Tyden.cz

RSS export článků z portálu Tyden.cz

Češi stáhli šestnáctibodovou ztrátu a otočili duel v Bulharsku

Fri, 23 Feb 2018 18:03:00 GMT

Čeští basketbalisté v kvalifikaci o mistrovství světa zvítězili 78:76 v Bulharsku a vyhráli tak i třetí utkání. Během nepovedené druhé čtvrtiny sice prohrávali až o 16 bodů, ale dokázali zápas otočit a znovu zvýšili šanci na postup na šampionát. Pokud v neděli vyhrají na Islandu, budou už mít jistý postup do další fáze kvalifikace.

Satoranský pomohl Washingtonu k výhře na půdě Clevelandu

Fri, 23 Feb 2018 07:50:00 GMT

Basketbalisté Washingtonu v NBA zvítězili na hřišti vicemistrovského Clevelandu 110:103. K třetí výhře za sebou výraznou měrou přispěl i český rozehrávač Tomáš Satoranský, který nasbíral 17 bodů, čtyři doskoky a osm asistencí a byl druhým nejlepším hráčem týmu. Lepší byl jen Bradley Beal s 18 body a devíti asistencemi.

Veselý přispěl k výhře Fenerbahce osmi body

Thu, 22 Feb 2018 20:00:00 GMT

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul ve 23. kole Evropské ligy doma porazili Milán 89:70. Český pivot Jan Veselý za 21 minut hry zaznamenal osm bodů, pět doskoků a čtyři asistence. Fenerbahce se v neúplné tabulce drží na druhém místě za CSKA Moskva.

Uzdravený Palyza ladí formu: Už nejsem jak Zorro

Wed, 21 Feb 2018 13:32:00 GMT

Dlouhé čtyři měsíce musel basketbalista Lukáš Palyza hrát se speciální maskou chránící zlomenou jařmovou kost pod levým okem. Tento týden už však černou škrabošku z uhlíkových vláken ve stylu Zorra mstitele odložil a za národní tým v kvalifikaci o mistrovství světa už bude hrát bez ní.

Češi zbrojí na kvalifikaci MS. Tým trénuje v kompletní sestavě

Wed, 21 Feb 2018 04:00:00 GMT

Čeští basketbalisté se od pondělí připravují v Poděbradech a Nymburce na pokračování kvalifikace o mistrovství světa. Trenér Ronen Ginzburg má k dispozici kompletní kádr bez větších zdravotních potíží a před čtvrtečním odletem do Bulharska a následně na Island se snaží tým co nejlépe připravit, aby se pokusil navázat na listopadové výhry nad Islandem a ve Finsku.

Satoranský pomohl Washingtonu otočit zápas v New Yorku

Thu, 15 Feb 2018 07:51:00 GMT

Basketbalista Tomáš Satoranský po otřesu z předchozího zápasu nechyběl v základní sestavě Washingtonu a ve středečním utkání NBA se radoval se spoluhráči po velkém obratu z vítězství 118:113 v New Yorku nad Knicks. Wizards v prvním poločase inkasovali 72 bodů a byli pozadu až o 27 bodů (41:68), po změně stran ale ve slavné Madison Square Garden dominovali.

Basketbalistky porazily Německo a jsou jednou nohou na ME

Wed, 14 Feb 2018 18:59:00 GMT

České basketbalistky vyhrály i své čtvrté utkání v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Po vítězství 82:67 nad Německem vedou skupinu G a o postup už by neměly přijít. Definitivu jim dá až případná výhra v listopadovém duelu s posledním Švýcarskem.