Subscribe: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"
http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/inwestycje
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language: Polish
Tags:
dla  inwestycje  inwestycji  jest  lat  może  nie  partnerstwie publiczno  prace nad  publiczno prywatnym  roku  rynku  się  tys  że 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"

Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"

Updated: 2018-02-24T21:01:19+01:00

 Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "inwestycje"Firmy nie chcą zapuszczać korzeni na obcym gruncie

Lokalne władze uważają, że ustawa o gospodarce nieruchomościami utrudnia sprzedaż publicznych działek i hamuje inwestycje. I namawiają posłów i resort rozwoju na nowelizację przepisów.
USA: Szef Amazona ufundował zegar, który ma mierzyć czas 10 tys. lat
Założyciel internetowego sklepu Amazon Jeff Bezos sfinansował budowę zegara, umieszczonego wewnątrz góry w zachodnim Teksasie, który ma odmierzać czas przez 10 tys. lat. Bezos opublikował we wtorek na Twitterze wideo pokazujące postęp prac.Demografia ciosem dla finansów gmin

Emigracja najmłodszych i starzenie się populacji może być szokiem dla budżetów samorządów, na który większość z nich nie jest w ogóle gotowa.
Wreszcie wiadomo, jak złożyć wadium

Gwarancja ubezpieczeniowa czy bankowa może być wystawiona tylko na lidera konsorcjum – uznał Sąd Najwyższy. Wyrok kończy wieloletni okres niepewności w przetargach.
Sierant: Ubezpieczeniowy Wielki Brat

Do dziś istnieją plemiona, które nie pozwalają na fotografowanie ludzi. Wierzą w to, że zdjęcia kradną duszę. Nie pozwalają też na fotografowanie miejsc i przedmiotów kultu oraz obrzędów. Każde zrobione zdjęcie pozbawia je części ich magicznej siły. W malarstwie prawa niektórych religii zabraniały malowania ludzkich postaci. Ślad po takim myśleniu pozostał w polskiej kulturze. Jak wiadomo... rozbicie lustra przynosi pecha. Kiedyś sądzono, że w lustrze odbija się część naszej duszy, jego zniszczenie oznaczało więc utratę części nas samych.
Wilanowska pułapka dewelopera

Polnord uwikłany jest w spory sądowe o wartości niemal 0,5 mld zł. Pieniędzy od Polnordu domaga się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), powstały w zeszłym roku z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) i części Agencji Rynku Rolnego.
Są pieniądze na innowacyjne projekty

Ułatwienia w konkursach na środki unijne mają zwiększyć poziom inwestycji.
Jóźwik: Inwestorzy przegrali z tajemnicą zawodową

Rynek kapitałowy to wzorzec rynku: transparentny, z najwyższymi standardami. Tak przynajmniej chcielibyśmy o nim myśleć.
Jak zbudować drogę i się nie zadłużyć

Lokalne władze wyszły do rządu z propozycją, aby na potrzeby inwestycji drogowych móc tworzyć spółki specjalnego przeznaczenia. Główna korzyść płynąca z takiej konstrukcji to ominięcie reguł zadłużeniowych.
Historyczne marzenia republikanów

Rządząca partia nie obawia się już listopadowych wyborów do Kongresu. Nie jest nierealny scenariusz utrzymania przez nią większości w obu izbach Pomaga reforma podatkowa i stan gospodarki. Czas na program inwestycji.
Pisula: W 2018 roku ruszy biuro handlowe PAIH w Seulu

W tym roku planujemy otwarcie biura handlowego w Seulu - powiedział PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Placówka ma pomagać polskim firmom eksportować do Korei, a także wspierać je, by "mogły zadebiutować w roli polskich inwestorów na koreańskim rynku".
MIFID II – dalsze zmiany wchodzące w życie w 2018/19 roku

Dyrektywa MiFID II, która została uchwalona w 2014 roku zaczęła obowiązywać od 3 stycznia 2018. Zasadniczo całość wymogów MiFID II obowiązuje od początku 2018 roku, niemniej realizacja niektórych spośród wymogów została przesunięta na późniejsze miesiące.
Zbigniew Gryglas proponuje zmiany w prawie, by przyspieszyć inwestycje w stolicy
Zmianę dotychczasowego prawa w celu przyspieszenia inwestycji w stolicy - proponuje wiceprezes Porozumienia Zbigniew Gryglas. Chodzi m.in. o wprowadzenie prawa własności warstwowej.Mieszkanie plus: W ciągu 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tys. mieszkań

W ciągu 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tys. mieszkań w programie Mieszkanie plus - zaplanowała we wtorek Rada Mieszkalnictwa. Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że Mieszkanie plus jest dla tych, którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie mogli kupić mieszkania na rynku.
Co może zrobić inwestor, gdy prace nad planem miejscowym zablokowały decyzję o warunkach zabudowy

Inwestor złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Organ zawiesił postępowanie, wskazując, że w gminie trwają prace nad uchwaleniem planu miejscowego. Jednak trwają one już od trzech lat i szansa ich ukończenia w najbliższym czasie jest znikoma. Inwestorowi bardzo zależy na szybkim rozpoznaniu sprawy. Co może w takiej sytuacji zrobić?
Mikroprzedsiębiorcy mają szansę na łagodniejsze traktowanie w ustawie o PPK

W projekcie wprowadzającym Pracownicze Plany Kapitałowe dokonywane są ostatnie korekty. Te przepisy będą zaprezentowane wcześniej. Zmiany w OFE muszą poczekać.
Nowe możliwości w partnerstwie publiczno-prywatnym

Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Warto się temu aktowi przyjrzeć bliżej. W założeniach ma on poprawić otoczenie prawne PPP, zwiększyć zaangażowanie kapitału prywatnego oraz podnieść efektywność inwestycji i świadczenia usług publicznych w Polsce.
Francja: Macron zapowiada podwojenie inwestycji w Tunezji
Przebywający w Tunezji prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek, że w ciągu pięciu lat jego kraj podwoi wartość inwestycji w Tunezji, by wzmocnić tamtejszą gospodarkę. Wziął także udział w inauguracji ośrodka promującego naukę francuskiego.Timmermans: Bez inwestycji w Afryce nie powstrzymamy migracji

Migracja będzie wielokrotnie większym wyzwaniem dla Europy, jeżeli nie rozwiążemy problemu u źródła poprzez znaczące inwestycje w Afryce - powiedział w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
Ocena oferty na trzydzieści lat do przodu

 O wyborze wykonawcy budynku nie powinno decydować tylko kryterium ceny, ale bardziej szczegółowa kalkulacja, w której samorządy uwzględniłyby koszty całego cyklu życia nieruchomości.