Tyden.cz

RSS export článků z portálu Tyden.cz

Pivot Balvín: Zodpovědnosti se nebojím, hlásí jedna z opor reprezentace

Thu, 23 Nov 2017 16:21:00 GMT

Při absenci Tomáše Satoranského a Jana Veselého hledá česká basketbalová reprezentace svoji hvězdu a hlavní oporu. Stát by se jí mohl 217 centimetrů vysoký pivot Ondřej Balvín, který v pětadvaceti letech herně dozrál a za výkony v dresu Gran Canarie získal důvěru reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga. Sám chce být tahounem českého týmu a pomoci mu k historickému postupu na mistrovství světa.

Basketbalistky drží postup, Francii jednoznačně přehrály

Wed, 22 Nov 2017 20:24:00 GMT

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály i třetí domácí utkání v této sezoně Evropské ligy, když porazily francouzský celek Villeneuve-d'Ascq 88:51. Udržely se tak v horní polovině tabulky, znamenající postup. O triumfu rozhodly ve třetí čtvrtině, kterou ovládly o 16 bodů. Jde o jejich nejvyšší výhru v sezoně.

Basketbalisté se připravují na kvalifikaci MS. Pilují hlavně souhru

Tue, 21 Nov 2017 18:28:00 GMT

Čeští basketbalisté se od neděle chystají v Pardubicích na start kvalifikace mistrovství světa. Trenérovi Ronenu Ginzburgovi se sešel kompletní nominovaný kádr bez výraznějších zdravotních potíží. Nyní tým piluje souhru a obranné a útočné systémy, aby byl co nejlépe připraven na páteční duel s Islandem.

Boston vyhrál už popatnácté v řadě, uspěli i Golden State

Sun, 19 Nov 2017 08:01:00 GMT

Basketbalisté Bostonu vyhráli v NBA už patnáctý zápas v řadě, v sobotu na hřišti Atlanty zvítězili 110:99. Uspěli také obhájci titulu Golden State Warriors, kteří si s Philadelphií poradili 124:116. V tabulce Západní konference jsou ale až druzí za Houstonem, který zvítězil 105:83 v Memphisu a má o jednu výhru více.

Skvělý výkon. Veselý si vylepšil proti CSKA svůj střelecký rekord

Fri, 17 Nov 2017 19:44:00 GMT

Basketbalista Jan Veselý si vylepšil osobní střelecké maximum v Evropské lize na 31 bodů a měl hlavní zásluhu na tom, že Fenerbahce Istanbul vyhrálo 95:93 po prodloužení na hřišti CSKA Moskva. Dosavadním rekordem českého hráče bylo 23 bodů proti Maccabi Tel Aviv v dubnu 2015.

České naděje. Voráčková s Reisingerovou mají velkou budoucnost

Fri, 17 Nov 2017 12:51:00 GMT

České basketbalistky úspěšně vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy, navíc trenéra Štefana Svitka musely potěšit výkony nejmladších hráček. Především osmnáctiletá Veronika Voráčková patřila v obou zápasech v Německu a se Švýcarskem k nejlepším na hřišti. Proti Švýcarsku zaujala při svém soutěžním debutu i devatenáctiletá Julia Reisingerová.

Boston zdolal i Golden State, vyhrál počtrnácté v řadě

Fri, 17 Nov 2017 08:09:00 GMT

Basketbalisté Bostonu se v pátečním programu NBA dokázali dvakrát vrátit do zápasu a úřadující šampiony Golden State Warriors nakonec porazili 92:88. Celtics tak uhájili pozici nejlepšího týmu soutěže a v souboji konferenčních lídrů si připsali 14. výhru za sebou. Svěřenci Steva Kerra prohráli poprvé po sedmi zápasech a v čele Západní konference je vystřídal Houston po výhře 142:116 nad Phoenixem.

České basketbalistky deklasovaly soupeřky a vedou svou skupinu

Wed, 15 Nov 2017 20:57:00 GMT

České basketbalistky zvládly i druhé utkání kvalifikace mistrovství Evropy a doma porazily Švýcarsko 62:35. Navázaly tak na úvodní výhru v Německu a vedou skupinu G spolu s Belgií, se kterou se utkají v únoru v dalším kvalifikačním bloku.

Veselý zařídil prodloužení, výhru to Fenerbahce přesto nepřineslo

Wed, 15 Nov 2017 20:16:00 GMT

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul v 7. kole Evropské ligy prohráli doma v repríze posledního finále s Olympiakosem Pireus 83:90 po prodloužení. To zařídil trestnými hody osm vteřin před koncem český pivot Jan Veselý, ale obhájci titulu toho nevyužili a v prodloužení neuspěli. Veselý v utkání nasbíral osm bodů a dva doskoky.

Dobré práce. Nymburští basketbalisté slaví důležité vítězství

Tue, 14 Nov 2017 19:33:00 GMT

Nymburští basketbalisté vyhráli v 6. kole Ligy mistrů nad Ostende 86:72 a připsali si důležité vítězství nad jedním ze soupeřů v boj o postup ze skupiny D. Svou bilanci v soutěži vyrovnali na tři výhry a tři porážky. Lepší jsou ve skupině jen Besiktas a Nanterre.