Subscribe: Eurogamer
http://www.eurogamer.cz/rss/eurogamer_frontpage_feed.rss
Added By: Feedage Forager Feedage Grade B rated
Language: Czech
Tags:
aby  ale  alza  bude  ení  hellip  hra  jako  jen  kdy  který  nové    pro  první  prý  read hellip  read  tak 
Rate this Feed
Rate this feedRate this feedRate this feedRate this feedRate this feed
Rate this feed 1 starRate this feed 2 starRate this feed 3 starRate this feed 4 starRate this feed 5 star

Comments (0)

Feed Details and Statistics Feed Statistics
Preview: Eurogamer

Eurogamer.czEurogamer je největší nezávislou herní stránkou v Evropě, která nabízí novinky, recenze, komunitní funkce a mnohem více.Published: Fri, 19 Jan 2018 03:27:43 +0100

Last Build Date: Fri, 19 Jan 2018 03:27:43 +0100

 Definitivní Age of Empires má termín

Thu, 18 Jan 2018 20:19:00 +0100

(image)

Trvalo to trochu déle, než mělo, ale vše spěje ke zdárnému konci. Age of Empires: Definitive Edition (Alza.cz) pro PC s Windows 10 vyjde digitálně nakonec 20. února za 20 eur. Předcházet tomu bude větší multiplayerová beta otevřená více lidem od 29. ledna.

Oznámil to dnes večer Microsoft, který zdůraznil, že potřeboval více času (byly to čtyři měsíce), aby s hrou zacházel tak, jak si zaslouží a jak si ji pamatujeme, nebo snad ještě lépe. Aby útočný pohyb či vylepšená minimapa byly zpracovány správně, či aby přidal zobrazení technologického stromu.

V Definitive edici budou kompletně předělané podkady pro 4K prezentaci, možnost hrát online přes Xbox Live (vedle lokální sítě), opětovně nahraný původní soundtrack s orchestrem, přidané vyprávění do každé mise kampaně, nějaká její vylepšení či editor scénářů, takže kdokoli bude moci vytvořit vlastní kampaně a pak je nasdílet s ostatními přes homepage.

Read more…
Představení Battlefield 1 Apocalypse

Thu, 18 Jan 2018 20:11:00 +0100

(image)

EA dnes přiblížili už čtvrté rozšíření Battlefield 1 (Alza.cz), které se jmenuje Apocalypse a vyjde v únoru (pro předplatitele s Premium). Rozšíří multiplayer tohoto staršího hitu o pětici nových map.

"Konec války, jež měla ukončit všechny ostatní války, je v nedohlednu. Otevřete brány živoucího pekla a zasáhněte do nejhrůznějších bitev zkázné světové války. Krvavá jatka v bahně u Passchendaele a střet rakouských a italských oddílů u Caporetta patří k nejděsivějším bitvám první světové války, charakterizovaným vleklými a urputnými boji o území. Malebná krajina s pšeničnými poli v okolí řeky Sommy se pod náporem dělostřelecké palby mění v peklo na zemi," citujeme popisek výrobce.

Na exkluzivně leteckých mapách London Calling a Razor's Edge budete moci zrealizovat svoje fantazie z prostředí stíhacích soubojů. Ovládněte nebe v novém leteckém herním režimu a vydejte se v Battlefieldu 1 za horizont dosavadních herních zážitků.

Read more…
Krabicový komplet Life is Strange Before the Storm

Thu, 18 Jan 2018 19:55:00 +0100

(image)

Stalo se dobrým zvykem Square Enix, že po epizodické digitální premiéře se vrátí ke svým hrám v krabicovém vydání kompletní verze.

Toto potká i třídílný prequel Life is Strange: Before the Storm (Alza.cz), který jsme recenzovali o Vánocích, ale ještě ve stejný den jako vydání krabicovky dostane jednu bonusovou epizodu Farewell, s poslední šancí zahrát si za mladou Max.

9. března bude v Evropě fyzická hra pro PS4/X1 existovat ve třech podobách: standardní edice (za 30 eur), limitovaná edice (40 eur, s artbookem a soundtrackem na CD) a pak nejvíce nabušená Vinyl edice (70 eur, jen na obchodě distributora s hudbou, Mixtape módem pro sestavení vlastního playlistu přehrávaného během cutscén, figurkami Chloe a Rachel plus dalšími bonusy).

Read more…
Regulérní další trailer na film Tomb Raider

Thu, 18 Jan 2018 19:39:00 +0100

(image)

Zatímco minule to byl jen přestříhaný a zkrácený kousek, tentokrát už jde o skutečný druhý trailer z filmu Tomb Raider (Alza.cz) s Alicií Vikanderovou v roli Lary Croft. Nový je i hudební doprovod.

Spatříte ji tentokrát v boxerském ringu, jedoucí na kole velkoměstem (Londýn?), studující mapu, zasmušelou na pláži u rozbouřeného moře patrně po ztroskotání její lodi na pohádkovém ostrově, zkoumající varovný vzkaz na kameře, v zajetí u archeologických vykopávek a pašeráků, zachytivší se na křídle nad hraně vodopádu, plnící pokyny od zarostlého zlosyna při otevírání mechanismů v kobkách či bojující s hlídačem za pomoci improvizované zbraně.

Premiéra v českých kinech včetně Imaxu je naplánována na 15. března.

Read more…
O monstrech z Vampyr

Thu, 18 Jan 2018 16:12:00 +0100

(image)

Pod vznešeným názvem Vampyr - Webseries se skrývá dle předpokladů pouze obyčejný vývojářský deníček, v němž francouzské studio DONTNOD hovoří o monstrech (různých typech upírů) z jejich chystaného akčního RPG. Jde o první z plánované čtyřdílné série, jejímž největším přínosem je proložení novými záběry s hraní za takového lidského predátora, nebo třeba tvrzení, že jde o titul pouze AA kategorie (nikoli AAA produkce).

Hra Vampyr má pro PC/PS4/X1 vyjít někdy na jaře, patrně v dubnu (odhad Alza.cz), na kdy byla odložena z podzimu (info).

Read more…
První trailer z nového Harry Pottera

Thu, 18 Jan 2018 16:00:00 +0100

(image)

Neplést s tou GPS hrou, obdobou Pokémon GO od Nianticu. Tohle je druhá, jiná mobilní hra ze světa Harry Pottera (Alza.cz) též od Warner Bros, pocházející od studia Jam City z Los Angeles.

Jmenuje se Harry Potter: Hogwarts Mystery a půjde o RPG, ve kterém se stanete studentem v Bradavicích a absolvujete sedmiletou kouzelnickou akademii. Před okamžikem se objevil první trailer s debutovými ukázkami, přičemž z animací a modelů postav si na zadek nesednete:

Hráči si vytvoří vlastní postavu a s ní budou chodit do tříd, učit se magické schopnosti od známých profesorů, naváží přátelství či rozpoutají válku (bitky) s ostatními, i učiní klíčová rozhodnutí, která pak ovlivní jejich příběhovou linii. Ta má být rozdělena na větší kapitoly a menší příběhy například o vztazích s ostatními. Hra by měla ještě letos.

Read more…
Mobilní hraní je na sestupu

Thu, 18 Jan 2018 15:48:00 +0100

(image)

S překvapivým zjištěním přišla analytická firma Flurry. Podle její studie zažilo hraní na mobilech v roce 2017 pokles o 16 procent, co se týče počtu herních seancí.

Proč překvapivým? Protože uživatelé vlastní stále výkonnější mobily, pro něž vycházejí nezřídka ty samé verze her jako pro PC či konzole, viz Life is Strange či Civilization 5, takže by člověk čekal spíš opak.

Pokles však kompenzuje nárůst utrácení hráčů, které prý bylo loni vyšší než kdykoli v minulosti. Roste také velikost displejů mobilů, když velké obrazovky nyní mají 55 % podíl na trhu, zatímco těch středních ubývá.

Read more…
Předělávka Red Faction pro PS4/X1

Thu, 18 Jan 2018 15:42:00 +0100

(image)

Generace remasterů pokračuje. Jako by bylo někde závazně psáno, že každá aspoň trochu známá hra z PS3 a X360 musí být opětovně vypuštěna pro současné konzole.

Měl by to být i případ Red Faction Guerilla (Alza.cz), sci-fi first-person střílečky z roku 2009 (recenze), která se tehdy proslavila zničitelným terénem i prostředím na Marsu.

Vyzradil to řetězec obchodů GameStop, který remaster pro PS4/X1 nahodil do nabídky ve všech skandinávských zemích: ve Švédsku, Finsku, Norsku i Dánsku.

Read more…
Fotka z motion-capture v Rocksteady

Thu, 18 Jan 2018 15:38:00 +0100

Tajný projekt tvůrců Batmana.
Varování: Devil May Cry HD Collection nebude remasterem

Thu, 18 Jan 2018 15:23:00 +0100

(image)

Může k tomu svádět svým názvem, který je takový z historických důvodů, ale realita bude poněkud jiná. Musíme proto ocenit férovost, která rozhodně v těchto případech není zvykem, ale může se mu to vyplatit i s ohledem na spekulovanou pětku.

Capcom na svých stránkách dopředu upozornil potenciální zákazníky, že v herním obsahu Devil May Cry HD Collection (Alza.cz) nebyly učiněny vůbec žádné změny, jen nějaká velmi drobná vylepšení vizuálu.

Jinými slovy, nepůjde tedy o předělávku, jak se mohlo dosud zdát, nýbrž spíš jen o přímý port shodně pojmenovaných verzí z PS3/X360 z roku 2012, tedy re-release pro současnou generaci konzolí a PC (Steam). Tak už to ostatně vypadalo ze screenshotů u prosincového ohlášení.

Read more…
Rise and Fall do Civilization 6 v kostce

Thu, 18 Jan 2018 15:13:00 +0100

(image)

Nemusí se vám to líbit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat: únorový datadisk Rise and Fall do Civilization 6 (Alza.cz) nevyjde v krabicové podobě, nýbrž jen digitální cestou. Stejně jako tomu bylo loni u přídavku pro XCOM 2.

Firaxis a 2K aspoň vypustili šestiminutové video, které představuje všechny klíčové vlastnosti hry: nové civilizace, vůdce či změny hratelnosti, kam se řadí třeba loajalita měst, systém guvernérů či rozšířené možnosti aliancí.

Podrobnosti o Rise and Fall v oznámení zde.

Read more…
Obrázky Royal edice Final Fantasy 15

Thu, 18 Jan 2018 15:00:00 +0100

Doplněk k oznámení.
Nového Vetřelce vytvoří autoři Star Trek Online a City of Heroes

Thu, 18 Jan 2018 09:40:00 +0100

(image)

Interaktivní divize molocha 20th Century Fox odkoupila studio Cold Iron Studios, aby měla lépe pod palcem vývoj nové hry ze světa Vetřelce. Co o ní zatím víme?

Vytvoří ji tedy bývalí zaměstnanci z Cryptic Studios, podepsaní pod City of Heroes či Star Trek Online, a vypomáhající s BioShock Infinite, Borderlands, Doom atd.

Hra z žánru stříleček bude určena pro PC / konzole a má se snažit prozkoumat oblasti univerza, kam ještě fanoušci neměli příležitost zavítat. Styl neúspěšného Alien Isolation (Alza.cz) bychom tedy určitě nepředpokládali, ani zatím není potvrzeno singleplayerové zaměření.

Read more…
Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 18. ledna

Thu, 18 Jan 2018 06:15:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- E3 2018 konference v podání Microsoftu bude mít částečně jiný formát než dříve. Dle Phila Spencera, který o tom mluvil v podcastu Majora Nelsona, to budou pozitivní změny, které pro ně mají být i zábavné.

- Pouze na GameStopu bude k mání Stone Mason edice God of War s několika soškami za 150 dolarů.

Read more…
Underworld Ascendant na videu

Wed, 17 Jan 2018 17:04:00 +0100

(image)

Duchovní nástupce legendární Ultima Underworld od těch samých lidí se znovu připomněl na akci PAX South před pár dny a dnes se na nový sestřih z pre-alfy můžete podívat i na internetu. Nebude to zdaleka jen o zatuchlých a těsných dungeonech, nýbrž i o otevřenějších, byť stále slunci ukrytých lokacích:

Doprovází ho vedle dabéra Stephena Russella promluvy ikonických designérů Warrena Specdtora a Paula Neuratha z Otherside Entertainment, kteří potvrdili vydání Underworld: Ascendant v letošním roce.

Read more…
První recenze Monster Hunter World

Wed, 17 Jan 2018 16:47:00 +0100

(image)

Kdo jiný než japonský časopis Famitsu, když jde o japonskou produkci, by měl mít to privilegium zhodnotit jako první na světě Monster Hunter World (Alza.cz)?

Tato největší hra ledna od něj získala téměř dokonalé hodnocení 39/40. Pro srovnání, minulé díly série hodnotil o pár bodíků níže. Důležitější jsou však nové informace, které jsme se z recenze dozvěděli.

Redaktorům zabralo 50 až 60 hodin, než se dobrali konce, a i pak prý našli spoustu důvodů pro pokračování ve hraní. Oproti předchůdcům se jim zdálo, že měli větší pocit, jako že jsou přímo přítomni v herním světě, který neustále něčím překvapuje, takže označení Monster Hunter nové generace prý nese poprávu. Nové oficiální video z toxických bažin Rotten Vale:

Read more…
DayZ s realistickými řekami a potoky

Wed, 17 Jan 2018 16:24:00 +0100

(image)

V čem byli domácí vývojáři vždy nesmírně šikovní, je uvěřitelnost a realističnost herního světa. Rebootované DayZ v tomto směru nebude žádnou výjimkou, vyplývá z čerstvé aktualizace oficiálního blogu. Samozřejmě to není na úrovni tech-dema Unity enginu, ale s ním to nejde přímo srovnávat, protože tohle brzy najdete ve skutečné vydané hře.

Senior designér map Adam Franců totiž nedávno vylepšil vodní toky v Černarusi. Vše, co vidíte na ukázkách okolo, je pouze pracovní, nedodělaná verze s interním updatem 0.63.

Komunita prý často volala po tom, aby prostředím skutečně tekla voda. Ve snaze Bohemia Interactive studia o vytvoření co nejvíce vtahujících světů v tomto směru učinili významný pokrok.

Read more…
Až 65 postav ve Far Cry 5

Wed, 17 Jan 2018 16:12:00 +0100

(image)

Možná jste už úplně zapomněli, že za dva měsíce tady bude Far Cry 5 (Alza.cz). UbiSoft se to proto snaží napravit novým videem, který je něčím mezi deníčkem, komunitním souhrnem a sestřihem z hraní.

Zatímco v minulých dílech série jste potkali zhruba 18 postav, tentokrát jich bude zhruba 65, z nichž každá má své zaměstnání a účel pro hru, kdy vám pomohou v odboji. Pro tvůrce je prý nesmírně lákavé sledovat běžné hráče, jak promíchají svou družinu či zda využívají "pomocníky na telefonu".

Jiným bezvadným zážitkem prý bude fungování co-opu: když provedete někde na mapě výsadek, zatímco váš parťák jede po zemi v historickém voze a poslouchá dobové vypalovačky ze 70. let z rádia. Jindy zase budete jen tak létat s helikoptérou a prozkoumávat silnice podél hlubokých lesů. V závěru se dozvíte i to, kterého zvířete z Montany se producenti nejvíce obávají. Ne, medvěd to není...

Read more…
Microsoft zkouší přesvědčit k Xbox One X hned šesti velkými hity

Wed, 17 Jan 2018 15:00:00 +0100

(image)

Marně pátráme v paměti, jestli PlayStation 4 Pro měla svého času něco takového zapotřebí, zda tak urputně tlačila na pilu. Lze to totiž vnímat jako poněkud zoufalý čin k nakopnutí prodejů, když teď, pouhé dva měsíce po příchodu na trh, naprosto nepřipadá v úvahu snížení ceny, které by bylo okamžitě všemi vykládáno jako neúspěch či porážka.

Hned šesti velkými hrami z té nejžádanější kategorie se totiž britský Microsoft snaží přimět zákazníky, aby si pořídili novou konzoli Xbox One X (Alza.cz). Pokud by šla dobře na odbyt sama o sobě, ničeho takového bychom nepochybně svědky nebyli a nepotřebovala by podpůrné berličky.

Aktuální akce tamního obchodu Tesco nabízí X1X za 450 britských liber (v přepočtu necelých 13 tisíc korun) s šesti tituly, z nichž mnohé jsou zásadní a patrně byste si je jinak stejně koupili samostatně:

Read more…
V otevřeném světě Dynasty Warriors 3 se nudit nebudete

Wed, 17 Jan 2018 14:00:00 +0100

(image)

Nemusíte být fanoušci japonských her a při vyslovení téhle série nejspíš hledáte tlačítko pro zavření okna prohlížeče. Byla by však velká škoda nedat Dynasty Warriors 9 (Alza.cz) šanci, protože už zdaleka nejde jen o tupou rubačku.

Nový trailer od KOEI Tecmo vám z tohoto titulu, který vyjde 13. února pro PC (Steam), PS4 a X1, ukazuje klíčové vlastnosti, pěkně jednu po druhé:

Budete moci prozkoumávat rozlehlý svět Číny ve shodném období historie jako nedávno oznámené Total War: Three Kingdoms. Krajina má být dostatečně pestrá, aby nezačala nudit. To je ostatně úkolem klíčových misí, které obdržíte přímo na bojišti a jejich splnění posune vpřed příběh. Zkompletování nalinkokvaných misí zase zvrátí vývoj války ve váš prospěch, vedle dobývání základen.

Read more…
Shenmue 3 v obrazech

Wed, 17 Jan 2018 11:46:00 +0100

Ryo a Shenhua v parku.
Oživení Fable už je jisté, zjistil Eurogamer

Wed, 17 Jan 2018 11:21:00 +0100

(image)

Zdroje Eurogameru dnes dopoledne potvrdily příjemnou novinku, která vyvolá vlnu nostalgie jako včera u Theme Hospital. Skutečně se pracuje na nové hře Fable, o čemž se spekuluje od úniku začátkem ledna a listopadového zřízení speciálního studia pro nové RPG v otevřeném světě.

Microsoft, který naše zjištění odmítl jakkoli oficiálně komentovat a který je vlastníkem práv, pověřil tímto úkolem britské Playground Games, tvůrce oblíbené závodní série Forza Horizon. Motivoval ho k tomu prý ohromný úspěch PS4 exkluzivity Horizon Zero Dawn (Alza.cz) od Sony se čtyřmi miliony prodaných kusů, neboli důkaz, že o singleplayerová RPG zájem existuje.

Podle našich zdrojů půjde o vysokorozpočtovou hru, tedy nikoli jen ždímání slavné značky mobilním portem či odnoží, jako před dvěma lety u zrušené Free-2-Play onlinovky s podtitulem Legends.

Read more…
Mikrotransakce v Metal Gear Survive

Wed, 17 Jan 2018 11:06:00 +0100

(image)

Pokud u vás tahle hra neupadla v nemilost kvůli odkopnutí Hideo Kojimy ze strany Konami, existují ještě dva důvody, proč ji koncem února na pultech ignorovat, jestliže vás tedy nepřesvědčil nedávný sestřih. O jednom se vědělo už déle, ten druhý je spíš novinkou.

V Metal Gear Survive (Alza.cz) budou opět přítomny mikrotransakce, stejně jako v MGS5: The Phantom Pain. Zjistil to GameSpot při novinářském testování, viz obrázek:

Fungovat budou klasicky: přímo ve hře je zabudovaný obchod, kde si za skutečné peníze můžete pořídit virtuální měnu, případně ji lze získat i běžným hraním jako u jiných titulů. Premium Boost Pass si tam můžete obstarat na den, sedm dnů, měsíc či tři měsíce, leč zatím nevíme, na kolik korun to vyjde.

Read more…
Nejhorší hry roku 2017

Wed, 17 Jan 2018 11:01:00 +0100

(image)

Před týdnem to byla největší zklamání, nyní slavný YouTuber oznámil svých deset nejhorších her roku 2017. Jako vždy to je samozřejmě subjektivní žebříček.

Říká, že vloni se setkal s opravdu mizernými kousky, zejména prý na Switch.

Read more…
Uniklé fotky Xbox Elite 2 ovladače

Wed, 17 Jan 2018 10:59:00 +0100

Redesign gripu, USB-C, tři LED.
Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 17. ledna

Wed, 17 Jan 2018 09:15:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- CD Projekt se otevřeným dopisem omluvil za zimní aktualizaci kartiček Gwent, která přinesla více problémů než užitku. Studio uznalo, že to chtělo více vyladit a otestovat, když se takhle sešla kombinace "nová technologie + nový obsah + šibeniční termín".

- Assassins Creed Rogue Remastered pošlape v nativním 4K rozlišení jak na Xbox One X, tak na PlayStation 4 Pro, dodal UbiSoft. Cenovka je stanovena na 30 eur.

Read more…
Shadow of the Colossus s Photo módem

Tue, 16 Jan 2018 22:54:00 +0100

Ovladatelná kamera i filtry.
Tech-demo Unity enginu s hezčím lesem než v Kingdom Come

Tue, 16 Jan 2018 22:28:00 +0100

(image)

Co všechno je možné vytvořit s novým řešením (Scriptable Render Pipeline) Unity enginu v roce 2018, až brzy vyleze jeho veřejná beta 2018.1 - s šancí více si přizpůsobit renderovací architekturu, díky čemuž mají mít vývojáři méně svázané ruce než dosud - dokazuje úžasné tech-demo Book of the Dead:

Tato procházka po krásně vytvořeném lese, který je dokonce ještě hezčí než v českém Kingdom Come (Alza.cz) a lépe rozpohybovaný (viz ty borovice ve větru), bude časem pro všechny ke stažení coby interaktivní příběhový zážitek. Čili není to pouze video, kterým by to skončilo, nýbrž chystá se ovladatelné demo.

Na svědomí ho má Unity Demo Team, autoři Adam (2016) a The Blacksmith (2015). Vše sledujete z vlastních očí, abyste prý naplno mohli zjistit, jak špičkový vizuál budou moci mít budoucí hry na Unity enginu za pár let. Zatím není jasné, jestli to běží v reálném čase, ale u předešlých kousků tomu tak bylo (Adam jel na GTX 980 Ti v 1440p).

Read more…
Startovní trailer re-edice Street Fighter 5

Tue, 16 Jan 2018 21:41:00 +0100

(image)

Capcom dnes večer vypustil startovní trailer na právě vycházející Arcade Edition dva roky staré bojovky Street Fighter 5 (Alza.cz). Obsahuje všechny nové postavy z první a druhé sezóny DLC (letos se objeví třetí), lepší vybalancování, předělané uživatelské rozhraní a hlavně nový Arcade režim se dvěma stovkami různých konců (ilustrací), o nichž šla řeč zde.

Pro hráče originálu bude patrně největším lákadlem k upgradu přidání nových úderů, tzv. V-Trigger 2 pro každého z osmadvaceti bojovníků. O co přesně jde a jak je vyvolat, najdete v tomto přehledu.

Read more…
Theme Hospital se vrací v duchovním nástupci

Tue, 16 Jan 2018 21:15:00 +0100

(image)

Ještě před pár lety by bylo vzkříšení této série, kam spadal i Theme Park, naprosto nemyslitelné, žádný vydavatel by ji nedal zelenou, ani kdybyste ho opili. Avšak Steam situaci změnil, když dokáže prodat dostatečný počet her okrajových žánrů a námětů, aby se to vyplatilo a všichni byli spokojeni.

A tak SEGA oznámila Two Point Hospital (Alza.cz), navzdory divnému názvu duchovního nástupce Theme Hospital od Bullfrogu z roku 1997. Že je něco takového na spadnutí, jsme psali už o víkendu a dnes se vše do puntíku potvrdilo. Vyjít má koncem letošního roku pro PC.

Opět tedy půjde o nemocniční strategii, kde budete léčit zákeřné nemoci pacientů díky (falešným) přelomovým objevům ve vědě. Že nebude nouze o humor, dokazuje nejen kreslený styl postaviček, nýbrž také reklamní video výše s žárovkou místo hlavy, což je i odkaz na teaser.

Read more…
Assassins Creed Origins: The Hidden Ones 23. ledna

Tue, 16 Jan 2018 21:11:00 +0100

Edukativní Discovery Tour 20.2., DLC2 Curse of the Pharaohs 6.3.
Termín, novinky a HW nároky PC verze Final Fantasy 15

Tue, 16 Jan 2018 15:27:00 +0100

(image)

6. březen 2018. Tohle datum si zakroužkujte do kalendáře, protože rok a čtvrt po originálu (recenze) dorazí Final Fantasy 15 (Alza.cz) konečně také na PC ve Windows Edition. Na Steamu, Originu či Windows Store za 50 eur.

Za nativní rozlišení 4K (případně až 8K), efekt HDR10 (vyžaduje Windows 10 Creators Update) díky spolupráci s Nvidií či podporu modifikací a Dolby Atmos zaplatíte pořádnou cenu: 100-155 GB volného místa na harddisku, nutnost mít 16 GB RAM či GeForce GTX 1080 Ti. Finální hardwarové nároky konverze vidíte níže, společně s novými PC screenshoty.

Souběžně s PC verzí vyjde obsahově totožná Royal Edition pro PS4/X1, aby to konzolistům nebylo líto. Ta už bude mít v sobě veškeré přídavky (celkem 20 kousků) ze Season Pass, což znamená zejména Episode Gladiolus, Episode Prompto, Multiplayer Expansion: Comrades a Episode Ignis. Kdo už vlastní základní hru z roku 2016, může pořídit upgrade na Royal Edition za zvýhodněných 20 eur.

Read more…
PS4 Pro bundle Monster Hunter World

Tue, 16 Jan 2018 14:50:00 +0100

I v Evropě s rudým ovladačem 26.1.
Fotky preview-verze Red Dead Redemption

Tue, 16 Jan 2018 11:09:00 +0100

Měla jiný font a Freeroam mód.
RECENZE Seven: The Long Days Gone CZ

Tue, 16 Jan 2018 10:10:00 +0100

(image)

Tenhle zajímavý mix RPG a stealth akce je pro mě osobně docela překvapením. I když podobný typ herního žánru cíleně nevyhledávám, zaujal mě oldschoolový izometrický pohled a zasazení do cyberupunkového světa. Ovšem, když se někde mluví o cyberpunku, hned si každý představí nějakou přetechnizovanou metropoli a k tomu arzenál energetických zbraní.

V Seven: The Days Long Gone je to ale jiné a to hlavně díky prostředí vězeňského ostrova jménem Peh, kam se po příběhové lince chtě nechtě dostanete. V jednu chvíli se tak koukáte na sci-fi prvky a světelné neony, zatímco o pár obrazovek dál se ocitáte v prostředí jak vystřiženého z klasické série Thief. Když se k tomu ještě přičte velký důraz na chladné zbraně, jako jsou nože, meče, sekyry nebo kuše, pocit se ještě více umocní.

Hlavním úkolem je zhostit se postavy mistra zloděje jménem Teriel. S dějovým pozadím si netřeba lámat hlavu, protože vše důležité se začne odehrávat až v průběhu hraní. Prolog vás provádí ještě mimo hlavní mapu a jeho cílem je, aby se člověku dostala do krve herní mechanika. Sám jsem byl trochu v rozpacích z ovládání. Na PC jsem očekával pohyb postavy pomocí myšky (ala ovládání v legendárních Commandos), nicméně základní pohyby určujete na klávesnici přes WSAD + další klávesy například pro úhyby do stran, výskoku nebo pro aktivaci stealth režimu (postava přejde do pokleku). Myškou pak ovládáte kameru a spouštíte útoky. Velmi dobře se ale dá hrát i s Xbox One ovladačem, jeho podpora a uzpůsobení je vynikající.

Read more…
Hlavní PS4 hry 2018 podle Sony

Tue, 16 Jan 2018 10:01:00 +0100

(image)

Sony v oficiálním newsletteru sdělila uživatelům PlayStation 4, které PS4 hry mají v roce 2018 vyhlížet. Vzhledem k dnešnímu datu v kalendáři je jasné, že to jsou převážně tituly z jara, když ty pozdější z podzimu většinou ještě ani nejsou ohlášené.

Far Cry 5, Shadow of Colossus či God of War (Alza.cz) jsou jistotou, potěšilo zařazení Detroit Become Human a Days Gone, u nichž to lze brát jako potvrzení jejich vypuštění letos. Naopak chybí překvapivě Spider-Man pro PS4 či nepřekvapivě The Last of Us 2, které s největší pravděpodobností spadne do 2019.

Read more…
Sega oživuje House of the Dead

Tue, 16 Jan 2018 10:00:00 +0100

Scarlet Dawn pro japonské automaty.
Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 16. ledna

Tue, 16 Jan 2018 09:15:00 +0100

(image)

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- Pařížský deník Le Monde obvinil studio Quantic Dream (Detroit, Heavy Rain, Beyond) a jeho dva spoluzakladatele ( David Cage a Guillaume de Fondaumiere) z toxického prostředí v kancelářích, kde prý dochází k nevhodnému chování, sexuálním a rasistickým vtipům, i k přepracování zaměstnanců. Ve firemním mailu prý koluje šest stovek sexistických upravených obrázků, o nichž šéfové věděli. Oba však veškerá osočení rezolutně odmítli, budou se bránit soudní cestou a vyzvali, ať je soudí dle výsledků jejich práce.

- Spolutvůrce ovladače pro první Xbox vytvořil nový neoficiální v retro stylu, tzv. Duke Controller pro Xbox One i PC (přes USB), který bude prodávat od konce března za 70 dolarů. Oproti originálu má více tlačítek, aby vše na X1 fungovalo, přibyl i malý OLED displej v prostoru loga, naopak chybí již zbytečný slot na paměťové karty. Za jeho úsilí poděkoval xboxový šéf Phil Spencer.

Read more…
Forza Horizon 3 odteď podporuje Xbox One X

Mon, 15 Jan 2018 19:20:00 +0100

(image)

Nejlépe hodnocená xboxová exkluzivita ze září 2016, což vypíchl i Microsoft, si od dnešního večera tyká s Xbox One X (Alza.cz). Ano, povedená Forza Horizon 3 (Alza.cz) dostala velmi očekávaný (bezplatný) update, s nímž lze hrát na nové konzoli od MS v nativním 4K rozlišení (3840×2160) v 30 snímcích za vteřinu.

"Horizon 3 vždycky byla fantasticky vyhlížející hrou, ale teprve díky ostrosti, čistotě a detailům 4K rozlišení ožije Austrálie jako nikdy předtím. Vedle toho jsme učinili řadu grafických vychytávek, jako je vyšší rozlišení stínů a odrazů, efekty typu kvalitnější motion blur, hezčí silnice (anisotropic filtering), větší dohled do dálky atd.", uvedl šéf studia Playground, Ralph Fulton, na oficiálním blogu.

Nejvíce si prý užívá nové kombinace 4K s HDR (to už bylo i na Sku), což se projeví zejména na obloze a časosběrných videích. Jelikož je nebe důležitou součástí každé scény, úplně to prý mění atmosféru celé hry a dovolí to vychutnat si krásy tohoto kontinentu. Její prvotní rozběhnutí na X1X zabralo pouhý den a stále měli spoustu volné kapacity GPU i CPU, i díky přívětivému development kitu pro X1X.

Read more…
Fallout 3 předěláván do enginu čtyřky

Mon, 15 Jan 2018 19:19:00 +0100

(image)

Stejně jako nedávno u New Vegas ve Fallout 4, ani tentokrát nevíme, jestli tenhle neoficiální projekt bude někdy dokončen nebo zda mu nezatne tipec samotná Bethesda.

Každopádně partička nadšenců Road To Liberty pracuje na remaku celého Fallout 3 (Alza.cz) do Creation Enginu ze čtvrtého dílu. Pojmenovali ho Capital Wasteland. Zatím není ani v alfa fázi, čemuž odpovídají první zveřejněné ukázky:

Snahou je opět předělat veškeré questy, dialogy a lokality do novější technologie, avšak mod nebude disponovat zeleným filtrem jako originál. O tu pravou depresivní atmosféru se mají postarat efekty počasí, se kterými nyní fanoušci experimentují. K jejich práci prý používají jen oficiální nástroje od Bethesdy.

Read more…
Nová sci-fi ne-VR hra od veteránů Driveclub jako Mass Effect

Mon, 15 Jan 2018 19:04:00 +0100

(image)

Když je teprve založeno nějaké nové studio, obvykle tomu nevěnujeme valnou pozornost, protože se zatím přímo o hře nic neví a do jejího zahrání ještě uplyne hodně vody. Tentokrát však uděláme výjimku.

Dohromady se totiž dala partička veteránů, kteří jsou podepsaní pod Driveclub či Motorstorm, a založili nové Wushu Studios se sídlem v britském Liverpoolu. Přidal se k nim bývalý grafik Mass Effect 3 (Dave Figini) a insider známý pod přezdívkou shinobi (zastane roli PR manažera).

Studio chystá sci-fi hru založenou na nové herní značce. Poběží na Unreal Engine 4 a práce na prototypu začaly loni v září. Svádělo by to k pomyšlení, že musí opět jít o závody, ale už je jisté, že tomu tak nebude - spíš něco jako ten zmíněný Mass Effect.

Read more…
Odhaleny dvě nové LEGO hry

Mon, 15 Jan 2018 18:49:00 +0100

(image)

Tohle období roku máme všichni rádi. S odhalením řady velkých her jsou postupně zažehnány obavy, že by letošní rok byl chudší než ten předešlý a release-list se tak pomalu zaplňuje.

Magazín ComicBook dnes zjistil od zdrojů blízkých Warner Bros, že se prý na 2018 chystají dvě nové licencované hry ze snad nekonečné série LEGO (Alza.cz). Zatím nebyly oficiálně ohlášeny, ale jejich vznik je velmi pravděpodobný.

Tou první má být LEGO Incredibles 2, tedy herní adaptace stejnojmenného filmu s Úžasňákovými, která bude mít celosvětovou premiéru v polovině června.

Read more…
F2P klon PUBG se jen opatrně chlubí čísly

Mon, 15 Jan 2018 18:27:00 +0100

(image)

Na jednu by rádi sdělili světu, jak se jim strašně daří. Nicméně zároveň jsou z toho cítit obavy, aby to nevyznělo nějak blbě, když každý ví, že to je jen kopírka bratříčka, který s tím přišel dříve a nelíbí se mu, že ostatní ho napodobují jak na běžícím pásu (viz naposledy Paladins).

S Eurogamerem dnes hodil řeč hlavní designér systémů Eric Williamson z Epicu. Jejich úspěšný Fortnite (Alza.cz) v Battle Royale módu totiž pokořil další významný milník: už má celkem 40 milionů hráčů (nárůst o 10 milionů od začátku prosince) a uplynulý víkend padl jiný rekord s dvěma miliony hráčů souběžně.

Samozřejmě to nelze přímo srovnávat s PlayerUnknown's Battlegrounds (Alza.cz), když Fortnite je zdarma ke stažení a navíc na více platformách (i na PS4). Přesto si tvůrce neodpustil malé pochlubení se:

Read more…
Virtuální realita ani 4K Nintendo stále nezajímá

Mon, 15 Jan 2018 17:18:00 +0100

(image)

Jeho postoji se dá určitě rozumět a dává smysl. Zvlášť, když se podíváte na cenu HTC Vive blížící se 18 tisícům či PlayStation VR, i po slevě nyní za 7777 Kč. Na druhou stranu, kdyby takhle uvažoval každý, pohnuli bychom se vpřed jen velmi pomalu a zůstali bychom zaseklí někde na úrovni 486.

Nintendo zopakovalo, že nemá zájem o puštění se do virtuální reality či 4K rozlišení. Ani dnes, kdy už je podstatně blíže proražení než před lety.

"Když se podíváte na VR headsety, pochybuji, že mohou nalákat mainstreamové publikum. Zákazníci nemají trpělivost se zábavou, pokud nejste schopni jim dodat kompletní balení se vším," prohlásil nejprve managing director francouzské pobočky Philippe Lavoué.

Read more…
Za Dark Souls Remastered stojí zkušení borci

Mon, 15 Jan 2018 17:03:00 +0100

(image)

Ta samá redaktorka Kotaku, která ve čtvrtek dopoledne měla správné informace o nastávajícím oznámení Dark Souls Remastered (Alza.cz), nyní vyrukovala s pár dodatečnými informacemi.

O modernizaci hry pro všechny tři hlavní platformy (PC, PS4, X1) se stará polské studio QLOC, což by mělo být zárukou kvalitně odvedené práce. Jedná se o zkušené borce, kteří naposledy měli pod palcem PC verzi bojovky Injustice 2 pro Warner Bros (předtím mj. Dragons Dogma: Dark Arisen, Dead Rising HD, Ace Combat: Assault Horizon PC či Resident Evil 6).

Laura Kate Dale dále prozradila, že studio už na remasteru dělá téměř rok, takže prý rozhodně nejde o někoho, "kdo by byl osloven na poslední chvíli jen na udělání pár drobných změn". From Software jim prý pomáhají jen částečně, většina práce leží na QLOC. Verze pro Switch byla svěřena nějakému studiu v Číně.

Read more…
Nominace na ocenění D.I.C.E. Awards 2017

Mon, 15 Jan 2018 16:47:00 +0100

(image)

Akademie interaktivního umění a věd oznámila nominace na prestižní D.I.C.E. Awards. Vítězové budou vyhlášeni na galavečeru 22. února v Las Vegas na D.I.C.E. Summitu.

Z celkem nominovaných 68 her je v seznamu nejčastěji zastoupena hra Horizon: Zero Dawn (Alza.cz), která získala deset zářezů. Druhou nejvíce bodující je Zelda s šesti nominacemi, a dále pak Hellblade, Uncharted The Lost Legacy a Cuphead s pěti kousky. Po čtyřech nasbírali PUBG či Super Mario Odyssey.

Animace

Read more…
Days Gone prý s hodinami cutscén

Mon, 15 Jan 2018 16:35:00 +0100

(image)

Je to hra, o které předtím Shuhei Yoshida ze Sony prohlásil, že klade velký důraz na vyprávění, takže žádné překvapení.

Days Gone (Alza.cz) prý bude obsahovat "spoustu hodin filmečků". Není jasné, jestli interaktivních nebo neinteraktivních, patrně to budou jen cutscény v enginu bez možnosti ovlivnění situace hráčem (krom nějakých mačkacích miniher?).

Tato informace se k nám dostala nezvyklou cestou od komunitního manažera Star Citizen, který zmínil v živém vysílání, že to zaslechl od herce Sama Witwera, který právě ztvárnil hlavního hrdinu v této PS4 exkluzivitě s otevřeným světem.

Read more…
Intro filmeček WH40k Inquisitor - Martyr

Mon, 15 Jan 2018 16:25:00 +0100

(image)

Neocore Games na Steamu vypustili dosud největší patch pro Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr, který do tohoto akčního RPG přidává první kapitolu singleplayerové kampaně, sloužící jako takový tutoriál a představení herních mechanismů. S tím souvisí dnes zveřejněné intro, které předtím v Early Access též nebylo:

Jinými novinkami je nový terén a umožnění hraní za třetí postavu, Primaris Psyker Inquisitor, vyžadující od hráčů úplně jiný styl než předtím u Crusadera a Assassina. Podrobný výčet změn v 0.70 a následných hotfixech zde.

Read more…
Převlek za vůdce kultu Far Cry 5

Mon, 15 Jan 2018 16:22:00 +0100

Autentický, že?
Korunovační klenoty v Kingdom Come

Mon, 15 Jan 2018 16:19:00 +0100

Nové artworky postav.