fakt, že názory, z dob vzniku prvních fulltextů, předpovídající rychlou změnu chování uživatele a jeho přechod od katalogů k fulltextových vyhledávačů se zatím příliš nepotvrzují. Minimálně to nebude tak rychlé, jak by si tvůrci fulltextů přáli. Fulltext totiž není zcela substitutem pro katalog. Nehledě na to, že katalog je zdrojem dat pro další služby jako jsou třeba mapy, které budou ještě nabírat na významu.Katalogy proto budou na úvodních stránkách našich portálů ještě hodně dlouho. Řekl bych tak ještě řádově roky. Vždyť se stačí je podívat kolik tam portály generují peněz a zároveň doplňují databázi obrovské hodnoty pro další produkty.Seznam.cz – sekce „Bazary vozidel“ – horní banner, pravý banner, každý odkaz je zde zaplacený, příjem pro seznam v řádech desetitisíců měsíčně.Centrum.cz – sekce „Zařízení bytu a domu“ – horní banner, každý odkaz placený a teď jsem si všiml, že se v katalogu centra objevil nově i Adfox. Výskyt Adfoxu v katalogu Centra si vysvětluji snahou pomalu nahrazovat placené zápisy efektivnějším způsobem.Atlas.cz – sekce „Leasing“ – většina odkazů placená[...]Microsoft s láskou pro Firefox

Fri, 27 Oct 2006 07:17:00 +0000

Tým prohlížeče Internet Explorer poslal pěkný dort týmu prohlížeče Firefox k výročí vydání nové verze prohlížeče Firefox 2. Ne, dort opravdu nebyl otráven, ale myslí to pánové z Redmondu upřímně?

(image)Kupte si úpravu lidského těla

Mon, 16 Oct 2006 13:00:00 +0000

Na internetu lze najít spousty zajímavých stránek. Jednou z nich je i web kliniky nabízející lidské vylepšení. Plastická DNA chirurgie nabízí několik zajímavých vylepšení Vašeho těla.

Nechte si zabudovat do hlavy vysokofrekvenční anténu. Nabízí i připojení přes rozhraní Bluetooth jako některé lepší telefony.


(image)

Pro správnou potřebuje mozek konstantní teplotu. Nechte si implantovat systém vynalezený NASA a používaný americkými speciálními jednotkami.


(image)
Pro lepší plavecký výkon je možné vylepšit ruce plovací blánou.

(image)
A mnoho dalších zajímavých scifi produktů nabízí firma na webových stránkách http://www.humanupgrades.com/. Bylo by docela pěkné zjistit, kolik lidí se nachytá na některý z prezentovaných vylepšení a českého vtipálka kontaktujte a nebo se tomu jen usměje.
Centrum.cz to už asi pustí....za 7 dní

Tue, 10 Oct 2006 00:55:00 +0000

Během dnešní (opět pracovní) noci jsem si všiml pravděpodobné odpovědi na stále opakovanou otázku „kdy to centrum asi pustí?“. Kampaň běží už několik dní, ale nová homepage stále nikde..Tedy kromě „bety“ o které jsem již psal.

Na staré homepage se teď překvapivě objevily praskliny a odpočítávání, které se zastaví za týden a pravděpodobně odstartuje nových "5 v 1". Teď už je to nejspíš definitivní, ale člověk nikdy neví.

(image)

Letmým pohledem zjišťuji, že patrně nejsem správná cílová skupina, neboť asi nevyužiji další 4 záložky nabízené na úvod. Na xchatu jsem byl jednou (ještě na VŠ), na seznamce už pro můj věk pomalu nemají kategorii a webík je taky spíš pro ty mladší.
Lupa.cz už nedává nálepky do kompotů

Thu, 05 Oct 2006 19:33:00 +0000

Po nebývale velké vlně kritiky od Radka Hulána, Radima Hasalíka, Jirky Chomáta a mnoha dalších, dnes Lupa.cz přišla s výrazným odlišením odkazů na svém webu. Díky, díky, díky.Většině čtenářů to usnadní život.

(image)


Nemůžu si odpustit výrok Marka Prokopa, jehož část jsem si vypůjčil do nadpisu: „Dávat webové nálepky přímo do textu je asi tak stejně inteligentní, jako kdyby výrobci kompotů dávali papírové nálepky dovnitř sklenic.“

(image)Weblogy hacknuty

Tue, 03 Oct 2006 06:35:00 +0000

Až uvidíte tento krátký příspěvek na Weblogy.cz tak již provozovatelé zřejmě odstranili řádění hackera 0.N.c.1.g, který si s nim mírně pohrál. Přeji Weblogům co nejméně takových útoků. Že to není nic neobvyklého se můžete dočíst např. zde.

(image)Křišťálová Lupa.cz? Ne, děkuji.

Mon, 02 Oct 2006 19:04:00 +0000

Letošní ročník ceny „Křišťálová Lupa“ pořádaná serverem Lupa.cz má zřejmě první vady na kráse. Podle včerejší diskuse, která byla mimochodem větší než diskuse pod článkem s Vintem Cerfem, nejsou pravidla ankety a metodika příliš jasně vedeny.

Nejdříve odkaz vedoucí na podmínky soutěže vedl na 404, potom nebylo zcela jasné zda vyplnit URL nebo textový název a teď se pro změnu objevují v nominacích zcela neznámé projekty nebo nesmysly. V kategorii „Zábava a bulvár“ se překvapivě nominovaly projekty Prison-break.cz a Sga-project.com. Říkal jsem si čím to asi bude, ale zhledem k nízkému počtu (zatím 2000) došlých nominací je to jasné jak křišťál. Stačilo na svůj webík, kam chodí pár stovek věrných fanoušku uveřejnit prosbu o podporu v nominaci a můžete váš, z pohledu českého internetu nevýznamné stránky, propasovat mezi služby velkých českých webů s desetitisíci uživateli denně. Když už nejspíš nevyhrajete, tak si uděláte nemalou reklamu. Lidé jako já budou tápat co je to za web a zvědavostí kliknou na odkaz v nominaci.

Nesmyslem je podle mě nominace v kategorii „Vyhledávač“ a nominace Atlas.cz. Zde se ptám kde je ten vyhledávač? Každý, kdo rozezná Seznam od Centra tak ví také, že Atlas nemá vlastní vyhledávací technologii a využívá Jyxo.cz. To je mimochodem také v nominaci. S tímto přístupem by za chvíli seznam mohl být v kategorii zahraniční vyhledavače, protože využívá Google.com.Torpark - nástroj hackerů pro vaši anonymitu na Internetu

Wed, 27 Sep 2006 11:29:00 +0000

Bojíte se na Internetu o vaši anonymitu? Zkuste Torpark. Tento prohlížeč postavený na jádře Mozilly vyvinutý skupinou hackerů "Hacktivismo" využívá sítě The Onion Router (Tor), která vytváří anonymní spojení mezi uživatelem a navštívenou webovou stránkou.

Využitím tohoto prohlížeče, který se mimo jiné ani nemusí instalovat, docílíte toho, že budete na Internetu konečně anonymní. Jak toho využijete necháme už jen na Vás:o) Stahujte zde.„5 in 1“ aneb, Centrum.cz spustilo alternativní pětinásobnou „betu“ pro mladé

Tue, 26 Sep 2006 13:50:00 +0000

Dnes česká portálová dvojka Centrum.cz spustila pětinásobnou betu. Ano, je to ta dlouho očekávaná nová podoba portálu, která má přinést nové uživatele, vyšší zisky a stabilizaci na pozici portálové dvojky.

Centrum na tiskovce připustilo, že už nesoupeří se Seznamem, ale razí si vlastní cestu, orientovanou na mladé. K tomu mu také mají pomoci nové služby jako jsou fotoalba, showbizz (proč dělat jednoduché názvy?) a nebo nová podoba xchatu.

Další bomba by měla přijít počátkem října, kdy by se měl na TV obrazovky vrátit legendární Bobik. Snad tam bude nějaký nový nápad.

Teď stačí jen čekat co na to odpoví konkurence. Atlas své náboje již zřejmě vystřílel (Idos, nová HP…ICQ na cestě), Seznamu je to celé jedno (není se co divit) a další možný hráč Idnes žádné náboje nemá a radši o českých portálech mlčí. Letmý pohled do měsíčních čísel totiž napovídá, že soupeří s Atlasem….a bude to o prsa:o)

No nechme se překvapit, jak se zamíchají karty na portálové scéně…google už neklepe na dveře ale stojí mezi nimy.
AAAAutobazar ATLAS.cz spustil AAAICQ

Mon, 25 Sep 2006 17:40:00 +0000

Portál Atlas.cz nedávno provedl svůj projekt „restart“, od kterého očekává pozici dvojky na českém Internetu. V souvislosti s tím také ohlásil změnu majitele. Údajně ho koupil, jakýsi autobazar. Není se čemu divit, cena Atlasu bude někde na hranici ojeté Fábie, takže pro autobazar dobrá investice, neboť Fábie jsou v ČR nejvíce na odbyt. Věděl jsem, že Atlas má v úmyslu se prodat, ale takto rychle jsem to nečekal. Zřejmě již cena nejde vytáhnout více, tak investoři nelení. Není se co divit.

Dnes mě ale Atlas zmátl, protože opět Atlas zřejmě restartoval . Na adrese icq.atlas.cz se objevila zajímavá stránka, která láká uživatele na Atlas ICQ. Atlas si, stejně jako od IDOSu,slibuje zvýšení návštěvnosti a posílení pozice na trhu. Pokud ale i ICQ nacpe reklamou podobně jako zmiňovaný IDOS, tak lidé zřejmě přejdou na alternativní a podstatně lepší klienty. Co používáte vy?