Subscribe: Good Contents - kultura
http://goodcontents.net/taxonomy/term/268/9/feed
Added By: Feedage Forager Feedage Grade C rated
Language: Polish
Tags:
cha cha  cha  czytaj dalej  dalej  discover poland  discover  festival  jak  muzyki  poland festival  poland  salsa  się  także  zarówno 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Good Contents - kultura

Good Contents - kultura

 Salsa

Mon, 14 Aug 2006 19:03:11 +0200

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem towarzyskim odpowiadającym muzyce również nazywanej salsą. To słowo po hiszpańsku oznacza sos lub smak, czy jak w tym przypadku styl. Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940-1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Początkowo salsą nazywano wiele rozmaitych stylów muzycznych (Guajira, Mambo, Cha Cha Cha, Son Montuno, Changui, Charanga) głównie za sprawą firmy nagraniowej Fania All Stars. Budziło to pewne kontrowersje wśród muzyków. Z czasem kontrowersje ucichły i uznano, że termin ten doskonale oddaje eklektyczny charakter zarówno muzyki jak i tańca.

czytaj dalej
Discover Poland Festival 2006

Tue, 02 May 2006 12:07:12 +0200

Przez ostatni weekend kwietnia 2006 roku w Santa Monica organizowany był Festiwal Polskiej Kultury 'DISCOVER POLAND FESTIVAL'. Ta wspaniała impreza promująca polską kulturę za granicą zgromadziła wiele atrakcji, a także zainteresowanych widzów. W porozstawianych namiotach można było skorzystać z bogatej oferty z polskimi różnościami: jedzeniem, bursztynami, ofertami wycieczek do Polski, wazonami, bamboszami,... Na scenie występowały różnego rodzaju zespoły: taneczne, muzyki ludowej. Odbył się także koncert zespołu LOMBARD.

czytaj dalej