Tyden.cz

RSS export článků z portálu Tyden.cz

Limit na halové MS splněn. Holuša doběhl v Toruni třetí a slaví

Thu, 15 Feb 2018 17:52:00 GMT

akub Holuša doběhl na halovém atletickém mítinku IAAF v Toruni třetí v závodu na 1500 metrů. Časem 3:37,91 splnil limit pro start na březnovém halovém mistrovství světa a jen o 23 setin sekundy zaostal za svým českým rekordem z roku 2015. Koulař Tomáš Staněk poprvé v sezoně prohrál, výkonem 21,83 metru skončil druhý. Na druhém místě doběhl také Pavel Maslák na čtyřstovce.

Překvapení v sedmiboji. Doležal sesadil z trůnu Helceleta

Sun, 11 Feb 2018 16:21:00 GMT

Jan Doležal se stal novým českým mistrem v atletickém sedmiboji. Na halovém šampionátu v pražské Stromovce ovládl dvoudenní klání v osobním rekordu 6021 bodů, kterým se zařadil na čtvrté místo letošních světových tabulek. Jednadvacetiletý juniorský mistr Evropy v desetiboji z roku 2015 porazil o 70 bodů obhájce prvenství a domácí jedničku posledních let Adama Sebastiana Helceleta. Stal se také šestým Čechem v historii s šestitisícovým výkonem.

Gatlin začne sezonu premiérovým během na 150 metrů

Thu, 08 Feb 2018 17:28:00 GMT

Úřadující mistr světa v běhu na 100 metrů Justin Gatlin zahájí letošní sezonu experimentem. K premiérovému startu si pětatřicetiletý Američan vybral trať 150 metrů, na které ještě nikdy nezávodil. Do sezony, před kterou změnil trenéra, vstoupí na březnovém mítinku v Pretorii.

Další hříšník? Sprinter Levine neprošel dopingovou kontrolou

Wed, 07 Feb 2018 10:58:00 GMT

Britský sprinter Nigel Levine neprošel dopingovou kontrolou. Bývalý mistr Evropy ve štafetě na 4x400 metrů měl v prosinci pozitivní nález na clenbuterol, který se využívá k léčbě astmatu, ale pomáhá také při snižování hmotnosti. Osmadvacetiletý atlet má zastavenou činnost a bude mít příležitost obhajovat se před dopingovou komisí.

Koulař Staněk vylepšil halový český rekord na 22,17 metru

Tue, 06 Feb 2018 18:10:00 GMT

Tomáš Staněk vylepšil halový český rekord ve vrhu koulí na 22,17 metru, což je jeho absolutní maximum. Rekordní výkon Remigia Machury z roku 1985 překonal šestadvacetiletý atlet pražské Dukly na mítinku v Düsseldorfu o 38 centimetrů.

Ruska Lasickeneová skočila přes dva metry, Hrubá byla třetí

Tue, 06 Feb 2018 17:13:00 GMT

Výškařka Michaela Hrubá obsadila třetí místo na halovém mítinku Banskobystrická laťka. Devatenáctiletá česká reprezentantka zdolala 191 centimetrů, vítězná Ruska Marija Lasickeneová skočila 202 centimetrů.

Holuša vstoupil do sezony bídně. V Karlsruhe nedokončil závod

Sun, 04 Feb 2018 10:20:00 GMT

Běžci Jakubu Holušovi nevyšel vstup do halové atletické sezony, v níž bude obhajovat titul vicemistra světa na trati 1500 metrů. Sobotní závod na 3000 metrů na mítinku IAAF v Karlsruhe nedokončil.