Subscribe: MaLer.cz - Poslední dobou...
http://maler.cz/?rss=1
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Czech
Tags:
ale  apple  bude možné  bude  informace  iphone  jak  jen  jsem  jsou  průběhu  tak  tethering    využívat funkci  webu  že 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: MaLer.cz - Poslední dobou...

MaLer.cz - Poslední dobou...Poznámkový blo(g)k Martina LéraPublished: Thu, 07 Apr 2011 09:21:47 GMT

 Zákazníci O2 s Apple iPhone budou moct využívat tethering [U]

Thu, 24 Feb 2011 09:23:46 GMT

(image) Aktualizace: tiskové oddělení O2 potvrdilo, že bude možné využívat i funkci Personal hotspot, která bude uvedená v iOS 4.3.

Nejdřív o tom twítnul Marek Lutonský, teď mi dorazila tisková zpráva z O2 a málem jsem omdlel štěstím: Náš milovaný inkumbent po letech výkřiků, jak lze iPhone nejlépe používat právě v jeho síti, konečně uvede marketingové skřeky do souladu s realitou a přestane kriplit iPhone. Bude možné používat tethering a tedy snad doufejme i funkci Personal hotspot (poslal jsem dotaz na tiskové, uvidíme co se dozvíme)

——-

Telefónica O2 úspěšně ukončila jednání se společností Apple. Na začátku léta budou moci všichni zákazníci s mobilními telefony Apple iPhone využívat funkci Internet Tethering. Ta umožňuje sdílení internetového připojení přes mobilní telefon např. do notebooku.

Spuštění tetheringu vyžaduje novou konfiguraci telefonů prostřednictvím iTunes. Nové konfigurace jsou do iTunes nahrávány v tzv. časových oknech. V těchto dnech už proběhlo zadání dat pro konfiguraci. V průběhu března bude společnost Apple tethering testovat. Předpokládáme, že tethering bude uvolněný v nejbližším termínu, což je v průběhu května. Přesné datum zatím nebylo stanoveno.

—-

Gratulujeme O2 k úspěšnému ukončení jednání, trvalo to pouze dva a půl roku!
Listopad: měsíc Apple obchodů

Mon, 15 Nov 2010 13:51:54 GMT

(image) Nevím, čeho už byl listopad měsícem za socíku (březen – měsíc knihy a tak podobně), ale listopad 2010 je z mého pohledu měsícem Apple obchodů. Postupně se otevírají tři: už minulý čtvrtek byl otevřen Qstore, dneska iWorld a na konci měsíce iSetos.
Odkazy k prezentaci na Apple Forum

Tue, 09 Nov 2010 02:56:07 GMT

(image) Jak jsem slíbil při prezentaci, všechny zajímavé odkazy z prezentace jsou zde k dispozici.
Jsou Things to pravé ořechové?

Fri, 17 Sep 2010 23:20:10 GMT

(image) S potřebou lépe řídit svůj čas, projekty a nezapomínat na důležité věci se vynořila potřeba nějakého digitálního “blbníčku”. Pokusy na daném poli jsem podnikal již několikrát, nakonec jsem rád, že jsem si zvykl alespoň na používání iCal v počítači a iPhonu, ale teď je skutečně potřeba se naučit pracovat s myšlenkami a úkoly lépe. Zatím padla volba na Things, ale není něco lepšího?
Ja ti verím, Piussi!

Fri, 17 Sep 2010 00:33:06 GMT

(image) Na četné dotazy čtenářstva ohledně resuscitace blogu reaguji například tímto ublognutím. V živé paměti mám zuřivou hádku u mé recenze na poslední pražský koncert Jamese Browna, takže volím zápas ve volném stylu a vrhám se do ringu.
Loučí se a končí

Wed, 01 Sep 2010 00:02:24 GMT

(image) Hluboký nádech a skok do vody. Po pěti a čtyřech letech jdu zase zkoušet něco (staro)nového.
Apple má konečně oficiální český web

Sat, 17 Oct 2009 14:52:40 GMT

(image) Hurá. Apple se konečně rozhoupal a asi dneska v noci spustil český (a také slovenský, maďarský, bulharský a možná i další) web. V tento okamžik ještě není dostupný přes adresu Apple.cz, ale doména už je v rukách Apple, takže až nastaví svá DNS, každý se po zadání Apple.cz ocitne na http://www.apple.com/cz/. Apple totiž všechny své weby “drží” na doméně Apple.com/národní kód. Ostatně stejné to je s store.apple.com (ale tam český nenajdeme).

Lokalizace webu přímo od Apple je samozřejmě dobrá zpráva – především se všechny novinky objeví na webu v tu samou dobu, kdy na ostatních Apple webech.

Bohužel nejsme pro Apple tak důležití, jako země, ve kterých je přímo zastoupen (třeba můj oblíbený příklad Polsko) a tak jsou informace na webu výrazně redukované. Stačí se podívat na informace o iPodu touch – menu vlevo, které podrobně popisuje některé funkce na českém webu není, a tyto informace také ne. Chybí také podrobné technické informace v podobě, kterou známe z jiných webu Apple, o řadě produktů najdeme na českém webu jen odstaveček, profesionální software vůbec. Stránka podpory je ve velice jednoduchém provedení, protože znalostní databáze Apple prostě nemá informace v češtině.

Na druhou stranu, v průběhu dlouhatánského přípravného procesu jsem slyšel různé zvěsti, že například bude česky jen titulní stránka webu. Doufám, že Apple postupně rozsah zvětší, ale bojím se, že se toho dočkáme až v době, kdy u nás převezme Apple otěže.

Mimochodem, nejroztomilejší chyba, kterou jsem našel, bylo “Co Cech, to muzikant” – možná redakční systém Apple nepočítal s diakritikou nad velkými písmeny? :)
Viribus Unitis 2009 [u]

Tue, 08 Sep 2009 19:56:14 GMT

(image) Před třemi lety jsem se účastnil prvního ročníku NavGame (“šifrovačka” s auty), kterou pro své kamarády a známé pořádal Jirka Jirout, resp. o. s. Lacrima. Letos se konal již myslím čtvrtý ročník, ovšem pod novým názvem Viribus Unitis. Aktualizováno o fotky a PDF se všemi úkoly.
O arogantní a neakceptovatelné petici

Mon, 24 Aug 2009 23:37:51 GMT

(image) Místo toho, abych smolil recenzi na iPhone 3GS, píšu v metru na vypůjčeném netbooku filipiku proti peticím… Ač mi silně vadí postoj Apple vůči našemu trhu, zmíněná petice, která se objevila letos na jaře, mi vadí ještě více. Je totiž arogantní, namyšlená a hloupá. Myslím si to od začátku a poslední kroky tvůrců petice mě v tom jen utvrdily.
Z Textpatternu na Wordpress?

Fri, 10 Jul 2009 13:49:43 GMT

(image) Na dvou výletech jsem zkoušel systém On The Road z iPhonu, ale jelikož jednou to fungovalo blbě a podruhé v podstatě vůbec (jen mi to vysálo baterku), tak jsem to vzdal. Zdá se, že přechodem na Wordpress bych si zjednodušil jak publikování článků z iPhone, tak vylepšování blogu. Ovšem – jsem sice šťoural, ale neprogramátor. Pár návodů jak přejít z Textpatternu na Wordpress jsem si našel, včetně alternativního importního skriptu, ale pokud by tady byl někdo, kdo už s tím má praktické zkušenosti, budu jedině rád za radu, pomoc a případně realizaci :).