Subscribe: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"
http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/inwestycje
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language: Polish
Tags:
ale  dla  ich pół  inwestycje  iraku  jest  myślę że  nie  niż  polska  prawa ekonomii  przez  pół miliarda  pół  się  że   
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"

Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"

Updated: 2017-11-22T16:24:06+01:00

 Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"Siedzą na pieniądzach i boją się zaryzykować. Inwestycje dołują jeszcze bardziej niż w 2016

Duże i średnie firmy, które powinny być lokomotywą całej gospodarki, nie dają dobrego przykładu – po trzech kwartałach wydały na inwestycje jeszcze mniej niż w słabym 2016 r.
Championi w kraju, pionierzy na zewnątrz

Ambasadorzy Polski na obcych rynkach czy po prostu firmy, które mają realizować swoje interesy? Jak wielkie przedsiębiorstwa widzą swoją rolę w polskiej ekspansji zagranicznej? Czy potrzebują wsparcia ze strony państwa?
PGE na czarnej liście norweskich inwestorów

Największy prywatny fundusz emerytalny z aktywami wartymi 80 mld dol. wycofał się z 10 firm inwestujących w węgiel. Sprzedał akcje i zapowiedział, że nie będzie z nimi współpracował.
Samorządy ustawiają budżety pod inwestycje

Przyszłoroczne finanse ucierpią na niedostatecznym wsparciu władz centralnych i za małych dopłatach do zadań zleconych. Potwierdzają to pierwsze projekty gminnych budżetów na 2018 r.
Wydatki i inwestycje ciągną nas w górę

Na tak duży wzrost PKB musiało się złożyć także odbicie w inwestycjach – oceniają eksperci.
Śródmieście powinno rozwijać się zgodnie z interesami mieszkańców

Śródmieście powinno rozwijać się zgodnie z interesami mieszkańców - mówił w imieniu koalicji "Ratujmy Śródmieście" szef Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak. Poinformował też, że udało się zebrać 871 podpisów przeciwko wizji zagospodarowania rejonów ul. Poznańskiej proponowanej przez ratusz.
Więźniowie funduszy: Klienci nie mogą się dowiedzieć, w co zainwestowano ich pół miliarda złotych

Już ponad pół roku klienci funduszy Inwestycje Rolne, Lasy Polskie, Inwestycje Selektywne i Vivante bezskutecznie walczą o ujawnienie, w co zainwestowane zostało ich pół miliarda złotych. Zamiast gwarantowanych zysków liczą straty.Więźniowie funduszy: Klienci nie mogą się dowiedzieć, w co zainwestowano ich pół miliarda złot
Najem instytucjonalny: Poznaj korzyści dla wynajmującego i najemcy

Najem instytucjonalny to nowy rodzaj umowy najmu, który został wprowadzony do polskiego porządku prawnego ustawą z dnia 20 lipca 2017 roku o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Ustawa ta weszła w życie w dniu 11 września 2017 roku. Sprawdź, jakie korzyści przewiduje nowa forma najmu zarówno dla wynajmującego jak i najemcy.
Bydgoszcz: Powstała koncepcja rozbudowy Opery Nova
Powstała koncepcja rozbudowy gmachu Opery Nowa w Bydgoszczy, położnego w centrum miasta nad Brdą. Obiekt zbudowany w formie trzech kręgów, miałby powiększyć się o kolejny, czwarty krąg z częścią konferencyjno-wystawienniczą.Nieubłagane prawa ekonomii: Bez inwestycji Polska nie będzie mieć stabilnego PKB

Polska nadal zaprzecza prawom ekonomii: wzrost gospodarczy ma się dobrze, bezrobocie spada, konsumpcja jest prężna, lecz inwestycje – najważniejszy czynnik gwarantujący stabilny wzrost PKB – pozostają na niskim poziomie. Są teraz najniższe od połowy lat 90., kiedy zaczął się okres stagnacji i bezrobocia. Choć perspektywy są dzisiaj bardziej optymistyczne niż dwie dekady temu, to jeśli inwestycje nie zwiększą się, prawa ekonomii znów nieubłaganie dadzą o sobie znać.
Problemy z wydawaniem pieniędzy: Za mało na inwestycje z budżetu

Z państwowej kasy płynie na inwestycje mniej, niż planowano. Ale i samorządy dostały nieco mniejsze dotacje niż rok temu. Ministerstwo Finansów, chwaląc się dobrymi wskaźnikami budżetowymi, zwraca uwagę głównie na stronę dochodową.
Adamczyk: Myślę, że rząd przyjmie koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego

Jeżeli chodzi o CPK, konsultacje po stronie MIB zakończyły się sukcesem; myślę, że dziś koncepcja CPK zostanie przyjęta na posiedzeniu rządu - powiedział we wtorek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Polska zabiega o otwarcie rynku Iraku dla polskiej wołowiny i drobiu
Na spotkaniu ministrów rolnictwa Polski i Iraku omówiony został zakres współpracy dotyczący rolnictwa. Irak zainteresowany jest postępem naukowym i innowacjami w rolnictwie. Polska zabiega zaś o otwarcie Iraku dla polskiej wołowiny i drobiu.Prezes Banku Millennium: Powrót do przeszłości, ale w wersji cyfrowej [WYWIAD]

Jest miejsce także dla państwowych firm. Ale potrzebny jest odpowiedni balans państwowego i prywatnego, krajowego i zagranicznego kapitału. Wtedy maksymalizuje się potencjał branży - mówi Joao Bras Jorge. 
Manewry na Wschodzie zatrzymały inwestycje na pograniczu

Mamy zgodę Brukseli, przygotowane projekty i pieniądze. Ale inicjatywy polskich i rosyjskich samorządów mogą nie ruszyć, a miliony euro przepaść. Powodem jest silny opór resortu Mariusza Błaszczaka po niedawnych ćwiczeniach Zapad.
Możliwe podwykonawstwo przy strategicznej inwestycji

 Sam fakt, że przetarg dotyczy strategicznego gazociągu, a inwestycja ma charakter transgraniczny, nie oznacza jeszcze możliwości ograniczenia podwykonawstwa – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.
Rosen: Kapitał znaczy dziś coraz więcej, a praca coraz mniej [WYWIAD]

- Ludzie boją się, że nie będą mieć pieniędzy na emeryturze. Ten strach można rozwiać albo przez redystrybucję dóbr, albo przez akcjonariat pracowniczy - mówi Corey Rosen założyciel Narodowego Centrum Badań nad Akcjonariatem Pracowniczym (National Center for Employee Ownership).
Analitycy: "nowa era" silnych Chin
W "nowej erze", której nadejście ogłosił prezydent Xi Jinping, rządzone wciąż niepodzielnie przez komunistyczną partię Chiny wyjdą z cienia, zerwą z izolacjonizmem i będą odgrywały większą rolę na arenie międzynarodowej – oceniają eksperci.Sejm przeciw odrzuceniu w pierwszym czytaniu noweli budżetu na 2017 rok
Posłowie odrzucili w piątek wniosek klubów opozycyjnych o odrzucenie w pierwszym czytaniu noweli ustawy budżetowej na 2017 rok oraz tzw. ustawy okołobudżetowej.USA: Resort sprawiedliwości zwolnił informatora FBI z zachowania tajemnicy
Ministerstwo sprawiedliwości USA zwolniło informatora FBI z obowiązku zachowania tajemnicy; będzie on mógł zeznawać ws. podpisanej w r. 2010 umowy dotyczącej sprzedaży uranu - poinformował w środę wieczorem rzecznik prasowy ministerstwa Ian Prior.