Tyden.cz

RSS export článků z portálu Tyden.cz

Češi stáhli šestnáctibodovou ztrátu a otočili duel v Bulharsku

Fri, 23 Feb 2018 18:03:00 GMT

Čeští basketbalisté v kvalifikaci o mistrovství světa zvítězili 78:76 v Bulharsku a vyhráli tak i třetí utkání. Během nepovedené druhé čtvrtiny sice prohrávali až o 16 bodů, ale dokázali zápas otočit a znovu zvýšili šanci na postup na šampionát. Pokud v neděli vyhrají na Islandu, budou už mít jistý postup do další fáze kvalifikace.

Satoranský pomohl Washingtonu k výhře na půdě Clevelandu

Fri, 23 Feb 2018 07:50:00 GMT

Basketbalisté Washingtonu v NBA zvítězili na hřišti vicemistrovského Clevelandu 110:103. K třetí výhře za sebou výraznou měrou přispěl i český rozehrávač Tomáš Satoranský, který nasbíral 17 bodů, čtyři doskoky a osm asistencí a byl druhým nejlepším hráčem týmu. Lepší byl jen Bradley Beal s 18 body a devíti asistencemi.

Mercedes a Ferrari představily vozy pro novou sezonu

Fri, 23 Feb 2018 04:00:00 GMT

Mistrovský Mercedes i hlavní konkurent v mistrovství světa formule 1 Ferrari prezentovaly v jeden den vozy na novou sezonu. Obhájci titulu se chystají pokračovat v dominanci z posledních čtyř let s monopostem označeným W09 EQ Power+, konkurence pokusí ukončit jejich nadvládu s vozem SF71H. Novým markantním prvkem na autech pro letošní rok je povinná bezpečnostní ochrana kokpitu zvaná "halo".

Veselý přispěl k výhře Fenerbahce osmi body

Thu, 22 Feb 2018 20:00:00 GMT

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul ve 23. kole Evropské ligy doma porazili Milán 89:70. Český pivot Jan Veselý za 21 minut hry zaznamenal osm bodů, pět doskoků a čtyři asistence. Fenerbahce se v neúplné tabulce drží na druhém místě za CSKA Moskva.

Výškařka Hrubá jede na halové MS, dostala pozvánku od IAAF

Thu, 22 Feb 2018 12:54:00 GMT

Výškařka Michaela Hrubá se stala 23. členkou české výpravy pro halové mistrovství světa v Birminghamu. Finalistka loňského MS v Londýně, která letos v hale skočila nejvýše 193 centimetrů, dostala pozvánku od mezinárodní federace IAAF a národní atletický svaz její účast potvrdil.

Holuša změnil přípravu, ve třiceti prožívá největší školu v životě

Thu, 22 Feb 2018 09:46:00 GMT

Třicetiletý mílař Jakub Holuša v nové polské tréninkové skupině získává nové zkušenosti. K běhání musel přidat deset hodin týdně různého doplňkového tréninku. Většinu času tráví pod vedením polského kouče Tomasze Lewandowského na soustředěních nebo jezdí po závodech. Doma bývá maximálně dva týdny v kuse. Společnou přípravu s Marcinem Lewandowským, mistrem Evropy v běhu na 800 metrů z roku 2010 a aktuálním halovým evropským šampionem na patnáctistovce, si pochvaluje.

Uzdravený Palyza ladí formu: Už nejsem jak Zorro

Wed, 21 Feb 2018 13:32:00 GMT

Dlouhé čtyři měsíce musel basketbalista Lukáš Palyza hrát se speciální maskou chránící zlomenou jařmovou kost pod levým okem. Tento týden už však černou škrabošku z uhlíkových vláken ve stylu Zorra mstitele odložil a za národní tým v kvalifikaci o mistrovství světa už bude hrát bez ní.

Češi zbrojí na kvalifikaci MS. Tým trénuje v kompletní sestavě

Wed, 21 Feb 2018 04:00:00 GMT

Čeští basketbalisté se od pondělí připravují v Poděbradech a Nymburce na pokračování kvalifikace o mistrovství světa. Trenér Ronen Ginzburg má k dispozici kompletní kádr bez větších zdravotních potíží a před čtvrtečním odletem do Bulharska a následně na Island se snaží tým co nejlépe připravit, aby se pokusil navázat na listopadové výhry nad Islandem a ve Finsku.

Podrazil se stal mistrem světa ve veslování na trenažéru

Mon, 19 Feb 2018 17:24:00 GMT

Jakub Podrazil se stal o víkendu v americké Alexandrii mistrem světa ve veslování na trenažéru. Na prvním oficiálním halovém šampionátu federace FISA zvítězil šestadvacetiletý reprezentant Dukly Praha s náskokem devíti sekund před Finem Joelem Naukkarinenem, třetí skončil Američan Thomas Phifer. Na startu kategorie Open bylo 46 závodníků z devíti zemí.

Rekordní výprava. Atletů pojede na halové MS dvaadvacet

Mon, 19 Feb 2018 15:19:00 GMT

Na halovém mistrovství světa v atletice v Birminghamu bude startovat 22 českých reprezentantů, třináct mužů a devět žen. Hlavními postavami nominace jsou lídr světových tabulek ve vrhu koulí Tomáš Staněk, obhájce titulu v běhu na 400 metrů Pavel Maslák či stříbrný medailista z posledního šampionátu v Portlandu v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša.

Coleman překonal na národním poháru halový světový rekord

Mon, 19 Feb 2018 07:31:00 GMT

UVNITŘ VIDEO. Jednadvacetiletý americký sprinter Christian Coleman vytvořil na národním šampionátu v Albuquerque časem 6,34 halový světový rekord na 60 metrů. O pět setin sekundy tak překonal dvacet let staré maximum 6,39 krajana Maurice Greenea.

Triatlonisté vezou ze zimního mistrovství Evropy stříbro a bronz

Sat, 17 Feb 2018 19:44:00 GMT

Čeští reprezentanti opět potvrdili, že v zimním triatlonu patří k absolutní špičce. Z evropského šampionátu, který se konal na svahu sicilské sopky Etna, vezou dvě medaile! Marek Rauchfuss získal stříbro, Šárka Grabmüllerová brala bronz.

Limit na halové MS splněn. Holuša doběhl v Toruni třetí a slaví

Thu, 15 Feb 2018 17:52:00 GMT

akub Holuša doběhl na halovém atletickém mítinku IAAF v Toruni třetí v závodu na 1500 metrů. Časem 3:37,91 splnil limit pro start na březnovém halovém mistrovství světa a jen o 23 setin sekundy zaostal za svým českým rekordem z roku 2015. Koulař Tomáš Staněk poprvé v sezoně prohrál, výkonem 21,83 metru skončil druhý. Na druhém místě doběhl také Pavel Maslák na čtyřstovce.

Satoranský pomohl Washingtonu otočit zápas v New Yorku

Thu, 15 Feb 2018 07:51:00 GMT

Basketbalista Tomáš Satoranský po otřesu z předchozího zápasu nechyběl v základní sestavě Washingtonu a ve středečním utkání NBA se radoval se spoluhráči po velkém obratu z vítězství 118:113 v New Yorku nad Knicks. Wizards v prvním poločase inkasovali 72 bodů a byli pozadu až o 27 bodů (41:68), po změně stran ale ve slavné Madison Square Garden dominovali.

Vyšetřovaný Froome odstartoval sezonu

Wed, 14 Feb 2018 19:13:00 GMT

Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome dnes zahájil v závodě Ruta del Sol sezonu, i když je vyšetřován kvůli pozitivnímu dopingovému testu na loňské Vueltě. V úvodní etapě dojel britský cyklista v hlavním poli na 57. místě ve stejném čase jako vítězný Francouz Thomas Boudat. V cíli zopakoval, že se nijak neprovinil.

Basketbalistky porazily Německo a jsou jednou nohou na ME

Wed, 14 Feb 2018 18:59:00 GMT

České basketbalistky vyhrály i své čtvrté utkání v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Po vítězství 82:67 nad Německem vedou skupinu G a o postup už by neměly přijít. Definitivu jim dá až případná výhra v listopadovém duelu s posledním Švýcarskem.