Subscribe: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "telepraca"
http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/telepraca
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Polish
Tags:
być  będą  dla  które  nie jest  nie  niepełnosprawnych  obowiązki  osób niepełnosprawnych  osób  pracy  przez  się  telepracy 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "telepraca"

Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "telepraca"

Updated: 2018-01-19T15:12:08+01:00

 Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "telepraca"Michałkiewicz: rozpoczynamy prace nad strategią dla niepełnosprawnych
Dyskusje prowadzone ze środowiskiem osób niepełnosprawnych przyczynią się do tego, że przyjęte rozwiązania i propozycje będą rzeczywiście odpowiadały ich potrzebom - ocenił wiceminister w MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że rozpoczęły się prace nad strategią dla osób niepełnosprawnych.Własność lokalu przesądza o wyłączeniu ze składek

Różnica między faktyczną ceną zakupu przez pracodawcę usługi noclegowej a ponoszoną przez pracownika odpłatnością nie jest zwolniona ze składek, w sytuacji gdy podmiot zatrudniający nie jest właścicielem lokali służących zakwaterowaniu.
MRPiPS chce, aby rodzice osób niepełnosprawnych mogli świadczyć telepracę

Umożliwienie rodzicom osób niepełnosprawnych wykonywania pracy w formie telepracy oraz w dogodnych dla nich godzinach - to jedno z założeń projektu ustawy przygotowanego w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. Projekt ma realizować program "Za życiem".
Niepełnosprawni na telepracy, budynek bez dostosowania

PIP nie zawsze musi oceniać warunków panujących na terenie zakładu pod kątem pracowników z uszczerbkiem na zdrowiu. Tego typu działań nie podejmie, gdy pracują oni zdalnie.
Telepracę opodatkowuje się w kraju jej wykonywania

Firma podpisała z osobą mającą miejsce zamieszkania w Szwajcarii umowę o pracę, która będzie wykonywana zdalnie, w formie telepracy. Jako miejsce pracy wskazano miejsce zamieszkania w Szwajcarii. Pracownik przebywa tam ze swoją rodziną. Tam też zamierza pozostać na stałe. Oprócz dochodów z telepracy na rzecz polskiego pracodawcy nie uzyskuje żadnych innych, które podlegałyby opodatkowaniu w Polsce. Firma nie ma w Szwajcarii żadnego oddziału ani przedstawiciela. Czy dochody pracownika z telepracy będą opodatkowane w Polsce, a na pracodawcy ciążą obowiązki związane z poborem zaliczki na podatek?
Dodatkowe wsparcie dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Powiatowe urzędy pracy będą mogły refundować pracodawcom część kosztów wynagrodzenia osoby zajmującej się niesamodzielnym członkiem rodziny lub przyznawać im grant na telepracę, jeśli zdecydują się na taką formę ich zatrudnienia.
Nowe porządki w Trybunale Konstytucyjnym. Koniec z telepracą

Pracownicy merytoryczni zatrudnieni w biurze TK będą musieli fizycznie przebywać w gmachu przy al. Szucha. Ma to usprawnić pracę sądu oraz... przynieść oszczędności. Rocznie z tytułu zwrotów kosztów podróży czy diet w związku z delegacjami trybunał wydawał ponad 33 tys. zł.
"Puls Biznesu": Praca poza siedzibą firmy też według zasad
Ustalenie godzin i systemu pracy - to podstawa przy zatrudnianiu pracowników wykonujących swoje obowiązki poza biurem - pisze "Puls Biznesu".Telepracownik też może być dyskryminowany

Zarzut nierównego traktowania może jednak pojawić się przy doborze osób do telepracy oraz przy zwalnianiu pracujących w tej formie. Pracodawca musi więc stosować obiektywne kryteria
Zasady stosowania telepracy powinny być bardziej elastyczne

Sposób świadczenia pracy na odległość mogłaby normować umowa zawierana przez pracodawcę i zatrudnionego. Trzeba też rozważyć złagodzenie zasad bezpieczeństwa przy wykonywaniu obowiązków w takiej formie - wyjaśnia Radosław Mleczko
Koniec spamu i nękania przez telemarketerów. Marketing bezpośredni tylko za zgodą konsumenta

Na wszelkie formy marketingu bezpośredniego muszą oni obecnie mieć zgodę konsumenta lub kontrahenta. A ta powinna być wyraźna i uprzednia. Czyli jaka? Zapytaliśmy o to UKE i resort administracji.
Koniec z naciąganiem przez telefon? Nowelizacja ustawy o prawach konsumenta ograniczy telemarketerów

Wchodząca w życie 25 grudnia br. nowelizacja ustawy o prawach konsumenta wprowadzi spore zmiany w sprzedaży telefonicznej. Telemarketerzy, z którymi negatywne doświadczenia deklaruje ponad połowa konsumentów , diametralnie zmniejszą swój udział w zawieraniu umów z klientami.
Telemarketerzy: nieznośni, nękający, ponad prawem. Czy naprawdę losują nasz numer przypadkowo?

Telemarketerzy nękają nas telefonami, twierdząc, że numer telefonu wylosował komputer. Zjawisko będzie się nasilało, bo w walce z nim strażnicy danych osobowych mają związane ręce.
Zwrot wydatków dla pracowników mobilnych nie jest przychodem

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy o PIT z podatku zwolnione są diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika – do wysokości określonej w odrębnych przepisach. Na co zwracać uwagę, stosując ten przepis?
Prezes TVP: prawa w sprawie abonamentu trzeba przestrzegać

 Cieszę się z zapowiedzi resortu finansów ws. bardziej zdecydowanego egzekwowania abonamentu. Zaczynamy jasno mówić, jakie jest prawo i że ma być przestrzegane. Na media publiczne powinni sprawiedliwie płacić wszyscy - ocenił w rozmowie z PAP prezes TVP Juliusz Braun.
Zamiast wynajmować całe biuro, taniej wykupić możliwość korzystania w nim z mebli i sprzętu

Do firmy za daleko, a do pracy w domu trudno się zmobilizować. Rozwiązaniem mogą być tzw. mobilne biurka, które wynajmuje się na godziny, dni, a czasem na kilka miesięcy. Ich popularność rośnie, w miarę jak coraz więcej firm decyduje się wprowadzać elastyczne formy zatrudnienia. Pokazują to dane: w 2007 r. z telepracy korzystało tylko 2 proc. przedsiębiorstw, a w 2011 r. już 8,8 proc.
Czy przedstawiciel handlowy może być telepracownikiem

Na odległość mogą być zatrudnieni handlowcy, którzy raportują przez internet.
Co czwarta osoba chciałaby pracować w domu

Aż 40 proc. pracowników chętnie zgodziłoby się na elastyczny czas pracy, a 26 proc. byłoby zachwycone, gdyby szef pozwolił im wykonywać część zadań w domu – wynika z najnowszych badań przygotowanych przez firmę Sedlak & Sedlak.
Pracodawcy: trzeba zlikwidować bariery hamujące rozwój telepracy

Zbyt szczegółowe obowiązki pracodawców z zakresu BHP czy nieprecyzyjne przepisy o ewidencji czasu pracy telepracownika - to m.in. główne bariery rozwoju w Polsce telepracy, które należałoby zlikwidować - oceniają eksperci Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.
Będą dopłaty do telepracy

Organizacje pracodawców i związki zawodowe negocjują w Komisji Trójstronnej propozycje zmian w zasadach zatrudniania na odległość. Chcą złagodzić obowiązki, jakie muszą spełniać firmy, które wprowadzają telepracę. Proponują także, aby z publicznych środków dofinansowana była praca w domu tych osób, które czasowo nie mogą świadczyć jej w firmie.