Subscribe: Eurogamer
http://www.eurogamer.cz/rss/eurogamer_frontpage_feed.rss
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Czech
Tags:
ale  battlefront  bude  ete  hellip  hra  hry  jak  jako  pro  read hellip  read  star wars  také  wars battlefront 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Eurogamer

Eurogamer.czEurogamer je největší nezávislou herní stránkou v Evropě, která nabízí novinky, recenze, komunitní funkce a mnohem více.Published: Sat, 18 Nov 2017 17:43:01 +0100

Last Build Date: Sat, 18 Nov 2017 17:43:01 +0100

 Matchmaking Counter-Strike zjistí, zda jste nepodváděli v jiných hrách

Sat, 18 Nov 2017 13:00:00 +0100

(image)

Counter-Strike: Global Offensive má nový systém matchmakingu, který zjišťuje, jak se chováte na celém Steamu - tedy nejen v CS:GO.

Nový systém od Valve přiřazuje každému hráči tajnou hodnotu známou jako Trust Factor. Očividně se ale nehlídá vaše chování jen v CS:GO, ale i v dalších hrách na Steam platformě. Valve celý systém vysvětlili na svém blogu. Záměrně nevysvětlují, jaké další aktivity monitorují.

Půjde o doplnění Prime Matchmakingu, který dával dohromady hráče, kteří spojili svůj účet s unikátním telefonním číslem. Ten ve hře zůstane a matchmaking na základě Trust Factor bude existovat vedle něj.

Read more…
Existují fanouškovské HD textury do PC verze Batman: Arkham City

Sat, 18 Nov 2017 11:00:00 +0100

(image)

Skupinka říkající si GPUnity se rozhodla vytvořit HD Texture Pack do hry Batman: Arkham City a už je k dispozici nová verze, kterou si můžete stáhnout zde.

Aby vám pack fungoval, měli byste ve hře vypnout DirectX 11 podporu a MSAA, také musíte nastavit Extreme detaily.

Tady se můžete podívat také na srovnávací video:

Read more…
25 minut záběrů z hraní singeplayerové kampaně BattleTech

Sat, 18 Nov 2017 09:00:00 +0100

(image)

Harebrained Schemes vydali nové video, kde ukazují téměř půl hodiny hraní singeplayerové kampaně v jejich chystaném BattleTech. Hra má vyjít někdy v roce 2018.

BattleTech je tahová taktická mech bojová hra.

Hru bude jako vydavatel zajišťovat Paradox.

Read more…
Je venku trailer na třetí epizodu Batman: The Enemy Within

Fri, 17 Nov 2017 15:00:00 +0100

(image)

Telltale Games zveřejnili upoutávku na třetí epizodu Batman: The Enemy Within, která vychází 21. listopadu.

Batman: The Enemy Within je k dispozici na PS4, Xbox One, PC, iOS a Android.

Read more…
Podívejte se, jak Detroit: Become Human běží ve 4K na PS4 Pro

Fri, 17 Nov 2017 13:00:00 +0100

(image)

Kolegové z portugalského Eurogameru měli možnost zahrát si demo Detroit: Become Human (koupit na Alza.cz) na PlayStation 4 Pro a z hraní natočili záběry.

V misi musíte zachránit holčičku, která je rukojmím robota. Je několik možností, jak můžete situaci vyřešit a také jak zjistit okolnosti toho, co se stalo a proč se to stalo.

Detroit: Become Human vyjde exkluzivně pro PlayStation 4 na jaře 2018. Jde o novou hru od Quantic Dream, tvůrců Heavy Rain a Beyond: Two Souls.

Read more…
Abyste odemkli všechno ve Star Wars: Battlefront 2, musíte hrát 4500 hodin

Fri, 17 Nov 2017 09:35:00 +0100

(image)

EA se rozhodlo dočasně zcela vypnout mikrotransakce ve Star Wars: Battlefront 2 (koupit na Alza.cz) jako reakci na názory hráčů. V prohlášení řekli, že je zase aktivují, až trochu vybalancují celou hru.

A co kdybyste chtěli mezitím odemknout všechno ve hře? Podle odhadů jednoho hráče by vám odemčení všeho ve hře mělo trvat 4528 hodin, případně by vás to stálo dle ještě funkčních mikrotransakcí 2100 dolarů. Jak k číslům přišel, to velmi detailně rozepsal zde.

Výpočet předpokládá, že Star Cards už máte na 3. levelu. Nejsou do toho započítány jednorázové odměny jako challenges, ale díky nim se předpokládá, že dostanete Star Cards na třetí level.

Read more…
Blizzard má hodně legrační reklamy na free to play StarCraft 2

Fri, 17 Nov 2017 09:00:00 +0100

(image)

Free to play verze StarCraft 2 už vesele běží. Jak už jsme psali, multiplayer je zcela zdarma a za podstatně nižší cenu si můžete koupit singeplayerové kampaně s tím, že Wings of Liberty je zadarmo.

No, a aby trochu free to play verzi StarCraftu podpořili, udělali k tomu speciální vtipné reklamy.

Free to play StarCraft 2 je k dispozici na oficiálních stránkách.

Read more…
Nový raid v Destiny 2 bude na stejném místě jako původní raid

Thu, 16 Nov 2017 18:00:00 +0100

(image)

Bungie včera konečně prozradilo, co můžeme čekat od raidu v chystaném DLC Curse of Osiris. Podle všeho se bude odehrávat na stejném místě jako raid v Destiny 2 (koupit na Alza.cz) - tedy na cabalské lodi Leviathan. Nebudete ale naštěstí procházet stejné místnosti, budete prozkoumávat jiné oblasti a bude tam i nový boss.

Druhý raid bude mít také těžší Prestige mód a nový vyžadovaný power level pro oba raidy ve dvojce Destiny bude 300. V původním Destiny 2 je maximální power level 305, s vydáním Curse of Osiris se zvýší na 320.

Bohužel se zdá, že dokonce i třetí raid ve druhém přídavku, který má vyjít na počátku roku 2018, se bude konat na stejném místě - tedy na lodi Leviathan.

Read more…
Spousta hráčů ve FIFA 18 dokáže dávat góly hned z výkopu

Thu, 16 Nov 2017 17:00:00 +0100

(image)

FIFA 18 (koupit na Alza.cz) má chybu při výkopech. Vlastně to možná není chyba, ale je to způsob, jak snadno vyhrávat zápasy a dávat zaručené góly.

Problém je, že v online zápasech tuto metodu už začali používat téměř všichni a hra tedy poněkud přestává být zábavnou. Jak na to? Tady je video s návodem:

EA se k tomu zatím nevyjádřila, takže není jasné, zda budou "chybu" opravovat.

Read more…
Middle-earth: Shadow of War představilo kalendář chystaného obsahu zdarma

Thu, 16 Nov 2017 16:00:00 +0100

(image)

Zatímco je všechna loot boxová pozornost na Star Wars: Battlefront 2, je tu ještě jedna hra, která používá loot boxy a maličko se na ní zapomnělo - Middle-earth: Shadow of War (koupit na Alza.cz). Společně se třemi DLC, které jsou součástí season pass, v několika následujících týdnech do hry přibude také další obsah zdarma.

První na řadě je Endless Sieges. Obsah přijde, jak už bylo oznámeno dříve, 21. listopadu.

Další přídavek zdarma nese název Rebellion a vyjde ve stejný datum. V něm máte "zničit rebelující ology a uruky, kteří se snaží podkopat Bright Lorda".

Read more…
Nové video z Kingdom Come: Deliverance ukazuje různé možnosti plnění úkolu

Thu, 16 Nov 2017 14:00:00 +0100

(image)

Warhorse publikovali nové video z hraní Kingdom Come: Deliverance, kde se rozhodli ukázat, jakými různými způsoby lze přistupovat k plnění úkolů ve hře.

V tomto případě můžete všechno vyřešit silou, pomocí dialogů nebo s využitím stealth.

Kingdom Come: Deliverance vychází 13. února a hru si můžete předobjednat na Alza.cz.

Read more…
První záběry přímo z hraní Pillars of Eternity 2: Deadfire

Thu, 16 Nov 2017 13:00:00 +0100

(image)

Obsidian zveřejnil nový trailer na chystané Pillars of Eternity 2: Deadfire, kde ukazují také první záběry přímo z hraní.

V Deadfire se opět hráči vrátí do kouzelného světa Eora. Tentokrát zamíří do neprozkoumaných oblastí Deadfire Archipelago. Hráči budou bojovat o své duše, zatímco se budou snažit ulovit boha.

Těšit se můžete na dynamické počasí, osvětlení a stíny. Obsidian do dvojky přichystali také přepracované kouzlení a schopnosti s novými vizuálními efekty.

Read more…
Trailer na Dead or Alive Xtreme Venus Vacation plný natřásajících se... částí těl

Thu, 16 Nov 2017 12:00:00 +0100

(image)

Na PC je k dispozici free to play verze Dead or Alive Xtreme. Jmenuje se Dead or Alive Xtreme Venus Vacation a podle traileru by nějaké pány zajímat hra mohla.

Hra je bohužel zatím k dispozici pouze v Japonsku. Abyste si jí mohli zahrát, musíte jít na oficiální stránky, kliknout na velké kulaté tlačítko vpravo dole. Tím stáhnete DMM klienta, kde už můžete stáhnout hru.

Read more…
EA říká, že co se týče mikrotransakcí ve Star Wars Battlefront 2, musí být lidé trpěliví

Thu, 16 Nov 2017 10:00:00 +0100

(image)

Finanční ředitel EA, Blake Jorgensen, byl na UBS Global Technology Conference 2017 v San Franciscu a s novináři tam mluvil o Star Wars: Battlefront 2 (koupit na Alza.cz), mikrotransakcích a živé službě u her obecně.

Přiznal, že se o mikrotransakcích ve hře hodně mluví a vysvětlil, že to, co se EA snaží je vybudovat živou službu, která bude neustále přidávat obsah do hry. Hráči mohou věci ve hře získat hraním, nebo si je mohou koupit. Důležité je, že EA se snaží poslouchat komunitu. Hry dnes mohou být neustále upravovány, takže věci, které "EA slyší dnes a dají do hry, mohou být zítra už jiné".

Hra jako živá služba je o "neustálém pozorování, poslouchání a reagováním na komunitu". "Lidé musí být trpěliví, ale také pochopit, že EA poslouchá velmi pečlivě komunitu a neustále budeme hru měnit, aby byla lepší a komunita byla natěšenější ji hrát," říká.

Read more…
Nové video z Far Cry 5 ukazuje, jak se tvořila Montana

Thu, 16 Nov 2017 09:00:00 +0100

(image)

Ubisoft zveřejnil nové video o tom, jak vznikala Montana pro Far Cry 5. Nejzajímavější na tom asi je to, že využívali sérii fotografií například pařezů, aby vytvořili co nejrealističtější texturu. Výsledek je skutečně neuvěřitelný.

Také bude ve hře očividně v podstatě zabudovaný simulátor rybaření, kdy můžete používat různé návnady a chytat spoustu druhů ryb. To kdybyste chtěli mezi vším tím zabíjením také trochu relaxovat.

Far Cry 5 vychází 27. února na PC, PS4 a Xbox One a hru si můžete předobjednat na Alza.cz.

Read more…
Thrustmaster T300 RS GT Edition: Splňte si závodnický sen

Thu, 16 Nov 2017 08:00:00 +0100

(image)

Vývoj závodních her doprovázel vývoj volantů a dalšího příslušenství. Model Thrustmaster T300 RS GT Edition si snadno spletete s tím ve skutečném autě.

Na první pohled malá, ale těžká krabice jasně předjímá, že v tomto případě se o hračku rozhodně jednat nebude. Váha je to první, čím na sebe volant se základní stanicí a pedály upozorní. Vybalení a montáž je snadná, samotný volant intuitivně připojíte k základní bázi pomocí velké převlečné matky, kterou zaaretujete šroubkem. Celou základní stanici upevníte ke stolu bez nutnosti použití jakéhokoli nástroje díky držáku s masivním šroubem a vlastní pákou. Asi není nikdo, kdo by ihned po vybalení pedálů jen tak cvičně nešlápl na pedál. Překvapí vás jistý odpor, ba co víc pevnost, s jakou pedály drží přilepené k zemi. Přiznám se, nejsem žádný extra závodník urputně sešlapávající pedály, ale na první dobrou skvělý pocit. Konektivitu k PC či PS3/PS4 zajišťuje USB kabel, doplněný o napájecí a propojení báze s pedály je realizováno skrze kabel připomínající UTP.

Thrustmaster T300 RS GT Edition s pedály T3PA jsem testoval ve spojení s PS4 a právě hrou Gran Turismo Sport. Pro neználka je to změna oproti klasickému gamepadu, ale jakmile si zvyknete, je to něco jako hrát fotbal na vesnici v klasických teniskách nebo kopačkách, už nebudete chtít nic jiného. Pochopitelně, každému to sednout nemusí, ale to nechme stranou. Fakt je ten, že se vaše herní doupě promění v závodní monopost.

Read more…
Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 16. listopadu 2017

Thu, 16 Nov 2017 07:23:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Šikovní lidé se trochu pohrabali v 1.0 updatu PlayerUnknown's Battlegrounds a zjistili, co se nejspíš chystá do hry. Objevili tam například pouštní mapu nebo několik nových vozidel. Není to poprvé, co se objevila pouštní mapa. Reddit ji zjevil už v testovacím updatu.

- Poslední update Fortnite Battle Royale s číslem 1.9 už je venku a přidává do hry launch pady. Seznamte se:

Read more…
Respawn po odkoupení EA mohou ve svých hrách používat Frostbite engine

Wed, 15 Nov 2017 17:59:00 +0100

(image)

Blake Jorgensen, finanční šéf Electronic Arts, promluvil o vztahu mezi EA a Respawn Entertainment, vývojářské firmy, kterou docela nedávno koupili.

Sám přiznal, že v minulosti občas některé jejich akvizice tak úplně nevyšly, ale věří, že jejich vztah s Respawn je velmi dobrý, takže se žádné neštěstí opakovat nebude. Dle jeho slov měli "dlouhodobou aférku, která nakonec skončila manželstvím".

Respawn chtěli patřit mezi EA studia a umožní jim to ještě víc růst. Podle Jorgensena mají nyní lepší možnost spravovat své hry dlouhodobě jako online služby, zaměstnat více lidí nebo dokonce využívat EA technologie.

Read more…
HTC odhalilo novou virtuální realitu - Viva Focus VR

Wed, 15 Nov 2017 17:00:00 +0100

(image)

Vive Focus VR jsou nové brýle s virtuální realitou od HTC.

Ačkoli jejich hlavní vlajkovou lodí na poli virtuální reality je samozřejmě HTC Vive, které vyšlo ve spolupráci s Valve, Vive Focus VR má být novou generací na mobilním poli. Funguje totiž bez kabelů. Brýle jsou osazeny procesorem Qualcomm Snapdragon 835.

O moc víc detailů zatím známo není, k odhalení zařízení došlo na konferenci v Číně. Takže neznáme ani rozlišení obrazovky, ale Engadget tvrdí, že by mělo jít o AMOLED displej s vysokým rozlišením a brýle mají také zabudovaná sluchátka.

Read more…
Bungie dnes bude ukazovat přídavek Curse of Osiris do Destiny 2

Wed, 15 Nov 2017 15:00:00 +0100

(image)

Dnes se Bungie rozhodlo odhalit detaily o chystaném přídavku Curse of Osiris do Destiny 2 (koupit na Alza.cz).

První věci byly ukázány na Paris Game Week, dnes bychom se měli dozvědět řadu dalších detailů během livestreamu na Twitch.

K tomu zveřejnili také teaser:

Read more…
Twitter účet StarCraft 2 velmi kvalitně trollí Star Wars Battlefront 2

Wed, 15 Nov 2017 14:00:00 +0100

(image)

Zatímco se EA snaží uhasínat ohně způsobené Star Wars: Battlefront 2, jiní si z toho mohou dělat legraci. Například Blizzard na oficiálním Twitteru účtu ke hře StarCraft 2.

"Počet hodin, které vám zabere získat plnohodnotnou kampaň StarCraft II: Wings of Liberty: 0," píší na Twitteru.

"Počet hodin, které vám zabere hrát za KTERÉHOKOLI kooperativního komendára ve StarCraft II: 0."

Read more…
6 minut hraní Sky, novinky od tvůrců Journey

Wed, 15 Nov 2017 13:00:00 +0100

(image)

Thatgamecompany se rozhodli poprvé pořádně ukázat, jak vypadá hraní jejich novinky s názvem Sky.

Šestiminutové video publikovalo IGN a ukazuje úvodní minuty ze hry, kde se probudíte na pláži a hrajete jako silueta malého dítěte. Video také ukazuje první puzzly, které nemůžete vyřešit sami - jde přeci jen o sociální hru. Takže první dveře můžete otevřít až s pomocí dalšího hráče.

Jak se zdá, budete moct hrát buďto s náhodnými lidmi nebo až se čtyřmi kamarády.

Read more…
Už známe všechny nominované na The Game Awards 2017

Wed, 15 Nov 2017 12:00:00 +0100

(image)

7. prosince se opět budou udělovat ceny The Game Awards. Geoff Keighley, producent a moderátor večera, nedávno konečně oznámil také všechny nominované.

Na hru roku jsou nominované tyto tituly - The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Horizon Zero Dawn, Persona 5, Super Mario Odyssey a PlayerUnknown's Battlegrounds.

Zde najdete vybraný seznam nominovaných v jednotlivých kategoriích, kompletní pak najdete na tomto odkazu.

Read more…
Total War bude mít příští rok spin-off s Vikingy

Wed, 15 Nov 2017 10:00:00 +0100

(image)

První z Total War Saga, Thrones of Britannia, vyjde příští rok. Zabývá se léty po vikingské invazi Británie v roce 866.

Samotná kampaň začíná v roce 878, kdy severští okupovatelé staví pevnosti na půdě, kterou dobili, zatímco anglosaští králové ustupují. Jedním z nich je král Alfred, který se proslavil tím, že se mu dařilo s Vikingy bojovat.

Creative Assembly odhalilo plány na historické spin-offy Total War už v létě. Velikostí budou tyto odnože zhruba stejné jako samostatné přídavky pro Total War: Shogun 2 - například Fall of the Samurai.

Read more…
Rusové použili obrázek ze hry jako důkaz, že Američané dodávají zbraně ISIS

Wed, 15 Nov 2017 09:00:00 +0100

(image)

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo obrázek, který měl dokazovat, že americká armáda kryje ústup bojovníků takzvaného Islámského státu. Je to podle nich důkaz toho, že ISIS a Američané spolupracují.

Jediný problém je v tom, že obrázek pochází ze hry AC-130 Gunship Simulator. Je to screenshot ze záběrů z hraní na YouTube, které najdete tady.

Jako první si toho všiml novinář Eliot Higgins. U obrázku mělo ruské ministerstvo obrany napsáno: "Automobilový konvoj ISIS opouští Abu Kamal a míří na syrsko-iráckou hranici (9. listopadu 2017)". Bylo to součástí série obrázků, které se všechny snažili falešně naznačit, že Američané ISIS pomáhají.

Read more…
Přídavek Tac-Ops DLC pro hru Arma 3 vychází už 30. listopadu

Wed, 15 Nov 2017 08:00:00 +0100

(image)

Studio Bohemia Interactive představilo nejnovější stahovatelný obsah pro vojenskou akci Arma 3. Vydání je naplánováno už na konec tohoto měsíce - konkrétně 30. listopadu. Arma 3 Tac-Ops DLC Singleplayer Mission Pack prověří hráčské schopnosti ve třech odlišných vojenských operacích.

Kompletní kampaň nabídne minimálně 8 hodin hratelnosti, která je pochopitelně dále určena obtížností a odlišným přístupem každého hráče. Autoři sami doporučují si každou z misí zkusit několikrát a vyzkoušet si odlišné cesty. V některých operacích je dokonce možné celý průběh zažít z pohledu úplně jiné jednotky.

Tři operace pro jednoho hráče jsou "Všemu navzdory" zachycující občanskou válku zuřící devět let před kampaní „Východní vítr" napříč republikami Altis a Stratis. "Odrazový můstek", kde posily jednotek NATO reagují na krizi Východní vítr tak, že musí nejprve obsadit strategický ostrov Malden. Poslední "Ocelový Pegas" je o invazi do Altisu, kdy se jednotky NATO pokusí o troufalý vzdušný útok, vedoucí k otevření druhé fronty.

Read more…
Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 15. listopadu

Wed, 15 Nov 2017 07:00:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Chystá Beamdog pokračování Planescape: Torment? Tak trochu to naznačují. Objevil se o nich totiž dokument, kde jsou nějaké důkazy této teorie na monitoru vývojářů. V tomto videu ve 2:37 minutě jsou koncepty s názvem "faction_Fated_thumbs". Fated je frakce v Planescape: Torment. Navíc je to uložené ve složce s názvem Planescape: Unraveled. HA!!!

- Studio stojící za Surgeon Simulator zrušilo svou multiplayerovou skejtáckou kopii Splatoon, která se měla jmenovat Decksplash. Hra měla poslední šanci v trialu na Steamu. Pokud by si ji stáhlo 100 tisíc lidí, šla by do Early Access. To se nepodařilo.

Read more…
V Call of Duty: WW2 nebudou mikrotransakce, než opraví online část hry

Tue, 14 Nov 2017 18:00:00 +0100

(image)

Call of Duty: WW2 mikrotransakce měly začít dneska fungovat, ale jejich vydání bylo oddáleno. Sledgehammer se totiž rozhodli nejprve zcela opravit stále porouchanou online část hry, což je nyní jejich priorita.

COD měna jmenující se COD Points bude k dispozici až od 21. listopadu, aby se "tým mohl soustředit na prioritní věci", píše zástupce Sledgehammer na Redditu.

Za COD Points si můžete kupovat loot boxy nebo zásoby. Prozatím lze obojí získat pouze hraním.

Read more…
Jak dopadlo Star Wars: Battlefront 2 v zahraničních recenzích? Takhle...

Tue, 14 Nov 2017 17:00:00 +0100

(image)

Star Wars: Battlefront 2 (koupit na Alza.cz) sice trochu rozčiluje fanoušky kvůli mikrotransakcím, ale když od nich odhlédneme, jaká je vlastně celkově hra? Na to se snaží odpovědět zahraniční recenze, na které se podíváme.

Trusted Reviews dali hře 3 hvězdičky z pěti. "Battlefront 2 je skvělá hra, kterou kazí příšerný byznys model," píší v textu. "Pod příšerným systémem vylepšování je ale výborné jádro hry."

GameSpot dali hře prozatímní skóre 60/100. "Battlefront 2 pořád dokáže přivodit pocity radosti a nadšení z toho, o čem je celá série. Ale nakonec se budou muset rozhodnout, jakou hrou chtějí být," píší v narážce na vyvážení mikrotransakcí.

Read more…
Připravuje se televizní seriál Hitman pro streamovací službu Hulu

Tue, 14 Nov 2017 16:00:00 +0100

(image)

Společnosti Fox a Hulu se rozhodli, že společnými silami vytvoří seriál podle hry Hitman. Informoval o tom server Deadline.

Scénář k pilotnímu dílu píše Derek Kolstad, tvůrce a scenárista filmů s Johnem Wickem. Asi byste nenašli nikoho lepšího, kdo by se měl zhostit Hitmana. Scénáře by měly být co nejblíže mytologii Hitman her, což je věc, na kterou filmové verze Hitmana docela kašlaly. Derek Kolstad by měl působit také jako výkonný producent seriálu.

Co je zajímavé, Deadline také píší, že se připravují hned dvě další Hitman hry v IO Interactive. Víme, že IO Interactive pracují na dalším Hitmanovi, sami to potvrdili minulý týden, ale druhá hra je poněkud tajemství.

Read more…
Další příběhové epizody Wolfenstein 2 už mají svá data vydání

Tue, 14 Nov 2017 14:00:00 +0100

(image)

Bethesda oznámila data vydání zbývajících tří epizod do Wolfenstein 2: The New Colossus (koupit na Alza.cz). Všechny dostanete v rámci season passu The Freedom Chronicles.

Každá epizoda vám umožní zažít nacistickou okupaci Ameriky očima různých partyzánů. Budete prozkoumávat ruiny Chicaga jako profesionální fotbalista Joseph Stallion. Infiltrovat nacistické bunkry v Kalifornii budete jako zabiják Jessica Valiant a na Aljašku zamíříte jako kapitán Gerald Wilkins.

První epizoda z The Freedom Chronicles, Episode Zero, je již k dispozici a vystupují v ní všechny tři zmiňované postavy. Je součástí předobjednávek Wolfenstein 2 a také ji dostanete v rámci season pass.

Read more…
Čeští vývojáři udělali moderní odpověď na Theme Hospital s názvem Project Hospital

Tue, 14 Nov 2017 13:00:00 +0100

(image)

Čeští herní vývojáři Oxymoron Games oznámili Project Hospital, management simulátor nemocnice, který se očividně inspiroval u klasiky Theme Hospital od Bullfrogu.

Oxymoron se ani inspiraci nesnaží nijak tajit. "Pamatujete si na doby, kdy budování nemocnic byla nejlepší věc na PC? Když jste sledovali, jak jsou vaši pacienti léčení, snažili jste se vyhnout krizím a prosadit se ve světě medicíny? Věříme, že téma nemocnic potřebuje pořádnou novou verzi a tvrdě pracujeme, abychom vytvořili přístupnou nemocniční management hru se spoustou hloubky," píší vývojáři.

Budování nemocnice můžete řídit do nejmenších detailů, nebo používat předpřipravené místnosti, pokud chcete mít hru o něco jednodušší. Najímáte lidi, budujete speciální zdravotnická oddělení. Oxymoron říkají, že hra bude obsahovat stovky skutečných nemocí a zranění. Takže bohužel už žádné nafouknuté hlavy nebo nadměrné chlupatosti jako v Theme Hospital.

Read more…
Jak vypadá Call of Duty: WW2 na Xbox One X a jak vypadá na PlayStation 4 Pro?

Tue, 14 Nov 2017 12:00:00 +0100

(image)

Naši kolegové z Digial Foundry se rozhodli podívat se na zoubek Call of Duty: WW2 a porovnat, jak hra vypadá na dvou prémiových konzolích - Xbox One X a PlayStation 4 Pro. Kde hra vypadá lépe?

Jelikož konzole od Microsoftu renderuje více pixelů, vidíte v obraze více detailů. Hra používá dynamické rozlišení, kdy nejnižší na těchto konzolích bývá 1920x2160 pixelů, ale vzrůstá až k maximálnímu 3840x2160 pixelů. Asi není překvapením, že k tomu nejvyššímu se častěji dostává Xbox One X.

Co se týče snímků za sekundu, v tom jsou obě konzole srovnatelné. Sledgehammer se ujistili, aby všechny verze běžely stabilních 60 snímků za sekundu.

Read more…
DICE se rozhodli snížit počet kreditů za hrdiny ve Star Wars Battlefront 2 o 75 procent

Tue, 14 Nov 2017 10:00:00 +0100

(image)

Včera se hodně mluvilo o tom, kolik hodin člověk potřebuje, aby mohl odemknout například Dartha Vadera. DICE a EA očividně poslouchají a rozhodli se to tedy rychle změnit. Znamená to, že hrdiny jako Dartha Vadera nebo Luka Skywalkera už budete moct ve hře získat mnohem rychleji. I bez utrácení skutečných peněz.

Na oficiálním blogu výkonný producent DICE, John Wasilczyk, oznámil, že snižují počet kreditů potřebných na odemčení o 75 procent. Luke Skywalker a Darth Vader budou k dispozici za 15 000 kreditů, císař Palpatine, Chewbacca a princezna Leia potom za 10 000 kreditů. Iden je za 500 kreditů. Všechny tyto změny jsou platné ihned.

Zítra by se měl producent účastnit také Ask Me Anything na Redditu, kde by měl odpovědět na další tíživé otázky komunity.

Read more…
Zakladatel Bohemia Interactive rozjíždí firmu pro virtuální realitu, získal peníze

Tue, 14 Nov 2017 09:00:00 +0100

(image)

Spoluzakladatel Bohemia Interactive, Jan Hovora, se rozhodl založit speciální firmu věnující se virtuální realitě a rozšířené realitě - Pocket Virtuality. Na rozvoj této firmy nedávno dostal peníze od české investiční firmy Touzimsky Kapital, kteří za investici získali 25 procent firmy.

Peníze potřebovala firma zejména na vývoj projektu Fata Morgana. Zde ukazují, jak funguje:

S brýlemi pro rozšířenou realitu jako HoloLens od Microsoftu je možné snímat skutečné prostředí. Takto nasnímané prostředí pak může vidět někdo úplně jinde s virtuálními brýlemi HTC Vive.

Read more…
Povedený trailer na Star Wars: Battlefront 2 s živými herci

Tue, 14 Nov 2017 08:00:00 +0100

(image)

Star Wars: Battlefront 2 teď zažívá trochu kontroverze kvůli mikrotransakcím, ale EA se snaží hru pořád prodat, což znamená, že ve spolupráci se Sony vytvořili speciální upoutávku s živými herci a dost se jim povedla.

Sami se podívejte:

Star Wars: Battlefront 2 je už od minulého týdne v prodeji a na PC, PS4 a Xbox One si hru můžete koupit na Alza.cz.

Read more…
Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 14. listopadu

Tue, 14 Nov 2017 07:00:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Na PlayStation 4 bude možné hrát multiplayer, i když nemáte předplacené PlayStation Plus. Alespoň tedy na zkušební dobu. Multiplayer zdarma bude k dispozici od 15. listopadu do 20. listopadu.

- V remasterované verzi LA Noire je konečně přepracovaná třítlačítková reakce na výslechy osob. Z pravda, pochybnosti a lež je nyní hodný policajt, zlý policajt a obvinit. Dává to větší smysl, protože když jste v původní hře měli pochybnosti, Phelbs se docela změnil v agresivního psychopata.

Read more…
Takhle vypadá začátek Zaklínače 1 předělaného v Zaklínači 3

Mon, 13 Nov 2017 19:05:00 +0100

(image)

Jak by vypadal tutoriál ze Zaklínače 1, kde se Geralt se ztrátou paměti poprvé ocitá v Kaer Morhen, kdyby byl předělán v Zaklínači 3? Ostatně, Kaer Morhen i postavy z tohoto prologu jsou také ve trojce.

Dobře, že se ptáte, protože modder Daniel Hindes nám přesně na tuhle otázku poskytuje odpověď.

The Witcher 1 Prologue Remaster využívá dabing, animace a známé sexuální karty ze Zaklínače 1 a aplikuje je do Zaklínač 3. Jde zhruba o první hodinu hraní původní hry.

Read more…
Battle Royale mód teď už bude mít i Warface od Cryteku

Mon, 13 Nov 2017 18:00:00 +0100

(image)

Bylo to skoro nevyhnutelné, ne? Potom, co PlayerUnknown's Battlegrounds začalo trhat rekordy na Steamu a Epic začal hlásit, že po uvedení Battle Royale módu se výrazně zvýšil počet hráčů jejich Fortnite, další vývojáři musejí na rozjetý vlak naskočit také. Další hrou, která bude mít Battle Royale mód, je Warface od Cryteku.

Ačkoli je Warface poměrně neznámá free to play FPS akce, pořád přežívá, protože je hodně populární překvapivě v Rusku a na Steamu se pořád drží ve stovce nejhranějších her.

Battle Royale, což je podle tvůrců "experimentální mód", přibude do hry s dalším updatem a bude k dispozici pouze "limitovanou dobu".

Read more…
Srovnání ukazuje, o moc pěknější je PC verze Destiny 2 než na konzolích

Mon, 13 Nov 2017 17:42:00 +0100

(image)

Destiny 2 je už nějakou dobu venku i na PC a jak se majitelé osobních počítačů už mohli sami přesvědčit, je to výborná a povedená verze. Nejde o žádný konzolový port, jak se spousta PC master race lidí obávala.

Nechybí možnost nastavovat si FOV, podpora ultra širokých monitorů a kód je tak odladěný, že hra běží dobře i na ne tak moc vybavených strojích. "Bylo pro nás naprosto neakceptovatelné udělat jenom port," říká Nate Hawbaker, který měl v Bungie PC verzi na starosti.

Piplali se i s takovými detaily, aby se hra dobře hrála na klávesnici a myši.

Read more…
V Británii se Xbox One X prodává mnohem lépe než PS4 Pro

Mon, 13 Nov 2017 14:22:00 +0100

(image)

Podle oficiálních čísel se jenom ve Velké Británii v prvním týdnu prodalo 80 000 kusů konzole Xbox One X.

Jsou to vyšší čísla, než kolik se prodalo v prvním týdnu PlayStation 4 Pro. Sony se podařilo v Británii prodat 50 000 kusů a to i přesto, že PlayStation 4 je ve Velké Británii populárnější než Xbox One. Stejných čísel, jaká má za jediný týden Xbox One X, dosáhlo PlayStation 4 Pro za první měsíc.

Podle Chrise Dringa z GameIndustry.biz, kteří mají oficiální čísla k dispozici, bylo padesát procent prodaných Xbox One X z předobjednávek ze série Project Scorpio.

Read more…
Sledgehammer mají plán, jak opravit online problémy u Call of Duty: WW2

Mon, 13 Nov 2017 13:08:00 +0100

(image)

Call of Duty: WW2 (koupit na Alza.cz) je už venku dva týdny, ale online část hry se pořád potýká s nějakými problémy. Minulý týden například vyšel update, který sice některé problémy opravil, ale řadu jiných způsobil. Například sociální místo na pláži v Normandii, kde byste se měli potkávat se 48 dalšími hráči, zeje prázdnotou.

Sledgehammer vydali na blogu, že o problémech vědí a pracují na nich. Přiznávají, že update, který vydali, sice některé problémy opravil, ale zároveň zvýšil zátěž na servery. "Díky tomu jsme se přesunuli na P2P servery, takže je hra celkem stabilní, ale víme, že P2P přináší další problémy, které způsobují nekonzistentní zážitky při hraní. Naší nejvyšší prioritou je vrátit se k dedikovaným serverům," píší na blogu.

Už prý testují nějaké řešení.

Read more…
Abyste odemkli Dartha Vadera ve Star Wars: Battlefront 2, musíte hrát 40 hodin

Mon, 13 Nov 2017 12:57:00 +0100

(image)

Aby hráči dokázali EA, že Star Wars: Battlefront 2 (koupit na Alza.cz) se skutečně blíží k Pay to Win, na Redditu je zajímavá datová analýza, která odpovídá na otázky, jak dlouho musí člověk hrát, aby odemknul něco, co si může prostě kdykoli koupit.

Například abyste si koupili ve hře jednoho hrdinu za 60 000 kreditů, musíte hrát neuvěřitelných 40 hodin.

EA se k tomu také nepostavili s oficiální odpovědí příliš dobře a jejich odpověď je jeden z nejhůře hodnocených postů na Redditu. V diskusním vláknu s názvem "Jako fakt? Zaplatil jsem 80 dolarů, abych měl Vadera zamčeného?" odpověděli, že hráči při odemknutí postav mají mít pocit zadostiučinění. Proto jsou hrdinové tak drazí.

Read more…
Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 13. listopadu

Mon, 13 Nov 2017 07:00:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- První ukázky z chystané mapy do Rainbow Six Siege s názvem Mok Myeok Tower.

- GOG.com oživují některé klasiky od Sierra. V jejich obchodě s klasikami je Rise of the Dragon, Heart of China a Conqueror A.D. 1086.

Read more…
Star Wars: Battlefront 2 je očividně pořád hodně Pay to Win

Sun, 12 Nov 2017 10:00:00 +0100

(image)

Jak nedávno prozradil Ubisoft, mikrotransakce jim už oficiálně vydělávají víc peněz, než prodeje digitálních verzí her. Mikrotransakce jsou tedy pro velké vydavatele v AAA hrách extrémně důležité a je jasné, že jen tak se jich nezbavíme. Loot boxy, které si můžete pořizovat za skutečné peníze, má také Star Wars: Battlefront 2. Je to proto, abyste nemuseli platit za dodatečný obsah - ten bude pro všechny zdarma. Ovšem jak se zdá, i když po betě udělali vývojáři řadu změn, pořád je hra poněkud Pay to Win.

Jak se můžete podívat na videu dole, pořád funguje to, že čím více utratíte peněz, tím silnější ve hře můžete být. Všechno ve hře můžete získat také hraním, ale pokud prostě zaplatíte a všechno to hraní přeskočíte, můžete mít oproti ostatním hráčům ve vybavení obrovskou výhodu.

YouTuber si pořídil měnu za 90 dolarů a získal díky tomu vybavení, které by mu trvalo získat o 150 procent více času. Pořád se sice musíte dotáhnout na jistý level, abyste mohli odemykat silnější vylepšení, ale jak ve videu říká, na to vás stačí například hodina hraní. Když jste navíc hned zpočátku upgradování, také levelujete rychleji.

Read more…
Chtěli byste si zahrát klasický Gothic v enginu Skyrimu? Můžete!

Sun, 12 Nov 2017 09:00:00 +0100

(image)

Orpheus Project vydali zcela nový mod do The Elder Scrolls V: Skyrim. Tento mod se jmenuje Gothic Orpheus a jde v podstatě o předělávku RPG Gothic v enginu Skyrimu.

Předěláno je 32 questů a přesunuto 52 předmětů. Questy navíc namluvili profesionální dabéři ze Skyrim Voice Alliance. Poslední verze modu podporuje jak klasickou verzi, tak Special Edition.

Verzi na klasickou verzi si stáhněte zde a pro speciální tady.

Read more…
RECENZE Spintires: MudRunner

Sun, 12 Nov 2017 08:00:00 +0100

(image)

Když jsem před třemi lety recenzoval původní Spintires, neskrýval jsem nadšení ze skvělého nápadu a prorokoval, že bude následovat řada vylepšení a rozšíření. Pár záplat sice přišlo, stejně tak podpora modů, ale nic zásadního se už nepřihodilo. Žádného pořádného DLC jsme se tak nedočkali a vyřešení těch nejpalčivějších problémů jakbysmet. Hádky vydavatele s hlavním vývojářem tento projekt v podstatě zabily už před časem a upřímně tuhle situaci dodnes nechápu. Hra se totiž nerodila vůbec lehce a musela se složitě prokousat přes Kickstarter či Steam Greenlight a nakonec do ní byly takovým způsobem hozeny vidle.

Nová naděje

Díky této frustraci jsem se proto nejdříve nedivil rozhořčeným reakcím na ohlášení předělávky Spintires: MudRunner, kterou převzal nový vydavatel. Jak se totiž ukázalo, nikdo z vlastníků původní hry totiž neměl nárok získat zdarma vylepšenou verzi. Že by se to slušelo jako kompenzace pro všechny o tom žádná, ale je potřeba se na to podívat i z jiného úhlu. Nový vydavatel (i když pro něj pracuje původní hlavní vývojář Pavel Zagrebelny) totiž z minulých tržeb nic neměl, protože ty šly všechny původnímu vydavateli Oovee Game Studios.

Read more…
Takhle vypadá klasický DOOM, když mu dáte textury ve vysokém rozlišení

Sat, 11 Nov 2017 08:31:00 +0100

(image)

Modder hoover1979 vydal technické demo pro svůj Ultra High Resolution texture pack pro klasiku od id Software Doom. Balíček textur nebude jen na jedničku, ale i Doom 2 a Plutonia Experiment.

Než bude balíček hotový ke stažení, bude to ještě nějakou dobu trvat, ale spousta lidí by se k těm klasikám potom mohla nadšeně vrátit.

Read more…
PSVR psychologický horor od tvůrců Until Dawn byl odložen

Sat, 11 Nov 2017 08:23:00 +0100

(image)

Sony oznámili, že dva PSVR tituly od Supermassive, tvůrců Until Dawn, byly odloženy. Jde o psychologický horor The Inpatient a kooperativní střílečka Bravo Team.

Obě hry byly odhaleny na E3 a vyjít měly koncem roku. Podle webových stránek by měl The Inpatient, odehrávající se v Until Dawn světě, vyjít 23. ledna 2018 v Evropě a 22. ledna v USA.

Kooperativní vojenská střílečka pro virtuální realitu PlayStation, Bravo Team, vyjde 7. března v Evropě a 6. března v USA. Supermassive ještě vydávají VR hru o sériovém zabijákovi s názvem Hidden Agenda. Hra už vyšla v USA a v Evropě vyjde podle plánu 22. listopadu.

Read more…
Hardwarový týdeník hráčů - 45/2017

Sat, 11 Nov 2017 07:59:00 +0100

(image)

- Razer odhalil nové tematické periferie. Potěší fanoušky Overwatch a především hrdinka D.Va. Budou si moci koupit podobný headset, jako nosí D.Va ve hře a také myš s podložkou v novém designu.

- Zajímavý hardware z října rekapituluje tradiční měsíční přehled. Novinky byly pestré, od nové Nvidia grafiky přes retro vydání Commodore 64 až třeba po ultra-levnou herní myš od Genesis. Zapomenout nelze ani na Ryzen Mobile.

- Pokud vám náhodou uniklo: Microsoft začal prodávat Xbox One X - svoji konzoli pro 4K hraní.

Read more…