Subscribe: Eurogamer - Nintendo DS
http://www.eurogamer.cz/rss/eurogamer_ds_feed.rss
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Czech
Tags:
ale  bude  hellip  hry  jak  kdy  které  nebo  nintenda  nintendo  pro  první  read hellip  read  spole  wii  že 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Eurogamer - Nintendo DS

Eurogamer.czEurogamer je největší nezávislou herní stránkou v Evropě, která nabízí novinky, recenze, komunitní funkce a mnohem více.Published: Sun, 21 Jan 2018 22:24:10 +0100

Last Build Date: Sun, 21 Jan 2018 22:24:10 +0100

 Pokémon Sun a Moon se prodalo v Evropě a Japonsku už 3,5 milionu

Thu, 01 Dec 2016 13:00:00 +0100

(image)

Pokémon Sun a Moon je v Evropě nejúspěšnější Nintendo hra co se týče prvotních prodejů v historii. Prodává se lépe než kterákoli jiná Pokémon hra, než kterákoli jiná 3DS hra, dokonce než kterákoli jiná Wii U nebo DS hra.

Prodává se lépe, než Wii Fit v době totální Wii hysterie. To už něco znamená.

Během prvního týdne se v Evropě prodalo 1,5 milionu kusů. Dva miliony se pak prodaly v samotném Japonsku.

Read more…
Chcete vidět dokonalou hru klasického Hada? Je to... dokonalost!

Mon, 08 Feb 2016 17:00:00 +0100

(image)

Snake - to je hra, která nás doprovází dlouhá léta a byla součástí i ranných mobilních telefonů. Všichni ji hráli, ale věděli jste, že jde skutečně dohrát? Takhle vypadá naprosto dokonalá partie v Hadovi.

Read more…
Evoluce série Metal Gear od 1987 do 2015

Sun, 16 Aug 2015 13:12:00 +0200

(image)

Read more…
Osobnosti branže vzpomínají na Iwatu

Mon, 13 Jul 2015 16:19:00 +0200

(image)

O úmrtí prezidenta Nintenda Satoru Iwaty ve věku 55 let jsme psali dnes ráno. Takto na něj vzpomínají kolegové a konkurenti z herní branže:

Read more…
Končí časopis Official Nintendo Magazine

Wed, 08 Oct 2014 11:00:00 +0200

(image)

Ani bohatá korporace jako japonské Nintendo už nevidí smysl v dalším provozování papírového herního časopisu.

Rozhodlo se proto společně s vydavatelským domem Future ukončit vydávání Oficial Nintendo Magazine. Uzavře se tak dvacetiletá tradice licencovaných časáků o Nintendu ve Velké Británii, čímž se následuje zrušení amerického Nitendo Power Magazine ve 2012. U nás časopis nikdy nevycházel.

Jaké jsou důvody k tomuto kroku, řekl mluvčí Eurogameru:

Read more…
Máme dost nesnášenlivosti v herní komunitě, vyzývá tisícovka vývojářů

Tue, 02 Sep 2014 09:12:00 +0200

(image)

S rapidně rostoucí oblibou sociálních sítí, které značně urychlily tok informací, napřímily komunikaci a staly se zdrojem spousty zpráv, které bychom se jinak nedozvěděli, přišly i související nevýhody. Prakticky kdokoli si může nevybíravě otevřít ústa vůči tvůrcům čehokoli (nejen her) či známým osobnostem, které se proti těmto výpadům musejí obrnit pořádnou imunitou. To, co by lidé do očí normálně neřekli, jim pod rouškou zejména Twitteru připadá v pořádku, ačkoli to normální určitě není.

Nenávistnou atmosféru v herní branži, která už řadu śchopných lidí odradila od snah něco udělat a donutila je k odchodu, případně jim čtení těchto sprostých vzkazů na sociálních sítích nevyhnutelně kazí pomalu každý den v práci (musejí-li je povinně sledovat a nemají-li na to komunitního manažera), chce změnit nová iniciativa.

Nezávislý herní designér Andreas Zecher v otevřeném dopise adresovaném herní komunitě vyzývá k podniknutí kroků, aby se mohla stát příjemnějším místem k životu:

Read more…
AKCE: Dáváme čtenářům Eurogameru 50 tisíc korun

Thu, 28 Aug 2014 14:40:00 +0200

(image)

V rámci nového věrnostního programu Eurogamer PLUS rozdáváme čtenářům českého Eurogameru celkem 50 tisíc korun v zajímavé akci, jaká na domácích herních webech ještě nebyla. Skutečně, není to žádný trik, ani o ně nemusíte soutěžit.

Protože víme, že jste se během prázdnin na dovolených finančně vyšťavili, a protože neustále přemýšlíme o tom, jak vás odměnit za oblibu českého Eurogameru, poskytujeme vám ve spolupráci s partnerským obchodem Xzone vítaný příspěvek 100 Kč na nákup her. Naším cílem je, abyste si mohli po dobu jednoho týdne pořídit hry, o kterých dlouho uvažujete, a strávit s nimi prodlužující se a čím dál chladnější večery.

Celkem rozdáváme 500 slevových kuponů, přičemž hodnota jednoho kuponu je 100 Kč. Rozsah tedy dohromady činí 50 tisíc korun, které díky této akci na Eurogameru češká hráčská obec celkově ušetří při nákupech.

Read more…
Přivitání v holčičím klubu Nintenda

Tue, 18 Feb 2014 11:51:47 +0100

Spustilo nový kanál na YouTube.
Domácí distributor Nintenda vstupuje do Polska a Maďarska

Tue, 11 Feb 2014 19:17:00 +0100

(image)

Vlastní zpráva - Došlo k něčemu, co překvapilo i insidery, protože obvykle se to děje spíš opačným směrem (viz typicky EA, CD Projekt, Cenega, ABC Data...).

Česká společnost ConQuest Entertainment, která u nás vydává i třeba hry od UbiSoftu, se stala novým polským distributorem Nintenda. Doposud jeho tituly a konzole distribuovala v ČR a na Slovensku, nově přibude i Maďarsko.

Informovali o tom kolegové z polského EG, s odvoláním na zprávu od evropského Nintenda. Ke konci rok trvajícího bezvládí Mária na polském trhu má dojít 1. března.

Read more…
Hodnota akcií Nintenda klesla o pětinu, naznačilo způsob nápravy

Mon, 20 Jan 2014 11:38:00 +0100

(image)

Čtvrteční přiznání Nintenda, že konzole Wii U se v úvodním roce na trhu prodává třikrát hůře, než předpokládalo, samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí burzy v Tokiu.

Hodnota jeho akcií v posledních dnech klesla o 18 procent, nicméně později se zase mírně zvedly. Pro srovnání: když Nintendo v roce 2011 snížilo cenu handheldu 3DS, spadly akcie na šestileté minimum, které bylo ale o něco vyšší (12,2 jenů) než dnes (11,9 jenů).

Analytik Michael Pachter připomněl, že nejde pouze o Wii U, ale i o 3DS, všeobecně považované za úspěch. Jenže když se srovná s odbytem DS v minulé generaci, jsou prodeje 3DS o 50% nižší.

Read more…
Nintendo překvapuje novým handheldem 2DS a nepřekvapuje zlevněním Wii U

Wed, 28 Aug 2013 17:44:00 +0200

(image)

Že je 3D hraní slepou větví vývoje herní scény, nepochybují mnozí už pár let. Nintendo to dnes večer de facto potvrdilo, když překvapilo oficiálním oznámením nového modelu handheldu, kterým se jmenuje 2DS. V podstatě se jedná o to samé co 3DS, ale bez podpory třetího rozměru. Současně s tím ale Nintendo navenek tvrdí, že 3D neopouští.

Zařízení 2DS opět se dvěma obrazovkami je koncipováno jako vstupní brána k hraní, nikoli pro hardcore hráče, zdůrazňuje Nintendo. Spustíte na něm všechny starší hry pro 3DS či DS. Navzdory chybějícímu 3D režimu hraní pořád disponuje dvěma kamerami, které jsou schopné fotit a natáčet videa ve 3D jako s 3DS.

Handheld přijde na severoamerický trh 12. října, ve stejný den, kdy vyjdou populární Pokémon hry. O termínu pro Evropu zatím není nic známo. Prodejní cena 2DS v modré nebo červené barvě je nastavena na 130 dolarů, čili bude o 40 dolarů lacinější než 3DS a o 70 dolarů oproti 3DS XL i PlayStation VITA. Ve Velké Británii stojí 2DS zhruba 110 liber, tedy v hrubém přepočtu 3300 Kč. Domácí distributor ConQuest ještě nic neohlásil.

Read more…
Velká infografika o evoluci videoherních ovladačů

Thu, 18 Apr 2013 18:10:00 +0200

Jde hodně hluboko do minulosti i s provázáním nástupců.
TROJRECENZE: Castlevania, Luigi Mansion 2, Monster Hunter 3 Ultimate

Sun, 14 Apr 2013 09:00:00 +0200

(image)

Castlevania nikdy nebyla v našich končinách známá hra, zejména díky prvním dílům vycházejícím na NES. Posledních pár let už ji však začínáme registrovat i u nás a zatím poslední inkarnací byl Lords of Shadow - skvělá rubačka pro Xbox360 a PS3. Mirror of Fate je pokračování, prequelem, jednoduše řečeno takovým dovysvětlením událostí předchozího dílu. V něm se postupně vžijete do role několika z rodu Belmontů, jejichž prokletím je nekonečný boj proti Draculovi. To je k solidnímu příběhu asi tak maximum, co mohu prozradit, aby nemusel na obou koncích tohoto článku blikat velký červený nápis "SPOILER".

Na mýtický svět se díváte ze strany, tedy stejně jako na původní díly. Základem je důkladný průzkum kobek, podzemí a útrob Drákulova hradu. K prosmejčení i posledního zatuchlého kouta slouží vymoženosti ve formě andělských křídel, přitahovacího lana nebo háku pro ježdění po kolejnicích alá Bioshock Infinite. V praxi to znamená, že je často nutné nejprve získat nějaké vylepšení, než jste schopni dostat se do dalších prostor.

V nich čekají pekelné stvůry velmi bizarního původu. Například loutky reanimované z koster padlých hrdinů, oživených v pekelném stroji. Castlevania rozhodně není dětskou hrou, což dokazuje nejen věkové doporučení, ale i spousta dopisů, které vaši předchůdci těsně před smrtí v samotném zámku. Ty velmi často syrově popisují nechutné praktiky jeho obyvatel. Boj po prvních pár seznamovacích pěsťovkách zombíkům značně přitvrdí a jste nuceni využívat všech dostupných úderů, zbraní na blízko i dálku a kouzel. Tyto se vám otevírají za zkušenosti získané bojem nebo nalézáním dopisů a truhel.

Read more…
Nintendo představilo budoucí hry pro Wii U

Thu, 24 Jan 2013 19:29:00 +0100

(image)

Prezident Nintenda, Satoru Iwata, ve včerejším vysílání již pravidelného pořadu Nintendo Direct odhalil lineup nových her pro konzoli Wii U. Mezi ně patří zejména dva přírůstky do série Zelda: HD remake GameCube klasiky Wind Walker a úplně nový díl Zeldy pro Wii s "překopaným konceptem" (např. abyste nemuseli procházet dungeony v předem určeném pořadí).

Také nastínil způsob, jak se budou nadále rozvíjet funkce Miiverse a hraní pomocí dvou integrovaných obrazovek. Domácí distributor ConQuest nyní stručně shrnul všechny hlavní novinky:

Tým Nintendo EAD Tokyo Software Development, který vytvořil hry Super Mario Galaxy pro Wii a Super Mario 3D Land pro Nintendo 3DS, pracuje na nové 3D Mario hře pro Wii U. Ta by měla být předvedena na letošní výstavě E3, kde bude i nový titul z řady Mario Kart pro Wii U.

Read more…
Ukázky 1. čísla časopisu NMAG rozdávaného v obchodech

Mon, 10 Sep 2012 15:00:00 +0200

V digitální verzi nakonec nejspíš nebude.
Přibližujeme nový český časopis o hrách

Wed, 11 Jul 2012 13:01:00 +0200

(image)

Vlastní zpráva - V době, kdy počet prodaných výtisků Levelu (aktuálně okolo 4 tisíc kusů) i Score (7 tisíc kusů) neustále klesá, u nás vznikl nový časopis věnovaný ryze hrám.

Jmenuje se NMAG a je cílen na všechny fanoušky platforem od Nintenda, tzn. Wii, Wii U, 3DS a DS. Protože ho vydává přímo oficiální distributor Nintenda v ČR, společnost ConQuest, spadal by v terminologii auditora ABC ČR mezi "účelové a inzertní publikace".

Ospravedlňujete to ale skutečnost, že časopis bude k dostání zdarma jak v papírové formě, tak i volně ke stažení ve formátu PDF z vybraných webů (včetně EG a MojeNintendo.cz) a to už od příštího týdne. K dispozici má být také na festivalech a všech akcích vydavatele.

Read more…
Koncepční artwork z hororu Zwei

Thu, 26 Apr 2012 11:32:00 +0200

Ten včera avizovaný projekt od Shinji Mikami.
Potvrzeno trailerem, že Battleship zbytečnou filmovou hrou

Mon, 13 Feb 2012 17:55:00 +0100

Activision si ale nemohli pomoci.
Podrobnosti o náplni LEGO Batman 2

Fri, 06 Jan 2012 11:00:00 +0100

(image)

Warner Bros., TT Games, The LEGO Group a Cenega Czech dnes poodkryli první informace o náplni hry LEGO Batman 2, o který se vědělo od podzimu a která naváže na dosud nejprodávanější LEGO hru s 11 miliony prodaných kusů (LEGO Batman: The Videogame).

DC Super Heroes, jak zní podtitul, umožní hráčům prozkoumávat zcela nové oblasti Gothamu prostřednictvím celé škály dopravních prostředků, včetně Batmobilu a Batwingu. Kromě toho budou moci bojovat za spravedlnost skrze využití nových zařízení a kostýmů, třeba Batmanova technologicky vyspělého obleku a Robinova nouzového kanónu, a také pomocí zbrusu nových schopností, jako je např. létání, superdech a termovidění.

"Fanouškům nabídneme živé a rozsáhlé prostředí Gothamu, plné skvělých postav, ohromných možností přizpůsobení a celé řady překvapení, jež si budou moci společně vychutnat rodiny, mladí hráči i fanoušci DC univerza," prohlásil Tom Stone, generální ředitel TT Games.

Read more…
Tvůrce Maria a Zeldy řekl, že odchází z Nintenda

Thu, 08 Dec 2011 11:55:00 +0100

Shigeru Miyamoto je jeden z nejslavnějších lidí v herním průmyslu a společnost Nintendo by bez něj nebylo zdaleka takovou firmou, jakou je dnes. Shigeru Miyamoto je totiž tvůrcem Maria, Donkey Konga nebo Zeldy. V podstatě všech velkých značek Nintenda. A nedávno v rozhovoru pro časopis Wired naznačil, že z Nintenda odchází do důchodu a bude se věnovat tvorbě menších her.

"Co opravdu chci je mít zase rozhodující slovo u her, na kterých pracuji," řekl pro Wired. "Možná pracovat na menších projektech s mladými vývojáři. Nebo vytvořit něco, co bych dokázal udělat úplně sám. Něco opravdu malého."

Wired přímo ve svém textu píše, že chce Shigeru Miyamoto z Nintenda odejít, ale Nintendo se ozvalo a říká - absolutně to není pravda.

Read more…
TOP 40 nejprodávanějších her: MW3 stále kraluje

Mon, 05 Dec 2011 11:50:00 +0100

(image)

Aktuální žebříček čtyřiceti nejprodávanějích her v Anglii potrzuje, že Call of Duty: Modern Warfare 3 z trůnu jen tak něco nesesadí. FIFA 12 vyskočila z minulého 5. místa na 2. a první trojici uzavírá Assassin's Creed: Revelations.

O jedno místo si polepšil třetí díl veleúspěšné série Just Dance od Ubisoftu, na šesté místo z třetího spadlo Saints Row: The Third a stabilně na sedmém místě sedí Professor Layton and the Spectre's Call pro Nintendo DS.

Povedené aktuální Mario Kart 7 debutovalo na osmém místě, Battlefield 3 si zatím stále drží devítku a první desítku uzavírá další 3DS exkluzivní hra - Super Mario 3D Land.

Read more…
Nejprodávanější hry: MW3, AssCreed, Saints Row 3

Mon, 28 Nov 2011 11:50:00 +0100

Aktuální žebříček nejprodávanějších her v Anglii za uplynulý týden přinesl několik překvapení, i když na prvních pozicích jsou samé stálice.

Nepřekvapivě si první místo drží Call of Duty: Modern Warfare 3, které z něj zřejmě jen tak něco nesesadí. Následuje Assassin's Creed: Revelations na druhém místě a první trojici pak uzavírá šílené Saints Row: The Third, které si většina kritiků i hráčů pochvaluje.

Skyrim spadl z minulého bronzového místa na čtvrté, na pátém se pořád drží FIFA 12, následována novým wrestlingem WWE 12 a novým Professorem Laytonem na sedmém místě.

Read more…
Batman nejprodávanější v Anglii

Mon, 24 Oct 2011 15:02:00 +0200

(image)

Aktuálnímu komiksovému hitu Batman: Arkham City se podařilo sesadit všechny dosavadní prodejní stálice a nejlepší detektiv na světě si tak pro sebe uzmul první příčku.

Batman: Arkham City tak aktuálně porazil hity jako FIFA 12, nebo Football Manager 2012, které se v Anglii tradičně výborně prodávají. O tři místa pak klesla úspěšná Forza 4, za kterou je hned třetí díl jedné z nejúspěšnějších sérií Ubisoftu, Just Dance 3.

Slušně debutoval datadisk pro The Sims 3: Pets (u nás Domácí Mazlíčci). Následuje další fotbal - PES 2012. Na osmé místo kleslo povedené Rage a hned za ním se v první desítce pořád ještě drží nečekaný prodejní trhák Zumba Fitness.

Read more…
Aliens: Infestation - video z hraní DS verze

Tue, 20 Sep 2011 17:38:06 +0200
Professor Layton and the Spectre's Call

Sat, 17 Sep 2011 08:52:00 +0200
Zelda: Four Swords Anniversary Edition

Sat, 17 Sep 2011 08:18:00 +0200
Jak se v ČR hrají a nakupují videohry?

Fri, 09 Sep 2011 12:18:00 +0200

(image)

Asociace herního průmyslu ČR si nechala vypracovat demografický průzkum, podle nějž videohrám holduje méně než třetina Čechů, jen 27,8 procent obyvatel. Průzkum vyrobený společností Factum Invenio probíhal telefonicky již v dubnu a zahrnul 1002 telefonických respondentů.

Je však potřeba zdůraznit, jak přesně zněla otázka - jestli respondent hraje na PC, konzolích nebo mobilech - takže těch 27,8 procent může být zavádějících, protože kladně mohl odpovědět i člověk, co jednou v životě zkusil Hada na Nokii nebo Miny ve Windows. Bylo by zajímavé vědět, o kolik by číslo o počtu hráčů bylo nižší, pokud by byla otázka formulována trochu jinak, s vynecháním mobilů. Na druhou stranu je jasné, že smyslem Asociace herního průmyslu je popularizace her v celé společnosti a tím pádem potřebuje pro prezentování co nejvyšší možná čísla, o něž se může opřít (např. v mainstreamových médiích, jako tomu bylo třeba včera v pořadu Ekonomika v České televizi).

Mezi hráči je dle očekávání více mužů (63%) než žen (36%), přičemž více než 67% je ve věku od 18-44 lety. "Tyto výsledky se v základních parametrech neliší od podobných čísel ze západní Evropy," uvedl k tomu v tiskové zprávě viceprezident Asociace herního průmyslu Martin Bach.

Read more…
Happy Feet Two - trailer na filmovou hru

Sat, 13 Aug 2011 11:01:21 +0200
Happy Feet 2 hra

Sat, 13 Aug 2011 10:05:00 +0200
Nintendo snižuje cenu 3DS o třetinu

Thu, 28 Jul 2011 12:47:00 +0200

12. srpna by mělo dojít k celosvětovému zlevnění handheldu Nintendo 3DS až o jednu třetinu. Navíc budete mít možnost pořídit si k němu hry zdarma. Informaci už potvrdilo Nintendo.

Společnost Eurogameru potvrdila, že v Evropě by mělo jít o zlevnění "zhruba o třetinu", takže přesnou částku zatím neznáme. Podle vyjádření evropských zástupců Nintenda jde o součást celosvětové zlevňovací akce.

Jste naštvaní, že jste jedni z mála, co si už Nintendo 3DS pořídili? Nemusíte se bát. Společnost představuje program Nintendo 3DS Ambassador Programme, díky kterému budou mít zákazníci možnost stáhnout si deset NES titulů a deset Game Boy a Game Boy Advance titulů zdarma. Zatím nevíme, zda tento program půjde uplatit i v České republice, ale snažíme se informaci zjistit od českého distributora Nintenda. Pokud ovšem chcete mít šanci se tohoto programu účastnit, musíte se do 12. srpna připojit na Nintendo eShop.

Read more…
FIFA 11 - nejlepší goly sezony

Sun, 10 Jul 2011 12:56:55 +0200
Cars 2: The Video Game - startovní trailer

Tue, 28 Jun 2011 14:47:15 +0200
Duke Nukem je v Anglii nejprodávanější

Mon, 13 Jun 2011 10:20:00 +0200

Krále není radno odepisovat. I když si zatím Duke Nukem Forever odnáší z recenzí víceméně vlažné známky a kritici z něj nejsou kdoví jak nadšení (v naší recenzi dostal sedmičku), prodeje zahájil slušně.

Duke Nukem Forever se totiž stal za uplynulý týden nejprodávanější hrou v Anglii, bez ohledu na platformu. Jde vidět, že jméno pořád táhne a lidi na Atomového Vévodu nezpomněli ani po 14 letech. Otázkou je, jak rychle budou prodeje klesat, až se rozkřikne, že to vlastně není špička žánru.

Rozložení platforem je pak pro Duke Nukem Forever dalo by se říct standardní a nepřekvapivé. Podobně jako většina stříleček se Duke Nukem prodává nejvíc na Xboxu 360, který zabírá 56 procent všech prodaných kopií. PlayStation 3 verze má pak 30 procent. Zbylých 14 procent pak připadá na PC verzi.

Read more…
FIFA 12 - trailery s ohlasy

Sat, 11 Jun 2011 14:16:22 +0200

5 minut s Rooneyem a dalšími hvězdami.
Bude E3 pořád v Los Angeles? Možná ne

Fri, 10 Jun 2011 18:19:00 +0200

Pořadatelé výstavy Electronic Entertainment Expo, největší herní události roku, oznámili, kdy se bude konat další ročník. Vy se můžete těšit (a my se už dopředu můžeme zase děsit) data 5. až 7. června 2012, kdy se bude další ročník konat tradičně v Los Angeles.

Ovšem, podle všeho to místo konání nemusí být tradicí napořád.

Po roce 2012 totiž vyprší dlouhodobá smlouva s městem Los Angeles a o jejím prodloužení teprve organizátoři jednají. Společnost AEG Inc. chce totiž vybudovat fotbalový stadion v místě, kde je v současnosti západní hala E3, což by mohl být do budoucna poněkud problém. Ačkoliv se plánuje náhradní hala, návštěvníci E3 by měli za humny výstavbu velkého stadionu.

Read more…
Captain America: Super Soldier - E3 2011 trailer

Thu, 09 Jun 2011 04:42:53 +0200

Hrajete si rádi na superhrdiny?
Green Lantern: Rise of the Manhunters - E3 2011 trailer

Thu, 09 Jun 2011 04:41:49 +0200

Doprovod stejnojmenného filmu.
FIFA 12

Mon, 06 Jun 2011 22:52:00 +0200
Seznam všech her potvrzených na E3

Wed, 25 May 2011 23:00:00 +0200

Tady je seznam všech her, jejichž prezentace na výstavě E3 začátkem června byly oficiálně potvrzeny. Zbývá odpovědět na dvě otázky: Jak to všechno ve dvou lidech zvládnout oběhat...? A dojmy z čeho by vás nejvíce zajímaly?

2K Games

2K Sports

Read more…
FIFA 12

Tue, 24 May 2011 13:59:00 +0200

Konec robotickým animacím a pádům.
Oznámení LEGO Harry Potter: Years 5-7

Thu, 19 May 2011 17:22:00 +0200

Dva měsíce před českou premiérou posledního filmového Harryho Pottera oznámili Warner Bros druhou akční adventuru ze série LEGO Harry Potter.

Dle očekávání ponese podtitul Years 5-7 a vyjde koncem letošního roku pro PC, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PSP, DS, 3DS a nově i nadcházející konzoli Sony NGP, tedy pokud ta opravdu stihne letošní rok.

Years 5-7 budou vycházet z událostí posledních tří knih, respektive čtyř filmů: Fénixova řádu, Prince dvojí krve a Relikvií smrti. "Bude to zábava pro hráče každého věku," řekla vedoucí produkce Samantha Ryan. "Vývojáři z Traveller's Tales do téhle hry vloží všechno, co fanoušci milují na světu Harryho Pottera, a přidají to nejlepší z Lega."

Read more…
Fitness hra pokořila Crysis 2 i Star Wars

Mon, 18 Apr 2011 10:19:00 +0200

Už druhý týden se na prvním místě nejprodávanějších her v Anglii drží Zumba Fitness. Ne snad, že by se tradičním hardcore hrám nedařilo, ale stále častěji v žebříčcích vídáme casual tituly, které své AAA konkurenty sebevědomě válcují.

Na druhém místě je ověřená a oblíbená značka LEGO Star Wars III: Clone Wars. Z minulého druhého místa spadlo aktuálně na třetí příčku Crysis 2, naopak skvěle si polepšila FIFA 11, která poskočila z 12. místa na čtvrté.

Na pětce je nový Tiger Woods PGA Tour 12, šestku si už druhým týdnem drží poměrně úspěšný Homefront, následovaný dvojicí Pokémonů. Stálice Call of Duty: Black Ops si drží deváté místo a první desítku uzavírá Shift 2: Unleashed.

Read more…
Odbyt 3DS v USA zaostal za DS

Sun, 17 Apr 2011 11:00:00 +0200

V Evropě mají výrobci her nebo konzolí jednodušší život, protože tu nepůsobí kontinentální agentura, která by pravidelně zveřejňovala odbyt, takže mohou interpretovat prodejní čísla tak, jak se jim to kdy hodí. Například zveřejnit čísla jen když se daří, nebo jindy pouze srovnat s něčím z minulosti, aby to vypadalo dobře. Oproti tomu v USA musí v případě slabších výsledků vysvětlovat, protože NPD nic neunikne (její nedávný zákaz zveřejňování interních dat směřoval jen na spolupracující analytiky).

Šéf Nintenda Reggie Fils-Aime takto musel na pranýř poté, co vyšlo najevo, že nového handheldu Nintendo 3DS se v USA prodalo méně než předešlé generace DS. Konkrétně 3DS si tam za úvodní týden pořídilo 400 tisíc lidí, kdežto starší DS 500 tisíc Američanů. Že za ním novinka 3DS zaostala, si všimlo i zpravodajství televizního kanálu ČT24.

"Tyto dva starty nelze srovnávat, protože DS bylo uvedeno před Vánocemi a i díky tomu se z něj stalo nejvíce prodávané herní zařízení všech dob. Nemíchejte jablka s hruškami," obhajuje slabší start 3DS šéf Nintenda.

Read more…
Sestřih dubnových her

Sun, 17 Apr 2011 00:00:00 +0200

Flashpoint, Portal 2, Virtua Tennis 4...
Plán Nintenda na jaro-léto 2011

Thu, 14 Apr 2011 17:00:00 +0200

ConQuest, domácí distributor Nintenda, ohlásil seznam her, kterými chce potěšit fanoušky 3D her na novém handheldu. Zapsat by si měli především termín 17. června, kdy vyjde Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, což bude remasterovaná klasika z roku 1998 z Nintenda 64.

Šestého května se vynoří akční strategie s ponorkou Steel Diver a koncem května se k ní přidají bojovka Dead or Alive: Dimensions a také remake japonského RPG Dragon Quest VI: Realms of Reverie, který poběží i na předešlé generaci Nintendo DSi.

A nové hry se chystají i pro konzoli Wii. Ještě letos má vyjít následovník jedné z nejprodávanějších her Wii Play s podtitulem Motion. Půjde o 12 zbrusu nových her ovládaných pohybem. Wii Play: Motion bude v obchodech k dostání s červeným ovladačem Wii Remote Plus. Následuje kompletní release-list Nintenda na jaro-léto 2011 a oficiální popisky čtyř výše zmiňovaných her pro 3DS.

Read more…
iPhone 5 až na přelomu roku?

Wed, 13 Apr 2011 17:58:00 +0200

Zařízení od Apple jsou vážným konkurentem na herním poli pro handheld zařízení, takže je asi na čase se jim pořádně věnovat. Podle všeho už by se měl na podzim začít vyrábět iPhone 5, což ale znamená, že do prodeje by mohl jít až koncem roku nebo počátkem toho příštího.

Avian Securities zveřejnilo tuto informaci a dodává, že Apple nejspíš bude vyrábět také levnou verzi iPhone. Informace zjistili při jednání s velkými dodavateli součástek pro Apple.

Zajímavé zprávy přicházejí také o dalším iPadu. Zatímco iPad 2 je nečekaně velkou konkurencí pro Nintendo 3DS, i vzhledem k informacím z nedávné doby, že 80 procent majitelů iPadu na něm hraje převážně hry, už teď se mluví o trojce.

Read more…
Prodeje Nintendo 3DS prý klesají

Tue, 12 Apr 2011 12:10:00 +0200

Dle analytické společnosti Lazard Capital Markets mělo sice Nintendo 3DS velký nástup a prodalo se ho v první dny rekordní počet kusů, ale postupně prodeje výrazně klesají.

Nintendo sice nezveřejnilo žádná konkrétní čísla pro USA, ale tvrdí, že první den v Americe se 3DS prodalo nejvíc kusů mezi všemi existujícími handheld zařízeními (tedy více než při startu Nintendo DS). V Evropě se prodalo během premiérového víkendu 303 000 kusů 3DS a předpokládá se, že v USA to bylo něco mezi 500 000 až 750 000 kusy.

Ačkoliv ale někteří analytici předpokládají Nintendu 3DS světlou budoucnost v podobě 11,6 milionů prodaných kusů a 70 milionů prodaných kusů koncem roku 2015 (zdroj), zatím se spíš zdá, že prodeje 3DS postupně klesají.

Read more…
Duke Nukem: Critical Mass - Gameplay

Thu, 07 Apr 2011 17:10:33 +0200
LEGO Piráti z Karibiku v obrazech

Wed, 06 Apr 2011 23:34:00 +0200

Johnny Depp a lodě z kostiček.
Kung Fu Panda 2 - Teaser

Fri, 01 Apr 2011 16:03:46 +0200