Subscribe: Poslední články z rubriky V.I.M. - MovieZone.cz
http://www.moviezone.cz/rss/vim
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Czech
Tags:
ale  film který  filmy  jak  jako  jeho  jsem  jsou  kdy  když  které  který  nebo  nejlepší  proto že  před  tak    že 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Poslední články z rubriky V.I.M. - MovieZone.cz

Nejlepší filmy - VIM | MovieZone.czNejlepší filmy všech dob, které doporučujeme a máme rádi.Copyright: redakce@moviezone.cz 2003-2018
 Bláznivá střela: V.I.M.
(image) V posledních letech jsme zjistili, že natočit dobrou parodii je těžší, než by si spousta filmařů myslela. Všechny ty Velký bijáky, Disaster Movie a třeba i domácí pokusy jako Wilsonov byly spíš smutná...Kruh: V.I.M.
(image) U málokterého žánru se trendy mění tak rychle jako u hororu. Většinou jde o celkem levné filmy, takže když se něco chytne, dorazí hned další rok následovatelé, vykrádačky a sequely. Viděli jsme to něk...Velké nesnáze v Malé Číně: V.I.M.
(image) Pro ty, které výběr dnešního zářezu v rubrice V.I.M. nepřekvapil, snad jen malé opáčko, jak to vlastně děláme. Alespoň pokud si dobře vzpomínám, protože už jsem do téhle rubriky nepsal dlouho, ale Civ...Rocco a jeho bratři: V.I.M.
(image) Italský neorealismus to dnes nemá lehké. Přestože se jedná o zásadní filmařský směr, který ovlivnil směřování celé evropské kinematografie, v roce 2016 jeho zástupci prostě nejsou lehce koukatelní. Z ...Intimní osvětlení: V.I.M.
(image) V šedesátkách tu vznikaly neskutečné věci. Osobně za ta nejzajímavější považuji díla od triumvirátu Forman-Passer-Papoušek, jejichž filmy mají obrovskou výpovědní hodnotu i po padesáti letech. Intimní...Stalker: V.I.M.
(image) Zatímco princip jízdního kola byl podle Járy Cimrmana v Rusku předmětem vášnivých debat ještě v době, kdy už Evropani směle brázdili ulice, filmy pochopili v matičce Rusi takřka ihned a prakticky celé...Král komedie: V.I.M.
(image) Martina Scorseseho znáte, jasně že jo. Ale znáte Krále komedie? Jeden z jeho nejméně provařených filmů patří zároveň k těm nejlepším. Pokud se vám na pohled jeví jako odpočinkový kus po Zuřícím býkovi...Dogville: V.I.M.
(image) Mirka Spáčilová zase psala a jako vždy, když se to stane, se děly Věci. Před pár dny se nám snažila vysvětlit, proč jsou české filmy tak neúspěšné, a došla k tomu, že tomu je proto, že „nejsou dost pr...Muž, který spadl na Zemi: V.I.M.
(image) Že David Bowie nebyl cizincem pro svět filmu, všichni víme. Jeho první hlavní a nejspíš nejhodnotnější roli si ale často necháme uniknout. A není to neodpustitelné: Muž, který spadl na Zemi totiž není...Pan Wonka a jeho čokoládovna: V.I.M.
(image) Je zvláštní, že i v době internetu a informačního propojení takřka celého euroamerického světa stále ještě existují filmy, které jsou v Americe notoricky známé, ale my, kteří tamní popkulturu rozhodně...Topení po číslech: V.I.M.
(image) Před nedávnem si u nás odbyl premiéru aktuální počin geniálního britského artisty Petera Greenawaye Ejzenštejn v Guanajuatu a já sliboval, že jak režisérovi v názvu filmu, tak i tomu za kamerou budu v...Angst: V.I.M.
(image) Možná u nás nemáme ve zvyku se na Halloween strojit a chodit koledovat, a nejspíš to není špatně, udělat si chvilku na dobrý horor však určitě nikomu neublíží. Nebo jak se to vezme... Na Blu-Rayi toti...Studená ryba: V.I.M.
(image) Šion Sono letos v Karlových Varech představil svůj rozporuplně přijímaný rapový muzikál Tokijský klan a v sekci „film mého srdce“ uvedl prasátko Babe. Prý proto, že je v něm krásná scéna, kde jsou vše...Vřískot: V.I.M.
(image) Wes Craven byl skutečný hororový bůh a svět hororu živil svými nápady dlouho a vydatně. Občas ale zaslechnete, že jeho filmy jsou spíš „důležité“ než „dobré“ a u některých cítíte spíš všeobecný „respe...Eso v rukávu: V.I.M.
(image) Billyho Wildera dnes vnímáme jako jednoho z nejuznávanějších amerických režisérů. S mraky filmových cen i oddaných fanoušků jde nepochybně o ikonu a jeho dvě tváře, komediální, reprezentvaná nejčastěj...Grizzly Man: V.I.M.
(image) Kdo je dnes nejvíc cool filmař na světě? Quentin Tarantino? Lars von Trier? Zdeněk Troška? Kandidátů není málo, jedním z frontrunnerů by ale rozhodně měl být Werner Herzog. Německý ďábel, co snědl vla...Chladnokrevně: V.I.M.
(image) Truman Capote byl poslední člověk, od koho byste čekali, že přivede do literatury a oklikou do filmu tvrdost a syrovost. Byl to ale on, kdo výrazně zpopularizoval (ve svých očích založil) non-fiction ...Na pokraji slávy: V.I.M.
(image) Cameron Crowe si rozhodně nedokázal vybudovat kontinuální kariéru. Některé jeho filmy mají lidé hodně rádi, jiné naopak vůbec. Málokdo se ptá: „Kdy přijde nový Cameronův film?“ Teda ptá se kdekdo, ale...Proces: V.I.M.
(image) Orsonu Wellesovi začne co nevidět v pražském Ponrepu retrospektiva, jež zopakuje prakticky všechna jeho „tak nějak“ dokončená díla. Takže se budete moct přesvědčit, že Občanem Kanem, kterého už jsme t...Život pod vodou: V.I.M.
(image) S Životem pod vodou to bývá jednoduché. Buď vás chytně za srdce, nebo úplně mine. Wes Anderson dostal každopádně před deseti lety po úspěchu Takové normální rodinky slušný balík peněz, protože studio ...Vojna a mír: V.I.M.
(image) Myslíte si, že v Pánu prstenů jsou vážně epické bitvy? Nebo že Steven Spielberg se na začátku Zachraňte vojína Ryana ohledně vykreslení vojenské vřavy utrhl ze řetězu? Meanwhile in Soviet Russia...Nej...Co se vlastně stalo s Baby Jane?: V.I.M.
(image) Když jsem se chystal na tenhle text, samozřejmě jsem si Baby Jane vyhledal na CSFD, abych nezkomolil některé jméno. S hrůzou jsem zjistil, a IMDb souhlasí, že na rok 2015 se nejspíš chystá remake. Nec...Vlákna: V.I.M.
(image) Ačkoliv už světu nehrozí bezprostřední zničení nukleární válkou, čas od času se objeví situace, kdy si začnou velmoci rozkopávat své bábovičky z písku nebo někomu, kdo má prst na červeném tlačítku, za...Underground: V.I.M.
(image) Balkánské kinematografii se na MovieZone moc často nevěnujeme a to je určitě škoda. Časem se určitě dostane na více děl, které by byla chyba přehlédnout jen proto, že pochází z končin, které leží mimo...Konference ve Wannsee: V.I.M.
(image) 20. ledna 1942. Velká přepychová vila u Berlína s krásným výhledem na nedaleké zamrzlé jezero. Služebnictvo dokončuje velký úklid a připravuje se na příjezd patnácti významných mužů. Účastníci se začí...Povolení zabíjet: V.I.M.
(image) Nedávné 25. výročí od premiéry mi poskytuje výborný důvod, jak do rubriky VIM zařadit nejlepší bondovku. Už slyším ty nářky – nejlepší bondovka je přece Goldfinger/Srdečné pozdravy z Ruska/Zlaté oko/S...Magnum Force: V.I.M.
(image) Předpokládám, že snad všichni znají Drsného Harryho. Přelomový film, který odstartoval éru drsných thrillerů a přizabil tradiční western z divokého západu tím, že všechny tradiční propriety přenesl do...Komisař Clouseau na stopě: V.I.M.
(image) Za několik dní to bude 34 let, co umřel Peter Sellers. Herecký chameleon, který bravurně zvládl šíleného nacistického vědce, mentálně postiženého zahradníka/myslitele, slizkého pedofila nebo indického...Tirák Turner: V.I.M.
(image) Isaac Hayes jako lovec odměn Truck Turner se v rytmu vlastních funkových songů prohání po Los Angeles a chytá uprchlé trestance. Po poslední fušce se něco zvrtne a po Truckovi jde spousta naštvaných g...Šťastný to muž: V.I.M.
(image) Pojďme si zavzpomínat na doby, kdy jeden z nejlepších herců své generace, Malcolm McDowell, nepaběrkoval v kusech s děsuplnými názvy jako Sám doma 5, Zombex nebo Pinocchio 3000. Ačkoliv je navěky spja...Případ Gleiwitz: V.I.M.
(image) Bývaly doby, kdy ještě filmy o druhé světové nebyly limonádové dojáky z ghett a koncentračních táborů. Naopak, přiblížily člověku zrůdnost války v jeho ryzí podobě. Mnoho lidí v tuto chvíli vytane na ...Hitman: V.I.M.
(image) Cohen and Tate (český překlad Hitman budeme ignorovat) je ve své podstatě prostinkou, byť netradiční, roadmovie o dvojici chladnokrevných nájemných vrahů, kteří vezou malého chlapce ke svým mafiánským...Kontakt: V.I.M.
(image) Když Kontakt vstupoval v roce 1997 do kin, provázel jej lehký pocit zklamání. Robert Zemeckis měl totiž za sebou multioscarového Forresta Gumpa, který zvládl bavit širé davy a instantně jim přinášet t...Zběsilý útěk: V.I.M.
(image) Chtěl jsem tohle VIMko načnout tím, že když jsem tenkrát v roce 2007 vyšel z kina, měl jsem pocit, že Wayne Kramer je bůh. Jenže pak jsem zjistil, že Zběsilý útěk u nás v kinech ani nedávali (a přitom...Wall Street: V.I.M.
(image) Říkejte si co chcete o vyfénovaných účesech, cihle s mobilním signálem nebo obřích počítačích. Stoneův Wall Street je nadčasový a potřeboval sequel, aby si toho konečně všimli i diváci, co ho absolvov...Interstate 60: V.I.M.
(image) Může mít klasický americký road trip (v klasickém německém voze) zároveň adrenalinový a duchovní rozměr? Ve snímku Interstate 60 o tom nebudete pochybovat ani na vteřinu. James Marsden tu rudým bavorá...Le Mans: V.I.M.
(image) Severní smyčka Nürburgringu a okruh de la Sarthe, na kterém se každoročně pořádá slavná čtyřiadvacetihodinovka. To jsou Mekky automobilových fanoušků z celého světa. Zelenému peklu vytrvale zvyšují po...Con Air: V.I.M.
(image) Už je to fakt patnáct let? Ten čas ale letí. Já i Nicolas Cage můžeme jenom vzpomínat, jak zlaté to byly akční časy, kdy v letadle plném doživotních vězňů musel dlouhovlasý svalovec Cameron Poe shánět...Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách: V.I.M.
(image) Za posledních třicet let jsem Mráčka viděl snad šestkrát-sedmkrát. A vždycky mě znovu ohromil. Zprvu trikovou stránkou a perfektním sladěním hereckého týmu (hvězda vedle hvězdy, ale na každého se dost...Django: V.I.M.
(image) Jsou dva druhy lidí. Jedni sem přišli, protože původního Djanga znají a pouští si ho za odměnu pokaždé, když dokončí další kapitolu své příští knihy (zdravíme Dura). Druzí jsou nadržení na Tarantinovu...Město ztracených dětí: V.I.M.
(image) Když režisér natočí film, který spousta lidí považuje za dost možná nejlepší, jaký kdy v životě viděli, je to trochu problém. Pokud před někým zmíníte Amélii z Montmartru a zeptáte se, jestli zná od r...V Bruggách: V.I.M.
(image) „Než umřu, chtěl bych ještě jednou vidět Bruggy.“ Myšlenka, které se nemůžu zbavit od chvíle, kdy britský divadelní dramatik Martin McDonagh poslal do kin svůj nezapomenutelný debut. A sdělil tak celé...Police Story: V.I.M.
(image) Za pár týdnů se světu představí Božská relikvie 3 (respektive The Chinese Zodiac), v níž se už krapet dědkovitý Jackie Chan vrátí – doufejme – v plné parádě. Navíc chystá novou Police Story. Proto neu...Jednoduchý plán: V.I.M.
(image) Sam Raimi bude pro většinu lidí do smrti nejspíš jen režisérem série Evil Dead a trilogie o Spider-Manovi. Byla by ale velká chyba přehlížet jeho další filmy. Hororová klasika i jeden z nejzásadnějšíc...The Commitments: V.I.M.
(image) Poctivej dublinskej soul. Hudba hraná od srdce... ale i pro srdce, aby bylo víc radostí než strastí. Je zajímavé sledovat tenhle příval energie a muzikantského nadšení, v sérii lehkých životních epizo...Transformers: V.I.M.
(image) Na začátku byla kostka. A na konci film, který do slovního spojení „zábavný letní blockbuster“ vrátil slůvko „zábavný“. Přesně tak, přátelé. Dnes budeme velebit Michaela Baye, nezastavitelného krále p...Štvanci: V.I.M.
(image) J. Lee Thompson sice skončil jako režisér druhořadých akčňáků s Charlesem Bronsonem, ale před tím stihl natočit třeba slavná Děla z Navarrone a do druhé světové války se vydal znovu i ve Štvancích. Te...Tombstone: V.I.M.
(image) V devadesátých letech to vypadalo, že klasický westernový žánr je skoro mrtvý. Kevin Costner sice s Tancem s vlky vyhrál hromadu Oscarů a podobně se dařilo i Clintu Eastwoodovi a jeho Nesmiřitelným, r...Kikudžiro: V.I.M.
(image) O Kikudžirovi s oblibou říkávám, že je to taková japonská verze Kolji, přinejmenším v tom, že oba filmy cílí do podobných srdečních oblastí. Kulturní rozdíl je tu ale značný. Dovedete si představit, ž...Zlaté oko: V.I.M.
(image) Sam Mendes nám odhalil první teaser Skyfallu, který bude chtít nacpat to nejlepší z bondovské historie do jediného filmu. Podle všeho by nás tedy měla čekat osudovost Casina Royale, úhledně skloubená ...