Subscribe: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "VAT"
http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/vat
Added By: Feedage Forager Feedage Grade A rated
Language: Polish
Tags:
ale  dla  finansów  fiskus  jak  jest  komisja europejska  nie  nsa  podatku  się  vat nie  vat  wczorajszego wyroku  wyroku nsa   
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "VAT"

Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "VAT"

Updated: 2018-02-26T04:46:00+01:00

 Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "VAT"Sprzedaż na terenie Niemiec nie pozbawia ulgi w VAT

Zakup przez podatnika towarów w Polsce i ich sprzedaż za granicą jest wewnątrz- unijną dostawą, której nie wliczamy do limitu zwolnienia z podatku od towarów i usług – uznał NSA.
Jak VAT wraca do podatników w różnych krajach UE

Komisja Europejska rozpoczęła w ubiegłym tygodniu we wszystkich państwach unijnych kompleksowy przegląd przepisów o zwrocie nadwyżki podatku naliczonego.
Punkty za VAT od Brukseli dla rządu

Komisja Europejska uznaje sukces polskiego rządu w uszczelnieniu systemu podatkowego. Ograniczanie deficytu strukturalnego to dla unijnych urzędników ważny wskaźnik oceny naszej wiarygodności.
Kolejne uderzenie w paliwową szarą strefę. Kierowcy nie wwiozą już dużej ilości paliwa ze wschodu

Kierowcy, którzy powracają zza wschodniej granicy, będą mogli wwieźć w baku auta maksymalnie 200 litrów paliwa. Przy większej ilości nie unikną obowiązku zapłaty VAT, cła i akcyzy.
VAT: Fiskus skontaktuje się ze sprzedawcami z serwisów aukcyjnych, którzy nie wystawiają faktur
Wkrótce fiskus skontaktuje się z podatnikami VAT, którzy na serwisach aukcyjnych sprzedają nowe towary, ale nie wystawiają faktur VAT - informuje resort finansów w środowym komunikacie. Zdaniem MF praktyka taka jest niezgodna z prawem i wskazuje na zaniżenie podatku.Administrowanie nieruchomościami funduszy jest z VAT

Kto nie podejmuje decyzji, a jedynie świadczy usługi techniczne, nie może liczyć na zwolnienie z podatku przewidziane dla usług zarządzania portfelem inwestycyjnym – wynika z wczorajszego wyroku NSA.
VAT: Nie wiadomo, co z dłuższymi zwrotami

Czy jeśli fiskus chce mieć więcej czasu na sprawdzenie nadwyżki podatku, to przed upływem terminu na jej zwrot musi tylko wydać postanowienie w tej sprawie, nadać je na poczcie, czy też doręczyć je podatnikowi? NSA miał rozstrzygnąć to wczoraj w uchwale, ale postanowił inaczej.
Komu zawdzięczamy sukces w VAT

Uszczelnienie faktycznie poprawiło dochody z podatku, choć nie tak mocno, jak chwali się fiskus. – Odpowiada ono za 12,5 mld zł wpływów ekstra – szacuje Credit Agricole.
NIP na paragonie i kasy fiskalne online

Zakup udokumentowany paragonem, a potem powrót po fakturę? Tak, ale tylko pod warunkiem, że będzie on spersonalizowany. Jeśli po dokonaniu transakcji nabywca zapomni poprosić o dopisanie na paragonie NIP-u, nie będzie mógł go później objąć fakturą i odliczyć takiego kosztu zakupu towaru lub usługi. Projektowana zmiana łączy się ściśle z wprowadzeniem kas fiskalnych podpiętych do sieci teleinformatycznej. Nowe regulacje autorstwa Ministerstwa Rozwoju i Finansów mają zacząć obowiązywać w tym roku.
Badania kandydatów do pracy z VAT

 Medycyna pracy jest zwolniona z podatku, ale ocena predyspozycji i przydatności do określonego zawodu nie – wynika z wczorajszego wyroku NSA. Niewykluczone, że w wielu przypadkach placówki medyczne dopłacą podatek z własnej kieszeni.
VAT od stłuczki musi zapłacić poszkodowany

Leasingobiorcy zwolnieni z VAT muszą z własnej kieszeni wysupłać pieniądze na zapłatę równowartości podatku od likwidacji szkód.
Ubezpieczenie kredytu: Premia za niską szkodowość jest bez VAT

Nie ma usługi, gdy podatnik, w związku z korzystnym przebiegiem umowy ubezpieczenia, otrzymuje w momencie jej rozwiązania pieniądze od ubezpieczyciela – uznał NSA. Co innego, gdyby było to wynagrodzenie za skrócenie umowy.
Pierwsze zasiedlenie wciąż niejasne. Wyrok TSUE zasiał kolejną wątpliwość

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE miał rozstrzygnąć spór o polską definicję zawartą w ustawie o VAT. I rozstrzygnął, ale zasiał kolejną wątpliwość.
Konserwacja zabytków może być zwolniona z VAT

 Ze zwolnienia z VAT może korzystać podatnik, który jest twórcą, świadczy usługi w zakresie kultury i przenosi prawa autorskie na zleceniodawcę – wynika z wyroku NSA.
Czas na JPK_VAT. E-Mikrofirma czyli pomoc dla przedsiębiorców

Resort finansów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmniejszym przedsiębiorcom i udostępnia darmową aplikację do tworzenia i wysyłki plików w ramach jednolitego pliku kontrolnego.
Zmiany w rejestrze podatników VAT. Kto trafi na czarną listę?

Ministerstwo Finansów prowadzi rejestr podatników VAT w nowej odsłonie. Ten zawiera trzy listy: wykaz podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych z listy vatowców i przywróconych do rejestru. Mają one służyć zarówno podatnikom mogących sprawdzić kontrahentów, jak i budżetowi. Jest to bowiem podstawa działania ustawy o STIR, której głównym założeniem jest walka z oszustami podatkowymi.
Kradzież transportu przekreśla szanse na stawkę 0 proc.

Przedsiębiorca, któremu przestępcy ukradli przewożony towar wraz z dokumentacją eksportową, zapłaci podatek według krajowej stawki VAT – wyjaśnił dyrektor KIS.
VAT-owski dylemat rządu

Skorzystać z dobrej sytuacji w budżecie i wrócić do niższych stawek VAT czy utrzymać je na obecnym poziomie, pilnując dochodów na wypadek spowolnienia?
Wymiana samochodów nauki jazdy jest poza VAT

Ośrodek ruchu drogowego działa jak organ władzy, gdy sprzedaje zużyte pojazdy w ramach transakcji wiązanej z dilerem samochodów – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.
Podatnik odpowiada za to, co się dzieje w jego firmie

Przedsiębiorca musi zapłacić VAT, jeśli pustą fakturę wystawił pracownik pełnomocnika, umocowanego przez tegoż przedsiębiorcę do prowadzenia działalności gospodarczej – orzekł wczoraj NSA.