Subscribe: akadeemiline
http://akadeemiline.blogspot.com/feeds/posts/default
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Estonian
Tags:
aga  ikka  kommentaari  kui  midagi  mis  nagu  nii  oleks  oli  päris  seal  seda  selline  sest  siis  väga  üks 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: akadeemiline

akadeemiline

Updated: 2018-03-05T18:35:04.429-08:00

 


0 kommentaari

2018-01-26T12:35:56.884-08:00

Mombasase läksime rongiga. Mõni aeg tagasi sai valimis uus raudtee, nii et kui rong enne sõitis öö läbi siis nüüd veidi alla 5 tunni. Rongijaamas oli üli põhjalik kontroll - 3 korda pidi oma koti kusagilt rö-st läbi laskma ja isegi koerad nuusutasid kotid üle. Rong oli päris ilus ja mugav.
Mis oli üllatuseks oli see, et rongi aknast nägi palju loomi lõpuks. St ma mõtlesin kohe algul et peaks nägema, sest rong sõitis läbi selliste tühjade alade, aga üldse ei näinud algul. Aga siis ta sõitis vist päris mingist loodusparkidest läbi, nii et järsku hakkas loomi järjest tulema.
Algul olid mingid kitsed ja siis olid need pühvlid kes inimesi vihkavad. Siis tuli elevandi kari ja oh üllatust, siis järsku olid kaelkirjakud, kaelad õieli, no seda küll poleks lootnud. Ja siis ühes kohas olid 2 jaanalindu. Elevante tegelt nägime hiljem veel vast nii 5-6 korral. Päris hea minu arust ühe rongisõidu kohta. Rongi pilet oli 7 euri.

1 kommentaari

2018-01-24T12:34:44.060-08:00

Olen olnud paar päeva Itenis. See on koht kus Keenias kõige esimesena tulin. Nii et on natuke nostalgiat. Minu põhi põnevus on siin olnud üles otsida neid inimesi keda varasemast tean. Päris palju on seda, et inimesed on kolinud ja igal pool uued näod. Algul ei leidnud kedagi üles, olin ühe maja hoovis kus varem oli vähemalt 15 tuttavat last. Nüüd keegi mind ära ei tundnud. Päris pikalt seal siis hängisin enne kui üks veidi vanem tüdruk lõpuks ütles - Madis või midagi sarnast. Siis sain aru, et ta on mind vist näinud ja tundus ka kuidagi tuttavam. Ta siis juhatas otsa kätte ja näitas kuhu üks pere oli kolinud. See pereema juba teadis teistest ka üpris palju ja siis hakkas vaikselt uksetaha kogunema neid keda teadsin. Ühel käisime isegi kaugemal teises külas külas.
Siin ööbisime Lauriga jälle Alucia pool, keda Valduri ja Hendrikuga 3 aastat tagasi turul kohtasime. Selline küla keskel elamine on lahe. Alucial on vahepeal 3 last sündinud.


Kui tuttavatest aega üle jäi siis vaatasime ilusaid vaateid ja jalutasime niisama ringi.
Homme üritame minna Mombasase kus ma pole veel kunagi käinud. Seal peaks olema palav ilm ja meri.
0 kommentaari

2018-01-21T11:45:28.057-08:00


Keenias on üks kõige populaarsem liiklusvahend motikas. Tihti kui kusagile on vaja minna saab kohalikelt motika laenata ja sõita. Mul on ainult see jama, et ma ei oska eriti motikaga sõita. Kunagi aasias veidi proovisin aga Eestis pole kunagi sõitnud. Tuli välja et Lauri ja Kaarel pole ka eriti sõitnud ja siis korraldas Tiidrek meile ühe õppesõidu päeva. Meie Keenia kodu lähedal on lennuväli, mis siis tähendab sellist 1.5km laia asfaldist rada, kus kõik külarahvas üle käib  ja ringi jalutab. Vahel harva maandub sinna ka mõni eralennuk. Seal oli väga hea harjutada.Ega see tegelt väga keeruline ei olnudki aga kuna Keenia liiklus on suht sürr, siis enne kui kogu selle inimeste autode ja loomade virrvarri sisse sõitma lähed tuleks tekitada endale õiged refleksid, et kui tuleb ootamatu olukord, siis kogemata pidurdamise asemel gaasi ei annaks.
Ütleme nii, et paar korda veel ja siis julgeks juba sõita küll külateedel.


Keenia otsematk.

2018-01-21T11:22:02.174-08:00

Üks huvitav asi mis me seekord siin Nyahururus tegime oli natuke nagu otsematka stiilis matk.
Seal kuulsa kose juures, mis seal on on nii, et kosk kukub kõrgelt alla ja siis läheb edasi jõgi sügaval orus. Algul on kaldad väga järsud, mida kaugemale seda laugemaks lähvad. Seal sügaval jõeorus on tõeiselt äge vihmamets - suured puud ja liaanid ja igasugu muid taimi. Ainuke jama on see, et kuna seal orus liiguvad ka elevandid, siis ei ole seal eriti turvaline matkata. Tulime aga heale ideele, et kui liikuda mööda jõge, siis ei ole nii hirmus. Siis peaks elevant olema kaugemalt näha ja ei satu nendega ootamatult kokku. Põõsaste vahel oleks ohtlik. Õnneks oli see jõgi suuri kivisid täis, nii et mööda neid sai kenasti liikuda.

See oli nagu omamoodi arvutimäng, kus hüppad ühelt kivilt teisele ja siis kui kusagilt enam edasi ei saa siis otsid järgmist teed. Paar korda pidi tegema ka sellise päris julge hüppe, et kas ikka hüppad järgmisele kivile välja. Vahepeal istusime ja siis oli selline suht ideaalne hetk - vesi vulises ümber, igal pool taimed rippumas, putukad väikesekiirtes lendamas ja kõrgemal igasugu isevärki linnud, kaldal lisasid asjale vürtsi elevandi junnid.


Kõndisime nii kokku umbes 2 tundi. Natuke hirmsam hetk oli see kui pidime jõeäärest mööda kallast üles ronima hakkama, sest siis tuli veidi põõsaste vahel käia. Kuid siis kohtusime kolme poisiga, kes seal puid kogusid ja need teadsid rääkida et elevante läheduses ei ole.
Natuke tegelt oleks neid isegi tahtnud kohata, et tore oleks olnud kui niimoodi piisavalt kaugelt oleks näinud aga noh, väga tore rada oli sellegipoolest.
Tulevikus julgeks seda kõigile soovitada, kes tahavad väikest ägedat matka teha.0 kommentaari

2018-01-21T10:41:50.861-08:00

Esimestel nädalatel oli meiega ka üks triatloni tegija Sirlet. Suisa maailmameister! Peale jooksmise sõitis ta siis ka ratast ja ka ujus. Meie lähedal, umbes 7km, oli üks paisjärv kus ta ujumistrenne tegemas käis. Kui sellega on kohalikud juba veidi vast harjunud, et valgeid jooksmas näevad, siis ujumine on midagi täiesti uut. Nii siis oligi alati kui ta järve kaldal riideid vahetama asus seda sündmust jälgimas noh tagasihoidlikult öeldes kogu küla.


(image)Siis kui jooksmisest aega üle jääb....

2018-01-21T10:18:32.965-08:00

allowFullScreen='true' webkitallowfullscreen='true' mozallowfullscreen='true' width='320' height='266' src='https://www.blogger.com/video.g?token=AD6v5dxGPDj0TPsvS27jjfOgMCVtqDPR9wwHDVFdJJPbS58uGL4ugYh_IHtbswbZJBPYZNA-F-z121DS88qdk-SmDQ' class='b-hbp-video b-uploaded' FRAMEBORDER='0' />

  0 kommentaari

  2018-01-17T01:35:05.106-08:00

  Vahepeal pole midagi erilist juhtunud.


  1 kommentaari

  2018-01-10T22:35:14.460-08:00

  Sellel korral võtsin Keeniasse kaasa lisamonitori, et oleks parem tööd teha. See läks mul muidugi seljakotis puruks kahjuks, aga õnneks oli Lauril ka üks monitor kaasas, nii et nüüd laenan seda. Kuna "Eesti Maja" on rahvast täis oleme siiani ööbinud kohalikus kirikus, mis on täpsel meie maja vastas.
  Seal ma siis ka töötan. Peaks ütlema, et on selline täitsa mõnus ja avar kabinet mul.   


  Keenia reis 2018

  2018-01-08T00:33:05.834-08:00

  Minemisel oli huvitavaks asjaks see, et tegime Lauriga pikema peatuse Dohas, mis on uhke Araabia linn. Sinna saab alates eelmise aasta augustist viisavabalt. Plaan oli, et vaatame seal päeval ringi ja siis öösel vaatame uhket uue aasta ilutulestikku ja siis 2.30 öösel lendame edasi. 5 euroga sai ühe ööpäeva bussipileti ja siis sõitsimegi linna avastama. Kesklinn on ~ 10-15 km lennujaamast. Bussiga oli väga tore sõita, sest aknast nägi hästi kõiki neid uhkeid maju aga lõpuks tuli väga suur uni peale, sest me ei olnud öösel maganud. Siis otsisime kohta kus magada ja leidsime ühe muru lapi kust meid kohe minema aeti. Siis järgmises pargis õnnestus ikka magada, kuigi seal olid mingid tüütud kärbsed, kes tahtsid näo peal ronida. Huvitav oli see, et kui viskasid linnukestele saia tükke, siis ei tulnud ainult tuvid (need olid kusjuures samuti teistsugused kui Eestis), vaid tulid igasugu isevärki linnud. Pärast magamist läksime ühte uhkesse hotelli. See oli väga uhke. Ikka kohe väga. See oligi minu selline mõte olnud, et vaadata seal seda rikkust ja seda sai seal teha. Lisaks et maja oli uhke olid aias suured basseinid ja värgid ja ilus vaade. Kuna me olime potentsiaalsed kliendid, siis sai seal rahulikult ringi jalutada... isegi oleks saand seal kusagil magada tõenäoliselt rannas, nii et isegi kahju et kohe sinna ei läinud.Õhtupoole mõtlesime, et sõidame kusagile suvaliselt bussiga ja vaatame mis näeme ja siis sattusime veidi tagasi sinna lennujaama mingile kohalikule turule. Seal oli päris huvitav ringi vaadata. Kõrval oli üks selline nõukaaegse väljanägemisega lõbustuspark, kus üks atraktsioon peaaegu põlema läks sõidu ajal. Siis läksime ranna äärde ilutulestikku ootama. Istusime seal umbes 3 tundi, üle vee paistsid pilvelõhkujad. Täpselt kell 0.00 ei juhtunud absoluutselt mitte midagi. Ühtegi raketti ei lastud. Inimesed olid ka tavalised. Kusagil eemal üks inimene korra hüüdis "Happy new year!" No seekord siis sedasi, mõtlesime, ja võtsime takso ja läksime tagasi lennujaama. Tiidrek saatis meile Keenia lennujaama auto vastu, mis oli päris mugav variant. Nüüd olen juba nädal olnud Nyahururus. Elama jälle üüritud majas nn. "Eesti majas".  Siin on palju toredaid inimesi ja aia taga palju väsimatult "How are You?" hüüdvaid lapsi. Arvuti sain tööle, nii et tööasju saan ilusti teha. Aint monitor, mille kaasa võtsin läks kotis puruks. Õnneks saan kasutada Lauri monitori. [...]  Kuidas ma olin oma isa.

  2017-06-11T15:21:12.284-07:00

  Käisin ühel meditsiinialasel koolitusel. Registreerimisel võtsin oma isa nimesildi, sest tema ei saanud tulla ja ma ise ei olnud sinna registreerinud. Ja nii ma käsingi terve päev ringi, nagu ma oleksin mitte mina, vaid minu isa. Huvitav oli ainult see, et minuga tulid rääkima rohkem ikka minu enda töökaaslased.  0 kommentaari

  2017-06-01T09:29:04.895-07:00

  Mulle meeldib feisbookis üks asi. See on see kui ma vahel panen parooli valesti ja siis tuleb see sekjuuriti tsekk, et kas see olen ikka mina või on mõni pätt, kes tahab mulle sisse häkkida. Siis feisbuk teeb tavaliselt nii, et näitab mulle inimeste pilte, kes on mu sõbrad ja siis ma pean ära arvama kes on. See on minu arust väga tore test. Selline tunne on nagu kohtuks mõne vana sõbraga keda ammu näinud ei ole. Tegelt saaks ju pildi üles otsida ka ise aga kui see tuleb niimoodi juhuslikult, siis on see kuidagi teistmoodi ja erilisem, nagu ootamatu kohtumine. Siis on lahe veel see ka, et tavaliselt tead kes seal pildipeal on ja siis kui ta annab valikvastused, siis vastad alati õigesti. Nagu täidaks mingit testi koolis aga tundud endale jube tark, sest vastad alati õigesti.  Otsematk vist nr.4

  2015-10-08T09:23:39.060-07:00

  Olen ikka siia kirjutanud otsematkadest mida me teeme iga aasta. Noh et siis ei lähe meelest ära. Üks on vist vahepeal ikka kirjutamata jäänud see nr. 3 ja kohe võibki öelda, et midagi sellest eriti ei mäleta. Ainuke asi mis meenub on see et sõime torti, sest Raulil oli sünnipäev.

  Täna kirjutan siis eelmise aasta matkast ja ega sellest ka midagi eriti paljut ei meenu. Tegime selle kusagil Paldiski lähedal sest Markusel oli jalg puru ja siis mõtlesime et vast on hea kui Tallinna lähedal, et siis ta saab õhtuks lõkke äärde tulla.
  Looduse mõttes see matk just midagi erilist ei olnud aga mäletan seda et sattusime mingisse erilisse mülkasse, mis oli suht linna kõrval. Ei olnud ta ei mingi raba ega soo vaid lihtsalt selline mudaauk, aga kuna otsematkal peab otse minema, siis me sinna sisse ka läksime ja tunde olime niimoodi kubemeni  muda sees ja see põhi oli selline rõvedalt vetruv, et koguaeg oli tunne, et vajud järsku äkki kaelani sisse või midagi. No mul küll oli siuke väike hirm. Aga lõpuks me sealt ikka pääsesime ja siis lõkke ääres grillisime vorsti ja Markus lõikas endale noaga näppu. Öösel sammusid mingid sõdurid mööda, sest neil oli sõjavägi, mõtlesin, et äkki Karl ka sest ta oli ka siis sõjaväes aga praeguseks on ta juba väljas.

  Vat nii. Aga nüüd kuu aega tagasi oli meil viimane otsematk lõunaeestis ja see oli mõne asja pärast päris eriline. Sellest aga kirjutan nagu ikka mõne aasta pärast, kui just varem ei jõua.  Kuidas ma kits olin.

  2015-05-15T15:13:56.375-07:00

  Eelmisel neljapäeval käisin orienteerumas. See toimus ühe vana karjääri aladel kus olid suured kraavid, mis olid nagu väikesed järved, hästi kõrgete kallastega ja nende vahel erineva kõrgusega istutatud mets. Sain kaardi kätte ja siis jooksin ja otsisin neid punkte. Kuna alustasin suhteliselt hilja siis päike hakkas juba vaikselt loojuma ja oli juba selline natuke kollasem kui päeval. Madalamates kohtades metsa vahel tekkisid tihedad udupilved. Läbi selle noore metsa läksid risti rästi väikesed rajad, mida mööda teised enne mind olid jooksnud. Olin eelmisel päeval olnud öövalves ja siis pea oli suht unine. Siis jooksin seal mööda ühte rada nende madalate puude vahel, ümber udu ja linnu hääled - see kõik oli mingis mõttes kuidagi uinutav, nii et ma korraga enam nagu ei tajunudki mida ma teen ja lihtsalt jooksin, ilma midagi mõtlemata. Ja korraga tundsin, et ma olen nagu loom, nagu mingi kits, kes jookseb mööda neid metsaradu terve elu. Sellel hetkel ma justkui mõistsin kõiki kitsesid, tundsin, mida nemad tunnevad. See oli eriline hetk.
  Kui ma lõpuks siis sellest seisundist välja sain avastasin, et olen eksinud. Aga ma arvan see oli seda väärt - parem üks päev kitsena kui üks päev lihtsalt feisbukis istuda.  Etioopia

  2015-01-15T10:52:14.972-08:00

  Ma'letan, et kui ma selle blogi tegin, siis olin parajasti reisil. Siis kiiruga tegin, et saaks kirjutada oma reisimuljeid. Nyyd on vahel pa'ris huvitav lugeda, et kus ma ko'ik ka'inud olen. Eks see olegi yks positiivne kylg, enda naljad on ka ikka pa'ris naljakad enda arust. Kui yksi reisid siis muidugi tahaks pikemalt kirjutada, sest siis on selline raa'kimise vaegus nagu, et siis kirjutamine on nagu raa'giks kellegagi. Kui on rohkem inimesi, siis raa'gid nendega, siis ei ole vaja niipalju kirjutada. Samas ja'lle pa'rast ei saa lugeda kusagilt aga kui siis neile kylla la'hed, siis nad meenutavad, et ma'letad seda lugu mis etioopias juhtus ja siis tuleb endalegi a'hmaselt meelde. Nii et igatepidi on hea.  Üks video!

  2014-12-18T07:03:56.918-08:00

  Mulle väga meeldivad selle mehe videod. Ta on kuulus füüsik ja siis ta räägib kui lahe on tegelikult mõelda, et kuidas kõik see elu meie ümber iga päev toimib. Kõige tavalisemadki asjad kuidagi tunduvad kohe sellised vaimustavad. Mõtle, kui koolis oleks selline füüsikaõpetaja!  allowFullScreen='true' webkitallowfullscreen='true' mozallowfullscreen='true' width='320' height='266' src='https://www.youtube.com/embed/ITpDrdtGAmo?feature=player_embedded' FRAMEBORDER='0' />  4 kommentaari

  2014-12-02T03:50:27.907-08:00

  Ühel õhtul oli väljas hirmus maru, istusin aknal ja mõistsin, et olen karu.  1 kommentaari

  2014-05-09T00:25:08.634-07:00

  Kõigile meeldib vaadata tähti. Milline võimas universum! Miljonid tähesüsteemid ja galaktikad, lõpmata suured ja lõpmata kaugel. Milline ilu, milline võimsus, lihtsalt vau!
  Aga mis siis kui need tähed ei olegi suure universumi võimsad taevakehad, vaid on lihtsalt sellised väikesed heledad täpid nagu nad paistavad. Ei olegi suuremad.  Ma ei olegi täiuslik.

  2014-03-24T07:14:00.560-07:00


  Üheks minu puuduseks on see, et ma ei oska rulood üles tagasi panna. Need rulood, mida projektoriga näitamiseks alla tõmmatakse ja siis kui tahad pärast tagasi saada pead tegema jõnksu allapoole ja siis ta läheb ülesse ise. Mul see ei õnnestu, mittekunagi. Ja mis eriti masendav, kõigil teistel läheb see esimese korraga. Olen püüdnud harjutada, nii et plõksin seal mingi 15 min. No ei saa. Ja ometi tundub nii lihtne asi.

  Üks teine asi on veel. Ma tegelikult ei teagi kas see on otseselt halb, aga olen märganud haiglas, et ma kõnnin väga kiiresti. Koguaeg lähen teistest mööda. Ja siis ükspäev mõtlesin, et no mida ma torman.
  Võibolla jääb nii mõni tähtis asi märkamata. Siis proovisin võtta poole aeglasemaks. Ikka jõudsin vanatädidele kiirelt jägi, no eks nad ole haiged ja kõnnivad vaikselt kaa. Siis võtsin veel aeglasemaks. Ja niimoodi läksin siis mööda pikki koridore söökla poole, et äkki märkan nüüd midagi uut või midagi. Eriti nagu ei märganud.  0 kommentaari

  2014-01-28T23:57:45.456-08:00

  Olen nüüd nädalakese Itenis - see on koht kus olin  kaks aastat tagasi ja korraks ka eelmisel aastal.
  See on päris tore kui kõnnid külavahel ja siis keegi hüüab, et tere mati! Näeb kuidas lapsed on kasvanud ja kuidas kellelgi elu on läinud. Naljakas on see, et lapsed mäletavad kõike nii hästi. Näiteks eile küsis üks tüdruk mu käest, et kuidas su õel Merikesel läheb... et oli taga 2 aastaat tagasi skaibis midagi rääkinud.
  Külaliste maja asemel otsime siin kohaliku elamise. Saime toa hinnaga 25 eurot kuu, elame seal kolmekesi, nii et umbes 8 eurot näkku. Oleme küll ainult 5 päeva. Seal elab ka palju kohalikke peresid, nii et näeb seda keenia elu päris lähedalt. Seda varianti soovitan kõigile, kes peaks siia kanti sattuma, selle asemel et hotellides palju maksta.
  Kuidas ma Rauli 10km jooksus võitsin!

  2014-01-23T01:19:20.463-08:00

  Just sellise pealkirjaga postitus on mul plaanis kirjutada järgmisel suvel ja sestap treenin hetkel jälle oma jalamuskleid, olles järjekindlalt kõige aeglasemini jooksev inimene, kes käib regulaarselt Keenias trenni tegemas.

  Kui vaatad teisest rassist ja keskkonnast pärit inimest, siis on huvitav, et kuigi ta on mingis mõttes nii teistmoodi, siis miimikast saad nagu ikka samahästi aru. Saad aru kas inimene on rõõmus või ärritunud või tülpinud või noh sellistest asjadest. Samas on ka huvitavaid erinevusi. Kui keenia inimese käest midagi küsida ja ta tahab jaatavalt vastata, siis selle asemel et noogutada liigutab ta hoopis kulme niimoodi üles alla. Meie kehakeeles tähendaks see midagi nii et davai tule,  ma näitan sulle ühte sala asja, neile aga lihtsalt jah-i ilma mingi erilise emotsioonita.  See on omamoodi selline naljakas ja äge, teeb nad kuidagi salapärasemaks.

  Teine tore asi on need häälitsused, mis nad teevad jutu vahele. Kui meie ütleme teisele vastates  ja-jah ja mhõh ja väga huvitav, siis nemad ütlevad ainult eeeeeee. Ja siis vastavalt et näidata emotsiooni,  ütlevad seda eri kõrguse ja eri tooniga. Mulle see väga meeldib.

  Haigetel inimestel on silmad kuidagi tuhmimad ja läigivad rohkem, ilma et nende näoilme oluliselt muutunud oleks. Seda on väga raske vaadata, sest see tundub et räägib sellisest sisemisest varjatud kannatusest, mis on sees olemas, aga mida nad välja ei näita. Kuidagi nukralt ilus.
  3 kommentaari

  2013-12-01T14:31:07.576-08:00

  Saad kõik millest loobud. Selline oli ühe raamatu pealkiri, mis mulle väga meeldis. Õigemini meeldiski mulle see raamat tema pealkirja pärast, see pealkiri ültes juba nii palju, et raamatut ei olnud vaja lugedagi. Siiamaani mõtlen sellest pealkirjast. Ma küll ei mõista, kuidas see täpselt saab toimida, aga oleks väga lahe kui toimiks. Näiteks loobud kogu oma rahast ja saad hästi palju raha.
  Samas ei saa ma sellest aru, et kui kord oled juba näiteks rahast loobunud, siis kui sa seda siis juurde saad hästi palju, siis sul on nagu suva sellest. Ma mõtlen loobumist selles mõttes, et raha ei ole enam tähtis. Siis tekib küsimus, et kui loobun kõigest vähetähtsat ja kasutust ja siis korraga hoopiski saan seda kasutut hästi palju, et see on ka ju siis üpris mõttetu. Peaks olema hoopis raamat pealkirjaga "Saad kõik mida tahad"! See oleks nagu parem. Loobud rahast ja siis ei saagi seda enam, vaid saad headust ja armastust mida sa näiteks tahad.
  Samas jälle "saad kõik mida tahad" ei kõla pooltki nii lahedalt kui "saad kõik millest loobud".
  Tundub, et tuleb veel mõelda selle asja üle...  3 kommentaari

  2013-11-29T15:45:17.698-08:00

  Viimastel aastatel oleme suviti teinud mõne hea sõbraga selliseid väikesi matkakesi. Et oleks huvitavam, siis üritame mõelda mingi lisa asja sinna juurde. Esimestel paaril korral tegime nii, et ei võtnud toitu kaasa ja siis sõime marju ja lüpsime teeäärseid lehmi. Siis tegime mõned otsematkad, millest siin ka juba kirjutasin. Sellel suvel mõtlesime, et võiks teha jalgrattamatka. Jalgrattaga on muidu väga hea, saab kiirelt edasi ja asju ei pea seljas kandma, jama on ainult siis kui tuul on vastu.
  Sellepärast otsustasimegi teha allatuult matka - see tähedab, et tuleb sõita koguaeg alla tuult, sest siis on hea kerge. Huvitav on veel see, et nii tegelikult ei tea kuhu välja jõuab, sest kõik sõltub tuulest. Tuul nagu juhatab teed või nii.
  Et selgemini aru saada kust tuul puhub, ostsime mullitaja ja siis igal tee hargnemise kohal puhusime mulle ja sinnapoole kuhu mullid läksid sinna ka sõitsime.
  Selline matk  pani kohe päris mõtlema elu üle.
  Mulle meeldib kui matkad ja reisid panevad mõtlema.

  Tavaline elu käiks nagu rohkem kaardi järgi - tead mis sulle meeldib, või siis veel sagedamini, et mis ühiskonnale meeldib ja sellest lähtuvalt teed valikuid.
  Kristlase elu peaks käima aga äkki hoopis tuule järgi- lähed sinna kuhu Jumal tahab et lähed ja kui nii teed, siis on kerge olla, sest tuul oleks justkui tagant. Kui nüüd aga jääb teepeale midagi väga ihaldusväärset ja tuul selle poole ei juhata, siis on jama. Minna vastu tuult? Teha vastu Jumala tahtmist? Aga oleme ju allatuult matkal....
  Oodata millal tuul pöördub? Aga kaua sa ootad?
  Puhuda hästi palju mulle, nii et lõpuks mõni mull justkui läheks ka soovitud suunas? Päris kaval variant! Miinuseks on ainult see, et mingil hetkel sõites saad aru, et tuul ikka päris seljatagant ei ole.
  Jääb ka veel võimalus, et sõidatki kõigest hoolimata nui neljaks ikka ainult allatuult, just nii nagu kokkulepitud sai.
  Kas lõpetaksime võsas?
  Võite ise järgi proovida, mullitajaid saab tänapäeval igast teisest poest!